PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bumoto calibre 250cc kapalı alan ses

BySeaL
25 Mart 2013, 22:07
Bugün dükkanda çalıştırıp videoya çekiyim dedim :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=AoBos-uw5ok&feature=youtu.be

FAHRETTİN METİN
25 Mart 2013, 22:26
bu zaten orjınal sesi eksoz yapdın sandım noldu bunlardakı radyodötör soğutma işlemı hala çözulmedımı ?
Alamak ıstıyorum ama sakın bulaşma dıolar

BySeaL
25 Mart 2013, 22:54
Yok ya orjinal egsoz :D radyatörun soğutma sorunu yok sadece fabrika çıkışı fanı ufak o kadar servise gidip büyük fan taktırabiliyorsunuz ücretsiz sorun çözülüyor :)

speed_dream
25 Mart 2013, 23:10
orjinal egzozdan okadar da iyi ses çıkmıyor sen buna en iyisi bir performans egzoz çak en kısa zamanda

BySeaL
25 Mart 2013, 23:11
takıcam tabiki böyle olmaz :P :)

mertoreis
25 Mart 2013, 23:39
Tak bir trap egzoz apachiler gibi gez :) kardeş egzoz ne işine yaricakki ses istiyon polislerde ses istiyo :D sonra yiyon ses cezasını

FAHRETTİN METİN
25 Mart 2013, 23:40
ya benım arkadaş aldıda çocuk 3kez serwıse gönderdı 3undede aynı sorunla karşılaştı yarın sanırsam adlıyeye gıdeceğini duydum bu motoyu şikayet edıp parasını gerı almak ıstıyormuş sıfır almıştı heryerını sökmuşler oyuzden sakın yanından bıle gecme dıodu bana sıfır motor aldım toplasan 2ay bınemedım bır sene içinde dıodu en son :)

BySeaL
25 Mart 2013, 23:42
Senin arkadaşın motorunda bir sorun olabilir üretilirken yanlışmı üretildi ne :P vallaha sonpolde kullanıyor sanırım onun yanmış bikere değiştirmiş ama öyle aşırı birşeyi yok büyük fan takınca düzeliyor diyolar bilemicem :D

dream_rider
25 Mart 2013, 23:45
vay arkadas ledlı stop ledlı far honda gor bunlarıda bsyler yap bız daha ledlı stop gecemedık adam far yaptı ...

FAHRETTİN METİN
25 Mart 2013, 23:47
3 kez fanı değişmiş onunda aynı hatayı 3kez werınce yıne 4uncu yolda olunca napsın şikayet edıcek oda ama bıtek sanırsam sam onun motosıkletınde yok onuda şurdan anladım sahıbınden.com a baktımda şimdi gerçekten uzak durulmalı :mrgreen: hep km resı düşük pek bınen yok hepsıde sıfır ayarında satılık enterasan ama neden böyle olurkı bu guzel motorsıklet okadarda hayalımdeydı pofff :silent:

BySeaL
25 Mart 2013, 23:50
Evet bende ona dikkat ettim kmsi hep düşük sahibindende ama bence düzgün bakıldıgında düzgün kullanıldıgında sorun cıkartcagını sanmıyorum

dream_rider
25 Mart 2013, 23:53
sımdı bır ıkı vıdeo ızledım vıtes gostergesı var yaa yok artık dedım ama tırt performans falan hıkaye sanırım 5 ıleri 4te makıne kendını yırtıyor 110 anca goruyor

FAHRETTİN METİN
25 Mart 2013, 23:56
bınemedıkden sora nasıl bakıcaksınkı aslında oda war :mrgreen: cocuk 1sene oldu alalı gerçekten bende göremedım pek gezdığını arada soruyodum napıyım ya sanayıde hala gelemedı derdı :) arkadaşımın mağdurluğuna rağmen alıcakdım çok şükür bugun bu satde wazgecdım uzluerekde olsa sadece etkılıyen yanı benı dış görunuşu wardı demekkı içi onu dışı benı yaktı :pale:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

sımdı bır ıkı vıdeo ızledım vıtes gostergesı var yaa yok artık dedım ama tırt performans falan hıkaye sanırım 5 ıleri 4te makıne kendını yırtıyor 110 anca goruyor

bence ıyı ızle vıdeolarını 250lıklerın en hızlı olanı 5deıl 6 wıtes ayrıyeten :)

DarkKnight
25 Mart 2013, 23:58
vay arkadas ledlı stop ledlı far honda gor bunlarıda bsyler yap bız daha ledlı stop gecemedık adam far yaptı ...

Arka led takımı 5 lira falan heralde öndeki ledlerde üst düzey kalite bir led değil o yüzden honda öyle birşey koymaz pahalısını da koymaya yanaşmıyor haliyle.

ShockWave
25 Mart 2013, 23:59
calibre max hız 175 diyelim 6 vites gt250r 5 vites 180 max hız ama :)

dream_rider
25 Mart 2013, 23:59
en hızlı olanı mı mesala burda kac km bahsedıyorsun hadı cbr gectın hadı hyosung gectı nınjadan damı hızlı :D

BySeaL
26 Mart 2013, 00:03
öncelikle 5 ileri değil 6 ileri ve 110 yazdıgınızı görüncede bayağı güldüm :D max hız 210 yazıyor ama tabi o şişirme değer max hızın 190 oldugunu söylediler fakat 187 gören var :) ve motorun hızlanması seriliği gerçekten çok iyi

dream_rider
26 Mart 2013, 00:05
Arka led takımı 5 lira falan heralde öndeki ledlerde üst düzey kalite bir led değil o yüzden honda öyle birşey koymaz pahalısını da koymaya yanaşmıyor haliyle.

valla ne yalan solıyım gostergesıne cok ozendım tamam hondada guzel ama bır vıtes gostergesı olaydı ayrıca benzın gostergesı analog bence daha ıyı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

öncelikle 5 ileri değil 6 ileri ve 110 yazdıgınızı görüncede bayağı güldüm :D max hız 210 yazıyor ama tabi o şişirme değer max hızın 190 oldugunu söylediler fakat 187 gören var :)

tamam kabul ızmırlı bır vıdeo ızledıgımde oyle sandım az once baska vıdeoda 156 gordum gıdıyor ama en hızlı degıl !!!!

ShockWave
26 Mart 2013, 00:07
ilk olarak göstergeye bakmamamk lazım oynama olabiliyior 10 km gibi falan daha düşükte olabilir bumoto 187 sanmıyorum 180 anca yapar gibime geliyor ama bumotonun görünüşü yeter hoş duruyor koy izle :)

BySeaL
26 Mart 2013, 00:10
aynen öyle otur izle cidden 100 km hız yapsın benim olsun yeter :P ama cidden görüntüsü fena ışıklarda durunca herkes bakıyor çok dikkat çekici.

DarkKnight
26 Mart 2013, 01:21
öncelikle 5 ileri değil 6 ileri ve 110 yazdıgınızı görüncede bayağı güldüm :D max hız 210 yazıyor ama tabi o şişirme değer max hızın 190 oldugunu söylediler fakat 187 gören var :) ve motorun hızlanması seriliği gerçekten çok iyi

210 hayal 190 da göremez o motor görüyosada yalandır.Gerçek anlamda 160 170 görüyosa öp başına koy fazlasını beklemek zaten hata.

BySeaL
26 Mart 2013, 01:31
ben basmaya korkuyorum biraz en fazla 110 görebildim oda bu gün ama gayet seri ve hızlı çıkıyor basmaya devam etseydim hiç tıkanmadan aynı serilikte 150 yi bulurdu 210 hayal ama 190 göremez diyosun bu kadar neyden eminsin acaba ? 187 gören var.

emrb
26 Mart 2013, 01:35
videoyu pirinç tanesiyle mi çektin ne yaptın yav bi moturu göreydik :)

BySeaL
26 Mart 2013, 01:37
hahaha :D arkadaşın telefondan çektik bide karanlıktı içerisi biraz ondan bidahakini dışarda full hd çekicem daha kapsamlı :)

DarkKnight
26 Mart 2013, 01:38
Emin değilim ancak daelim 170 175 yapıyormuş gpsde 155 160 gibi veriler ortaya çıkmış honda keza aynı şekilde 160 civarı diyorlar hyosungun aerodinamigi olduğu için ve çift silindir falan derken 180 190ı o görür ama onunda görmesi baya uzun sürer.Motorun güzel bir motor ancak çinli olmanın verdiği bir toplama evresi var ve o kadran konsolu ne kadar uygun.Hızları,hpleri ölçen yazılımlar gpsler bile farklı farklı sonuçlar verirken birsürü farklı marka ibrenin elektronik konsolun olduğu yerde güvenemiyor insan ama bu bir gerçek 250 ccnin ortalaması 150-180 aralığı bana göre gerçekçi gelen 150-170.Adam 180 yapıyo yanından arabayla 150 160 ile geçiyoruz anlatmak istediğim bu.

BySeaL
26 Mart 2013, 01:43
Hyosung da ekranda 10-15 km hızlı gösteriyor gps ile ölçüldüğünde daha yavaş fakat her motorun böyle oldugu söylenemez yani test etmek lazım test etmeden emin konusmamak lazım motora çin diyorsun fakat diğer arora,yuki gibi mallarla karıştırmamanı öneririm ve çine bu kadar önyargılı olmayın çin olabilir ama bu farklı bi çin makina gerçekten sağlam şimdiye kadar baktıgıma ve baktırdıgıma göre ama tabi daha uzun yol yapınca belli olcak

DarkKnight
26 Mart 2013, 01:51
Benim çin motorlara karşı bir önyargım yok her motorda fazla gösteriyor otomobilde de böyle ancak bumoto testleri yerçekimsiz ve sürtünmesiz ortamda veya marsta falan yapmış belliki 210 km yazması zaten bilgi konusunda güven vermediklerinin kanıtı bir ara beygiri de fazla fazla yazmışlardı.İster gps ister lazerle ölç o dediğin hızları düz yolda yapamassın yapılıyosa da yokuş aşşa 178 de görürsün 210 da yerçekimi fizik kuralları var sonuçta.Sen motoruna güzelce bin ancak böyle şeyleri araştırıp konuşmakta fayda var motorunu yeni almışsın heveslisin güle güle bin ancak dediğim gibi altınızda neyin oldugunu ve sınırlarını bilin birisi 178 dedi diye yapmıcak hızı yaptırmaya kalkarsan ciddi sorunlar yaşayabilirsin.Motor 250lik racing sınıfında güzel bir alternatif benimde begendigim bir motor sadece gerçek olmayan rakamlara ve bunun desteklenmesine karşıyım insanların yanılmaması için.

BySeaL
26 Mart 2013, 02:21
210 km bumotonun yazdıgı birşey tabiki bu olması imkansız nerdeyse bütün markalar hızı abartıyor.Ben denemem zaten hız tutkum yok bu gün 110 yaptım korktum güvenemiyorum motora yeni aldıgım için 187 yaptıgını söyleyen var ama 210 tabiki imkansız ama dediğin gibi gösterge fazla gösteriyor olabilir bakmak lazım.Bu motor ile ilgili bi tanıtım videosu çekmek istiyorum fakat yeni oldugum için "sen kimsin önce sürmeyi öğren sonra video çek" demelerinden korkuyorum ama hiç video yok en azından ufak bi video alıcak olanların merakını giderebilir diye düşünüyorum :)