PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorcu selamını yanlış anlamak

MrMayne
26 Mart 2013, 23:45
Akşam akşam iyi güldüm sizlerle de paylaşmak istedim :mrgreen:

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151332751249147

DumanR
27 Mart 2013, 00:13
Aklima nedense endurocular geldi birtane rastlamadim bugune kadar selami mi alan endurocu. Ne varsa hizli kardeslerimizde var.

amaninmb
27 Mart 2013, 03:11
motorcu motorcunun halinden anlar...

ilkeronat
27 Mart 2013, 09:34
Aklima nedense endurocular geldi birtane rastlamadim bugune kadar selami mi alan endurocu. Ne varsa hizli kardeslerimizde var.

size denk gelmemis hocam, bizler bisikletci, kosucu, kahvedeki koylu, tarlasini suren ciftci de dahil selamsiz gecmeyiz cok sukur. ;) yeterki gorus mesafemizde olsun.

turkish39
27 Mart 2013, 10:52
Endurocu diye ayırmak yanlış olur bence.Önemli olan insan olması.Her motorcu selam verecek,alacak diye bi kural yok.Bu arada videoda güzelmiş.

phradrel
27 Mart 2013, 11:20
bizda racingchi belini doğrultup selam vermez diye biliyorduk :)

selam alın selam verin motosiklete can verin :)

dreamkiller
27 Mart 2013, 11:57
Bu işin racing kullanıcısı, enduro kullanıcısı olmaz aga.. Elli defa basıma geldi benimde, ne zaman bir racing kullanıcısına selam versem mutlaka cevabımı aldım.. Aynı şekilde cruiser yada Chopper kullanıcıları abilerimiz, kardeşlerimizde selamımı geri çevirmedi.. Enduro kullanan (GS1200, DUCA MULTI..vb) kalantor abiler kafalarını bile çevirmediler bu zamana kadar.. Canları saolsun ne diyelim :)

twili
27 Mart 2013, 12:02
Bu işin racing kullanıcısı, enduro kullanıcısı olmaz aga.. Elli defa basıma geldi benimde, ne zaman bir racing kullanıcısına selam versem mutlaka cevabımı aldım.. Aynı şekilde cruiser yada Chopper kullanıcıları abilerimiz, kardeşlerimizde selamımı geri çevirmedi.. Enduro kullanan (GS1200, DUCA MULTI..vb) kalantor abiler kafalarını bile çevirmediler bu zamana kadar.. Canları saolsun ne diyelim :)

şimdi enduro ile gs ci leri aynı kefeye koymayalım. gs1200 adventure ile multistrada bir yana, endurocu ları bir yana derim bende. :)

ormankebabi
27 Mart 2013, 12:32
Benim karşıma daha selam alan bir motorcu çıkmadı. :farao: Ben mi yanlış selam veriyorum? :sunny:

dreamkiller
27 Mart 2013, 12:39
şimdi enduro ile gs ci leri aynı kefeye koymayalım. gs1200 adventure ile multistrada bir yana, endurocu ları bir yana derim bende. :)

aslında şu kavram karmaşası daha önce tartışılmıştı da bir sonuca varılamamıştır.. Enduro dan kastım yüksek cc li touring makinalar.. Bunların içine bu seferde pan europanlar, vfr1200 ler, fjr1300...vb makinalarda giriyor.. Uf ne zor iş abi bu sınıflandırma işleri.. :) En iyise ben genede herkese selam verim ne olur ne olmaz :)

selvinaz
27 Mart 2013, 12:41
ya selam vermek tehlikelide yani ben motor kullanırken pek selamlasamıyorum :))

turkish39
27 Mart 2013, 12:44
ya selam vermek tehlikelide yani ben motor kullanırken pek selamlasamıyorum :))

Selektör yapmak ya da korna çalmak mı tehlikeli?İlla elinle selam vermek zorunda değilsin.Bunun bi sürü yolu var sonuçta.

phradrel
27 Mart 2013, 12:53
r1200gs ktm adventure 1190 super tenere bunlar "adventure touring" ama enduronun mu alt sınıfı yoksa touringin mi... bence touringin (gerçi bu motorların bazılarının 1200 adventure gibi enduroları da yok değil...)

başınızla selam verin yanlış anlaşılmazsınız herhalde :)

Reşit
27 Mart 2013, 14:20
1200 GS testine gittiğimde yolda herkese selam verdim. Araba, yaya(bilhassa karşı cinsim :P), kamyon, motosiklet, bisiklet vs. Çünkü o motoru kullanmak o kadar zevkli ki, mutluluğunu yayman lazım. Ama neden bizim denk geldiğimiz GS kullanıcıları duvar gibiler anlamıyorum. Zorla mı sürüyorlar acaba :silent:

pistolpitt
27 Mart 2013, 14:39
1200 GS testine gittiğimde yolda herkese selam verdim. Araba, yaya(bilhassa karşı cinsim :P), kamyon, motosiklet, bisiklet vs. Çünkü o motoru kullanmak o kadar zevkli ki, mutluluğunu yayman lazım. Ama neden bizim denk geldiğimiz GS kullanıcıları duvar gibiler anlamıyorum. Zorla mı sürüyorlar acaba :silent:
O kadar para verince sürmek zorunda hissediyorlardır kendilerini :P

yürekçe
27 Mart 2013, 15:44
http://www.motosiklet.net/forum/anketler/68948-motosiklet-kullanicilari-selam-verme-seklini-seciyor.html

bu konu çook uzun konuşuldu....

banro
27 Mart 2013, 23:51
Çoğuna selam veremiyorum,nedeni küçük görmek değil.Dikkatimi yola ve trafiğe verdiğim için çok geç farkediyorum.Yinede başımla selam verip geçiyorum. Gören anlıyor, göremeyen eminim küfrediyor.

omeruby
28 Mart 2013, 01:44
Ben en çok kuryelerden ve paket servislerden selam aldım. Ankaranın soğuğunda gecenin bir yarısı koca yokda bir ikimiz olunca halden anlıyor adam :mrgreen:

sysroot
28 Mart 2013, 01:57
Uzun yolda çok denk geldi bana ,aynı şekilde bende selektör çakarım yada başımı eğerek selam veririm genelde. İnsan motorcu olmanın farkına varıyor çok güzel birşey bence. :)

Subzero3455
28 Mart 2013, 02:22
spacy ile paket servisinde çalışırken bir allahın kulu selam vermezdi ybr 125 surdum bir gun kim var kim yok selam verdi bu terste bi iş var :D

MotoGT
28 Mart 2013, 09:45
GS Kullanıcılarından hiçbirinden şu ana kadar verdiğim selamı alamadım :silent: