PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskım bozuldu bi bakarmısınız

MrMaydec
18 Mayıs 2013, 22:44
direk konuya giriyorum kaskım çene açılır ls2 ff370 easy beyaz renginden ve 30 dk önce dışarı çıkma için kaskımı takıcaktım ama çenesini açmak için ordaki dalgayı çektim ve koptu şimdi çenesi açılmıyor kafamada takamıyorum ne yapmam lazım yardın edin. :salut: ::sos::

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

yardım edebilecek yokmu kaskı çöpemi atacağım şimdi

rs_guven
18 Mayıs 2013, 22:48
ls2 kask satılan yerlerde yedek parçasını da satıyorlar. Herhangi birine gidin, yeni bir mandal takıp halledeceklerdir.

rapidhacker5
18 Mayıs 2013, 22:49
2012 model demı ? Bende de var kısa mesafe de markete gıderken takmak ıcın aldım.babama da aldık amcama da enıstwme de hatta artcımda da aynı kask var butun kasklarda aynı sorun oldu.ılk kendımınkınde kendım tamır ettım.ama ettıgıme pısman oldum cene hızasındakı sıyah yumusak seyı yırtıp cıkarmak gerek.kaskın ne kadar dandık oldufunu sokunce goreceksınız.shark fırmasında vıda somun yok.bu fırma ls2 fırmasında vıdadan gecılmıyor ama vıdalara temas 0.

Gorusum sudur aldıgınız yere goturun kurcalamayın sakın.
Kurcaladıysanız da o parcayı kucuk bı vıda tutyor o vıda gevsek duracak sıkmaya calısmayın bosuna.yani diş yemedi korkmayın.
Ama benım gorusum ls2 den uzak durun

MrMaydec
18 Mayıs 2013, 22:54
2012 model demı ? Bende de var kısa mesafe de markete gıderken takmak ıcın aldım.babama da aldık amcama da enıstwme de hatta artcımda da aynı kask var butun kasklarda aynı sorun oldu.ılk kendımınkınde kendım tamır ettım.ama ettıgıme pısman oldum cene hızasındakı sıyah yumusak seyı yırtıp cıkarmak gerek.kaskın ne kadar dandık oldufunu sokunce goreceksınız.shark fırmasında vıda somun yok.bu fırma ls2 fırmasında vıdadan gecılmıyor ama vıdalara temas 0.

Gorusum sudur aldıgınız yere goturun kurcalamayın sakın.
Kurcaladıysanız da o parcayı kucuk bı vıda tutyor o vıda gevsek duracak sıkmaya calısmayın bosuna.yani diş yemedi korkmayın.
Ama benım gorusum ls2 den uzak durun

bozuldukdan sonra hemen gittim kapalıydı inşallah yarın açık olur teşekkür ederim içim rahatladı kask çöp oldu diye korktum, ilk motosikletim ilk kaskım olunca böyle oluyor :)

rapidhacker5
18 Mayıs 2013, 22:56
yok rahat ol.ama dedıgım gıbı berbat bır sıstem

MrMaydec
18 Mayıs 2013, 23:01
ls2 kask satılan yerlerde yedek parçasını da satıyorlar. Herhangi birine gidin, yeni bir mandal takıp halledeceklerdir.

çok teşekkür ederim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

yok rahat ol.ama dedıgım gıbı berbat bır sıstem

evet bir dahakine full face alacağım cc yükselttiğim zaman

hisvarlar
18 Mayıs 2013, 23:06
Aynı kaskı kullanıyorum daha bir sıkıntı olmadı. Ancak o mandalın bozulduğunu daha oncede duymuştum. Gerçi ben çenesini pek açmıyorum ondan sanırım.

MrMaydec
18 Mayıs 2013, 23:08
Aynı kaskı kullanıyorum daha bir sıkıntı olmadı. Ancak o mandalın bozulduğunu daha oncede duymuştum. Gerçi ben çenesini pek açmıyorum ondan sanırım.

çeneyi açmadan kafama girmiyorki mecbur açıyorum :)

hisvarlar
18 Mayıs 2013, 23:39
çeneyi açmadan kafama girmiyorki mecbur açıyorum :)

Aynen öyle bir saçmalık var. Arkadaşıma ls2 ff351 aldım M beden. Onu direk kafama rahat takabilirken benim L beden ff370 kafaya çeneyi açmadan girmiyor. Çok saçma.

rs_guven
19 Mayıs 2013, 00:58
Bende de aynısı var. Çene kısmı açılmadan girmiyor. Ayrıca uzun süreli kullanımda,
sol kulağımı ezerek acayip ağrımasına sebep oluyor. Şimdiki aklım olsaydı kesinlikle almazdım.
Bütçeyi zorlayıp AGV falan bakardım. Artık bir dahaki sefere :)

Uway
19 Mayıs 2013, 01:01
yaa...daha elinde kopuyor daha..siz hala çeneden açılır kask takmaya devam edin..terliyorsunuz diye..Fullface den şaşmayın.

MrMaydec
19 Mayıs 2013, 01:18
yaa...daha elinde kopuyor daha..siz hala çeneden açılır kask takmaya devam edin..terliyorsunuz diye..Fullface den şaşmayın.

ben daha acemiyim bir daha olmaz söz :)

mterayes26
19 Mayıs 2013, 01:32
Çöpe fln atmıyorsun , çene açma madalından içeri ışık tut bir tel göreceksın onu asagı doğru bastır kılıt atacaktır . Çeneyi aç süngerleri asıla asıla çektir ayrılacaktır , vidası içinde kalmışsa iyi yoksa metriği uzunluğu aynı bir boy kalın vida takacaksın oraya sıra zor işçilikte .

mandalı önden vidayı o daracık aralıktan sokacaksın mandalın yuvasına oturtup iyicene sıkcaksın sonra üstüne japon sigara külü taşşş gibi olacak ,unutma mandalın tırnaklarına tel oturacak yoksa yine açılmaz .
İYİ GECELER

Thunderwolt
19 Mayıs 2013, 01:51
elimden 2 tane ls2 kask geçti ikisine 250tl civarı yani 500 liraya orta kalite bişeyler alabilirdim ama gidip gene ls2 aldım gene sonuç hüsran. ls2 vasatın biraz üstünde şuanda celtic modelini kullanıyorum on havalandırma kapaklarını tutan diş kırıldı şimdi ne kapanıyor ne açılıyor. yanak şişirme pedleri patladı en fazla 5 kere kullanmışımdır ls2nin camları cok hassas hemen cizilebiliyor kaskı okadar iyi korumama ragmen vizörün ortasında 2 tane cizik var gecenlerde 120km civarı giderken vizörü tutan kapagı düştü canımızı neye emanet ediyoruz vizör birden yerinden cıktı ve azdaha kaza yapıyordum. hadi bunuda geçtim o kapagı bulana kadar canım cıktı gezmedigim parca satan yer kalmadı en sonunda karabaglarda mahalle motorcusundan buldum. ls2 almayın dandik birokadar kalitesiz bir kask 250lira vereceginize 150 tl daha koyun en azından nolan alın.

acayüp
19 Mayıs 2013, 02:07
Aynısı benimde başıma geldi. İnşallah o plastik parça kaybolmamıştır.

İnce bir tornavida ucunu oradaki deliğe sokup aşşağı bastırıp çene kısmını açabilirsiniz.

Daha sonra Çenenin içindeki siyah kaplamayı sökün . Mevcut vidayı takarsanız yine çıkar . Onun yerine pc lerde cd rom montajı için kullanılan ince dişli vida daha iyi oluyor yalnız vidalamadan önce çok az japon sürüp kurumasına fırsat vermeden vidalayın.
Bir daha sorun olmuyor.
Galiba ben bunu yaparken yan vidalardan vizörü ve çene kısmını komple söküp yapmıştım. Vidalama için daha kolay oluyor.

takendy
19 Mayıs 2013, 02:22
İyi kafa içindeyken bozulmamış, sonra nassı çıkartırdın:P

MrMaydec
19 Mayıs 2013, 11:29
İyi kafa içindeyken bozulmamış, sonra nassı çıkartırdın:P

artık öyle gezerdim :mrgreen:

bugün aldığım yere gideceğim olmassa dedikleriniz kendim uygulayacağım teşekkür ederim :)

wars1905
14 Şubat 2014, 03:13
Naptın kardeş götürdünmü kaskı aldığın yere aynı sorun bendede var

serkanADH13
14 Şubat 2014, 03:16
O kaskın KRONİK SORUNU'dur o arıza,,,

yapacak bişiy yok,,,

acayüp
14 Şubat 2014, 03:24
Ben dediğim gibi yaptıktan sonra bir daha sorun olmadı .

MrMaydec
14 Şubat 2014, 09:51
Evet götürmüştüm yenisini takılar birdaha sorun olmadı zaten yeni kask alacağım

diversionf
07 Haziran 2014, 19:43
Benimde ls2 celtic kaskim var. Yolda vizoru tutan yan kapak dustu. Gelene kadar ne cektigimi ben biliyorum.

beytbaba
02 Kasım 2015, 15:18
burada yazılanlar sayesinde kaskımı yaptım. ben o süngeri sökmeye hayatta cesaret edemezdim elimde kalır diye. teşekkür ederim rapidhacker5 ve acayüp . alıntı yapmayı beceremiyorum.