PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dün hiç bişey yoktu bugün yolda giderken akü bitti

Kaangngr
18 Mayıs 2013, 15:35
Arkadaşlar merhaba az önce motosikletle gidiyodum el marşından çalıştırdım önümde araba durdu kornaya bastım korna biraz çaldı sonra bozuldu zannettim hella alman malı bide neyse sokağa geldim stop ettim sonra birdaha çevirdim kontağı ne ışıklar ne marş bastı ama kornaya basınca çok çok az sesi geliyodu sizce neden şuan evde aküyü dolduruyom sinirlerim bozuldu bıktırdı şu motor

PEHLİVAN94
18 Mayıs 2013, 16:02
Aku sarj dinamosu gitmistir. Aku eskimistir. Yada sigortan gitmistir.

Kaangngr
18 Mayıs 2013, 16:21
Buyuk ihtimalle evde doldurdum taktim gostergeler geldi 5 sn.de gitti aku dolu farlar cok kisik yaniyo kornada az bisey caliyo selektorler yanmiyo mars basmiyoayaktan basinca calisiyo ama dolmuyo

thepope
18 Mayıs 2013, 16:25
Geçen arkadaşımın başına geldi aynı olay ama suları taşmış akünün oda evde gittim su koydum normal düzeldi dedi bende şaşırdım ama onunki öyle düzeldi 1 haftadır kullanıyor

Kaangngr
18 Mayıs 2013, 16:31
Ya bıktım şu çinden valla alcaksaniz çinli almayın ya her allahin gunu masraff sarj dinamosu veya akudu ne kadar mondial 125zn

thepope
18 Mayıs 2013, 19:19
ben geçen aldım bir siteden istersen veririm kargo dahil 47tl ye 6.5 amper akü aldım benimki 125zn değil ama olur seninkinide bence çinliyle alakası yok bunun akü biter ömrü dolunca istersen araban mercedes olsun

aranel
18 Mayıs 2013, 19:27
Kornayı kendin bağladıysan ondan olmuştur. Tam olarak ismini bilmiyorum ama akünün oralarda tırnak kadar bir cisim var onu değiştiriyolar anında düzeliyo kafana takma motoru ayak marşıyla çalıştırabilirsin.

Kaangngr
18 Mayıs 2013, 20:23
Kornayı ben taktım ağır gelebilir direk eski çıkışlara bağladım ama baya kullandım sürekli basmıyom ama gür bi korna yada değiştircem kornayı daha düşük bişey takarım akü dolu gelmiyo göstergeler far çok çok kısık yanıyo korna cızırtlı ötüyo ama çok az marşa elden basmıyo tam olarak sorun nedir sarj dinamosumu acaba dün akşam 20 25 kilometre gezdim valla en ufak bi şey çıkmadı ama anlamadım bu sabah çalıştı 1 km sonra arabaya korna çaldım çaldı 2 3 saniye sonra bozuldu zannettim birden bi baktım göstergeler gitti çalışmadı felan

aranel
18 Mayıs 2013, 21:25
Ben de kendim takmıştım iki tane salyangoz çalışıyordu ertesi gün eve geldim stop ettim arıza ışığı yandı kontağı kapattım açtım yine yandı aynı sorunlar oldu sağ sinyal veriyorum sadece arka sinyal yanıyo ön yanmıyo, korna çok kısık çalıyo falan filan ertesi gün servise götürdüm motorun üstünden bile inmeden adam bişeyleri değiştirdi para bile almadı

Kaangngr
18 Mayıs 2013, 21:31
ne değiştirdi acaba onu bizde yapalım akümde dolu anlamadım gitti nabıcam şimdi gidicem adam çıkarcak bi ton masraf bıktım yaptırmaktan