PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyosung GT250R & Bumoto Calibre 250RR

ShockWave
25 Mart 2013, 23:42
Merhaba arkadaş şimdi diyeceksiniz ki çok konu var bunun için biliyorum okudum hepsini fakat bilgileri tazelemek istiyorum açıkcası o yüzden kızmayın siz hangisini tavsiye edersiniz hangisinin yedek parçası uygundur ve hangisi sorun çıkarmaz ( sonuçta mekanik alet ne kadar iyi baksanda bişey olabilir ) fazla tavsiyelerinizi bekliyorum :)

FAHRETTİN METİN
25 Mart 2013, 23:50
albırını wur ötekısıne aslında bence okadar werıceğine bıraz daha werırsın markasını kanıtlamış bır motosıklet al derım çünkü neden dersen bu moto alıcakdım bende sahıbınden .com a bakınca wazgecdım şuan uzuldumde açıkcası radyötor sorunu warmış genellıkle hysngdada bugun gördum 3 adet sanayıde usta aman abım gıt honda yamaha fln al dıodu :cyclopsan hayırlısı olsun 7bınlıram wardı 3daha eklıcem artık kalıtelı bı marka alıcam ınsallah

ShockWave
26 Mart 2013, 00:01
bende calibre aşığıydım fakat bugün önümde bi hyosung gt250r durdu ne biliyim bir farklı geldi gözüme :)

Pistolero_10
26 Mart 2013, 00:07
albırını wur ötekısıne aslında bence okadar werıceğine bıraz daha werırsın markasını kanıtlamış bır motosıklet al derım çünkü neden dersen bu moto alıcakdım bende sahıbınden .com a bakınca wazgecdım şuan uzuldumde açıkcası radyötor sorunu warmış genellıkle hysngdada bugun gördum 3 adet sanayıde usta aman abım gıt honda yamaha fln al dıodu :cyclopsan hayırlısı olsun 7bınlıram wardı 3daha eklıcem artık kalıtelı bı marka alıcam ınsallah

birader hyosung kullandın mı ki böyle yorum yapıyorsun lütfen milleti kulaktan dolma bilgilerle yanlış yönlendirme.Sanki hiç servise giden honda ve kawasaki yok mu ?o gördüklerin apaçilerin eline düşmüş motorlardır.Ben hem 2007 modelini kullandım hiç bir sorun yaşamadım.Şimdi de 2012 modelini kullanıyorum.Bakımını yaptıktıktan sonra hyosung ömürlük motordur.Araştırırsan forumda bir arkadaşın motoru 70.000 km de hala kullanıyor.Bu-moto nun hiçbir şansı yok hyosung un yanında...

APALA
26 Mart 2013, 00:10
Barkın abinin karşılaştırma videosunu bekliyoruz.
Yalnız, son olarak bumoto ve megelli bulunamamıştı sanırım doğrumudur. Sonradan buldular mı?

ShockWave
26 Mart 2013, 00:10
peki hyosung parça fiyatları olarak ne kadardır grenajlar vb ? bilgi verirseniz sevinirim geçen bişey kapagına 4000 tl diyorlardı şaştım kaldım :/

Pistolero_10
26 Mart 2013, 00:17
peki hyosung parça fiyatları olarak ne kadardır grenajlar vb ? bilgi verirseniz sevinirim geçen bişey kapagına 4000 tl diyorlardı şaştım kaldım :/

hyosung un parçaları çok pahalıdır onu söyleyeyim eski kasaların yan grenajı 460 tl yenilerin ki 800 tl falan ama eskiyle yeni arasında boya sticker haricinde bir fark yok yan grenajlar için söylüyorum.ön far 700 tl .ön iki amortsör 3000 tl vs. vs.

burada parça listesi ve fiyatlar var:
http://www.yesilyurtmotor.com/yedek_parca.aspx

ShockWave
26 Mart 2013, 00:18
yeni motor alınır o paraya :D

Pistolero_10
26 Mart 2013, 00:29
gülü seven dikenine katlanır.Hem kaza yapmadıktan sonra bunlara ihtiyacında olmaz

ShockWave
26 Mart 2013, 00:30
sorun çıkarırsa ? :)

DarkKnight
26 Mart 2013, 00:33

Grenaj sorunmu çıkarıcak kendi kendine ? motorun sorun çıkarıcak aksamı bellidir onunda hyosungla alakası yok servis pahalı gelirse özele gidersin bu kadar basit.Arkadaşlar forumu cidden araştırmıyorsunuz ve sürekli yeni başlık bu forumda cidden tutunmak ve birşeyler vermek istiyorsanız bu kafayla olmaz ha niyetiniz bilgiyi alıp kaçmaksa onu çok güzel yapıyorsunuz açıkcası her gün aynı başlıklar Bumotomu hyosungmu 600 lük ne alıyım cidden rahatsız ediyor insanı o kadar dil döküp yazan insanada yazık sahipleri üşenmeden sayfalarca inceleme yazmış araştırdım diyorsunuz hala aynı sorular yazık.

ShockWave
26 Mart 2013, 00:37
grenaj demedim amotrsör falan dedim kusura bakmayın

DarkKnight
26 Mart 2013, 00:40

Ekonomik bagımsızlıgınız yoksa hyosung cidden lüks motor yalnız yukarıda arkadaşın da bilmediği gibi cidden belli bir kalitede motor sürüş tarzı falanda bildigin 600 lük 1000 lik motosiklet havası veriyor duruşun verdiği izlenimde tamamen öyle adamlar altyapıyıda öyle yapmışlar haliyle bazı markalar gibi görüntü var ses yok moduna girmek istememişler kısaca özetlersek bumoto ile 2si hiçbir şekilde kıyaslanamaz çok yanlış karşılaştırma altınızda cbr 125 var sanırım profilde öyle gözüküyor değiştirmeye niyetiniz var ise iyi düşünün ve tutarlı araştırmalar yapın.

hisvarlar
26 Mart 2013, 00:42
http://i1298.photobucket.com/albums/ag47/hisvarlar/GT250R%20vs%20600RR/IMG_1225_zps9afdd7c6.jpg

gokayugur
26 Mart 2013, 01:29
Ben kafanı daha da bulandırıp Daelim Roadwin 250 al derim

ERROR88
26 Mart 2013, 01:35
hyosungun hangı parcası cok pahalıymıs merak ettım gercekten sag kutuk 35 tl ıdı 2008 de tvs nın kı 60 tl ıdı 100 lıra grenaj calıbreyı fuarda begenmedım kalıtesız duruyor hyo derım

ShockWave
26 Mart 2013, 01:53
arka bişey kapağıydı geçen forumdan biri yazmıştı şaşırdım şımdı hatırlamıyorum bulursam yollarım :) yorumun için sağol hyo daha sert bir görünüşe sahip :)

DarkKnight
26 Mart 2013, 02:11
Ben kafanı daha da bulandırıp Daelim Roadwin 250 al derim

Bencede arkadaşın alması gereken motor daelim ama ben bulandırmak istemedim :D işin şakası bir yana bütün emsalleri görmen lazım gözünle zevk meselesi ben cbr roadwin gt250r ve calibre arasından daelimi seçerim benim zevkime o gidiyor fiyatıda oldukça uygun bence aldıgın verdiğin düzeyinde ama bu işin bi kıstası sonu yok herkesin tercihi değiştigi için bu kadar çok marka var.

BySeaL
26 Mart 2013, 02:30
Bence hepsini bi kenara koy kalite,parça vs. vs. bak şöyle ikisine hangisi hosuna gidiyorsa onu al derim aklın bumoto'da ise gidersin bi hyo alırsın aklın bumotoda kalır ertesi gün önünden bumoto geçer onu istersin sürdüğün motordanda zevk almazsın veya hyoda aklın kalır bumoto alırsın önünden hyo geçer zevk alamazsın motorundan bence herşeyden önce zevk önemli bende senin gibi hyo mu bumoto diyordum bumotoya daha yakındım ve hyonun en büyük sorununun krank kırması oldugunu duydum(neredeyse yarı parası) ve krank kırmayan hyo olmadıgını söylediler tabi çoğu yönden bumotodan iyi olabilir ama hyonun önden görünüşü hoşuma gitmiyor bence hertürlü bumoto zevk meselesi :D

gugukk
26 Mart 2013, 02:37
bumoto tek silindir çinli bir motor okadar para bağlamak doğru olacağını düşünmüyorum bugün var yarın yok üretimi durunca yedek parça sıkıntısı çekeceğin kesin hiç bulaşma bence

ShockWave
26 Mart 2013, 02:38
Siz bir sorun yaşadınızmı motorunuzda ve yaşadıysanız hangi sorunlar maliyeti ne kadar ?

DarkKnight
26 Mart 2013, 03:17
Hyonun krank muhabbetini bilmiyorum ancak 0 alıyosanız garanti süresi boyunca babalar gibi kullanırsınız kırılırsada karşılamak zorundalar eger sizin hatanız yoksa 2.elde ise kimden alındığı önemli ve kaç kmde krank kırdığı önemli her motor kırmıyordur bence.

BySeaL
26 Mart 2013, 03:27
Her motor kırıyorMUŞ tabi ben öyle duydum fazla bir bilgim yok ama bütün hyosung kullananlar aynısını söylüyor "motor çok güzel fakat şu krank sorunu olmasa..."

YILDIRIMBORA
26 Mart 2013, 03:28
oo savaş başlamış

BySeaL
26 Mart 2013, 03:30
Zaten şu 250cc lik motorlar savaşı bi bitmedi ki :P

otopsici
26 Mart 2013, 08:26

yeni motor alınır o paraya :D

,

Siz bir sorun yaşadınızmı motorunuzda ve yaşadıysanız hangi sorunlar maliyeti ne kadar ?

kardeş sen hyosung alma beni dinle hatta beni bırak 100 cc lik motosiklet kullanıcılarının tamamının dediği gibi
git japon al
daha şimdiden böyle saçmaladıysan sen 100 km yapmadan motoru eline alırsın
hadi canım uğraştırma milleti

YILDIRIMBORA
26 Mart 2013, 08:39
Her motor tanışmadan alınırsa ölmeye mahkumdur.Önce motoru tanıyacaksın ihtiyaçlarım neler bu motorun sınırları neler?Sen motoru devir kesiciye girmesine ramak kala yarım saat dip gaz sürersen krank kırılınca şaşırmamalı mısın?
Son hız deneyip sürekli yok şu kadar gördüm bu kadar bastım dersen motordan gelen lakırdı sende şok etkisi mi yaratır?O kolunda taşıyacağı bir güç var.250 cc çift silindir mis gibi motor.Bu motorun rakibi bana göre ninja olabilir.Gv 250 sürdüm bir süre abimin motoruydu.Çok stabil çalışan seri zevkli torklu bir bloğu vardı.Spor bir şasede tabi ki daha keyifli olacaktır.Ama canı alınmadığı sürece.Mekanik mantığı ve beyni olan herkes motorunu mutlu mesut sürebilir.

ShockWave
26 Mart 2013, 12:30
Aynen katılıyorum zaten benimde amacım şu eğer alırsam bu motoru hız merakım yok benım oyle 180 bascam sonda gidicem gibi sadece merak ettiğim herkeste çıkan problemlerı ogrenmek ve bilgi toplamak hyosung gt250r daki yaşanan problemlerı

teknoali
26 Mart 2013, 12:49
aynı paralara ikinci el cbr 250 yada ninja alın . yedek parça olarak düşünürseniz cbr 250 uygun. performans olarak ninja.

eğer ileride sorun yaşamak istemiyorsanız bunlar ama titreşim ve sürekli bozulması sorun değil diyorsanız hepsi aynı. çok sorun yaşayacaksınız...

gugukk
26 Mart 2013, 12:57
hyo krank kırar malzemeleri pahalı sakın almayın gidin çinli minli ne varsa alın hyo almayın sakın
Konuyu açan arkadaşım sen önce git motorları gör bir test sürüşü yap sonra özelliklerini karşılaştır hangisi hoşuna giderse al burada konu açıp polemik yapmaya gerek yok herkes kendi motorunu tabiki övecek

Chronix
26 Mart 2013, 13:12
bu başlıklar sizin sorularınız için var

Hyosung (http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/10439-hyosung-gt-250-r-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-1315.html)

Bu moto (http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/100283-bu-moto-calibre-250cc.html)

Honda (http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/86226-honda-cbr-250r-2011-model-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-674.html)

Kawasaki (http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/1727-kawasaki-ninja-250r-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-394.html)

ne yapacağını bilmiyorsan anlatayım. her model başlığına sorunu sorar, kronik sorunları, yedek parçaları ,servis ağını vs not alır bunların değerlendirmesini yapar ve maddi açıdan sana en uygun olanını alırsın bu kadar basittir. böyle başlıklar açarak bileni de bilmeyeni de konuşturuyorsunuz..

artorroad
26 Mart 2013, 23:32
Sana krank kırma sorunu var diyene sor bakalım türkiye genelinde Hyosung kullananların kaçı bu sorunu yaşamış. 2008 den sonra Hyo larda krank sorunu bitti. Bütün hyo kullanalar bunu nerede söylüyor ben de öğreneyim. Şuan 2013 model Hyolar kesinlikle CBR 250 ye alternatiftir. Çünkü gücü torku daha iyi ve Twin engine yani çift silindir.

ShockWave
26 Mart 2013, 23:38
Bide şöyle diyorlar redline'na sokmazsan kırılmazmış zorlarsan kırılırmış hyoda :) calibrenin ön kasayı hyoya uyarlasak :D

DarkKnight
27 Mart 2013, 00:41
ShockWave az kaldı sağlam haşlıcaklar seni cidden kardeşim bak suan çok boş bir muhabbet dönüyor tamamen kafandaki varsayımları yansıtıyorsun.Redlineda zorlanan her motor kırar haliyle konu başlıklarına yönelin lütfen orada herşey mevcut.

ShockWave
27 Mart 2013, 00:44
size birşey demiyorum yukarda her hyo krank kırıyomuş diye yazı var bende onun cevabını verıyorum ? konuya katılıp katılmamanız sızın elınızde kusura bakmayın zorla tutmuyorlar kımseyı

yürekçe
27 Mart 2013, 01:37
http://i1298.photobucket.com/albums/ag47/hisvarlar/GT250R%20vs%20600RR/IMG_1225_zps9afdd7c6.jpg

8000 = 14000 mi demek istedin?

cihangir151
27 Mart 2013, 01:56
yıl olmuş 2013 halen krank muhabbeti mi? tabi 7-8 senedir hiç gelişmedi bu marka, bu alet. kaç kişi kırmış o da belli değil? ne motorlar duyduk yatak saran, kol çıkaran, egzantrik subap dağıtan, conta yakan, şanzıman dağıtan... hepsi de ağzımız açık seyrettiğimiz hayranı olduğumuz marka ve motorlardı. napalım şimdi? sizin mantığa göre bisiklete binmemiz lazım. hyosung kullanıcısı değilim ama inanın ben bile sıkıldım bu muhabbetten... ne alırsan al tekerin düz bassın.

Tolga Can
27 Mart 2013, 14:16
Belediye otobüsüne binmekte fayda var. Kafan rahat olur. :P
Kendine hangi modeli yakıştırıp, rahat ediyorsan onu al. 3 gün sonra zaten racing bana göre değilmiş diyip chopper yada enduro da alabilirsin. :cat:

asbaran_54
28 Mart 2013, 21:52
KİMSE BİLMEDEN ETMEDEN ATIP TUTMASIN VE MÜMKÜNSE KULLANANLAR KONUŞSUN... 2012 MODEL HYOSUNG KULLANIYORUM RESİMLERİNE DE BAKIN LÜTFEN. TEREDDÜTLE ALDIM HİÇ DE PİŞMAN OLMADIM TAŞ GİBİ MAKİNA. EKSİLERİ VAR MI EVET VAR AMA TAHMİNİMDEN FAZLA DEĞİL. DÜŞÜK DEVİRDE HAREKETSİZLİĞİ VAR AMA DEVİR 3000-4000 GÖRDÜ MÜ ADETA YIRTILIYOR, BUNUN YANINDA V MOTORLARDA Kİ MÜZMİN HAFİF SARSINTI VAR, ÖN FAR ÇOK BİÇİMSİZ, GERÇİ BEN ONA YAPIŞTIRMALI ÇÖZÜM BULDUM FENA OLMADI. YAKIT ÇOK EKONOMİK, KASA OLAĞANÜSTÜ, VİRAJLARDA YETERİNCE KIVRAK TİGER EGZOZ TAKTIM SESİ DE İYİ OLDU. HAA BÜTÜN BUNLARA RAĞMEN BİR 600 YADA 900 GİBİ DEĞİL TABİ... ÖYLE BİRŞEY DE BEKLEMEYİN ZATEN. ŞAYET BEKLEYECEKSENİZ O ZAMAN YA GİDİP 15 YILLIK BİR 600LÜK MAKİNA ALACAKSIN YADA YENİ İSTİYORSAN 30 BİN TL VERECEKSİN. HYOSUNGU BEĞENMEYENLER AYNI PARAYA KAWASAKİNİN 1996 MODELİNİ AL KULLAN DA PİSTON KOLU NASIL FIRLIYORMUŞ GÖR. HİKAYE ANLATMAYIN. AYRICA BUMOTO VE DAELİMİ DE GEÇİN HER İKİSİ DE ÇİN MALI VE HER İKİSİ DE TEK SİLİNDİR DOLAYISI İLEPERFORMANS BERBAT. EGZOZ FALAN DA FAYDA ETMİYOR SESİ SİNEK VIZILTISI GİBİ.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

2012 MODEL HYOSUNG KULLANIYORUM RESİMLERİNE DE BAKIN LÜTFEN. TEREDDÜTLE ALDIM HİÇ DE PİŞMAN OLMADIM TAŞ GİBİ MAKİNA. EKSİLERİ VAR MI EVET VAR AMA TAHMİNİMDEN FAZLA DEĞİL. DÜŞÜK DEVİRDE HAREKETSİZLİĞİ VAR AMA DEVİR 3000-4000 GÖRDÜ MÜ ADETA YIRTILIYOR, BUNUN YANINDA V MOTORLARDA Kİ MÜZMİN HAFİF SARSINTI VAR, ÖN FAR ÇOK BİÇİMSİZ, GERÇİ BEN ONA YAPIŞTIRMALI ÇÖZÜM BULDUM FENA OLMADI. YAKIT ÇOK EKONOMİK, KASA OLAĞANÜSTÜ, VİRAJLARDA YETERİNCE KIVRAK TİGER EGZOZ TAKTIM SESİ DE İYİ OLDU. HAA BÜTÜN BUNLARA RAĞMEN BİR 600 YADA 900 GİBİ DEĞİL TABİ... ÖYLE BİRŞEY DE BEKLEMEYİN ZATEN. ŞAYET BEKLEYECEKSENİZ O ZAMAN YA GİDİP 15 YILLIK BİR 600LÜK MAKİNA ALACAKSIN YADA YENİ İSTİYORSAN 30 BİN TL VERECEKSİN. HYOSUNGU BEĞENMEYENLER AYNI PARAYA KAWASAKİNİN 1996 MODELİNİ AL KULLAN DA PİSTON KOLU NASIL FIRLIYORMUŞ GÖR. HİKAYE ANLATMAYIN. AYRICA BUMOTO VE DAELİMİ DE GEÇİN HER İKİSİ DE ÇİN MALI VE HER İKİSİ DE TEK SİLİNDİR DOLAYISI İLE PERFORMANS BERBAT. EGZOZ FALAN DA FAYDA ETMİYOR SESİ SİNEK VIZILTISI GİBİ. SONUÇ İTİBARI İLE O PARAYA HYO İYİDİR DERİM:pr:

zerzura
28 Mart 2013, 21:56

Türkçeyi daha düzgün kullanmanızı dilerim.

asbaran_54
28 Mart 2013, 22:00
2012 MODEL HYOSUNG KULLANIYORUM RESİMLERİNE DE BAKIN LÜTFEN. TEREDDÜTLE ALDIM HİÇ DE PİŞMAN OLMADIM TAŞ GİBİ MAKİNA. EKSİLERİ VAR MI EVET VAR AMA TAHMİNİMDEN FAZLA DEĞİL. DÜŞÜK DEVİRDE HAREKETSİZLİĞİ VAR AMA DEVİR 3000-4000 GÖRDÜ MÜ ADETA YIRTILIYOR, BUNUN YANINDA V MOTORLARDA Kİ MÜZMİN HAFİF SARSINTI VAR, ÖN FAR ÇOK BİÇİMSİZ, GERÇİ BEN ONA YAPIŞTIRMALI ÇÖZÜM BULDUM FENA OLMADI. YAKIT ÇOK EKONOMİK, KASA OLAĞANÜSTÜ, VİRAJLARDA YETERİNCE KIVRAK TİGER EGZOZ TAKTIM SESİ DE İYİ OLDU. HAA BÜTÜN BUNLARA RAĞMEN BİR 600 YADA 900 GİBİ DEĞİL TABİ... ÖYLE BİRŞEY DE BEKLEMEYİN ZATEN. ŞAYET BEKLEYECEKSENİZ O ZAMAN YA GİDİP 15 YILLIK BİR 600LÜK MAKİNA ALACAKSIN YADA YENİ İSTİYORSAN 30 BİN TL VERECEKSİN. HYOSUNGU BEĞENMEYENLER AYNI PARAYA KAWASAKİNİN 1996 MODELİNİ AL KULLAN DA PİSTON KOLU NASIL FIRLIYORMUŞ GÖR. HİKAYE ANLATMAYIN. AYRICA BUMOTO VE DAELİMİ DE GEÇİN HER İKİSİ DE ÇİN MALI VE HER İKİSİ DE TEK SİLİNDİR DOLAYISI İLE PERFORMANS BERBAT. EGZOZ FALAN DA FAYDA ETMİYOR SESİ SİNEK VIZILTISI GİBİ. SONUÇ İTİBARI İLE O PARAYA HYO İYİDİR DERİM
--------------------------------------------------------------------------------

FAHRETTİN METİN
28 Mart 2013, 22:44
NEKADAR HYSUNGCU WARSA tOPLANMIŞ :) Neden bumotoyu bılmeden bıkaçınız kötulemektekı halbukı hysungu 4de böler en azından 6ileri çinli fln belkı ama hysung kuda yamaha honda bayısınden almıyoz yaneeee sonucda :mrgreen: ben olsam calibre 250 RR isme bak be alırım mm :flower: