PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : siz olsaydınız ne yapardınız ?

Sayfa : [1] 2

durmazzz
18 Mayıs 2013, 00:12
arkadaşlar.dün başımdan bi olay geçti.kavşakta bi araba önümden geçti.yol benm hakkımdı.uzun korna çaldım o da geri döndü hiç durmayacakmış gibi geldi bana bilerek çarpacak sandım.ani fren yaptı araç 2-3 mt re kaydı az daha gelse bana vuracaktı.o an birikim olarak aldığım motorumun hurdaya çıkmadığına sevindim ama bi yönden de bana küfreden adama dönüp bende küfrettim.yol bi anda kalabalıllaştı.ne yapacağımı bilemedim.inip kavga mı edeyim,yoksa bi an önce gideyim mi bilemedim? ama sonunda birbirimize söve söve ordan ayrıldık ama 2 gündür hala içimde sıkıntı olarak kaldı.yanlış mı yaptım acaba?ltf kabadayılık yapıp asarım keserim demeyin.o an ki durum çok farklı oluyor.görüşlerinizi almak istiyorum.

Kaangngr
18 Mayıs 2013, 00:18
Önümde durupta sonradan dörtlülere basıp ben arkadan kornaya basınca dikiz aynasından el hareketi yapıyo bende basa basa yanından geçtim kornada alman malı hella kamyon kornasından :D

KeaSH-07
18 Mayıs 2013, 00:19
eğer gözüm keserse dalardım.yakında bi eş dostun iş yeri falan varsa yine dalardım.adam bildiğin seni korkutmaya çalışmış
iri yarı bişeyse alttan almakta fayda var

durmazzz
18 Mayıs 2013, 00:25
benm ölçülerimde.halt edebileceğim biriydi ama yaz yeni başlıyo.motorsuz kalmak istemem.belki banada vurabilirdi.o an bişey olmadığına sevindim ama kavga etmediğime üzüldümde karışık bi duygu

imza
18 Mayıs 2013, 00:25
ben bu durumlarda eğer durursa yaptığı hatayı söylüyorum, üstelerse dövüyorum.

KeaSH-07
18 Mayıs 2013, 00:29
kaskla kafa atmak hiç nasip olmadı

durmazzz
18 Mayıs 2013, 00:29
yanına gitseydim bişey söylemeye gerek kalmayacaktı.olduğmuz gibi birbirimize dalacaktık.beni rahatsız eden içimdeki erkeklik duygusu.kıraydın kafasını gözünü diyo ikide bi.unutmam biraz zman alcak sanrm

Khutuck
18 Mayıs 2013, 00:32
Bekle şimdi, 10-15 motorcu kabadayı gelip "ciğerine cevizli lokumla vururdum", "arabasına roket yakıtı döküp çakmak atardım", "evine göktaşı düşürürdüm" falan diye cevap yollarlar sana.

Tek yol dayaktır, karı gibi konuşmakla bir şey çözemezsin. Dövmeden olmuyor. Trafikte karşındaki adamın sırtından sopayı, karnından sıpayı eksik etmeyeceksin; sopa kolay ama sıpa kısmı senin cinsel tercihine kalmış.

durmazzz
18 Mayıs 2013, 00:34
diyelim dövdüm.polisler de geldi.hastanelik oldu adam.eeee sonra ne olcak? ifade ver,falan filan

Tİme_shİft42
18 Mayıs 2013, 00:42
Sık biber gazını gec hem bosuna dememisler dirisi para etmezde ölüsü para eder diye

durmazzz
18 Mayıs 2013, 00:48
iyi fikir :cat:

canerol
18 Mayıs 2013, 00:56
kaskla kafa atmak hiç nasip olmadı

hakkatten yaw :)
full koruma ile bi adam dövmek lazım :)

Felis Leo
18 Mayıs 2013, 00:56
Canını sıkma arkadaşım, sen en iyisini yapmışsın aklı başında olan insan bu işlere girmez, geçe gün arabayla giderken dangalağın biri birden yanıma yanaştı az kalsın vuracaktı , aptal herif sol şeritten sağa dünecekmiş bende sağdan karşıya devam ettim benim dönmeme gerekiyormuş, aptal adam madem sağa döneceksin solda ne işin var neyse arkamdan yetişti yanıma yanaştı camı açtı yanında üç tane kız belliki hava atacak beni görünce biraz tırstı yumuşak birisi sandı benimde arkada 6 yaşında kızım vardı , herif benim çocuğu gösterrrek çocuğa dua et dedi , ben br şey diyemeden gazladı iri kıyım bir şeydi belliki ona güveniyor ama benimde silahım var o yüzden çok soğukkanlıyımdır neyse belayı defettik gitti sesimi çıkarmadım. O yüzden böyleleriyle dikleşmeye gerek yok cevap vermemek en iyisi illa gelip saldırırsa artık geri dönüşü olmayan bir yola girilmiş olur...

durmazzz
18 Mayıs 2013, 01:01
felis leo arkadaşım doğru söylüyorsunda içimdeki ses beni rahat bırakmıyo.nasıl adamsın sen be,vuraydın adama falan filan diyo ama mantığımda olup olacağın bi motorun var.onunda hala ayakta olduğuna şükret,yoksa polis,hastane,sanayi uğraşacaksın boşver gazla gitsin diyo ve bende öyle yaptım :(

albaywolf
18 Mayıs 2013, 01:03
Arkadaşlar bırakın bu ben olsam döverdim dalardım kafa atardım laflarını. Hadi adam piskopat çıktı çekti sapladı bıçağı ya da en basitinden kavga çıktı gücün yetmedi adam kafanı gözünü kırdı ne olacak sonunda? Trafik siniri hiç bir şeye benzemez. İnsan kızgınlığını tecrübeyle dizginleyebiliyor. Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki adam karşında sövse bile ne hali varsa görsün deyip yoluna devam edeceksin. Bu korkaklık değil bence.

KeaSH-07
18 Mayıs 2013, 01:07
hakkatten yaw :)
full koruma ile bi adam dövmek lazım :)

elbette boyle bişey yapmak istemem
ama daha hiç denemedim

durmazzz
18 Mayıs 2013, 01:10
öyle bi durum ki, gidersen korkak,gitmezsen meçhul bi durum

takendy
18 Mayıs 2013, 01:14
Trafikte kavga edecek duruma düşmemek için elinizden geleni yapın bu sizi olası kazalardan da korur.

trafiği ve içinde barındırdığı çeşit çeşit hayvanı okuyun, ben öyle yapıyorum.

hiç mi kavga edecek duruma düşmedim, düştüm tabi, fakat fiziki özelliklerden dolayı buna da gerek kalmadı, birkaç kez R yapanlar ile tanıştım.

KeaSH-07
18 Mayıs 2013, 01:23
İstanbulda zaten sakıncalı kavga etmek
ben 100.000 kişilik ilçede yaşıyorum az çok bilirim kime gücüm yetecek
ağım şağım bi kalıbımda yok 174 cm 65 kg görünce pek korkulmayacak bi tipim

BatuhanK
18 Mayıs 2013, 01:26
Beyler artık bırakın şu kavga ederim, vururum kırarım laflarını... Arayın polisi şikayet edin, *** yoluna ne siz gidin ne de başkası gitsin.
Haberleri izlemiyorsunuz sanki, neler neler oluyor. Kavga ederek adam olunmaz, sığır olunur.

Sadık1453
18 Mayıs 2013, 01:26
Bu ülkede insanlar maç çıkışlarında yada yol vermedi diye hatta yan baktın diye öldürülürken neyin tartışmasını yapıyorsunuz? Hiçmi evde bekleyeniniz yok. Aklınızı başınıza alın dövmekle sövmekle olmuyor bu işler. Ya arkadaş anlamıyorum ben hayvanlar bile sadece ailelerini korumak yada açlıktan ölmemek için bir canlıya istemeden zarar verirken sizin derdiniz ne? Bırakın ne yaparlasa yapsınlar. Siz kendinizden sorumlusunuz. Bırak gittin ALLAHINDAN bulsun. Siz motorunuzu düzgün sürün dallamalar mutlaka çıkacaktır ama yklaşık 20 milyon kişini yaşadığı bir şehirde kii bunların çoğu eğitimsiz eğitimleri olanları da hödük ve bencil kimi? Hangi birini siz düzelteceksiniz. En iyi motorcu akşam evine sağ salim dönen motorcudur kardeşim bu kadar basit.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

durmazzz
18 Mayıs 2013, 01:33
kalıp pek önemli değil bence ilk anda dişini gösterirsen işler tersine dönebilyo bazen,dönmezse karar senin ya topuk,ya da ??? :))

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

ama insan kendini sonra ben korkak mıyım diye sorguya çekiyo.kalıbımın adamı değilmişim gibi bir sürü şey geliyor aklıma.ama sanırım sadık1453 arkadaşım haklsın.göz yaşı dökmekten iyidir....

Phoenixs
hocam SEBEP NE OLURSA OLSUN KAVGA EDİLMEZ bu dünya da canından kıymetli birşey var mı ? hadi kendini geç sana birşey olsa arkanda ailen var mahvolurlar böyle durumda kafanı salla yoluna devam et bırak o yaptığı sığırlıkla kalsın inersin çeker bıçağı vurur niye öldün ? yol verme kavgası hiç gerek yok

mali_181
Kesinlikle en iyisi sakinliği korumak başa dert almamak lazım şöyle düşün;yolda yürüyorsun karşına içi çamur dolu bir akıntı çıktı ne yaparsın içine basıpmı geçersin üstündenmi atlarsın tabiki üstünden atlarsın bela da aynı o çamur gibi işte içine basmamaya çalış üstünden atla geç bu kadar basit kendini ve aileni düşün herşey olabilir...

Tİme_shİft42
18 Mayıs 2013, 01:37
Herkes jetli olmusta bizimmi haberimiz yok ; d

Trafikte kac kisi taniyorsunuz cebindekine guvenmeyip karsilikli erkek erkege dovusen

Elin oglu ugrasmaz cikartir cebindeki bicagi gel bakiyim buraya der ; d

durmazzz
18 Mayıs 2013, 01:38
diyelim yolda 1000 rr kullanan bi motorcusun,hurda bi şahinci piçlik yapsa,üstüne yürüse nasıl karşılık vermiyeceksin?

Tİme_shİft42
18 Mayıs 2013, 01:42
Sonuclarina katlanican o zaman mahkemesidir tazminatidir savcisidir dirisi para etmez ama olusu para eder anliyacagin

Mengu16
18 Mayıs 2013, 01:44
Kavga etmek tek çözüm diyenleri görüyoruz 5 para etmez bir futbol maçının çıkışında birini bıçaklayıp öldürdüler.

durmazzz
18 Mayıs 2013, 01:47
çok doğru, :cat: sakin,soğuk kanlı,mantıklı olmak gerekir.Allah hiçbirimizi şeytana uydurmasın.sizleri dinledikçe rahatladım.doğru karar verdiğimi gördüm.hepinize tşkler arkadaşlar.iyi ki varsınız,iyi ki bu siteye katılmışım.

s.e.c
18 Mayıs 2013, 01:56
Kavgadan kaçınmak her zaman iyidir boş verin gitsin. Bir keresinde ana yolda giderken arabasını tali yolda park etmiş 50 yaşlarında bir adam geri geri çıkıyordu. Ben sadece çıkmasın diye en fazla 1 sn sürdü yada sürmedi korna öttürdüm, yani öyle küfür eder gibi uzun uzadıya çalmadım zaten hoşgörülü bir insanımdır yapmamda. Ama neyse bu aracın sürücüsü camdan kafasını çıkardı illede motosiklet haksız olacakya ne dese beğenirsin; şehir içinde 30 km/h ile giden bana '' yavaş sürsene '' diye diklenircesine bağırdı. Bende; bundan daha yavaş nasıl gidiyim motordan inip elimle mi iteyim dedim. Bu herif daha da bağrınmaya başladı. Bağrınmasının bir nedenide 28 yaşında olmama rağmen 21-22 göstermem :) Aklınca beni çocuk hesabına alacak korkutcak. Bende bağırmaya başladım, konuşma haksızsın diye ama o da devam edince son gücümle bağrınmaya kadar gitti olay. Baktım hala anlamıyor motordan indim aslında dövmek gibi bir düşüncem yok ama korkutmak için dövecek gibi üzerine yürüdüm. Sonrasında bizim artist karısının arkasına sığınmaya başladı :)

Burda asıl anlatmak istediğim olay şu; fiziki yapı olarak türk erkeği ortalamasının üzerinde ve sporla uğraşan biriyim. Çok iyi biliyorum istesem o adamı o yola kazırdım, yerimde başkası olsa eminim egosunu tatmin temek, nişanlısına hava atmak v.b nedenlerden ötürü o adamı harcardı ama kendime yakıştıramadım. Eğitimci bir insanım, gün geliyor çocuklara medeniyetten, hoşgörüden bahsediyoruz.

egelim 43
18 Mayıs 2013, 02:01
diyelim dövdüm.polisler de geldi.hastanelik oldu adam.eeee sonra ne olcak? ifade ver,falan filan

Mahkemeye çıkacaksınız 632 TL para cezası alacaksınız o olcak nolcak :cat: bire bir yaşamışlığım vardır :wiinkk:

bknz

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/68590-motosikletliyim-hakliyim-hakkimi-sonuna-kadar-savunurum.html

durmazzz
18 Mayıs 2013, 02:11
şunu görüyorum ki,biz toplum olarak birbirimize saygımız,sevgimiz,güvenimiz kalmamış.bu işin çok okumakla yada çok parayla alakası yok.zaten kültür ve eğitim seviyesi çok düşük bir ülkede yaşıyoruz,konuyu sapıtmak istemem ama bir savaş olsa vay halimize.bu ülkeden kaçanı mı,satanı mı,ararsın,birbirini dolandırmaya kalkanı mı,1 ekmek için birbirini vuranı mı,dedelerimiz tamam yapmışlar ama bizler asla ve asla onlar gibi olamayız.neden biz bu hale geldik?düşmanlarmızında istediği buydu zaten.yerini yapmışlar.yağı dökmeden tavayı ısıtmışlar.uyanın ey millet,suriye,iran sonra sıra bize geliyor.büyük israil kuruluyor.değişmemiz lazm ama nasıl ?????

serdar1547
18 Mayıs 2013, 02:22
en iyisi takmamak,olay yerini terketmek...hem ne demişler erkekliğin onda dokuzu kaçmaktır

Naradol
18 Mayıs 2013, 02:26
Sakin ol şampiyon demek geldi içimden, lakin iyi yapmışsın bu memlekette değil bu dünyada insanların 3 kuruşluk canı var, birisi çeker pıçaklar kim vurduya gitmekte var he benmi ne yaparım zaten plaka yok bende, trafikte elverişliyse bu duruma, adamda haksızsa bunu yaparım. Yaparmıyım? Yaparım yaparım. :)

http://www.vidivodo.com/video/sinirli-bisikletci/857044

Red*X
18 Mayıs 2013, 06:21
Sana kasıtlı birşey yapmadıktan sonra kavga edip başına bela almaya hiç gerek yok.

emocan
18 Mayıs 2013, 08:03
şöyle adamın yakasına yapışırdım önce alttan bir apargat adamın dudak patlar ve sersemlerdi .
sonra iki mideye kombo bir de kroşe adamın kaş ta açılırdı.
o sırada sağdan gelen ve olay sırasında ayırma bahanesi ile cüzdan çekme niyetinde olan elleri cebinde yaklaşan bir apaçi ile gerçekten ayırmak için yanaşan başka bir yaya ya tek uçan tekme ile ikisini birden yere sererdim.
şaşkın şaşkın bakan insanlara döner ve " siz karışmayın " derdim.
yerde yatan adamımın yanına yaklaşırdım o da o sırada " abi yapma özür dilerim abiii vurma " diye yalvarmaya başlardı .
birdaha bir motosikletliye böyle davranırsan beni bulursun karşında derdim.
o da " tamam abi bidaha asla " derdi
ben de evimin yolunu tutardım .

TATLIHIZ
18 Mayıs 2013, 08:25
Erkekligin 10/9 U kacmaktıri,bosuna dememişler eskisi gibi sanmayın bi yumruk atamadan Sokarlar bıcagı ,Ya gözü karartıcan sende tasıcan senin anan aglıcagına onun anası aglasın + Olarak Zaman kalırsa arabanın tavasına vur en az 10.000 tl degeri düser :)

agilty
18 Mayıs 2013, 10:13
Bas git yoluna delikanlilik yapicam diye basina binbirturlu bela gelecek. Son pismanlik fayda etmez sonra. Ayrica adama bisey olurda hapise girersen hayatinin nasilda mahfolacagini dusun. Yada sana bisey olsa nolck o kavgada ?

durmazzz
18 Mayıs 2013, 10:17
işte insan bazen bunları düşünemiyor.az önce bi haber okudum.maraşta küfür yüzünden adamın birini öldürmüşler :((

motorcrus
18 Mayıs 2013, 10:32
hayvanlar koklaşa koklaşa insanlar konuşa konuşa anlaşır ;)

FatihC
18 Mayıs 2013, 11:38
bir video vardı abi, elinde baltayla motordan iniyor korna çalan araç sürücüsünün üstüne yürüyordu sende öyle yap.

emocan
18 Mayıs 2013, 12:35
seni anlıyorum aslında durumun çok zor.
*biryanda gururun inciniyor.
*diğer yanda gücün yetse bile onu dövmeyi insani bulmuyorsun
*gücün yetmezse dayak yemeyi göze alamıyorsun
*gücün yetse bile konunun adli makamlara taşınması riski var. ( kavga da hiçbirşey çıkmıyor )
*gücün yetmese dayak yesen zaten adli makamlara şikayet edersin %100 ( kavgada hiçbirşey çıkmıyor )
*bıçakla ya da silahla öldürülme riskin var.

şimdi hepsini bir araya koyunca .
yapılacak en doğru hareket.
sağır ve dilsiz olmaktır.

Ama ben şunu gözlerimle gördüm .
Bir taksici bir jeep i sert ve gereksiz solladı jeep te korna ve artistik hareket sellektör yaptı .
taksici durdu jeep te durdu. taksici indi ( orta yaşlarda karadenizli tipi vardı ( trabzonlu tipi vardı :P) jeep ten yine orta yaşın biraz üstü bakımlı Ceo tipli bir artiz indi. taksi şöförü yanaştı hiç konuşmadan iki düz bir kroşe patlattı ( çalışmış belli) . etraftan insanlar noluyo diye gelene kadar bindi arabasına gitti. adamın burun kafa kan revan .
ama sonra plaka alındı mı şikayetçi oldu mu adam bilemiyorum .
şikayetçi olsa veya kamera olsa bu DARP a giriyor .
DARP farklıdır , kavga farklıdır.
Kavga oldu mu ( yani karşılıklı) bi cacık olmaz. iki taraf ta hatta para cezası alır .
ama DARP oldu mu ( tek taraflı ) maddi manevi karşı tarafı oturtursunuz kuacağa. hele ki karşı tarafın ertelenmiş cezası varsa tam oturur kucağa ( argo terimler için sorry ama en güzel böle anlatılır bu olaylar )

waeder
18 Mayıs 2013, 12:41
Aslında seni anlıyorum insan o anda şok geçirebiliyor . Ama iyiki bulaşmamışsın durduk yere canın sıkılacaktı. İnsanın nefsine ağır geliyor keşke inip patlatsaydım diyorsun ama değmez belliki üzerine süren eleman hayvangillerden :) Onu bir yerde fena öperler zaten.

seigen
18 Mayıs 2013, 14:03
İndin, adamın yanına git, hop silah çıkardı, ne yapacaksın... Kavgayla iş bitse ne ala, niyazi olmak da var bu işin sonunda.

Bizzat başıma geldi çünkü, şerefsiz taksici müşteri indirmek için sola, karşı şeride kırdı ve yolumu kapadı. Çıktığını gördüğüm an frenlemeye başladım yine de zor bela durdum, milimetre farkıyla hatta çarpmadım diyebilirim. Ayrıca asfalt da berbat, motor dengesini kaybedip düşüyordum. İndim, müşteri bin bir özür diliyor. Taksicide hiçbir tepki yok, kapısının yanına geldim, açıp ağzına sıçmak için ama yaşlı bir tipti, o yüzden ellemedim, ama fena sinirlendiğim için küfür saydırıyorum. Neyse geri dönüp gidiyordum ki, küfürler ağrına gitmiş itin, kapı cebindeki silahını aldı, geldi vurayım mı mermi manyağı yapayım mı diyor. Öyle dönülür mü, neredeyse çarpıp ölüyordum dedim. Neyse öyle birkaç laf daha söyleyip geri döndü. Ben de yoluma devam ettim :P.

Açıkçası olayın siniriyle plakasını da almamışım. Takside silah bulundurmak bildiğim kadarıyla yasa dışı ve büyük ihtimal ruhsatsızdı. Şikayet edemediğim için hala pişmanım :pr:.

evilded
18 Mayıs 2013, 16:13
adam motorcuyla kavgaya girilmeyeceğini bilmesi gerekir tam korumayla vursa ne olacak bi kafa yerde artist artist gelmiş, dogru yapmıssın kardeşim hiç tartışmaya girme , insan olsaydı gelir özür dilerdi.

durmazzz
18 Mayıs 2013, 23:49
haklısınız arkadaşlarım.bugün biraz daha iyiyim.sakinleştim,bilinçlendim sayenizde.hatta bugün yine trafikte bikaç ufak şey oldu,hiç sallamadım bile.çevirdim gazı gittim.en iyisi böle olmakmış.

muhittinKaplan
19 Mayıs 2013, 00:08
Geçmiş Olsun.
Epey Yazanlar Olmuş, Herkes Yaşantısı ve Yaşanmışlıkları Ölçüsünde Birşey Yazmış, Haklıdırlar. Kafa Atanlar, Çifte Dalanlar, Sessizce gidenler.
Kavga Çözüm Değildir. Bunu Yazarken Siyah Kuşak Sahibi, İşi gereği Silah Bulundurabilen Biri Olarak Yazıyorum.
Sabır Erdemlerin En büyüğüdür. Sabırlı Adam, Nefsine Hakim Adamdır, Sabırlı Adam Hoşgörülü Adamdır. Sabırlı Adam Alçak gönüllüdür. Sabırlı Adam, Adamdır.
Elinizde ne olursa olsun, İster Çıplak Eliniz, İster Topunuz Tüfeğiniz Bunları Sadece Kendiniz ve Ailenizi Korumak İçin Kullanın. Eğer Uzaklaşabiliyorsanız Uzaklaşın, Karşıdakinin Ne Dediği Sizi Etkilemesin, Eğerki Uzaklaşamıyorsanız Artık Kendinizi Koruma Safhasındasınızdır.

Karlıyollar
19 Mayıs 2013, 01:21
Genelde kavgacı değilim ama içimden güzel küfrederim ve hiç ilk vuran olmadım eğer gelipte bana vurursa kask ile bir kafa çakarım kavga tarafında değilim ama o başlatırsa işin rengi değişir

KeaSH-07
19 Mayıs 2013, 01:32
İndin, adamın yanına git, hop silah çıkardı, ne yapacaksın... Kavgayla iş bitse ne ala, niyazi olmak da var bu işin sonunda.

Bizzat başıma geldi çünkü, şerefsiz taksici müşteri indirmek için sola, karşı şeride kırdı ve yolumu kapadı. Çıktığını gördüğüm an frenlemeye başladım yine de zor bela durdum, milimetre farkıyla hatta çarpmadım diyebilirim. Ayrıca asfalt da berbat, motor dengesini kaybedip düşüyordum. İndim, müşteri bin bir özür diliyor. Taksicide hiçbir tepki yok, kapısının yanına geldim, açıp ağzına sıçmak için ama yaşlı bir tipti, o yüzden ellemedim, ama fena sinirlendiğim için küfür saydırıyorum. Neyse geri dönüp gidiyordum ki, küfürler ağrına gitmiş itin, kapı cebindeki silahını aldı, geldi vurayım mı mermi manyağı yapayım mı diyor. Öyle dönülür mü, neredeyse çarpıp ölüyordum dedim. Neyse öyle birkaç laf daha söyleyip geri döndü. Ben de yoluma devam ettim :P.

Açıkçası olayın siniriyle plakasını da almamışım. Takside silah bulundurmak bildiğim kadarıyla yasa dışı ve büyük ihtimal ruhsatsızdı. Şikayet edemediğim için hala pişmanım :pr:.
ah bu pişmanlıklar erkeği yakan uzen şeyler bunlar
bi şikayet etseydin plakayı hatırlayıp hiç bunları yazmıor olcaktın

emrb
19 Mayıs 2013, 01:42
Artık bıçak,zopa çoluk çocuğun elinin altında 15 yaşındaki sıpayla takış bıçak çekiyor.Kimsede delikanlılık kalmamış.saçma sapan bi adamı döversin arkanı dönüp giderken küt silah sesi vurulmuşsun.Türkiye artık böyle bir hal aldı malesef.yolda giderken niye bakıyon diye adam bıçaklıyanlar var.Ben bile 3 yıllık boksör olmama rağmen çoğu şeyi alttan alıyorum.Ya benim anam ağlayacağına onun anası ağlasın deyip sende silah taşıyacaksın yada karşına gelen olayların %90ından kaçınacaksın.Bizim ülkemizde devlet büyükleri anca behzat ç gibi dizileri yayından kaldırmak için uğraşırlar.Ulan gitte cebinde sallama,rambo bıçağı,silah taşıyan insanları yayından kaldır !