PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 9 Yaşında BMW Alınır Mı? Yardım Lütfen!

bikerboi
25 Mart 2013, 22:19
İyi Akşamlar herkese. Birkaç gündür kafamı kurcalayan bu mevzuda siz değerli forumdaşların da fikrini almak istiyorum. Gerek günlük yaptığım yol ve gerekse haftasonu kaçamakları nedeniyle bir Bmw GS almaya karar verdim. Hem yakıt açısından hem de şehir içinde beni yormaması açısından 650lik olanıyla ilgileniyorum. Boyum 1.90 olduğu için aslında GS'den biraz daha uzun olan Dakar modeline bakmaktayım. Benim asıl sorum bütçeme uygun bulduklarım 2004-2006 arasında yani yaklaşık 9 yaşında motorlar. Özellikle düşük km olanlarına bakıyorum. Bu yaşta bir BMW bana ne sorun çıkarır? Alınır mı? Alınırsa nelere dikkat etmek gerekir? Ayrıca sizce bu yıl aralığının fiyatı ne kadar olmalıdır? Şimdiden cevap yazan/yazmayan herkese teşekkür ederim:king: Tekeriniz düz bassın:rendeer:

dreamkiller
25 Mart 2013, 22:27
Hiç kullanmadım ama alan satmıyor motorunu kolay kolay diye biliyorum.. Burdan yola çıkarsak alınır sanırsam :)

ogzcngdk
25 Mart 2013, 22:45
buda sorumu hah.. :mrgreen:

Arda_Karaca
25 Mart 2013, 22:50
Alınır ama almadan göstermekte fayda var.

Ayrıca kilometresine göre değişmesi gereken parçalar değişmiş mi? Alırken sahibine bunları sorarak, bu konulara açık cevap verebilen kişinin motosikletine daha sıcak durulmalı.

Aldıktan sonra üstüne 1000-2000 lira masraf ettikten sonra ekonomikliği kalmıyor.

chemical
25 Mart 2013, 22:52
bizde 1953 model bmw var amcamın motoru hala tıkır tıkır çalışıyor. Hafta sonları gezmeye çıktığımda 1000rr dan daha çok dikkat çekiyor:) 9 yaşında bir bmw ye bişey olmaz tabiki insan gibi kullanıp bakımları yapıldıysa. Alacağım motor eğer 4. 5. sahibindense uzak dur derim. Düşük km ye takılma dediğim gibi bakımlı olsun yeter sıkıntı çıkartmaz. Ama f650 serisi genelde orta seviye motor olduğundan çok el değiştiriliyor bakımlarını yetkili serviste yaptırmıyolar çünkü pahalı gidip yan sanayi yada uydurma parça takıyolar çoğu alman grubu özellikle vw grubu araçlarının parçalarını uyduruyolar filtrelerini mesela eğer ellenmiş motorsa uzak dur. ama 2. sahibidir bakımlarını yaptırmıştır almadan önce çok dikkat et baktır öyle al.

çelikatlı
25 Mart 2013, 22:55
9yaşında bmw alınmazmı. havada kapılır:) bulabilsem bir orjinal 52model alıcam.

ihakanvardal
25 Mart 2013, 23:00
Bende 2001 model 7.000km de mavi bir tane vardı. Görüşlerim şu yönde;

#ARTILARI

- Inanılmaz rahattır oturuş pozisyonu seni yormaz. Trafikte bile bisiklet gibidir.
- Yakıtı makuldur. Ben her gün ev-iş arası kullanıyordum ve 5 litre yakıyordum. (Günde 22km)
- Isıtmalı elcikleri kışın acayıp iş görüyor
- ABS çok büyük bir avantaj o fiyatlardaki motorlarda pek bulunmuyor
- Uzun yolu rahatlıkla yapabilirisn yeterki motorun bakımlı olsun

#EKSİLERİ

- Titreşim abi.. İlk başlarda "ya ama abartmışlar bu titreşim olayını" diyordum ama gerçekten titriyorsun özellikle 120 km/h den sonra
- Araziye giriyorsun ama gidon rulmanların da anası ağlıyor. Topraklı yolda rahatsın ama ben aydosa gitmiştim ve hiç de rahat değildi
- Yetkili servis olarak sadece BORUsanın olması (feci kazık)
- Yol tutuşu çok da iyi değil, virajlara yavaş girmekte fayda var (contintal lastik vardı bende metzeller de yol tutuş daha iyi)

#DİKKAT ETMEN GEREKEN UNSURLAR

- Akü zayıfladığında ABS bozuluyor ona çok dikkat et
- Kronik arıza olarak marş rublesi takım olarak hatalı oluyor Borusan da o parçaların toplam fiyatı 1500 + işçilik

Eğer temiz birtane bulursan başını ağırtmaz, güzel motordur.

Saygılarımla

bikerboi
25 Mart 2013, 23:01
Cevaplar için çok teşekkür ederim. O zaman düşündüğüm motoru paylaşayım fikrinizi söyleyin lütfen.

Link: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-otomobil-dusundugumden-10.750-114368956/detay

ihakanvardal
25 Mart 2013, 23:04
Cevaplar için çok teşekkür ederim. O zaman düşündüğüm motoru paylaşayım fikrinizi söyleyin lütfen.

Link: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-otomobil-dusundugumden-10.750-114368956/detay

Ticaretle uğraşan ve insan sarrafı biri olarak sana şunu söyliym : ALMA

Arda_Karaca
25 Mart 2013, 23:07

4-5 ay öncesine kadar F650GS araştırdığım için neredeyse oradaki bütün ilanları biliyorum. Kendisini tanımam etmem ama. Bu arkadaş önce çok hızlı gidiyordu ondan satıyordu, sonra evlenecekti ondan satıyordu, şimdi araba alacakmış. Gidip görmekten zarar gelmez.

nayken81
25 Mart 2013, 23:35
Bildiğim kadarıyla bu motorların 45000 bakımları oldukça tuzluymuş,ucuza alıyorum derken borusana çarpılmayasın!

chemical
25 Mart 2013, 23:55
9yaşında bmw alınmazmı. havada kapılır:) bulabilsem bir orjinal 52model alıcam.

yurtdışında belki tr de imkansız gibi birşey olanda satmaz:) bana 20 bin verseler o motoru satmam mesela classic ayrı bişey:cat:

KUVVETMİRA
25 Mart 2013, 23:57
9 yaşında f650'nin daha rodajı bile bitmemiştir yahu.

drtayfun
26 Mart 2013, 17:55
Motorlu araçların ekonomik ömrü 10 yıldır. Sonra sırayla içindeki ve dışındaki tüm parçaları değiştirmek gerekir. Siz bilirsiniz.

antilop_skul
26 Mart 2013, 18:06
konuyla alakasız fakat 2-3 yasnıda motor alıpta kesinlikle motoruna dokunulmamıstır dıyen kişilerdende uzak durulmalı ( hiç değilse 3 yılda subab ayarı yapılır ) veya yola göre balata değiştirilir

kurubuz
26 Mart 2013, 18:13
************ yanlış anlamışım pardon , sildim *************

TAYFUNBORA
26 Mart 2013, 18:47
Ben kesinlikle tavsiye ederim.Yeterki bakımlı olsun.Keyifle binilebileceğini düşünüyorum.

dreamkiller
26 Mart 2013, 20:05
http://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-ilanlari/114122-satilik-bmw-f-650-gs.html

bir arkadas motorunu satıyor forumdan.. Bir incelemenizi öneririm...

http://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-ilanlari/114122-satilik-bmw-f-650-gs.html

GaCCaLL
28 Mart 2013, 15:10
9 yaşında f650'nin daha rodajı bile bitmemiştir yahu.

Abi o boksör serisi için geçerli benim bildiğim :)

Birde arkadaşa f650 topiğinde yazmıştım burda da güzel yönlerine bahsetmişler olayın..

ozrace
28 Mart 2013, 15:38
85 vespa'ya biniyorsun ama 9 yaşında BMW den şüphe ediyorsun'ya ben ona şaşırdım.bi sorun olmaz al bin rahat rahat...

phradrel
28 Mart 2013, 19:27
evetalınır

bardaktan
28 Mart 2013, 20:17
Neden alınmasın?

dreamkiller
28 Mart 2013, 21:02
Daha almadın mı? :P

bikerboi
04 Nisan 2013, 13:41
Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Ailem kullanılmış motora ikna olmadığı için pazartesi günü Borusan Oto İstinye'ye gittim. Sıfır almaya karar verdik. F800GS mi F700GS mi, hangi paket olsun, aksesuar neler var derken showroomun sonuna doğru gizlenmiş F800R'ı gördüm. Hemen bütün dikkatim o yakışıklıya çevrildi. Sağolsunlar 2 motoru da test etme imkanım oldu. Özellikle şehir içinde kullanacağım için R modelini daha uygun gördüm. Bugün itibariyle işlemler başlatıldı, yarın da plaka gelirse hayırlısıyla cumartesi günü teslim alacağım motoru:cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Ozrace, tespitiniz doğru:cherry: Ancak Vespayı tamamen rektifiye etmek için almıştım. 2 hafta önce de proje tamamlandı. Fotoğraflarla aşamaları en yakın zamanda müsait olunca paylaşırım. Yani anlayacağınız o da ihtyar delikanlı oldu:cat:

6PaTLaR
04 Nisan 2013, 14:44
Hayırlı olsun bikerboi

bikerboi
04 Nisan 2013, 15:59
Hayırlı olsun bikerboi

Çok teşekkür ederim:rendeer: Birde işlemler tamamlansa teslim alsam tadından yenmeyecek:)

tomass
04 Nisan 2013, 16:07
Hayırlı olsun hocam.
Teslim aldıgında fotograflari bekliyoruz.
Hatta özellikle vespanin fotograflarini da bekliyoruz :)
Kazasiz belasiz gule gule kullanin.