PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ayak marşı hakkında

krykyr
24 Mart 2013, 15:59
merhaba arkadaşlar, henüz bir yıllık sürüş tecrübem var, teknik anlamda ise çok yetersizim. hiç bir arıza hakkında bilgim yok. benim şöyle bir sorunum var;
keeway superlight 150 motosikletim, jikleyi açmama rağmen özellikle soğuklarda ya da bir gün kullanılmadıysa çok geç çalışıyor. 50 kere ayak marşına bastığımı bilirim. elektrikli marşı bikaç kez denediğimde akü zayıflıyor zaten. öyle inatçı. işin kötüsü tamirciye bu sorunu anlatamıyorum çünkü oraya gidip motoru durdurduğumda tekrar çalıştırmak çocuk oyuncağı. yeni durmuş bi motor. gün içinde her türlü çalışıyor. neden olabilir bu? tecrübeli abilerim yorumlarınızı bekliyorum çıldırıcam:)

BerkC
24 Mart 2013, 16:20
Benim de benzer bi sorunum vardı. Gerçi seninki kadar değildi ama.. Usta sübap ayarından demişti. Ayardan sonra düzelmişti. Belki bundan kaynaklı olabilir. Ama olabilir diyorum kesin bişey söylemek istemem. Henüz o kadar tecrübeli değilim :)

cool113
24 Mart 2013, 16:46
sübap ayarından dolayı yapıyor bencede. daha önceden başıma geldi sübap ayarı yaptırmıştım en soğuk kışlarda bile tek marşla alıyordu ayar yaptıktan sonra