PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon sınavını geçtimmi sizce ?

Proud
19 Mayıs 2013, 12:41
Dün direksiyon sınavına girdim, daha önce motosiklet sürmediğim içinde sınavdan önce kurstan yetkili biri öğretti motosikleti neyse sınav başladı, motosiklete bindim dubaları güzel güzel geçtim, diğer yoldan dönüp gelmemiz gerekiyordu ama sağa dönemedim çünkü direksiyon dönmüyordu bende ayağımı yere koyup motoru döndürdüm ve yandaki yola girdim sonunda, beni bi stres bastı o stresle 20 kişilik bir grubun arasına dalıyordum az kalsın, kadınlar bağrışa bağrışa kaçtılar :), motorla 2-3 sefer dur-kalk yapıp ayağımı yere koydum, sizce kalmışmıyımdır, ayağını yere koyupta sınavı geçen varmıdır ? Sınav yaptıkları motorda ramzeyin cup motoruydu, her tarafı kırık içerisinde, direksiyonu tarıl tarıl titriyodu..

ak1n
19 Mayıs 2013, 12:44
yüzde 90 kalmışındır.. de zaten hemen açıklanıyor ara sorsana kursu..

Proud
19 Mayıs 2013, 12:57
yüzde 90 kalmışındır.. de zaten hemen açıklanıyor ara sorsana kursu..

Aradım, pazartesi açıklanacak.

saturn
19 Mayıs 2013, 12:59
Kesinlikle geçtin :cat:

emrb
19 Mayıs 2013, 13:15
Ben yavaş sürmüştüm, 1 duba atladım, 1 kerede ayağım yere deydi kalmıştım.2. Girişimde geçtim.

rapidhacker5
19 Mayıs 2013, 13:42
ayak yere değdiyse kalıyorsun %90 :D ülkemizdeki ölçüt bu maalesef

cort724
19 Mayıs 2013, 14:12
Ayağın yere deymemesi gerekiyor ve 4 hareket üzerinden 3 ünü yapman gerekiyor benim direksiyon sınavında 13 kişi vardı sadece ben geçtim zaten milli eğitim bakanlığındaki adam geçtin diyor. demediyse kaldın demektir üzülme bidahaki direksiyon sınavında geçersin.

isaaras
19 Mayıs 2013, 14:34
ayak yere deymeyecek dubaları nizamı geçeceksin belirtilen yerlerde hızlanıp frenleyeceksin belirtilen yol güzargahından ayrılmayacaksın stres ve heycan olmayacak.bunları harfiyen yerine getirmişşsen geçersin.ama sen %100 kalmışsın :cat:

smt_gngr
19 Mayıs 2013, 14:40
Ben bi duba atmadım bi duba devirdim ilk sınavımdı ve geçtim ama kimse geçtin demedi bana

cort724
19 Mayıs 2013, 17:16
Ben bi duba atmadım bi duba devirdim ilk sınavımdı ve geçtim ama kimse geçtin demedi bana

geçip geçmediğini söylemek milli eğitim bakanlığındaki adamın psikolojisine bağlı seninki akşam hatunla kavga etmiştir büyük ihtimalle :queen:

C@LiMeRO
20 Mayıs 2013, 13:12
bu durumda geçtiyseniz bile hemen trafiğe çıkmasanız iyi olur :) dehşet bir tedirginlik içerisindeyim :P

technics64
20 Mayıs 2013, 14:01
Bahsi geçen sınavlarda görev alıyorum. Açıkçası eleman motoru kontrol edebiliyorsa (öyle ya da böyle) 90-100 verip geçiriyorum. Kimseyi bıraktığımı hatırlamıyorum sınavda. Fakat iş bana gelince (kendim sınava girdim) dönerken bir anlık dalgınlık ayağımı yere koydum destek için. Akabinde neymiş ayak yere konulmayacakmış. Çılgına dönmüştüm tartışmıştım ordaki adilerle.85 vermiş sonradan. Maalesef geri kafalı bir komisyon üyesine denk gelirseniz yandınız bittiniz oluyor. Bu kadar açık ve net. Şunu da belirteyim aynı şeyi B sürücü ehliyetinde yapmıyorumn maalesef. Hele hele bazı agresif adaylar oluyor içimden ben bunu trafiğe salarsam yarın öbürgün ortalığı beller babında mecbur bırakıyorum. Önce gidip psikolojik tedavi görmesi gerek bunların.

Gürsel34
20 Mayıs 2013, 14:42
1 Ay önceki sınavda bayan dönel kavşakta motoru yan yatırdı kendide 2.80 uzandı ve 95 aldı bu tamamen memurla senin kursunun iş yapmasınla alakalı.

BoranAkkan
20 Mayıs 2013, 15:06
Arabalar için her hareketine dikkat ediyorlar fakat motorlarda bu değişiyor. Sürücü kursuyla oradaki adamların ilişkisine bağlı olarak geçirebilirler. Ya da yukarıdaki kişinin söylediği gibi herkesi geçirebilirler. Ya da arabadaki gibi dikkat ederek puanlama verebilirler. Ben ilk girdiğimde scooterla girdim. Her şeyi yaptım fakat konilerin ordan dönerken sinyal vermeyi unutmuşum. 90 puan aldım. Ehliyetimi alınca ilk iş bir pizza firmasında kuryelik yapmak oldu. Firmanın 3 ortağı vardı. Ortaklardan sadece 1 tanesi ve onun kardeşi başında duruyor. Çok sıkışık olduğunda onlar da sipariş götürüyorlardı. İkisinde de ehliyet yoktu fakat yıllardır motor üstündelerdi. Kardeşi sınava girdi, dönerken ayağını yere koymuş ve 90 almıştı. Pek umursamamış olabilirler orada. Ama senin bahsettiğinde insanların üstüne giriyomuşsun az kalsın. Ondan dolayı bırakabilirler. Onu görmezden gelirlerse geçmişsindir. Ayrıca aynı gün öğleden sonra 3-4 gibi belli oluyor. Zaten pazartesi olmuş ama.
Alıp alamadığını buradan yazarsan sevinirim. Merak ettim ben de.

Green Arrow
20 Mayıs 2013, 15:51
Valla ben dün gibi hatırlıyorum biz 10 kişi girmiştik adamlar geldi yarım saat evvel biz yapıcaz sınavı diye bizim hoca bunları hemen yanda bi kafe vardı orda çay kahvaltı muhabbet gazladı ondan sora hepimiz geçtik resmen kurs ve gelen adamla alakalı çocugun biri tekere kaldırdı motoru adam olsa gözetmen bırakırdı :D

Proud
20 Mayıs 2013, 18:49
45 almışım. Bir dahada gidip o heriflere para yedirmeyecem, gidip motorumu alacam, ehliyetsiz sürecem diğer akıllılar gibi. Bu ne böyle ya ? Motora vereceğimiz parayı biz bu adamlara verecezde motoru neyle alacaz, direksiyon sınavına girmek için adam bir daha 60 lira istiyor, nah veririm ben sana o parayı şerefsiz. Böyle bir ülkede doğduğum için kendimden utanıyorum, bu kadar rezil bir ülke yok.

TATLIHIZ
20 Mayıs 2013, 19:02
45 almışım. Bir dahada gidip o heriflere para yedirmeyecem, gidip motorumu alacam, ehliyetsiz sürecem diğer akıllılar gibi. Bu ne böyle ya ? Motora vereceğimiz parayı biz bu adamlara verecezde motoru neyle alacaz, direksiyon sınavına girmek için adam bir daha 60 lira istiyor, nah veririm ben sana o parayı şerefsiz. Böyle bir ülkede doğduğum için kendimden utanıyorum, bu kadar rezil bir ülke yok.

Niye kızıyorsunuz,Bilmediginiz halde gecmek dahamı zevkli geliyor.

Proud
20 Mayıs 2013, 19:08
Niye kızıyorsunuz,Bilmediginiz halde gecmek dahamı zevkli geliyor.

Sürekli para istiyolar ona kızıyorum ben. Millet çok biliyor,onun için bu kadar kazalar oluyor değilmi ?

Tİme_shİft42
20 Mayıs 2013, 19:18
Birinci vitesi gecmeden yavas yavas git o yere ayagını koydugu yerdeki virajı genis al genis acıyla dön :queen: dubalarda sonraki duzlukte 5 vitese felan atacam diye ugrasma 2 vitestede gidebilirsin stop ettirme ayagıni yere koyma yeter

hkasap
20 Mayıs 2013, 19:29
ben de düzgün bir şekilde kalktım, dubaların hiçbirini atlamadan geçtim, döndüm ve aynı dubaları tekrar geçtim, hızım da iyidi, ayağım yere dokunmayı bırakın uzanmadı bile, sakin bir şekilde durdum.. zaten motor tecrubem oldukça var.. sonuç 74 :) kurstaki hoca sınav öncesi puanlamayı yapanlarla tartıştı biraz.. hocaya hatamın ne olduğunu sorduğumda hatamın olmadığını, tartışmadan dolayı puanımı kırdıklarını söyledi :) malesef herkes işini yaparken prensip sahibi değil..

madlive
20 Mayıs 2013, 21:18
Bazısı geçiriyor bazısı bırakıyor. Dubaların arasından geçerken sinyal vermedim diye bırakmışlardı. İkinci sınava girdik sinyal verdim bu sefer. Başka bir arkadaş vermedi sinyal o da geçti ben de geçtim.

seigen
20 Mayıs 2013, 22:18
Haha benim girdiğim sınavda duba falan hiçbir şey yoktu. Okul bahçesinde yere çizilmiş kare alanda bir kez saat yönünde, bir kez de ters yönde döndük :P. Zaten geçip geçmediğimize karar verenler o okuldaki sınıf öğretmenleriydi :pr:. İlk ben sınava girdiğim için gelen scooter'ı çalıştıramadık, zaten sınav aracı da kursun yanındaki pidecinin scooter'ıydı. O sebepten 70 alıp geçmiştim.

Kursun eğitim verme yükümlülüğü var, gidip bunu söyle. http://mevzuat.meb.gov.tr/html/19361_0.html
2. kısım madde 6'da 10 saat direksiyon eğitimi vermeleri zorunlu. Vermiyorsa da taksidini ödeme veya geri almaya çalış. Sizin yüzünüzden geçemedim diye çıkış, bir şeyler yap işte :P. Sonrasında da adam akıllı bir yerden eğitim alıp tekrar sınava gir.

Ehliyetsiz yakalanırsan 1000 TL'ye yakın bir cezası var, baştan söylemesi.

GorkeM
20 Mayıs 2013, 22:31
Valla Proud'un bir suçu yok, sorun sistemde...
60tl ile tekrar giriliyorsa girin, ama öncesinde birinden eğitim alın.

imza
20 Mayıs 2013, 22:38
normalde kalmis olmalisin ama burasi turkiye belli olmaz. ben olsam birakirdim.

Proud
20 Mayıs 2013, 22:40
normalde kalmis olmalisin ama burasi turkiye belli olmaz. ben olsam birakirdim.

Kaldım zaten.

Permatiq59
20 Mayıs 2013, 23:01
http://4.bp.blogspot.com/-wGGQnG_oBHk/Tqy9CK2thAI/AAAAAAAAAWQ/-Y7_MkZEm38/s1600/304261_143693285729325_100002659623789_197932_1053 80147_n.jpg

cort724
21 Mayıs 2013, 11:13
http://4.bp.blogspot.com/-wGGQnG_oBHk/Tqy9CK2thAI/AAAAAAAAAWQ/-Y7_MkZEm38/s1600/304261_143693285729325_100002659623789_197932_1053 80147_n.jpg

:queen: sabah sabah gülme krizine girdim yahu / diyeceğim şuki benim girdiğim sınavda tek ben geçtim ve 12 kişi falan kaldı bunların herbiri 60 lira vericek mecburlar çünkü,sana tavsiyem mahalledeki sucu abilerden sukıtırını rica et , çevrelerden bi motor bul 1-2 saat takıl onla okul bahçesinde falan ve direksiyon sınavına git eminim geçiceksin. 2.tavsiyem sakın acele etme sakin sakin ufak bi tüyo kaskı taktığın zaman kelepçeyi takmayı unutma !! güzel haberlerinle bekliyoruz seni

waeder
21 Mayıs 2013, 11:18
Hocam bence sakin ol yine kendine zarar edersin. Sabret al şu ehliyeti her çevirmede ecel teri dökme.

smt_gngr
23 Mayıs 2013, 13:02
sakin ol kardeşim bncede al ehliyetini en azından cebinde dursun benim 3 yıldır cebimde duruyor arasıra işe yarıyor.