PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mondial 125 mh sport ile ilgili bi sorum var

SaMeT0
25 Mart 2013, 23:56
Merhaba Ben Samet Ben Mondial 125 mh sport gibi güzel bi tasarımlı motor alcam ama ilk defa motorum olcak nasıl bi tavsiyeler verebilirsiniz :) ?

EmrE_09
26 Mart 2013, 00:03
125 mg sport mu, 125 mh drift mi demek istedin :)

SaMeT0
26 Mart 2013, 00:17
kardeşim karıştırdım ya dolu motor isimlerine bakınca benim kfa gtmiş ya :) fikrin ne varsa sölermisin lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

mondial 125 mh drift kardeşlerim onla ilgili bi bilginiz fikriniz varmı onu alcam da lütfen :D

EmrE_09
26 Mart 2013, 00:20
güzel motor. ama mc-x kullanan biri olarak mc-x i daha çok tavsiye ederim.frenler daha iyi.daha iri motor ve uzun yol az daha rahat

SaMeT0
26 Mart 2013, 00:22
ya ben okul için yada 20\40 km lik yerlere gidiyorum biraz böle dediğin gibi frenler iyi olursa bide fazlada öle iri olmassa iyi olur havalı olursa bide ya kızların gözünü alcak :)

EmrE_09
26 Mart 2013, 00:30
tercih senin valla hacı. zaten aralarında çok fark yok. sadece 1,2 artısı fazla mc-x in o kadar. kızların gözü benim kırmızı mc-x i de alıyor valla :P hayabusayada bakarlar, drift ede bakarlar :queen: lisede tabi. o yönden şüphen olmasın

SaMeT0
26 Mart 2013, 00:40
:D saol kardeşim bide benim ilk motorum olcak deneyimim tam olarak yok o yüzden kolay sürebilirmiyim mondial 125 mh drifti onla da bi yardım edersen sevinirim ya kafam karmaşık birazda

EmrE_09
26 Mart 2013, 00:44
sürersin sürersin. 1 haftada alışırsın her şeyine. ama 1 hafta pek trafiğe çıkma derim ben. trafiğin çok az olduğu veya olmadığı yerlerde 1 hafta baya aleti öğren ama. çünkü mondial in bu motorları seri biraz. bilmeyen için kalkış falan atak yani

SaMeT0
26 Mart 2013, 00:47
Kardeşim bende o yüzden biran endişem var , motorda kalkarken nasıl yapılcağını tam anlayamadım yakınlardada motor süren bilen yok ondan buraya başvurdum kardeşim lütfen bildiklerini sölersen çookk sevinirim allah razı olsun kardeşim :)

rs_guven
26 Mart 2013, 00:59
Siz motosikleti alın, gerisi çorap söküğü gibi gelir. Burada anlatmakla olmaz.
Tecrübe etmeniz lazım. Çok ince eleyip sık dokursanız sürmekten zevk almazsınız.

ugrgnr
26 Mart 2013, 01:20
kardeşim, Mondial MH125 Drift hakkında koskocaaaa bölüm var. ugradın mı hıc oraya ? gır butun sayfaları oku kafanda 1 tane bıle soru kalmaz. gereksız yere acmamak lazım konu..

SaMeT0
26 Mart 2013, 18:35
konu ne olduğunu bilmiyodum özür dilerim ugrgnr kardeşim çabuk öğrenmek için sorduydum

I.Love.Drift
26 Mart 2013, 18:51
Driftin kirmizisi cikmis :D

EmrE_09
26 Mart 2013, 19:39
Kardeşim bende o yüzden biran endişem var , motorda kalkarken nasıl yapılcağını tam anlayamadım yakınlardada motor süren bilen yok ondan buraya başvurdum kardeşim lütfen bildiklerini sölersen çookk sevinirim allah razı olsun kardeşim :)

endişelenecek bişey yok. kalkış: vitesi 1 e at,debriyaj tamamen sıkılı,hafiften gaz ver,gazı sabit tut,debriyajı yavaş yavaş bırak. bu kadar. anladın mı ?

SaMeT0
26 Mart 2013, 19:43
anladım saol kardeşim bide bişey daha dicem sana ya emra kardeşim motorbüyükmü sence ya 171 boyundayım 96 kiliyom :) sence sürebilirmiyim onu bide o var onlada ilgili bi şey sölersen içim rahatlıcak :) :D

TATLIHIZ
26 Mart 2013, 21:15
endişelenecek bişey yok. kalkış: vitesi 1 e at,debriyaj tamamen sıkılı,hafiften gaz ver,gazı sabit tut,debriyajı yavaş yavaş bırak. bu kadar. anladın mı ?

Veya.. Ön frene asıl..Azıcık öne agırlık ver debrajı bırakırken gaza asıl..Motor kendini..Topladıktan sonra debrajı bırak ve..Gaza asıl.. Sol elinide yukarı kaldır..

Ver yansın AGAAA..

böyle olucakhttps://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSX2QaSrzc2IMYotI1VegYDy_HW07wN6 b7gAew05RCNIfGwB89w0A

Liseli kızlar bakmasını istiyorsan..

Alıcan 2013 Ybr.. Kırmızı olucak ama.. Basıcan siyah taranspanı.Xenonu.. Ferrari logo ekzoz..Beyaz kask veya gözlük sana bırakıtık bunu.. Giyicen süperstarları..Kısa gömlek..

Simdi yorumuma geleyim.. Drift güzel motordur beyazını al derim ..

Ve ugur kardesimin dedigigi gibi. MH DRİFT SAYFASINA..

EmrE_09
26 Mart 2013, 21:34
anladım saol kardeşim bide bişey daha dicem sana ya emra kardeşim motorbüyükmü sence ya 171 boyundayım 96 kiliyom :) sence sürebilirmiyim onu bide o var onlada ilgili bi şey sölersen içim rahatlıcak :) :D

motor o kadarda büyük değil.hatta mc-x e göre biraz cılız. ama şekil motor yani. boy ve kilon yeterli.zorluk çekmezsin.endişelenme artık bu kadar :wiinkk:

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

Veya.. Ön frene asıl..Azıcık öne agırlık ver debrajı bırakırken gaza asıl..Motor kendini..Topladıktan sonra debrajı bırak ve..Gaza asıl.. Sol elinide yukarı kaldır..

Ver yansın AGAAA..

böyle olucakhttps://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSX2QaSrzc2IMYotI1VegYDy_HW07wN6 b7gAew05RCNIfGwB89w0A

Liseli kızlar bakmasını istiyorsan..

Alıcan 2013 Ybr.. Kırmızı olucak ama.. Basıcan siyah taranspanı.Xenonu.. Ferrari logo ekzoz..Beyaz kask veya gözlük sana bırakıtık bunu.. Giyicen süperstarları..Kısa gömlek..

Simdi yorumuma geleyim.. Drift güzel motordur beyazını al derim ..

Ve ugur kardesimin dedigigi gibi. MH DRİFT SAYFASINA..

bu sürüş yöntemiyle acemi olduğu için ön freni elinden kaçırırsa motoru şahlandırıp asfaltla bi dostluk kurabilir :cherry: benim dediğim yöntem daha kolay bence. bencede beyaz renginden al.birde siyah koruma demirini yapıştır aldığın gün...

TATLIHIZ
26 Mart 2013, 21:38
motor o kadarda büyük değil.hatta mc-x e göre biraz cılız. ama şekil motor yani. boy ve kilon yeterli.zorluk çekmezsin.endişelenme artık bu kadar :wiinkk:

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

bu sürüş yöntemiyle acemi olduğu için ön freni elinden kaçırırsa motoru şahlandırıp asfaltla bi dostluk kurabilir :cherry: benim dediğim yöntem daha kolay bence. bencede beyaz renginden al.birde siyah koruma demirini yapıştır aldığın gün...

Hava atıcam dedi ya ondan dedim 7 gün içinde yanlamaya baslar :)

Mengu16
26 Mart 2013, 21:39

125-150cc motorlar zar zor teker yakıyo, ön freni bırakırsa en fazla yarım metre ilerler stop eder.

SaMeT0
26 Mart 2013, 23:18
Asfaltla dostluk kurabilirim belki o kardeşimizin dediği şekilde yaparsam :cherry: demek önden görünce bana büyük görüktü motor :) çok saolun da motoru alınca yavaş giderim en iyisi ya beyaz kaskıda takarım deri mont var saten siyah bide o siyah motorda saten takım oluruz motorla :mrgreen:

KAYA018
15 Temmuz 2013, 10:31
kesınlıkle mondıal mh 125 drıft al ben kullanıyorum 8000 de tık demedı duzenlı bakım yaptırıyorum alırsan ılk olarak zıncırı o rıng ıle degıstır yakıt cok cımrı uzun yolda rahat 90-100 kurus sehır ıcı 110-120 arası cekıs gayet ıyı serı atak cevık frenlerı saglam ozellıkle on frenı eskı mondıallere tas cıkartır bırde ampulu phılıps ıle degıstır hayırlı olsun gule gule kullan :D