PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çelik - Mondial - Kuba Hakkında bilgi lütfen :)

Sayfa : [1] 2

O z K a N
24 Mart 2013, 02:10
Merhaba arkadaşlar siteye yeni kaydoldum benim bir sorunum var
16 marttaki sınava girdim ve kazandım ehliyetimi alıcam 2 haftaya kadar ama bir türlü motorda karar veremedim tecrübem olmadığı için

aklımdan 3 marka geçti

çelik sk 100 - 3 sport

mondial ve küba 100lük

sizce ne almalıyım içimden çelik sk100-3sport geçiyor ama çevremde göremedim küba bayisi var yakında onlarda kübayı övdü
birkaç arkadaşımda mondial i beyenmişler

siz ne diyorsunuz motor tutkunu arkadaşlarım :)

TATLIHIZ
24 Mart 2013, 02:16
Cg istiyorsun vergiden muaf mı olsun diyorsun.. ??

Kendini tanıtmamıssın..

varan22
24 Mart 2013, 02:19
Serviste hangi model varsa onu över. Bu kısıma takılma saydığın modellerin bence hepsi aynı hangisi hoşuna gidiyorsa onu al. Sana tavsiyem ikinci el temiz bir ybr veya 125 hondalardan alman. Tabi zevk senin.

O z K a N
24 Mart 2013, 02:27
Cg istiyorsun vergiden muaf mı olsun diyorsun.. ??

Kendini tanıtmamıssın..

cg nedir kardeşim bilmiyorum 100lük debriyajlı motor alıcam sağlam olsun bana amcaoğlum çelik kullanıyor 100lük burda komşum küba bayisi sanayide de mondial var sağlam diyorlar
ama azz araştırdım çelik biraz daha baskın duruyor manisa turgutludanım bende kardeş burdan mısın sende ? :)

Serviste hangi model varsa onu över. Bu kısıma takılma saydığın modellerin bence hepsi aynı hangisi hoşuna gidiyorsa onu al. Sana tavsiyem ikinci el temiz bir ybr veya 125 hondalardan alman. Tabi zevk senin.

servisin modeli övme konusunda haklısın çelik sk100-3 sport istiyorum ben ama aklımı bulandırdılar çok kötü oldum daha önümde 1 yada 2 hafta var
bu forumdan işin ustalarının fikirlerini alayım dedim 2.el temiz ybr bulursam bunların hiç birini düşünmem bile bizim burda ybrler hurda olmadan elden çıkartılmaz :D

ugrgnr
24 Mart 2013, 02:48
şu an alabilecegin en şık motosiklet Mondial'inn 100MG Superboy'udur. Onun haricinde debriajlı motosikletler çok da fark etmiyor marka açısından. Sonuçta 100cc. Ben Mondial 100MG Prince'i öneririm. Bol yedek parça ve servis agına sahiptir Mondial. Çeliği, Kuba'yı bilmem ama eğer çinli alıcam diyosanız kesinlikle Mondial veya Kanuni.

bütçeniz ne kadar ? 100cc bence cok da zevk vermıcektır. Hem titreşim hem de hız konusundan. he tabi vergi vermem diyosan orasına karısılmaz.

O z K a N
24 Mart 2013, 03:01
bütçem 2 bin tl max vergi vermek istemem çünkü evden işe işten eve birde akşamlar gezersem anca o olur max 60 70 km hıza cıkıcam :) tşk yorumun için kardeşim

ugrgnr
24 Mart 2013, 03:07
hea.. sen o zaman su 110 yapsın ıyı hızlansın canavar olsun seklı olsun dıyenlerden degılsın. iyi iyi en güzeli kardeşim o zaman dedigim modellere bak Mondial'in. 2bin lira ikisi de. Superboy modeli ön-arka kampana fakat sanmıyorum cok buyuk sıkkıntı yaratsın. Yok illa ön disk fren olsun tip önemli degil dersen yine Mondialin Prince modeline bak. veya Kanuni'nin Breton S 100 modeli var yakısıklı bi arkadas ona da bi ugra derım. linkleri de senın ıcın vereyım ugrasma aramakla..

Kanuni BretonS 100
http://www.kanuni.com.tr/motosiklet/277/breton-s100

Mondial 100MG Superboy
http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1403

Mondial 100MG Prince
http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1365

rs_guven
24 Mart 2013, 03:11
Bende vergiden muaf olsun diye 100 cc prince aldım. Alalı daha 4 ay bile olmadı. Şimdiden gücü yetersiz gelmeye başladı. Özellikle iki kişi ağırlaşıyor motosiklet. Yüksek devirlerde rahatsız edici bir titreşimi var. Bunlara rağmen ilk motosiklet için bulunmaz bir seçenek bence. Uzun süre kullanırım değiştirmem dersen, daha güzel vergili seçenekler de var tabi.

O z K a N
24 Mart 2013, 03:18
hea.. sen o zaman su 110 yapsın ıyı hızlansın canavar olsun seklı olsun dıyenlerden degılsın. iyi iyi en güzeli kardeşim o zaman dedigim modellere bak Mondial'in. 2bin lira ikisi de. Superboy modeli ön-arka kampana fakat sanmıyorum cok buyuk sıkkıntı yaratsın. Yok illa ön disk fren olsun tip önemli degil dersen yine Mondialin Prince modeline bak. veya Kanuni'nin Breton S 100 modeli var yakısıklı bi arkadas ona da bi ugra derım. linkleri de senın ıcın vereyım ugrasma aramakla..

Kanuni BretonS 100

Mondial 100MG Superboy

Mondial 100MG Prince

süperboy çok hoşuma gitti :) yedek parça sıkıntısı varmı bunun biliyormusun birde nasıl uzun ömürlümü motormu sakin kullanıcıyım ani kalkış filan yapmam frende fazla kullanmam kampanalı olması sorun olmaz yani elimi gazdan çektimmi durur zaten :D arkadaşım suan fikrimi 180 derece değiştirdin :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Bende vergiden muaf olsun diye 100 cc prince aldım. Alalı daha 4 ay bile olmadı. Şimdiden gücü yetersiz gelmeye başladı. Özellikle iki kişi ağırlaşıyor motosiklet. Yüksek devirlerde rahatsız edici bir titreşimi var. Bunlara rağmen ilk motosiklet için bulunmaz bir seçenek bence. Uzun süre kullanırım değiştirmem dersen, daha güzel vergili seçenekler de var tabi.

uzun süre kullanıcam hatta ömürlük diyebilirim işte bu yüzden akradaş çevrem çelik önerdi amcaoğlumda çelik var senesi oldu nerdese motor banamısın demiyor birde ovaya kullanıyor onu 2 kişi çok rahat çekiyor bizi

rs_guven
24 Mart 2013, 03:18
Bende Kanuni s100 düşündüm ama onunla prince arasında neredeyse 500 lira fark vardı.
2000 lira ile prince alamazsınız. Hatta diğerlerini de zor alırsınız. Çünkü birde ruhsat ve sigorta işlemleri var.

O z K a N
24 Mart 2013, 03:21
Bende Kanuni s100 düşündüm ama onunla prince arasında neredeyse 500 lira fark vardı.
2000 lira ile prince alamazsınız. Hatta diğerlerini de zor alırsınız. Çünkü birde ruhsat ve sigorta işlemleri var.

plaka ruhsat sigorta saymıyoruz zaten onlar da tutar bi 300 400 :) o işin tuzu biberi :)

rs_guven
24 Mart 2013, 03:23
Çekmesine çeker de, zamanla 'bu niye böyle yavaş çekiyor' dersin.
Ömürlük ise az daha bütçeyi zorla salcano wolf veya mondial drift falan bak. Şimdiki aklım olsaydı bunlardan birini alırdım. Yinede tercih senin tabi.

O z K a N
24 Mart 2013, 03:27
Çekmesine çeker de, zamanla 'bu niye böyle yavaş çekiyor' dersin.
Ömürlük ise az daha bütçeyi zorla salcano wolf veya mondial drift falan bak. Şimdiki aklım olsaydı bunlardan birini alırdım. Yinede tercih senin tabi.

çok teşekkür ederim kardeşim onlar beni aşar :) önümüz yaz biraz para ayırmam gerek o bu şu derken fiyat artıyor baya sadece ben 100lüklerde marka ve modelde takılı kaldım

rs_guven
24 Mart 2013, 03:31
O zaman benim tavsiyem genelde motor blokları aynı olduğu için, ön freni disk olan prince. Bende sırf freni için bunu tercih etmiştim.
Prince sayfasında ayrıntılı fotoğraflar var. Biraz inceleyin isterseniz.

ugrgnr
24 Mart 2013, 03:41
[I][B][COLOR="#008000"]süperboy çok hoşuma gitti :) yedek parça sıkıntısı varmı bunun biliyormusun birde nasıl uzun ömürlümü motormu sakin kullanıcıyım ani kalkış filan yapmam frende fazla kullanmam kampanalı olması sorun olmaz yani elimi gazdan çektimmi durur zaten :D arkadaşım suan fikrimi 180 derece değiştirdin :)

Kardeşim sanmıyorum buyuk sıkıntı yaratsın Kampana. Hani Disk tamam iyi güzel de Kampana da berbat degil hani fren sistemi sonucta. Mondial bunun bi sorun cıkarmıcagını düşünmüş ki koymuş Superboy'a bu yuzden dedıgım gıbı buyuk sıkıntı yaratacıgını sanmııyorum ki sakin kullanıcıyım diyorsunuz. Superboy'u begendıysenız gıdıp bayıı'sıne bı bakın begenır o gun alırsınız belkı. Mondial yedek parça ve servis bakımından sıkıntısızdır. Bazı bayiilerinden sikayetcı olan var ama Türkiye burası her sehır her usta 4 4lük degil. Sans meselesi bu. Mondial daha cok buyuk bı marka degıl fakat bu paraya bu kadar dusuncesındeler ama bunu asmaya calısıyorlar. Yeni modelleri çok tutuldu bu Mondial'in. Kendini aştı diyebilirim.

salcano_7946
24 Mart 2013, 04:07
önemlı bı durumda şu eger yasınız 20lı yaslarda ısenız en ucuz motor sıgortası 170 tl tutuyo.

O z K a N
24 Mart 2013, 11:07
Kardeşim sanmıyorum buyuk sıkıntı yaratsın Kampana. Hani Disk tamam iyi güzel de Kampana da berbat degil hani fren sistemi sonucta. Mondial bunun bi sorun cıkarmıcagını düşünmüş ki koymuş Superboy'a bu yuzden dedıgım gıbı buyuk sıkıntı yaratacıgını sanmııyorum ki sakin kullanıcıyım diyorsunuz. Superboy'u begendıysenız gıdıp bayıı'sıne bı bakın begenır o gun alırsınız belkı. Mondial yedek parça ve servis bakımından sıkıntısızdır. Bazı bayiilerinden sikayetcı olan var ama Türkiye burası her sehır her usta 4 4lük degil. Sans meselesi bu. Mondial daha cok buyuk bı marka degıl fakat bu paraya bu kadar dusuncesındeler ama bunu asmaya calısıyorlar. Yeni modelleri çok tutuldu bu Mondial'in. Kendini aştı diyebilirim.

bugun açık olanları gezicem nasip bakalım :)

önemlı bı durumda şu eger yasınız 20lı yaslarda ısenız en ucuz motor sıgortası 170 tl tutuyo.

yaşım 23 bizde ayrı mayrı olmaz babamın üstüne yaparım motoru 49 yaşında adam 80 e 90 a düşer herhalde :P bunu söylediğin iyi oldu kardeşim

işte bu yüzden forumları seviyorum :)

TATLIHIZ
24 Mart 2013, 11:41
Yok ben manisa merkezdeyim.. Cg dedigim motorlar bu tip motorlar marka model kastetmeden söylenir.. Cg diye.. Benim fikrim Breton almandan yana.. 1999 Tl ..Hem sekli semalı cok iyi ve makinesde cok saglam + servisi yamaha bayisi zaten ..manisada cok iyi yapıyorlar işlerini..Sitelerinde eski modelleri var ama yenileri cok güzel.

utkan35
24 Mart 2013, 12:21

Kanuni BretonS 100

Mondial 100MG Superboy

Mondial 100MG Prince

kesinlikle ön fren sorun olmaz diyorsan mondialin superboy modelini al ön fren disk olsun istiyosan mg prince al

O z K a N
24 Mart 2013, 12:34
kesinlikle ön fren sorun olmaz diyorsan mondialin superboy modelini al ön fren disk olsun istiyosan mg prince al

tşk arkadaşım çelik öneren yok galiba :D süper boy hoşuma gitti benim de :)

TATLIHIZ
24 Mart 2013, 12:47
Cok büyütüyorlar kampana freni cokda iyi tutuyor..

O z K a N
24 Mart 2013, 13:03
Cok büyütüyorlar kampana freni cokda iyi tutuyor..

motoru dikkatli ve güzel kullanacağımdan ön freni kullanmam belkide :D arka frenler kampana değilmi disc fren hastalığı nedir ki :)

TATLIHIZ
24 Mart 2013, 13:12
Gerek yok tambur da tutuyor diskte tambura ayarlamalar gerekiyor..Diske balata..

Ama benim yorumum Breton.. Suan benimde aklıma takılıyor titresimi dert etmeyin..

leons
24 Mart 2013, 13:58
Genç helal olsun, ilk defa aklı başında bir 17-18 yaşında bir genç gördüm. Başlangıç için en güzeli 100lüktür. Çünkü sınırları zorlayamaz ve yüksek hız yapamazsın. Aslında yeni başlayanlar için bile 90-100 km hız yüksektir.

Çin alacaksan bazı markaların bazı modelleri kaliteli oluyor.

Sıfır ve vergisiz olsun diyorsan 2000 tlye mondial 100 MG Superboy alabilirsin. Mondialin artık hemen hemen çoğu motoru kendini kanıtlamış motorlardır. Sigorta ve plakan 250 lirayı geçmez.

Beyaz rengini öneririm cidden güzel motormuş.

ugrgnr
24 Mart 2013, 14:43
tşk arkadaşım çelik öneren yok galiba :D süper boy hoşuma gitti benim de :)

çelik markası yaygın bı marka degıl diye bliyorum bu forumdakı cogu kısı bılmıyodur belkı de celık markasını. çelik'in nasıl oldugunu bılmıyorum ama Mondial ve Kanuni'nin üstüne çıkamaz diye dusunuyorum bu yuzden benım dusuncem Çeliğe bakmaman yönünde.. Superboy senı etkılemıs bellı :) kanuni'nin bayiisi varsa BretonS 100'e de bak. Yakısıklı duruyor fotografta ama Kuyruk grenajı yok arkadasın. biraz CG gibi duruyor bu yuzden Superboy tip olarak ondan daha onde. Bu arada aramızda 6 yas varmıs :mrgreen:

TATLIHIZ
24 Mart 2013, 16:10
Evet hem 17-18 Deyil 23 yasında..

rs_guven
24 Mart 2013, 16:27
Özkan online olmadığına göre, şu anda açık bayileri geziyor herhalde.
Ne ise birazdan gelir izlenimlerini paylaşır.

TATLIHIZ
24 Mart 2013, 16:43

Belki uyuyordur :)

rs_guven
24 Mart 2013, 16:45
Yok yaw baksana son mesajı 11:03'te atmış. O saatten sonra da uyumamıştır herhalde.

TATLIHIZ
24 Mart 2013, 16:49
Yok yaw baksana son mesajı 11:03'te atmış. O saatten sonra da uyumamıştır herhalde.

Bilmem olabilirde :) gelince söyler

Esrarengiz03
24 Mart 2013, 16:57
özkan arkadaşım çelik markaya para vermede aman ha. rs_guven 100mg lerde titreşim mi var? beliki başka yorumlarda görmüşsünüzdür bende kuba cg100 5 vites vardı.tek kişi 110 2 kişi 100 km hız yapıyordu tabi çekişi hosuna gider mi bilemem 6.4 bg ama titreşim sıfır yüksek devirlerde bile hissetmiyordum arkadaşımda belderia 125 vardı ölümüne basıyordu cıvalatalar gevşiyor üstünde ayaklarım uyusuyordu titreşimden hem suan cg100ler çok ucuzladı ben geçen sene 1900tl ye almıstım şimdi 1800 filan almak istersen bi bak derim bence

ugrgnr
24 Mart 2013, 16:59
özkan arkadaşım çelik markaya para vermede aman ha. rs_guven 100mg lerde titreşim mi var? beliki başka yorumlarda görmüşsünüzdür bende kuba cg100 5 vites vardı.tek kişi 110 2 kişi 100 km hız yapıyordu tabi çekişi hosuna gider mi bilemem 6.4 bg ama titreşim sıfır yüksek devirlerde bile hissetmiyordum arkadaşımda belderia 125 vardı ölümüne basıyordu cıvalatalar gevşiyor üstünde ayaklarım uyusuyordu titreşimden hem suan cg100ler çok ucuzladı ben geçen sene 1900tl ye almıstım şimdi 1800 filan almak istersen bi bak derim bence

burdaki mondial bayii Prince'in 110 yapabıldıgını soyledı zorlayınca.. ama 100lük motosıklet zorlamaya gelmez. bir gün basar iki gün basarsın 3.gün eline alırsın motoru vidaları..

-Büyük ihtiaml bayiileri geziyor bakalım seçimi ne yönde olucak :)

Esrarengiz03
24 Mart 2013, 17:02
3ay hatta 4 ay zorladım hiç bişey olmadı motora ve ilk günkü gibiydi sattıgımı söylemiştim ugrgnr hemde 1500 tl ye plakasıda yoktu sen düşün öyle olsa adam almazdı :)

rs_guven
24 Mart 2013, 18:08

Siz hiç titreşimsiz denilen motosikletlere bindiniz mi? En basitinden Ybr yada Cbf gibi.

O z K a N
24 Mart 2013, 18:38
Genç helal olsun, ilk defa aklı başında bir 17-18 yaşında bir genç gördüm. Başlangıç için en güzeli 100lüktür. Çünkü sınırları zorlayamaz ve yüksek hız yapamazsın. Aslında yeni başlayanlar için bile 90-100 km hız yüksektir.

Çin alacaksan bazı markaların bazı modelleri kaliteli oluyor.

Sıfır ve vergisiz olsun diyorsan 2000 tlye mondial 100 MG Superboy alabilirsin. Mondialin artık hemen hemen çoğu motoru kendini kanıtlamış motorlardır. Sigorta ve plakan 250 lirayı geçmez.

Beyaz rengini öneririm cidden güzel motormuş.

tşk ederim ben motoru işten eve evden işe için alıyorum e birazda gezerim hani :) genciz sonuçta gezmem dersem yalan söylerim gidip hırf fazla hız yapıyor diğe clasic almam görüntü güzel olmalı ve ileride bana sorun cıkartmamalı :) fikrin için tşk. ederim mondial superboy boy alıcam galiba beyazı çooookkkk hoşuma gitti :D

çelik markası yaygın bı marka degıl diye bliyorum bu forumdakı cogu kısı bılmıyodur belkı de celık markasını. çelik'in nasıl oldugunu bılmıyorum ama Mondial ve Kanuni'nin üstüne çıkamaz diye dusunuyorum bu yuzden benım dusuncem Çeliğe bakmaman yönünde.. Superboy senı etkılemıs bellı :) kanuni'nin bayiisi varsa BretonS 100'e de bak. Yakısıklı duruyor fotografta ama Kuyruk grenajı yok arkadasın. biraz CG gibi duruyor bu yuzden Superboy tip olarak ondan daha onde. Bu arada aramızda 6 yas varmıs :mrgreen:
:) çelik nasıl motordur bilmiyordum amcamınoğlu aldı kullanma fırsatı geçti elime 2 kişi bindik clasic modeline biraz hızlanınca o kaldırım taşlı yolda hafif dişlerim birbirine vurdu :D titriyor yani biraz dün akşam ise komşumun eşi ile konuştum küba motorunu sürdüm yan motor olanı motor 19 binde ama kalkışı iyi debriyaj aşınmış galiba vitese atar atmaz hafif bir gazla harekete geçmeye başladı .. mondial süperboy hoşuma gitti hatta baya gitti :)

komşunun damadını aldım dükkanı açtırttım :D küba satış yerindeydim gördüm biraz sportlarını filan ama hoş durmuyor birazcıkta tuzlu :D

Belki uyuyordur :)

uyanma saatim 07:00 dır standart işe gitsemde gitmesemde alışkanlık işte :)

3ay hatta 4 ay zorladım hiç bişey olmadı motora ve ilk günkü gibiydi sattıgımı söylemiştim ugrgnr hemde 1500 tl ye plakasıda yoktu sen düşün öyle olsa adam almazdı :)

ben zorlamadan binicem kaskımı takıp adam gibi sürücem :) benim gibi motor sürücüsü yok galiba :D çok titizmiyim anlamadım sevgilimde diyor bana seni farklı olduğun için seviyorum diğe :D

Siz hiç titreşimsiz denilen motosikletlere bindiniz mi? En basitinden Ybr yada Cbf gibi.

Ben bindim ybr siyah tı ozaman ilk debriyajlı motora binmiştim birazda kalıplı motor o kadar güzel gidiyorki sanki arabada gidiyorsun gibi bi 250 m turlayıp geldim geri tek korktuğum o motorlardan üzerine binilirse hız yapılır binipde adam gibi sürücem diğen yalan söyler bizim komşumuzda apachi var koca adam geçen gördüm abi dedim binmiyorsun motora oda abicim binicem binmesine ama binince hız yapasım geliyor ister istemez diyor :D

rs_guven
24 Mart 2013, 18:49
Hız demeyelim ona, rüzgarı hissetme isteği. Hele Adana gibi rüzgarın hiç esmediği bir yerde
yaşıyorsanız, hissetmek için daha da hızlı gitmeniz gerekebilir :)
Ben bu gün sınav dönüşü ibrenin 105 km'ye kadar yükseldiğini gördüm. Bu benim bu güne
kadarki en yüksek hızım. O da e-5 üzerinde ve anlık tabi. Yoksa hız limitlerine her zaman uyarım.
Eee kaç para fiyat aldınız? Kuba Mondial'den daha ucuz bizim burda.

O z K a N
24 Mart 2013, 18:55
Hız demeyelim ona, rüzgarı hissetme isteği. Hele Adana gibi rüzgarın hiç esmediği bir yerde
yaşıyorsanız, hissetmek için daha da hızlı gitmeniz gerekebilir :)
Ben bu gün sınav dönüşü ibrenin 105 km'ye kadar yükseldiğini gördüm. Bu benim bu güne
kadarki en yüksek hızım. O da e-5 üzerinde ve anlık tabi. Yoksa hız limitlerine her zaman uyarım.
Eee kaç para fiyat aldınız? Kuba Mondial'den daha ucuz bizim burda.

nasıldı sınavın dostum inş. güzel geçmiştir dediğin gibi olsun o motorlara binen rüzgarı hissedicek :D

celik sk100-3 sport 1800 tl
küba cg100sport 2200tl
mondial superboy bunun fiyatı sitesinde 2100 tl birazdaha kırdırırım 2 bin tl düşer o gidip görmedim motoru sitesinden gördüğüm kadarına aşık oldum :D 3 de aşağı yukarı aynı özelliklerde

kubanın pahalı olması şehir içinde cok iyi bir servisinin olması , çok saygılı ve titiz çalışması galiba :)

Proud
24 Mart 2013, 19:07
Eğer bütçen az ise kuba xcg 150'yede bir bak derim. Fiyatı 150 cc olmasına rağmen çok düşük. 2.150 lira.

O z K a N
24 Mart 2013, 19:12
Eğer bütçen az ise kuba xcg 150'yede bir bak derim. Fiyatı 150 cc olmasına rağmen çok düşük. 2.150 lira.

gördüm onu 2.500 diyor senin fiyat eski ben vergisiz istiyorum 150lik fazla gelir bana :)

TATLIHIZ
24 Mart 2013, 19:13

ben yazıcaktım simdi bunu evet..Güzel motordur.

Proud
24 Mart 2013, 19:20
gördüm onu 2.500 diyor senin fiyat eski ben vergisiz istiyorum 150lik fazla gelir bana :)

2.500 yazan ilanada hiç rastlamadım :) Alanlarda 2.150 liraya aldıklarını söylüyolar. Sen bilirsin yinede.. 1 yılda 70 lira ödeyeceksin, ayda kenara 5 lira atsan ödersin yani.

rs_guven
24 Mart 2013, 19:21
nasıldı sınavın dostum inş. güzel geçmiştir dediğin gibi olsun o motorlara binen rüzgarı hissedicek :D

celik sk100-3 sport 1800 tl
küba cg100sport 2200tl
mondial superboy bunun fiyatı sitesinde 2100 tl birazdaha kırdırırım 2 bin tl düşer o gidip görmedim motoru sitesinden gördüğüm kadarına aşık oldum :D 3 de aşağı yukarı aynı özelliklerde

kubanın pahalı olması şehir içinde cok iyi bir servisinin olması , çok saygılı ve titiz çalışması galiba :)

Sağolun. Benim sınav formalite. Yani üniversite diploması için sınava giriyorum.
Açıktan işletme falan. Onun için de barajı geçmek yeterli. Onu da geçeriz herhalde.
Benim prince son haliyle 2.245 liraya maloldu. 1.830 lira kredi kartına 12 taksit motosiklet.
Gerisi de diğer masraflar. Halbuki prince için sitedeki fiyat 2.030 lira idi.
Aynı gün Kuba sport için fiyat aldım. Herşey dahil 2.100 lira demişti yanlış hatırlamıyorsam.
Herşey derken; ruhsat, plaka, sigorta, koruma demiri, arka basamak demiri, arka çanta ve depo kılıfı.
Sana Kuba için yüksek fiyat çekmişler.

O z K a N
24 Mart 2013, 19:25
2.500 yazan ilanada hiç rastlamadım :) Alanlarda 2.150 liraya aldıklarını söylüyolar. Sen bilirsin yinede.. 1 yılda 70 lira ödeyeceksin, ayda kenara 5 lira atsan ödersin yani.

motoru aldığıma değermi yani fiyatı yüksek söyleyince hiç bakmadım ona :D yarın gidip bakarım onada 70 lira sorun değil öderim yarın tekrar gideyim küba ve mondial e :)

TATLIHIZ
24 Mart 2013, 19:27
Deger diyorlar...İlla 100 lük 5 vites diyorsun öylemi.

O z K a N
24 Mart 2013, 19:32
Deger diyorlar...İlla 100 lük 5 vites diyorsun öylemi.

tercihim odu :) düşünücez artık bakalım :D mondial superboy ve xcg150 var ozaman şimdi yarın bakacagım

ugrgnr
24 Mart 2013, 19:35
Eyvaah kafalar karıştırılmaya başlandı. Bu bana da olmustu aynı senın gıbı Superboy dedim sonra Prince dedim tııpı hosuma gıtmedı dondum Superboy'a sonra Mondial MG150 King gördüm o hosuma gıttı yok dedım begenmedım sonra tekrar baska motosıklete o da yine mondial Grumble 125'ti. onu neredeyse alıyordum. elımde bı kredı kartı olsaydı ertesı gunu almıstım motosıkletı fakat dıkkatlı ınceledıkten sonra vazgectım sonra Drift'i gördüm bayii'ye gittim abi cok methetti dedim tamam Drift. o günden bugune hiç degismedi kararım. Drift'e rakip Salcano Wolf ve Asya Swift 150 vardı onları da eledi Drift. su an Drift de Drift diyorum. bu karar asamas sanırım 3-4 ayımı aldı. allahtan param yoktu ki oncekılerden bırını alarak harcamadım paramı. Bazen fakirliik işe yarıyor ama şu an Fakirligin bitmesini zenginliğin gelmesini bekliyorum :) Yeter bu kadar fakirlik :P

Sen sakin adamım diyorsun. Eger ki 3bin lira bütçem var dersen sana Salcano Wolf ve Mondial Drift öneririm ki bunların yanında 2.el Yamaha YBR de gelır. Kafan karısır hangısını alayım almayayım benım durumuma dusersın. Hiç gerek yok. Süperboy cok tatlı ve yakısıklı bı motosıklet bence. Keşke şu kanım kaynamasa da Superboy'u alsam

O z K a N
24 Mart 2013, 19:38
Eyvaah kafalar karıştırılmaya başlandı. Bu bana da olmustu aynı senın gıbı Superboy dedim sonra Prince dedim tııpı hosuma gıtmedı dondum Superboy'a sonra Mondial MG150 King gördüm o hosuma gıttı yok dedım begenmedım sonra tekrar baska motosıklete o da yine mondial Grumble 125'ti. onu neredeyse alıyordum. elımde bı kredı kartı olsaydı ertesı gunu almıstım motosıkletı fakat dıkkatlı ınceledıkten sonra vazgectım sonra Drift'i gördüm bayii'ye gittim abi cok methetti dedim tamam Drift. o günden bugune hiç degismedi kararım. Drift'e rakip Salcano Wolf ve Asya Swift 150 vardı onları da eledi Drift. su an Drift de Drift diyorum. bu karar asamas sanırım 3-4 ayımı aldı. allahtan param yoktu ki oncekılerden bırını alarak harcamadım paramı. Bazen fakirliik işe yarıyor ama şu an Fakirligin bitmesini zenginliğin gelmesini bekliyorum :) Yeter bu kadar fakirlik :P

Sen sakin adamım diyorsun. Eger ki 3bin lira bütçem var dersen sana Salcano Wolf ve Mondial Drift öneririm ki bunların yanında 2.el Yamaha YBR de gelır. Kafan karısır hangısını alayım almayayım benım durumuma dusersın. Hiç gerek yok. Süperboy cok tatlı ve yakısıklı bı motosıklet bence. Keşke şu kanım kaynamasa da Superboy'u alsam

ehehehehe :D super boy bakıcam birde o kübaya bir göz gezdireyim daha ehliyetin direksiyon sınavına girmedim :) sizinle muhabbet edince içimi garip bi heycan sarıyor :)

TATLIHIZ
24 Mart 2013, 19:41
Arora Yebere diyem :)

rs_guven
24 Mart 2013, 19:42
Şimdi olsa bende ya wolf ya drift alırdım. Ben vergisiz olsun istemiştim.
Ama titreşiminden rahatsız oluyorum bazen. Bunu satarsam, onlardan birini alırım. Hatta satılığa çıkarsam mı?

mertoreis
24 Mart 2013, 22:20
100 MG Prince güzel motor eyer temiz bakımlı binersen civataları gevşetmessen cıdden titreşim yok Çelikden vazgeç beş para etmez bir motor Mondial al hem başlangıç için iyi SuperBoy ' lar güzeldir al bin ALLAH KAZA BELA vermesin İLK ÖNCE KASKINI MONTUNU ALDINMI ELDİVENİNİ ? ALMADIYSAN PARA AYIR 1.500 KALDIYSA GİT 100 CC CUB AL BENCE İLK ÖNCE GÜVENLİK