PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fazer önerirmisiniz

1 hayabusa
26 Mart 2013, 01:17
merhaba, büyük bir motosiklet almak istiyorum, ama naked olucak bu sefer. :) daha önce R6 kullanmış bulunmaktayım.fakat R6nın sürüş tarzı çok yorucu, yamahadanda şaşmak istemiyorum. :) suzuki gsr600 kafamı çok karıştırsada, fazla rüzgar yemek istemiyorum. fazerlarda tps arızası oluyomuş, bu biraz beni soğuttu malesef. alınırı var mıdır?

cihan54
26 Mart 2013, 01:21
Öneririz tabi :mrgreen: tps arızası nadiren karşılaşılan bir durum. Sık yaşanmıyor. Şansına kalmış biraz :) Yoruculuk ve rüzgar sıkıntısı yönünden tatmin edecek bir motordur.. Yani bu benim fikrim ::sm_smile

1 hayabusa
26 Mart 2013, 01:28
kullanma fırsatı buldum. :) güzel slalom yapılıyo. :) beğendim ama arıza çıkartıp üzecekse hiç kalkışma diyo bi tarafım :salut:

cihan54
26 Mart 2013, 01:38
2006 senesinde Fazer'lar servise çağırtılıp ücretsiz olarak tps sensörleri değiştirildi. Bu işlemi yapmayan kullanıcıların küçük bir kısmında tps arızası meydana geldi. 2007 ve üzeri modellerde bu sıkıntı yok... :cat: illaki içinin rahat olmasını istiyorsan 2007 model alırsın :cat:

1 hayabusa
26 Mart 2013, 01:41
2007dede bu problemler yaşanmış bide bu aralar fazerler çok çalınmaya başladı korku var içimde koycak yerimde kalmadı motosikletimi ama çok istiyorum ya :(

DarkKnight
26 Mart 2013, 01:43
Nc700s veya x,xj6n veya diversion modeli bunlarada bakmanı tavsiye ederim.

1 hayabusa
26 Mart 2013, 01:46
honda sevmiyorum ya. xj6da fazer kadar güzel olduğunu düşünmüyorum illa fazer olsun istiyorum ama, ucunda pişmanlık var.

leventgocukl
26 Mart 2013, 04:45
honda sevmiyorum ya. xj6da fazer kadar güzel olduğunu düşünmüyorum illa fazer olsun istiyorum ama, ucunda pişmanlık var.

Bence olayı kafanda bıtırmıssın gerısı teferruat

maverıck
26 Mart 2013, 10:58
bende fazer8 var butcenı bılmıyorum ama tavsıye ederım sorunsuz bır motor bıraz fazla benzın harcıyor yanlız:)

erro
26 Mart 2013, 11:04
aynı ben, ben fazer alınır mı diye değil de fazer mı gsr600 mü arasındayım..dediğin gibi rüzgarı dert ediniyorum ama o kadar fazla değil, abs daha önemli...o fiyata bi vfr olsa tadından yinmez ama yok işte...

TAYFUNBORA
26 Mart 2013, 11:42
Fazer iyidir...

izmir3535
26 Mart 2013, 13:19
düşük devirde bisiklet gibi mtr:) ancak 8 bin devirin üzerinde kullandınmı kendini gösteriyor. onun haricinde vites aralıkları çok kısa sanki tır lullanıyorsun devamlı vites değiştiriyorsun. düz yolda 250 yi çok rahat görüyor. 8 bin devirin üzerinde kullandınmı benzini içiyor.senin ne istediğine bağlı tork gücü mü istiyorsun yoksa yüksek hızmı. tork gücü hiç yok desem yeridir. arkanda oturan kişiyide düşün derim.arkası çok rahatsız .kendini sıkıyorsun devamlı düşmemek için. kısacası ben hiç beyenmedim fazerı . bu benim görüşüm tabiki. fazrer cı arkadaşlar kızmasın hemen:)

cihan54
26 Mart 2013, 13:23
Çook kızdım :P :mrgreen: söylediklerinde haklılık payı var tabi. artçı hiç olmadım ona bişey diyemiycem. Ama 8 bin devir üzerinde kükremeye başlaması ve aynı zamanda benzini içmesi doğrudur :cat: ayrıca devrilmeye yatkın bir makine olduğu da doğru... 3.2 saniyede 100km'e ulaşması ve 2. viteste 150'yi görmesinin yanında, torkunun düşük geldiği de doğrudur :cat: :)

cem_fb
26 Mart 2013, 13:27
Fazer 250'yi çok rahat görmez, göremez. Yokuş aşağı upuzun bir düzlükte bir ihtimal. Bu süratte önüne çakıl taşı çıksa, depo tokatlamasına girer, iyi ihtimal ölürsünüz.Kötü ihtimal şaftınız kayar, aylarca hastanede kalırsınız.

Ön amörtisörleri yumuşaktır, sert frenlemelerde kafa dalması yapar. Arka freni kontrollü kullanmak gerekir, ABS yoksa kolay kitlenebilir.

Dizaynı kendi sınıfındaki en iyisidir, yüksek devirde agresiftir amd torku düşük olduğu için vitesle oynama gerektirir. Gerçi o sınıftaki birçok motorda tork 60 lar civarında, hep benzer saorunları yaşatırlar.

Hobi için kullanıyorsanız benzini dert etmeyin. 600 lük motor alan bir kişi benzini düşünmemesi gerekir. Benzin az yesin diyenler için CBF 150 var.

Naked bir zaman sonrar yorar, şiddetle grenajlıyı öneririm.

TPS arızası belli bir seride oldu, şase/motor nodan internetten kontrol edebilirsiniz. Sorunlu nolar internette bir ara bulunabiliyordu. Çoğu garantiden değişti, tekrar arıza yaparsa da TPS dediğin olsun 200-300 TL'dir, ucunda ölüm yok.

erro
26 Mart 2013, 13:41
düşük devirde bisiklet gibi mtr:) ancak 8 bin devirin üzerinde kullandınmı kendini gösteriyor. onun haricinde vites aralıkları çok kısa sanki tır lullanıyorsun devamlı vites değiştiriyorsun. düz yolda 250 yi çok rahat görüyor. 8 bin devirin üzerinde kullandınmı benzini içiyor.senin ne istediğine bağlı tork gücü mü istiyorsun yoksa yüksek hızmı. tork gücü hiç yok desem yeridir. arkanda oturan kişiyide düşün derim.arkası çok rahatsız .kendini sıkıyorsun devamlı düşmemek için. kısacası ben hiç beyenmedim fazerı . bu benim görüşüm tabiki. fazrer cı arkadaşlar kızmasın hemen:)

bence biraz abartıyosun..

1 hayabusa
27 Mart 2013, 10:27
kafaya taktım alıcam zatende :) piman olmak istemiyorum sorun yaşarsam

cihan54
27 Mart 2013, 10:36
Sorun yaşamayı bu kadar kafaya takıyosan illaki bi sorun çıkacaktır. Murphy kanunları misali...

Biri gider alır, ekmeğini suyunu eksik etmedikçe hayatı boyunca sıkıntı çıkarmaz. Biri gider alır üzerine titrer, sakınan göze çöp batar... Bence bu kadar takıntılı olma. :cat:

erro
27 Mart 2013, 11:15
kafaya taktım alıcam zatende :) piman olmak istemiyorum sorun yaşarsam

ben dün aldım herhalde bi tane, bugün kapora yolladım...

zenon
27 Mart 2013, 11:20

He he hadi hayırlısı :D

erro
27 Mart 2013, 11:21
He he hadi hayırlısı :D

eyvallah müdür...bakalım bi alaydık üstümüze..iki hafta sonra gidecem diyarbakır a teslim almaya

sakinseytan
27 Mart 2013, 11:26
benimde begendigim bi motor tipine hayranım 4 silindir olup naket olmasıda cabası ama lanet olsun içimdeki enduro sevgisine...
erro hayırlı olsun sanırım sende alıyosun

cihan54
27 Mart 2013, 11:35
eyvallah müdür...bakalım bi alaydık üstümüze..iki hafta sonra gidecem diyarbakır a teslim almaya

Sonunda :) Hayırlı olur inşallah.. :cat:

erro
27 Mart 2013, 11:47
benimde begendigim bi motor tipine hayranım 4 silindir olup naket olmasıda cabası ama lanet olsun içimdeki enduro sevgisine...
erro hayırlı olsun sanırım sende alıyosun

valla benim de içimde endura sevgisi var ama şunları bi tatmam lazım ona geçmeden önce..son durak o olur kısmetse...

Sonunda :) Hayırlı olur inşallah.. :cat:

saolasın..vfr faziası gibi noterden dönmeyelim de hayırlı olur inşallah...baya da yol gidilecek gelinecek...

cihan54
27 Mart 2013, 11:56
Eee az değil o yol, teee Diyarbakır.. ::sm_smile

İnşallah bi sıkıntı çıkmaz bunda da, iyice soğumazsın bu olaylardan sen de.. Uzun zamandır koşturuyosun sen de..

puser
27 Mart 2013, 13:45

şimdiden güle güle kullan diyelim.

darpgen
27 Mart 2013, 13:56
Hayırlı olsun güle güle kullan .
başlık bilgilendirici oldu .

1 hayabusa
29 Mart 2013, 02:13
alakasız bir motor aldım çok kızıcaksınız bana..

seza35
29 Mart 2013, 02:19
alakasız bir motor aldım çok kızıcaksınız bana..

Hayrola ne aldın :silent:

1 hayabusa
29 Mart 2013, 02:21
2010 600rr aldım