PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : uzun süreli motorsiklet kullanmak vertigo yaparmı

msarpkaya
21 Mayıs 2013, 09:09
uzun süreli motor kullanmak vertigo yani(orta kulaktaki kristallerin yerinden oynaması sonucu aşırı baş dönmesi mide bulantısı kusma ter gibi şikayetlerin oluşması)

kasta37
21 Mayıs 2013, 09:23
Altındaki motora bağlı

erro
21 Mayıs 2013, 09:58
kimi motor kanser bile yapıyo sıkıntılarıyla..vertigo neden olmasın...

phradrel
21 Mayıs 2013, 10:05
katil edeni de duymuştum.

yaşlanmış motosiklet yarışçılarında problem yoksa devam...

bir de vertigonun nedenleri çok farklı olabiliyor. sadece orta kulak değil, omurilik soğanı, beyin vs sorunalrdan da olabiliyormuş.

huska
21 Mayıs 2013, 11:00
23 yıdır motosiklet üstündeyim illaki şikayetlerim oldu ama vertigo olmadım,genellikle bir dönemden sonra azda olsa diz eklem ve sinüzit gibi sıkıntılarım vardı halende var vertigo mertigo tanımadan yaşlanıp gidiyoruz...Azcık korumalara özen verilirse bu gibi sıkıntılar en aza iner diye düşünüyorum..

Mengu16
21 Mayıs 2013, 11:02
Yapmaz heralde, 6-7 saat motora bindim bir günde. Hiç başım dönmedi midem bulanmadı. Daha doğrusu motora binince bütün sağlık sorunlarım kayboldu motora bindikçe sağlık buldum :cherry:

Yanagisawa
21 Mayıs 2013, 15:53
uzun süreli motor kullanmak vertigo yani(orta kulaktaki kristallerin yerinden oynaması sonucu aşırı baş dönmesi mide bulantısı kusma ter gibi şikayetlerin oluşması)

Vertigoyu bilmemde bende uzun yıllar kasksız kullanmanın ve gençliğin verdiği heyecanla saçları sırılsıklam yapıpı jöleliyerek kendimce havalar içinde motora binmem anlımın tam ortasında yumurta sarısı kadar bir kütle oluşturdu ve bu bilinmediği için korkunç baş ağrıları çekip beyin emarları bile çektirmemem ve beynimde ur var tanısına kadar geldi ve biz yok yere panikler yaşadık sonra çok iyi bir beyin cerrahı iltahabı uzunca bir tedaviyle kurutmayı başardı bende birdaha hiç kasksız kullanmadım :))

NeVerQuaKe
17 Mayıs 2016, 17:00
Basuru mütebatıken, kabızlık yapıyomuş diye duydum :D

Uçan Kar
17 Mayıs 2016, 18:27
Psikolojiktir o.