PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Zamanı Nedir?

SaMeT0
27 Mart 2013, 00:35
Motosikleti alacaktım ama biraz yaza doğru alım dediydim satıcı bayii dediğine göre motor mevsimi ne varmış yazları pahalaşıyomuş hangi ayda diye sordum sölemedi
bi bilginiz felan varmı pahalıya almayım sonra motoru 2.475 tl dedi bide pahalaşırsa iyice :)::157::

diimh
27 Mart 2013, 00:40
abi işte havalar ısınmaya başlayınca, düz mantık talepde artacaktır motora, talep ise fiyatların yükselmesine sebep olur. haziran da yaza girdiğimizi düşünürsek, mayısda zamlanmış olur hepsi.

Mengu16
27 Mart 2013, 00:42
30 yaşından sonra motosiklet zamanıdır, 30 yaşından küçüklere motosiklet zorunlu trafik sigortasına arabalara verdiklerinden pahalı fiyat teklifi veriyor çoğu sigorta firması.

mertoreis
27 Mart 2013, 00:44
Benim bildigim HAZİRAN okullar kapandıkdan sonra FİYATLAR ATEŞ PAHASI OLUR :) Okul acılıncada fiyat düşer ona göre çabuk almaya bak

LeFwicked3
27 Mart 2013, 01:01
Bana kalırsa fiyatlar mayıs tan artmaya başlıyacaktır, o civarlarda başlıyor diye biliyorum.

Tsubasa
27 Mart 2013, 01:03
Bana kalırsa fiyatlar mayıs tan artmaya başlıyacaktır, o civarlarda başlıyor diye biliyorum.
aynen motosiklet alıcıları, nisan ayında işin göbegini kesmesi lazım yoksa pahalılaşıyor

COQ
27 Mart 2013, 01:05
2 zamanli ve 4 zamanli olarak ikiye ayriliyor.
Tarhan Telliogullarindan 3 zamanli ilk Türk motosikletini yapip,
guinese basvuracagi güne iple çekiyoruz.:)

Esrarengiz03
27 Mart 2013, 01:10
Motosikleti alacaktım ama biraz yaza doğru alım dediydim satıcı bayii dediğine göre motor mevsimi ne varmış yazları pahalaşıyomuş hangi ayda diye sordum sölemedi
bi bilginiz felan varmı pahalıya almayım sonra motoru 2.475 tl dedi bide pahalaşırsa iyice :)::157::

nisanın son haftasından sonra pahalılaşır bende söylemesi nisanın son haftası bende alıcam bi tane çinli şimdilik işimi görsün yeter :)

TIGERSHARK
27 Mart 2013, 03:06
motor işini ocak şubat aylarında bitirmezseniz sonraki dönem her alacağınız motor primlidir ve pazarlıkta'da eliniz zayıflar

phradrel
27 Mart 2013, 11:32
motor zamanı işten sonra, bir de haftasonu olmak üzere ikiye ayrılıyor benim için

turkish39
27 Mart 2013, 12:20
Nisan ayında honda zam açılışlarını yapar diğerleride mayıs ayının sonuna kadar hondadan aldıkları gazla hepsi zamlı fiyatı yapıştırır.

htmetin
27 Mart 2013, 12:31
Motosiklet kışın alınır, yazın binilir.

turkish39
27 Mart 2013, 12:46
Motosiklet kışın alınır, yazın binilir.

Bize öyle bi bilgi gelmedi:queen:Yaw bırak adamlar ne zaman binerse binsin bunun kararını sahibi versin.

htmetin
27 Mart 2013, 13:39
Bize öyle bi bilgi gelmedi:queen:Yaw bırak adamlar ne zaman binerse binsin bunun kararını sahibi versin.

Milleti zaptırat altında bırakmayalım dimi :) Haklısın

ilkeronat
27 Mart 2013, 15:06
cemre motora dustu

turkish39
27 Mart 2013, 16:06
Milleti zaptırat altında bırakmayalım dimi :) Haklısın

Yani...Ben mevsim ayrımı yapmıyorum şahsen.Motosiklete belli bi yaştan sonra pek bineceğimi sanmıyorum.14-15 yaşından beri tepesindeyim.Mevsim ayrımı hiç yapmadım.Yaş ilerledikçe zaten daha temkinli biniyorsun ve korkuyorsun.En azından bende öyle.Bu su gibi geçen ömrümde de motosiklet zevkime pek kilit vurmaya niyetim yok mevsimler yüzünden.Zamanı gelince zaten yollarımız ayrılır.Gönül hiç ayrılmasın ister tabiki...Herkese kazasız sürüşler...

erro
27 Mart 2013, 16:38
pahalanır kardeş senin motor 10000 lira olur...borsaya da bağlı gerçi..

ehil
27 Mart 2013, 18:26
''Zambak Zamanı''

SaMeT0
27 Mart 2013, 19:11
O zaman biran önce almam lazım motoru bide szin dediiğiniz gibi pahalıya giderse :santa: motor ya nisana girelim bide inş. hayırlısı
Allah olmayanada versin inş arkadaşlar

EmrE_09
27 Mart 2013, 22:35
al artık şu drift inide kurtul şu kaygılarından :cherry:

banro
27 Mart 2013, 23:14
Muğla sahil şeridinde, yıl içerisinde 365 gün ve 6 saat motosiklete binilir.:flower:

SaMeT0
28 Mart 2013, 00:23
:cherry: drift alcamda bide kubaxr125 varmış güzele benziyo ya oda iyi bide / kanuni 125 windys mi ne öle bişey oda iyiye benziyo
ne alcağım ya :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

alcamda bide kuba 125xr varmış oda güzele benziyo / bide kanuni 125 windys mi ne var onlarda güzelmiş ya :D
ne alcağıma kafam karıştı :pr:

EmrE_09
28 Mart 2013, 01:02
saydıkların içinde drift daha iyi bence. görüntü açısından daha modern.performans olarakda daha iyidir.çünkü gerçekte cc si biraz daha yüksek öbürlerine göre

SaMeT0
28 Mart 2013, 19:36
Valla drift alım diyomda onlarda güzel kuba kanuni daha iyi bi marka heralde herkeste o marka var ve herkes onu tavsiye ediyo biriside kalkıp mondial demedi ne tuhaf :sunny:

EmrE_09
28 Mart 2013, 23:22
Valla drift alım diyomda onlarda güzel kuba kanuni daha iyi bi marka heralde herkeste o marka var ve herkes onu tavsiye ediyo biriside kalkıp mondial demedi ne tuhaf :sunny:

ben diyorum kullanıcısı olarak :) kanuni scooter ım vardı 125 lik. malzeme kalitesi mondial le kıyaslanamayacak kadar kötüydü. kuba yı bilemiycem ama mondial den ne çok kalitelidir ne çok kalitesizdir. bence gözüne hangisi güzel geliyor,içine hangisi siniyorsa onu al. sonuçta aralarında çok çok fark olan markalar değil bunlar. ama mondial in bu yeni motorları (drift, mc-x...) hakkında kullanıcılar genelde olumlu düşünüyor

sSameT
28 Mart 2013, 23:55
arkadaşım EmrE_09 kardeşim haklısın herkesin kendine göredir ama diceğim şu ki çoğu modele göre dğşiyo ya bende kuba yada kanuni alcam mondial o kadar ne bilim iyi değil yaa ama herkesin lkendi görüşü farklı herkese birazda şans işi çoğu kişiye mal iyi çıkıyo çoğuna iyi çıkmıyo ya ona bağlı birazda
SaMeT0 kardeşim sen kendine göre güzel zevkli bişey iyi olur senin dediğin motorda güzel ya bende onun gibi bişey almayı düşünüyom
alırsam yazarım sana nasıl olduğunu