PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motoruma vurup kaçmışlar

Filozofiks
20 Mayıs 2013, 19:13
arkadaşlar 1 saat evvel park halinde duran motoruma önden vurup kaçmışlar.
hasar ön çamurluk kırılmış ve direksiyon yamulmuş. allahtan motor düşmemiş. ne yapmalıyım gören eden kimse yok kamerada yok. kendi sigortam karşılar mı ?

ak1n
20 Mayıs 2013, 19:25
trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılar kazada dahil kasko senin hasarını karşılar suçlu olduğun durumlarda.. malesef yapcak birşey yok p.. kuruları bekleseler onların sigortası karşılardı..

Filozofiks
20 Mayıs 2013, 19:29
biliyorum karşı tarafın karşıladığını ama sanırım kendi trafik sigortan belli bi miktara kadar karşılıyormuş vurup kaçma vakalarında

oktay33
20 Mayıs 2013, 19:36
Motorunu oynatmadan polis cagir ve olay yerinden 2 sahit bul.
Tutanak tutulsun, plakasi belli olmadigindan milli reasurans sirketine basvur.
Motorun %80 hasarin karsilarlar.
%20 sen odersin.
Vur kaclar icin bu sigortayi kullanin.
Araba,motor,bisiklet farkemez.

Filozofiks
20 Mayıs 2013, 19:45
şimdi onu ben tam olarak anlamadım benim sigortam ailanz sigorta polisi çağırdıktan sonra milli reasurans şirketi kısmını anlamadım

FatihC
20 Mayıs 2013, 20:40
geçmiş olsun şahitlerle polise tutanak tutturdunuz mu?

Filozofiks
21 Mayıs 2013, 01:38
sağ ol FatihC ama tutanak tutturmadım. Bir arkadaşımın arabasını vurmuş gibi göstericez o şekilde yapmayı düşündük. çünkü olay yerinde ne gören var ne duyan e malum bende öğrenciyim onu yaptıracak gücüm yok.

F54
21 Mayıs 2013, 01:42
sigortadan hasar yaptırmak çok zor bi iş başlayınca göreceksin
kendim yaptırsam daha iyi olrmuş diyeceksin

Filozofiks
21 Mayıs 2013, 01:43
ya param olsa inan olsun 5 dakika düşünmem yaptırırım ama inan olsun 20 lira param var cebimde ayın 7 sine kadar nasıl idare edicem bilmiyorum.

waeder
21 Mayıs 2013, 11:27
sağ ol FatihC ama tutanak tutturmadım. Bir arkadaşımın arabasını vurmuş gibi göstericez o şekilde yapmayı düşündük. çünkü olay yerinde ne gören var ne duyan e malum bende öğrenciyim onu yaptıracak gücüm yok.
Hocam arkadaşın kendi çarpmış gibi göstermeyi kabul ediyorsa senin durumunda bu iyi yalnız arkadaşın bir dahaki sene biraz daha fazla para ödeyecek sigortasına. Ama dikkat et arkadaşının sigortası Euro, güneş, ergo vs. ise bekleyip cebinden yaptır insanı hayatından soğuturlar. Axa, allianz, hdi vs. ise hiç düşünme açtır dosyayı. Ve polis zaptı tutturma anlaşmalı tutanak hazırlayın.

KeaSH-07
21 Mayıs 2013, 11:36
ya param olsa inan olsun 5 dakika düşünmem yaptırırım ama inan olsun 20 lira param var cebimde ayın 7 sine kadar nasıl idare edicem bilmiyorum.

ben cbr 250 rimi sattığımın ertesi günü
yeni alan arkadaş iş yerinin önüne parketmiş
orda bi araba devirmiş motoru grenajlar falan epey kırılmış
ama vuran arabanın plakasını almışlar
hemen canlı gören şahitlerde olduğu için
arabanın sigortası yaptırmış
çok geçmiş olsun

phradrel
21 Mayıs 2013, 11:38
haklarımızı bilmemek ne kötü. ben de bilmiyordum bu milli reasürans olayını.

mehmetmumtaz
21 Mayıs 2013, 11:40
araçların fotoğrafları çekip , kaza tutanağı tutun , arkadaşın sigorta şirketini arayıp kaza yaptığınızı kusurun onda olduğunu belirtin seni bir servise yönlendirecek, elindeki evrakları kaza tutanağı, ruhsat ve ehliyet fotokopileri ile sigorta şirketinin temsilcisine ver, onlar bi eksper gönderecek 1 hafta sürebilir, sigorta şirketi bir aydan önce parayı vermez, servis ile görüşüp tamir edildikten sonra sigortadan para alınca verebileceğini söylemelisin, peşin para verme, sigorta değiştirilen tüm parçaları isteyecek atma, yeni parçalar takılınca fotoğrafını çek ve onuda sigorta şirketine mail olarak at.

kısaca böyle olacak

acayüp
21 Mayıs 2013, 11:44
Buldugunuz yontem sıgorta dolandırıcılıgına gırıyor ve agır cezası var . Ayrıcada hıc etık degıl .
Bır kere daha dusunun bence .
Zaten trafık sıgorta fıyatlarınıda boyle masumane gorunen katakullılerle kendı elımızle bu hale getırdık oda ayrı mesele .
Arkadas sana yasal yolunuda yazmıs . Cozumsuzde degıl . Nasıl yapacagınıda google dan ıkı arastırma ıkı telefon gorusmesı ıle ogrenırsın .

Anlamıyorum herkese ne kadar olagan gelıyor .

waeder
21 Mayıs 2013, 12:52
Buldugunuz yontem sıgorta dolandırıcılıgına gırıyor ve agır cezası var . Ayrıcada hıc etık degıl .
Bır kere daha dusunun bence .
Zaten trafık sıgorta fıyatlarınıda boyle masumane gorunen katakullılerle kendı elımızle bu hale getırdık oda ayrı mesele .
Arkadas sana yasal yolunuda yazmıs . Cozumsuzde degıl . Nasıl yapacagınıda google dan ıkı arastırma ıkı telefon gorusmesı ıle ogrenırsın .

Anlamıyorum herkese ne kadar olagan gelıyor .

Abi sende haklısın etik değil yalnız aynı şey benim de başıma geldi üstelik adam vurup kaçarken "yaptırmıyorum lan alabiliyorsan al parayı" diyor ve plakayı da alsan elinde hiçbirşey yok bu durumda ne yapacağız ?

greyhorse
21 Mayıs 2013, 12:55
Planladıgınız olaydan dolayı arkadaşının riskli gruba dahil olacagını trafik sigorta ücretinin gelecek yıl %25-%30 artacagını unutmamanız gerekir.İkinci bir kazaya karışır kusurlu olursa oran %50 olacaktır...

Sinan Er
21 Mayıs 2013, 12:57
Polisin geleceğine gerçekten inanıyormusunuz ?

safakk
21 Mayıs 2013, 13:05
bu konuyla ilgili internetten bulduğum bir yazıyı paylaşayım

Bir gün biri aracınıza çarpmış ve size çarpan araç OLAY YERİNDEN KAÇMIŞ ve BELİRLENEMEMİŞ İSE veya çarpan aracın sigortası yoksa, bütün hastane masraflarını ceb...inizden yapmışsanız faturayı aşağıda bahsi gecen sigorta fonuna veriyorsunuz. Sigorta Fonu size cebinizden ödediğiniz paranın tamamını ödüyor.
Kaza ölümlü ise varislere para ödeniyor. (cenaze v.s.masrafları)
Kaza geçiren sigortasız vatandaşların tedavisini, Garanti Sigorta Fonu Karşılıyor, ancak pek bilen yok.
BU PARA NASIL ALINACAK?
Kaza geçiren vatandaş hastane masraflarını faturalı olarak Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği'ne iletecek.
Bunun için birliğe,
0-212-324-19-50 0-212-324-19- 50 no' lu telefondan veya http://www.tsrsb.org.tr/adresinden ulaşılabilir.
Türkiye'nin her yerinden başvuru aynı şekilde yapılacak. Bu fon yaptırdığımız Trafik ve kasko sigortalarından kesilen %1-2 lik paylardan oluşturulumuştur.Fonun bu günkü maddiyatı 110 milyon Tl. seviyesindedir ve vatandaşlarımız tarafından bilinmemektedir.

Gerekli belgeler:
Dilekçe ekinde (banka hesap numaranızı da yazın)
1- Hastane faturası
2- İkametgah senedi
3- Nüfus cüzdan örneği
4- Trafik zaptı
5- Noterden imza beyanı

Belgeleri inceleyen birlik, vatandaşın verdiği banka hesap numarasına parayı yatırıyor.
LÜTFEN HERKESE YOLLAYIN. BELKİ ŞU AN BUNA GEÇEKTEN İHTİYACI OLAN BİR TANIDIĞINIZ OLABİLİR. KAZASIZ, HASARSIZ GÜNLER DİLERİM.

böyle bir durum hiç başıma gelmedi ancak bu yolla hasarın karşılanabileceği söyleniyor umarım yardımcı olur
not:alıntıdır