PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardımcı olurmusunuz?

WİNDY S 125
17 Mayıs 2013, 20:05
zincirde sanırım bir problem var takır takır diye bir ses gelio daha önceden böyle bir problem yoktu sebebi sizce zincirin yağsız olmasından mı kaynaklanıyor.?:silent:

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

? biri yardımcı olabilirmi ?

cenkito
17 Mayıs 2013, 20:06
olabilir birde cok gevsediyse sarsıntıda masaya alttan carpıyorda olabilir.
zincir gerginliği üstünde biri oturuyorken 1,5--2 cm kadar yukarı kalkacak sekilde olmalı.

oluruz tabiki :)

bizim motorlar yapısından dolayı daha cok zincir sesi yapar ama sen de bi kontrol et işaretli yerden masaya temas edecek kadar zincir gevsemişte olabilir

http://img16.imageshack.us/img16/1322/maxxxe.jpg

serkanADH13
17 Mayıs 2013, 20:09
aşırı bayır çıkışlı bir yerde yaşıyorsan,
2 kişi çok fazla yüke biniyorsa motor,
zincirde uzaman ve gevşeme oluşmuş olabilir.
gerilmesi ve yağlanması gerekiyor.

WİNDY S 125
17 Mayıs 2013, 20:11
gergin baya boşluk yok fakat yağ kalmamış gibi bişi ondan da olabilir mi? birde motosiklet 7.275 km oldu.8 bin devirde zorluyorum biraz en fazla 85 yapıyor.125cc motor ilerde açılırmı yoksa bi problem işaretimi bu :)

cenkito
17 Mayıs 2013, 20:17
cok gergin olmasıda iyi değil, en güzeli 90numara sanzıman yagı ile yagla, olmadı motor yagıda işini görür,
tabi zincir yaglama spreyleri cok daha iyi olur. hız göstergesine fazla kafanı takma çinlilerin cogu net göstermez.

WİNDY S 125
17 Mayıs 2013, 20:19
:) peki bende şuan sprey zincir yağı yok yarın bir serviste yağlatayım bakalım gıcır gıcır die ses geliyo tıkır tıkır edıyor anlamadım ama büyük ihtimal yağsız kaldı zincir.Yağmurda kalmıştı iş yerinde bi kaç kez.

cenkito
17 Mayıs 2013, 20:22
yaglarsan düzelir kafana takma, ben 90numara sanzıman yagı aldım onla yaglıyorum hem sıcrama daha az yapıyor hemde daha kalıcı . aklında olsun :cat: