PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jantlara Şerit Çekme Nasıl Yapılır ? ( Cevabı İçeride )

Samet Özkan
23 Mart 2013, 02:54
Belki birçoğunuz biliyordur fakat bilmeyenler olabilir diğe düşündüm ve bunu paylaşmak istedim motosiklet.net üyelerimizle.Şerit satın alırken yanında küçük bir aparat veriyor ve onunla birlikte janta şerit çekmek daha da kolaylaşıyor videomuzda görüceğiniz üzere iyi seyirler dilerim herkese :)

http://www.youtube.com/watch?v=aoi1Jk0prQE

DEISIS
23 Mart 2013, 10:59
çok basit bişeymiş peki kaç yıkama dayanıyor mu meret?

TanImsIz
23 Mart 2013, 11:39
Görüntüde güzel gürünüyor fakat yakından baktığınızda iç taraflardan hep attığını görürsünüz. Bantın ve jantın sıcak olması lazım tam oturabilmesi için. Ben yinede el ile yavaş yavaş çeviriyorum daha sağlıklı oluyor. Kaliteli (esneyen) bant olmasınada dikkat edin.

yasin_942
23 Mart 2013, 12:16
keiti den başkası yalan bu işde....

Samet Özkan
23 Mart 2013, 12:23
Kalitesine göre değişir ama orta kalite bir ürün tahminimce en az 1 yıl kadar bir yapışkanlılık gösterir.

Tolga Can
23 Mart 2013, 12:48
Bu aparat el ile yapıştırmak dan daha iyi, Ancak dikkat edilmesi gereken 3 şey var.
1- Jant kesinlikle tertemiz olmalı, jant yıkandıktan sonra temiz bir bezle silinmeli, Tamamen kuruduktan sonra işlem yapmalı
2- Teker kesinlikle havada olmalı, yarısını yapıştırıp motoru ileri alayım yaparsanız yamuk gider. Band o esnada yere değer. Rezillikler serisi başlar.
3- Bu aparatı belli bir açıda sabit tutarak tekeri çevirmelisiniz. Eğer 1 mm bile aşağı yukarı yaparsanız, jant da izlediği yoldan şaşar. Yarıya kadar sök tekrar dene olayına döner. Bu esnada yapışkan özelliğinden biraz yiyebilirsiniz.
2 kişi yapmak da fayda var. Biri tekeri belli bir hızda çevirir. Diğeri de sağlam bir açı ile janta yapıştırır.
Gerekli açıklamayı yaptım. Bilir kişi olduğumdan paramın hesabıma geçirilmesini rica ediyorum. :P

hisvarlar
23 Mart 2013, 12:57
Ucuz bantlarla yapmaya çalışmayın çünkü olmuyor. En azından benim rialliden aldığım bant olmadı. Isıtmama rağmen iç kısımdan atma yaptı. En güzeli keiti 3 parça jant şeridi.

utkan35
23 Mart 2013, 19:04
Görüntüde güzel gürünüyor fakat yakından baktığınızda iç taraflardan hep attığını görürsünüz. Bantın ve jantın sıcak olması lazım tam oturabilmesi için. Ben yinede el ile yavaş yavaş çeviriyorum daha sağlıklı oluyor. Kaliteli (esneyen) bant olmasınada dikkat edin.

aynen goruntude oyle ama yanlardan filan kalkıo