PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yuki YK250

gsxr600
27 Mart 2013, 14:34
Bu motosiklet hakkında bilgisi olan var mı cidden tasarımı mükemmel olmuş ama çin malı işte hep bi soru işareti oluyo
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yuki-iste-250-cc-racing-119516160/detay

serkanADH13
27 Mart 2013, 14:50
dostum motor görseli güzel,
fakat kaza anında yedek parça bulma veya bekleme süresi ne derece güvenilir bu tartışılır...

leons
27 Mart 2013, 14:56
Bu motoru özellikle bende araştırıyordum, her zaman söylemişimdir bir ürünün, kullanıcının bakımına ve kullanım şekline göre ömrü olur. 250 CC 20 hp 23nm torklu hava soğutmalı ki bence daha iyi yzf r125den daha ucuz daha güçlü ve daha tipli bu yüzden bu motorun alınması daha mantıklı ha yuki diye kimse almaz, fakat 4 senedir çin malı motor binerim bakımını yaparım sert kullanırım yinede 1000 kmlik uzun yolda yolda bırakmadı :)

Sahibinden.com da 6200 tlye satanda var. 6000 e alınabilir. Bence tip ve performansına göre fiyat mükemmel

ateserol
29 Mart 2013, 04:25
Bu motor her yerde hava soğutmalı ve düşük hp li diye geçiyor ama resmi sitesindeki değerleri öyle değil:silent:

http://www.yukimotoratv.com/index.php?route=product/product&path=18&product_id=269

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:21 ----------

Buda başka bir site hangisi doğru şimdi :silent:

http://www.yuki.com.tr/urun/13/yk250-spitzer?3857

serdar37100
29 Mart 2013, 05:24
Ben de bir ara arastirdim saglikli bir bilgiye ulasamadim sonrada gittim honda cbf150 aldim suan 250 km oldu bir sikintim yok gayet memnunum motorumdan aklinda soru isareti varsa yaklasma derim tipi icin 6000 binlira gomulmez gibi geliyor bana ama calibre kendini kanitladi baya kullanicisi var ona bak eyer butcen varsa eyer yoksa git cbf ybr boyle birsey al senelerce kullan

KeaSH-07
29 Mart 2013, 11:10
tipi şahane.yzf nin daha güçlüsü gibi
ortalama düzeyde kaliteli ise bu paraya her türlü alınır

ateserol
30 Mart 2013, 08:45
Evimin yolu üzerinde İstanbulda bir bayide satılıyor geldiği gün girip inceledim yanındaki motorlar SYM Wolf 250, Asya 250,Daelim 250 idi valla kalite olarak hepsinden kaliteliydi tüm malzemesi , hatta Daelimin devir saati 8000 devirin üzerinde takılmış duruyordu sıfır olmasına rağmen !! belkide çalışınca düzeliyodur ama dikkatimi çekti. Yuki 250 nin göstergesi çok şık, hatlar detaylar çok güzel ,karenaj SYM ile aynı kalitede Asya ve Daelimden çok çok kaliteli ,sadece benzin kapağı Honda CBR 250 gibi açıldımı eline tutuyosun ,ön farlar mercek ,arka stop led ,boyası sedefli beyaz ve oldukça kaliteli zaten fuardada baya incelemiş ve beğenmiştim bu motoru ,tek kafamı kurcalıyan motorun gücü ve detayları hakkında bayi bilgi veremedi zaten daha önceki msjlarımdada var kendi sitesindede teknik bilgileri hakkında tutarsızlık var bi link 19 başka bir link 28 hp diyor !! ensonunda fabrikasını arıycam sorucam doğrusu nedir diye . Yedek parça konusunda bir sıkıntı yok zaten fabrikası İstanbulda İkitelli tarafındaymış ve Yukinin 17.000 lirayı bulan Atv leri ve farklı tarzda motorları var tam 40 senelik fabrikaymış o dev Atv leri görünce ve inceleyincede valla bu konuda baya iddalıda bir marka. Merakla Türkiyeye gelmesini epeydir benklediğim Megelli 250 R ile bence aynı motor ,internette resimleri karşılaştırdım 2 motor arasında sadece egzoslar farklı yerlerde,birde çok az karanaj değişik .bayi 6990 tl ye satış plaka masrafları dahil fiyat verdi bence gayet güzel fiyat motor bence alınır hele sitesindeki beyaz kırmızı olanı muhteşem ama ellerinde yok sanırım beyazıda gayet güzel ve şık ..

ateserol
04 Nisan 2013, 15:24
Ben motoru yakından inceledim hatta internette farklı sayfalarda farklı bilgiler oldugu için bayilere sordum teknik anlamda onlar detaylı bilgi veremeyince İstanbulda bulunan fabrikasına mail attım yeni bir su soğutmalı motor daha getirdiklerini ve bu motorundaha güçsüz olduğunu yeni gelicek partinin motor değişikliği olup olamayacağını vs sordum dün bana telefon açtılar ve yaklaşık yarım saat konuştuk bana bu motorun başka bir motor seçeneğinle gelmiyeceğini ve 19 hp olduğunu ve resimlerde görünen beyaz üzeri kırmızılı renginin gelmiyeceğini söylediler nette araştırırsan arorada aynı motor kasasınla ama 16 hp lik su soğutmalı olduğu söylenen bu motor kasasından getiricek tahminimce çünkü ilanları var valla ben motoru çok inceledim özellikle yuki firmasınıda adamlar 27.000 li rakkamları bulan 4x4 atv ,utv vs araçları yapıyor ve çokta iyi satışları varmış ve herkes memnun bu telefon konuşmasından sonra motoru almaya gittim ama satılmıştı ve düzcede biri aldığı içinde şikayetlerini veya deneyimini paylaşma fırsatımız olmadı ama inan çok yakışıklı eyer calibre veya dealim gibi 25 li hp lerde olsaydı motor gördüğüm gün alıyodum dün motor satılınca başka bir motora yöneldim sonra belirli aksaklıklardan onuda almadım şimdi bende senin gibi karasızım

fakcay
05 Nisan 2013, 00:00
arkadaşlar sizce bu motor alınırmı bize sorun çıkarırmı bn pazarlığını yaptım almayı dusunuyorum ama yuki olunca tereddur ettim bana yardımcı olursanız sevinirim....

Blackeagletr
05 Nisan 2013, 00:21
Bu paraya Calibre almak çok daha mantıklı.

fakcay
05 Nisan 2013, 00:24
bu motoru kullanan deneyımı olan varmı arkadaslar

ateserol
05 Nisan 2013, 02:23
Bu motoru citti anlamda merakla araştırıyorum ,bugün bu işlerin teknik olarakta içinde olan bir arkadaşımla konuştuk ve genel anlamda çinli menşeyli motorlar için hemen hemen hepsinin motoru ve kalitesi aynı, aynı motor kiminde şanzıman değişikliğinle 6 vites oluyor kiminde 5 vites dedi ama çinliler şu su soğutmalılardaki radyotör işini yapamadı bir türlü dedi sürekli sıkıntı yaşatıyormuş,hararet yapıp motora zarar veriyormuş ki Calibre 250 de bu kronik bir sorun , ve hava soğutmalı daha sıkıntısız bu yönden çinlilerde motor olarak dedi, sonra yuki üzerine konuştuk birçok scoterde bu motor kullanılmış ve yuki en köklü motor firmalarındanmış, ben parça sıkıntısı ne olur acaba dedim? fabrikası istanbulda en kötü ihtimal atlar arabaya gider alır gelirsin bisıkıntıda yaşamazsın sadece motoru kullanma yönünden titreşim olabilir dedi, ama oda tek silindirli neye binersen bin titrer hatta Bmw GS 650 bile titrer dedi, hız konusundada sohbet ederken şöyle bir örnek verdi Honda cbf 150 12 hp falanmış o düz yolda 120 km ile gider Yuki birde 250 hemde 19 hp en az 150 düz yolda görür dedi ,kısaca al sıkıntı yaşamazsın zaten bu gurup motorların hepsinde zarar edip satıcan bi kaybın olmaz dedi peki kısaca alınırmı dedim valla bence alınır dedi sohbet böyle kapandı.bu arada aynı motor kasasının Arora olarakta nette ilanı var ama bu motor getirtilmiyomuş.

http://www.bisikletcim.com/urun/arora-ar-250-21-.aspx

search16
05 Nisan 2013, 08:41
Motor görüntüden ibaret. Sağlamlık ninumumda. Plastik kalitesi çok kötü. Civata somunlar klasik çin tasarımını apaçık ortaya çıkartıyor. O kadar parayı haketmeyen bir motor. Birde feleket yakacakmış gibi duruyor. Bu benim gürüşüm. O paraya şu alınır bu alınır tartışmasına girmeye gerek yok. Fiyat ve kalite orantısız.

DEISIS
05 Nisan 2013, 10:43
Motor teknik kısımlarından anlamam ama aldıktan sonra ki psikoloji ortalama olarak:

-7000 liraya aldığınız Racing tarzındaki motordan beklentileriniz olacak

-Kıyaslama yaparken karşısında cbr250r ,ninja 250 gibi rakiplerle kıyaslama yapacaksınız|on your mind|

-Ayrıca aklınıza nakedler gelecek ktm duke 200, sym wolf, hatta 10.000 liralık fiyatıyla inazuma-henüz ikinci eli yok ama o zman olacak-

-Varsa çevrenizdeki bu kullanıcılar kendi tecrübelrini anlatırken konuşmaya müdahil olamamak

ve tek savunma-maalesef savunma mekanizması otomatik devreye giriyor- sizin zırhınız sadece FİYAT demek olacak.

-Netice olarak beklentilerinizi karşılamayacak. Bu tarz motorlar için düşük ama bir çok ikinci el ve sıfır

motosiklet furyasını içine alacak kadar büyüüük bi rakam.

O yüzden tekrar düşünüp biraz üzerine koyup daha markalı belki ikinci el bir motor almayı düşünebilir

veya racing tarzını bir sonraki aşamaya bırakmayı düşünebilirsiniz.

Not:Yazımda hedef aldığım siz değilsiniz. Sizin üzerinizden kendim aslında. Çünkü bende gördüm

ve hoşuma gitti. Ama kendime ettiğim telkinlerdi bunlar.

fakcay
05 Nisan 2013, 13:04
çok tesekkur ederim arkadaşlar ben bu motoru almak istememdeki sebep sadece görüntü bi performans beklemiyorum yarısa giricek değilim sadece istediğim bi motorum olsun ama bakınca güzl gözüksün gözüme ve sonuçta sıfır alıyosun bana mantıklı gelen bu bi yamaha yzf 125 ikinci eli 7000 8000 civarında ve bunu alabilcek pozisyonda değilim çünkü ben bu yukiyi elden taksitle alıcam dediğim gibi tek amacım görüntü ve bana arıza açmasını itemiyyorum o yuzden sizlere danışmak istedim arkadaşlar...

ateserol
05 Nisan 2013, 21:35
Ne olursa olsun sonuçta 2013 model ilk sizin kullanacağınız ve 2 sene garatisi olan bir motora binmiş olucaksınız en azından yattımı,kazamı yaptı contamı yaktı diye bir düşünceniz olmayacak.
Sizde motoru aldıktan sonra bu motorla ilgili tecrübe ve izlenimlerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz.

EsesLifan
05 Nisan 2013, 23:11
Yzf r-125 taklit ürünü resmen... Sadece granaj kısmı biraz oval ve öne doğru okadar geri kalan aynı yzf kasa çinlilerin böyle taklit ürünleri her daim sorunlu çıkmıştır ve o para ona verene kadar sıfır cbr 125 alabilirsin 2.ci el ybr 250 veya cbf 250 alabilirsin o fiyata kadar bütçen var madem hiç önermem böyle bi motoru

fakcay
07 Nisan 2013, 00:12
arkadaslar hepinize tesekkur ederım bugun motoru aldım ve gercekten kullanıslı ve çok guzl bi motor titremeden korkuyorum ama öyle bi sıkıntı yok balanslı bir motormus ve yolda ne yzf 125 nede cvr 125 yetişemiyo bnce almayı dusunen arkadaşlarıma tavsiye ederim çok kullanıslı ve gösterişli bir motor... ve seside yzfden çok daha kalın ve güzel geliyo kulağa

ateserol
07 Nisan 2013, 06:31
arkadaslar hepinize tesekkur ederım bugun motoru aldım ve gercekten kullanıslı ve çok guzl bi motor titremeden korkuyorum ama öyle bi sıkıntı yok balanslı bir motormus ve yolda ne yzf 125 nede cvr 125 yetişemiyo bnce almayı dusunen arkadaşlarıma tavsiye ederim çok kullanıslı ve gösterişli bir motor... ve seside yzfden çok daha kalın ve güzel geliyo kulağa

Arkadaşlar bu motorla alakalı youtubede veya başka hiç bir yerde bilgi ve video yok yuki 250 spitzer diye aradığınızda ama tüm dünyada bu motor satışta markasıda Arjantin meyşeyli markası Zanella ZR 25 R klupleri vs var bu ve Genata Gm 250 YFZ diyede youtube ve gogle aratırsanız bir çok videosu var fikir edinmek istiyenlere tavsiye ederim.

Bu forum linki :

http://www.youtube.com/watch?v=3t3hjA2cmVw

http://www.clubtwister.com.ar/foro/viewtopic.php?f=78&t=13656

buda Youtube linkleri :

http://www.youtube.com/watch?v=I844O9TlK7E

http://www.youtube.com/watch?v=9lXfImFdkOQ

http://www.youtube.com/watch?v=_Xp4Psz_DKc

http://www.youtube.com/watch?v=GJJRhRQw9tM&NR=1&feature=endscreen

http://www.youtube.com/watch?v=GJJRhRQw9tM&NR=1&feature=endscreen

motoru yeni alan arkadaşım hayırlı olsunm.Motorla alakalı tecrübelerini detaylıca paylaşırsan seviniriz titreşim,kalite ,yol tutuş motorun tepkileri,hızlanması ,yaşadığın sıkıntılar ve daha önceki kullandığın motorlarla arasındaki farklar nelerdir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:08 ----------

Bu moto calibre 250 R da, bumarka adıyla satışta bir çok ülkede ( mondial rd 250 j )

http://www.google.com.tr/search?q=mondial+rd+250+j&hl=tr&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Z9pgUfmjCail4ASOq4D4Bg&ved=0CCkQsAQ&biw=1280&bih=643

fakcay
07 Nisan 2013, 12:44
motor çıkalı bı hafta oldu kim nerde video çekcekki

logaritma
14 Nisan 2013, 01:03
6 bin tl yada 7 bin tl şahsen ben o motora vermezdim..

mali_181
14 Nisan 2013, 11:39
Ben motoru yakindan inceleme firsati buldum yzf nin kopyasi bu makina ben kirmizisini inceledim durus guzel tip guzel caki gibi duruyor motor ama bana parca kalitesi cok iyi gelmedi orta seviyenin altinda gibi ,250 cc icin 19 bg dusuk bi rakam cok bir sey beklememek lazim hiz ve guc olarak hava sogutmali olmasi eger muhendislikte problem yoksa sikinti yaratmaz die dusunuyorum grenajlar engellermi o konuda bilgim yok bu motor alinirmi diye sorulursa da
1-benim motorumun tipi olsun dikkat ceksin
2-cok guce ve kaliteye gerek yok
3-fiyati uygun olsun
denirse belki alinabilir ama ne kadar randimanli bir motor kullanildikca gorucez
SU CİNLİLER ARTİK KOPYAYİ BİRAKSİN ama yaa abi kendine ozgu bi tasarim yap onun bunun kopyasini yapma artik yaaa

logaritma
14 Nisan 2013, 19:25
Ben motoru yakindan inceleme firsati buldum yzf nin kopyasi bu makina ben kirmizisini inceledim durus guzel tip guzel caki gibi duruyor motor ama bana parca kalitesi cok iyi gelmedi orta seviyenin altinda gibi ,250 cc icin 19 bg dusuk bi rakam cok bir sey beklememek lazim hiz ve guc olarak hava sogutmali olmasi eger muhendislikte problem yoksa sikinti yaratmaz die dusunuyorum grenajlar engellermi o konuda bilgim yok bu motor alinirmi diye sorulursa da
1-benim motorumun tipi olsun dikkat ceksin
2-cok guce ve kaliteye gerek yok
3-fiyati uygun olsun
denirse belki alinabilir ama ne kadar randimanli bir motor kullanildikca gorucez
SU CİNLİLER ARTİK KOPYAYİ BİRAKSİN ama yaa abi kendine ozgu bi tasarim yap onun bunun kopyasini yapma artik yaaa

çinliler genel olarak yazıyorum bir markayı baz almıyorum ellerindeki mevcut eski motor teknolojisini çekici cazibeli çoğu zaman meşhur bir markanın modelinin replika görünüşü ile kamufle etmeye çalışıyorlar.. sizin dediğiniz gibi özgün tasarım yapsalar bu sefer insanlar motorda kullanılan motor teknolojisini ön plana alıcak.. şu anda türkiyede satılan çoğu çin malı motor görüntü ve albeniden satıyor alanlar için motor teknolojisi ikinci planda kalıyor.. zaten motor teknolojisini ön planda tutanlar kore japon italyan v.b markalara yöneliyor..
bu ülkeler çünkü motor teknolojilerini hem üretip hemde geliştiriyorlar.. misal kore şu anda araba ağır vasıta ve motorsiklet motorları üretme araştırma ve geliştirme alanında dünyada alman ve japonlardan sonra üçüncü lider ülke.. mercedes bile korelilerle ortak motor argesi yapıyor..

ozcanaykul
14 Nisan 2013, 22:09
yuki için kafasında soru işareti olanlar için yaklaşık 1 yıldır yuki kullanıyorum, motosıkletım avatarda gorunen motosıklettır. Yuki olarak firma sağlam ve köklü bir firma ki sadece motosikler üretmekle kalmayıp yıllardan beri dikiş makinası, atv , tarım makınaları, iş makınaları, forklıft, yedek parça üretimi yapan oldukça buyuk bir firma

mali_181
15 Nisan 2013, 11:58
yuki için kafasında soru işareti olanlar için yaklaşık 1 yıldır yuki kullanıyorum, motosıkletım avatarda gorunen motosıklettır. Yuki olarak firma sağlam ve köklü bir firma ki sadece motosikler üretmekle kalmayıp yıllardan beri dikiş makinası, atv , tarım makınaları, iş makınaları, forklıft, yedek parça üretimi yapan oldukça buyuk bir firma

Motoru kotulemek icin degil yanlis anlama hic kullanmadim kaliteli olabilir de madem bu kadar buyuk bir firma neden kendine ozgu bir tasarim yapmayip ta calinti is yapiyor kopyaya kaciyor onu anlamiyorum

poff2
26 Haziran 2013, 01:03
bende bu motoru araştırıyorum açıkçası içimden geçen megelli 250r ama plakasız fiyat 8,550 bu motorla arada ciddi fark var maddi olrak sormak istedigim şu ne yakıyo motor

Uğur Gündüz
26 Haziran 2013, 01:30
Hocam tipsiz olsun honda olsun , yamaha olsun.. Hatta kuba olsun ama allah etmeye bi kaza yapsanız heralde parça sıkıntıyaşarsınız ki bu motorlarla kaza kaçınılmaz...

Yanagisawa
26 Haziran 2013, 01:48
Valla 20 tl ye 100 km den çok fazla yol yapıyorum hemde hiçte sakin kullanmadan