PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Wave110i İlk yağ değişimi.

vCk
18 Mayıs 2013, 09:43
Arkadaşlar merhaba;

2012 model olan honda wave 110i motorumun ilk yağını 720 km değiştirdim. 5 il ( İzmir-Manisa-Balıkesir-Bursa ve İstanbul )ve bu illerin ilçerindeki honda servisleri ile telefonda görüşerek ( Kırsalda yaşıyorum merkeze gelemem yağı kendim değiştircem bahanesiyle ) hangi yağı kullanıyorsunuz ve hangisini tavsiye edersiniz diye onların yarısı Castrol actevo 20W-40( Fiyatı 15 TL) ve diğeride (yarısından fazla) Castrol power 1 10W-40 (Yarı sentedik Fiyatı 25 TL) önerdiler. Bende para yalan söylemez diyerek yağı serviste değil de sanayide tanış bi yağcı abide değiştirdim ve Castrol Power 1 4T 10W-40 yağ koydurdum. Servis ve kitapçıkta ilk yağ değişimi 1000km yap öncesi gereksiz demişlerdi. Yağ cı abide 300-500 km arasında değiştirseydin keşke diye söylendi ve motordan çıkan yağı pek beyenmedi. Tecrübeli arkadaşlardan ilk yağ değişim km ne olmalıdır. Sizce yağcı abi yanılmışmıdır. Doğru olanı mı yapmışım. Teşekkürler.

vCk
18 Mayıs 2013, 18:17
Hiçmi yorum yorum yok.:pale: Değerli yorumlarınızı bekiliyorum.Saygılar

madlive
18 Mayıs 2013, 18:41
Sym ilk yağı 300 km kullanıyor Honda 1000 km. Sıfır motorlarda özel rodaj yağı kullanılır. Normal yağa göre daha incedir. Alışma yani rodaj süresinde ufak tefek çapaklanmalar ve parçaların birbirine alışması olur bu evreyi tamamlaması için rodaj yağı konuyor. . Kalın yağ olsa rodaj süresi uzardı.
Usta neye göre beğenmemiş yağı acaba?

TATLIHIZ
18 Mayıs 2013, 20:33
Kendiniz degiştirdiginiz icin 2 yıllık garanti cöpe gitti hayırlı olsun.

vCk
18 Mayıs 2013, 21:01
Usta motordan çıkan yağı rengine göre yorumladı. Acemeliğime verin bende yağı parmakl test ettim gayet akışkandı sorun görünmüyor gibiydi. Bu arada Balıkesirin ilçesinde ikamet ediyorum . Çevremde ikitane honda servisi var ama inanın gençl ve acemi görünüyorlar.Tek amaçları 10 tL lik yağı 25 TL satmak

TATLIHIZ
18 Mayıs 2013, 21:24
Usta motordan çıkan yağı rengine göre yorumladı. Acemeliğime verin bende yağı parmakl test ettim gayet akışkandı sorun görünmüyor gibiydi. Bu arada Balıkesirin ilçesinde ikamet ediyorum . Çevremde ikitane honda servisi var ama inanın gençl ve acemi görünüyorlar.Tek amaçları 10 tL lik yağı 25 TL satmak

1 Defa satıcaklardı :) 2 Yıl sorun oldugunda bedava gelicekti.

kasta37
18 Mayıs 2013, 22:25
Öle saçmalıkmı olur gider bin kilometrede değiştirir gene yağda yazıormu değiştirildi die