PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tamirciye gitmekten bıktım lütfen yardımcı olun

Kaangngr
20 Mayıs 2013, 13:44
Merhaba bu hafta sonu cumartesi yani 18 mayıs cumartesi günü motosikletime atladım çalıştırdım yola çıktım. 1 km sonra önüme çıkan araca korna çaldım çalış o çalış biaz çaldı ve hemen sustu korna bozuldu zannettım ince bi ses geliyodu stop ettım sonra baktım ne göstergeler oynadı ne marşa basıyor ayak marşına bastım ama gene gelmedi elektrik aküyü doldurup denedim bi kaç saniye yanıp tekrar sıfırlandı göstergeler far desen tekli ufak led gibi kısık bi ışıkla yanıyo elden marşa basmıyor sorun nedir sizce her hafta mutlaka tamirciye gidiyorum bıktım artık kornayı 1 ay önce kendım taktım eski çıkışlarına hella marka güçlü bi korna ondan olabilirmi sizce 2 gündür yatıyor motor bütün motosiklet tutkum hevesim hiç bişey kalmadı binmek gelmiyor içimden artık nası bi yol izliyim tamirciye götürüp 30 40 tl bayılmak istemiyorum yeter artık motorum mondial 125zn

SonpoL
20 Mayıs 2013, 14:10
Motorunu vurdurunca çalışıyor mu?

Kaangngr
20 Mayıs 2013, 14:18
motoru nasıl vurdurucam otomatik frene basmadan marşa basmıyo ayak marşıyla tek marşta basıyo

kurubuz
20 Mayıs 2013, 14:19
Kısa devre var sanıyorum. Yoksa akü de o kadar çabuk bitmez. Tesisatı gözden geçir, fişleri kontrol et. Kontak açıkken kabloları elle yokla, fazla ısınan kablo bulmaya çalış, kısadevre olan yerde aşırı ısınma vardır. Kararmış fişler ve bağlantılar da kısa devre noktalarıdır. Bantlanmış yerleri aç, tekrar bantla, kabloların açık yerleri birbirine deyiyor olabilir. Elektrik sorunu pis iştir, adamı deli eder. Kolay gelsin.

Kaangngr
20 Mayıs 2013, 14:24
eyvallah şimdi gidip sökücem deniycem bakalım nolcak daha ne dertler açıcak başımıza bakalım

SonpoL
20 Mayıs 2013, 14:27
motoru nasıl vurdurucam otomatik frene basmadan marşa basmıyo ayak marşıyla tek marşta basıyo

Motoru elinle ittirerek veya yokuş aşağı salarak hızlandır. Daha sonra vitesi ikiye tak debriyajı elinden çek. Motor çalışır zaten. Eğer çalışırsa büyük ihtimalle konjektör arızası olabilir... :)

F54
20 Mayıs 2013, 14:29
Motoru elinle ittirerek veya yokuş aşağı salarak hızlandır. Daha sonra vitesi ikiye tak debriyajı elinden çek. Motor çalışır zaten. Eğer çalışırsa büyük ihtimalle konjektör arızası olabilir... :)

Motor sukutır sa nasıl yapsın

Kaangngr
20 Mayıs 2013, 14:36
Motoru ayaktan calistirdim bi baktim simdi duzeldi iki gun calistirmamistim baktim korna fela caliyo simdi calisir sekilde bekletiyorum dolsun diye anlamadim gitti neyse tesekkurler

SonpoL
20 Mayıs 2013, 14:40
Motor sukutır sa nasıl yapsın

Yahu yanlış model algılamışım :D. Neyse, ayak marşıyla halletmiş zaten.

serkanADH13
21 Mayıs 2013, 01:23
motorunun görünüşe göre sigortası atmış,
sigortayı değiştir,
veya önce sigortayı iptal et ve o ıkı bakırlı ucu bır bırıne tuttur,
sigorta yok ise motorunda,
motorunun + kutbunu takip et ve bir yerde temassızlık varmı kontrol et,

kontak açıldığı belli,
açılmasa ayak marşı dahi çalıştırmaz motorunu.

F54
21 Mayıs 2013, 01:27
heeehhh toprağam geldi şimdi bu işi çözeRR:P

jacks0n
21 Mayıs 2013, 01:48
heeehhh toprağam geldi şimdi bu işi çözeRR:P

benim de semttaşım mış :)

Kaangngr
21 Mayıs 2013, 01:51
Bi problem olmadi bugun ayaktan calistirdim baktim eski haline geldi acaba bida olcakmi

serkanADH13
21 Mayıs 2013, 01:53
Ben bu gazla Helikopter Dahi tamir ederim yaw :)
NERDE BİZİM ATAK,
:)

F54
21 Mayıs 2013, 01:54
yanlız toprağam adaya geldiğinde bi haber etmedin:salut: