PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GV250 Ve VL250 arasında çok kararsızım

Darklore
23 Mart 2013, 02:34
Arkadaşlar öncelikle merhaba uzun zamandır forumu takip ediyorum fakat yeni üye olabildim uzun zamandır forumda yazan gv250 mi vl250 mi tartışmalarının hepsini okudum ama hala bir sonuca varamadım kendimi ikna edemedim umarım bu konuyu tekrar açmamdan dolayı bana kızmazsınız :D Başlıktanda anlaşılacagı üzere hyosung gv250 ve suzuki Vl250 intruder arasında acayip kararsızım. Size konuyu anlatmak gerekirse ilk motorum olacak dolayısıyla büyük motorlara bakamıyorum. Vl250 almak istiyorum lakin hem 2005 model hemde fiyatı 8 bin civarında hyosung gv250 ye baktıgımda 2010 model tubeless lastıkler gösterge paneli vs derken bir sürü artısı gözüme çarpıyor ve fiyatıda 7000 civarında. Öyle bir kararsızlık ki bu bendeki bir türlü sonuca ulaşamadım. 8 binide gözden cıkardım aslında ama kararımı bu ikisi arasında veremedim. acaba intruderi alsam satarken cok zarar edermiyim sonucta sadece bu motoru kullanmayacagım satarken zorlanırmıyım. Eğer suzukiyi her şekil elden cıkarabilirsin derseniz hiç durmadan gidip yarın bile alabilirim :D Cünkü intruderin yeri bende bi başka. Lakin hyosung al rahat edersin derseniz onun içinde sahibindene temiz 2010 model siyah bi hyosung düşene kadar bekleyeceğim. Örneğin intruderde parça sıkıntısı çekermiyim vs bu gibi sorularımı yanıtlarsanız cok memnun olacagım.

hisvarlar
23 Mart 2013, 02:41
Gerçek bir cruisera binmek istiyorsanız Vl250 doğru tercih olacaktır ancak daha iyi giden,daha iyi duran, daha teknolojik yani kısacası daha yeni bir motora binmek istiyorsanız gv250.

Ben olsam gv250 alırdım çünkü motora bindiğimde kafamın rahat olmasını istiyorum, bugüne kadar 2 motor aldım ikiside 2 bin km deydi. Mümkünse yeni olsun, güçsüz olabilir markası çok iyi olmayabilir ama en azından geçmişi temiz daha az kullanılmış bir makine her zaman tercihimdir.

Suzukiyi alırsanız muhtemelen(%90) aldıktan sonrada eksiklerini gidermek için masraf edeceksiniz, gv250 alırsanız yağını değişir gazı açarsınız.

Eski motor almanıza değmesi için en azından büyük bişey alın, 250lik fındık motorlar sonuçta. En az baş ağrıtanı en iyisidir bana göre.

Darklore
23 Mart 2013, 03:20
Öncelikle yorumun için çok teşekkür ediyorum. Söylediklerin çok mantıklı ama kendimi hala vl250 almaktan vazgeçirebilmiş değilim. Bilmiyorum takılı kaldım orda tüm şartlar gv250 için bağırırken hala neden intruder istediğimi ben bile anlamış değilim.

inzell
23 Mart 2013, 03:24
Uygun bir VL250 var arkadaşımda. VZ800 M800 aldığı için satıyor.

Darklore
23 Mart 2013, 03:34
Forumda görmüş olmalıyım 49000 km deydi yanlış hatırlamıyorsam bakmıştım ama km biraz kafamı kurcalamıştı biraz fazla gelmişti :)

EmrE_09
23 Mart 2013, 03:56
motoru aldıktan sonra motorun bi masrafı çıktığında para sorun değil hallederim diyorsan intruder tavsiye ederim. cruiser tadı daha iyidir gv 250 den. ama suzuki parçaları bana pahalı gelir,bişey oldumu altından kalkamam diyorsan tabiki gv250

tr_select
23 Mart 2013, 04:22
Km yapmış ve eski model motorlara bulaşma sakın. Başın çok ağrır... Motordan soğursun. Geçmişini asla bilemezsin motorun. Bu hatayı zamanında yaptım ve sıfır motor parası harcamama rağmen tam randıman alamadım...

Aklını peynir ekmekle yemediysen git gv250 al. Kafan rahat olur hem...

audioslave
23 Mart 2013, 04:37
Suzuki tabiki kaliteli fakat yedek parçası pahalı.Gv 250 görüntü cruiser dır ama motoru Gt250 motorudur,dolayısıyla Vl 250 ye göre daha performanslıdır.Ben senin yerinde olsam başlangıç için fazla masraf yapmam,km yede çok takılmam,temiz ve içine sinen 2.el 250lik bir makine alırım.Bu Suzuki de olur Hysung da.Sonuçta geçiş motorun olcak,en fazla 2-3 sene kullanırsın.

Sinan Er
23 Mart 2013, 11:26
20 yıldır aktif olrak araç kullanırım. İkinci el aldığımda oldu sıfır aldığımda.

Araç alırken ilk 2 kriter hep aynıdır. Model yılı ve yaptığı km.

Araç yeni ise km gözardı edilebilir.

2005 model japon üretimi bir arac ile 2012 kore üretimi bir aracı kıyaslıyorsun.

Kalite olarak arada çok büyük fark yok buna inan. ( GV 250 ile 20.000 km yaptım onu satıp GT 350 aldım ve onunlada 30.000 km yaptım )

Eğer bugün VL250 TR de satılıyor olsaydı sıfır fiyatı inazumadan daha düşük olurdu.

Honda, Suzuki, Yamaha, Kawasaki bu markaların 250 cc motorlarını gözünüzde çok büyütmeyin. Gidipde eskisine o kadar para vermeyin. Hyosungun onlardan eksiği yok fazlası var o da yeni oluşu.

mertoreis
23 Mart 2013, 13:25
Bugun yakından Siyah 2013 model GV 250 gördüm :) bence süper yarış motorunu andırıyor sesi felan güzel :) arka lastik R6 lastigi var baya kalın yani güzel motor yanlız arkada artçı oldugunda biraz sıkıntı arkadakı depoya tutunuyor ellerını deponun ustune koyuyor 2 kişi icn biraz dar motor

Darklore
23 Mart 2013, 14:38
Bugun yakından Siyah 2013 model GV 250 gördüm :) bence süper yarış motorunu andırıyor sesi felan güzel :) arka lastik R6 lastigi var baya kalın yani güzel motor yanlız arkada artçı oldugunda biraz sıkıntı arkadakı depoya tutunuyor ellerını deponun ustune koyuyor 2 kişi icn biraz dar motor

O gordugun motor gt250 olmasin ?

bazen25
23 Mart 2013, 14:50
2008 haziran dan beri GV 250 kullanıyorum (76000 km de sıfırları doğru okudunuz) sadece suzuki diye 3 milyar fazla veremem kimse kusura bakmasın.Ancak sorun para değil dediğine göre, bu motoruda sadece zevk için kullanacaksan ( her gün işe gideceğim, hafta sonuda gezeceğim demiyorsan) ozaman kalbindeki ne ise onu yap, benim hesabıma göre bir aracı bu ne olursa olsun, satın alırken ödediğim rakamın %10-15 gibi bir rakamını yıllık bakım masrafı olarak düşünürüm, bu benim kendi görüşüm.

Darklore
23 Mart 2013, 18:02
Gunluk kullanim olmayacak lakin pekte bos yatacagini dusunmuyorum ama bunca kisi gv250 derkende bnim intruderde takili kalmamda savmalik gibi gozukuyor gorunen koy klavuz istemez o zaman temiz bi gv250 2010 ilani dusene kadar bekleyecegiz yorumlar icin ayrica herkeze tesekkur ederm

tr_select
23 Mart 2013, 18:56
Gunluk kullanim olmayacak lakin pekte bos yatacagini dusunmuyorum ama bunca kisi gv250 derkende bnim intruderde takili kalmamda savmalik gibi gozukuyor gorunen koy klavuz istemez o zaman temiz bi gv250 2010 ilani dusene kadar bekleyecegiz yorumlar icin ayrica herkeze tesekkur ederm

En doğru tercih olur hocam... Aklınızı fazla bulandırmayın bence. Yeni başlıyacakmışsınız... Yeni başlayan bir insanda bana göre en önemli şey hevesinin kırılmaması. Alın sağlam, düzgün bir motor... Tozu, dumanı attırın :cherry:

Darklore
23 Mart 2013, 19:27
En doğru tercih olur hocam... Aklınızı fazla bulandırmayın bence. Yeni başlıyacakmışsınız... Yeni başlayan bir insanda bana göre en önemli şey hevesinin kırılmaması. Alın sağlam, düzgün bir motor... Tozu, dumanı attırın :cherry:

Arastirmalara basladim bile bir iki ilan buldum ama baktirabilecegm bir ustamda yok simdi o ayrintilari halletmem lazim nasil bir yol izlemeliyim istanbul maltepede 2012 bi gv250 satan var ama. 2012 5000 Km yapmis bi motoruda bi ustaya gostermek gerekir mi yoksa kirigina cikigina bakip gozu kspali alayim mi 7.900 fiyat istemis ama pazarlik yapabilecegini soyluyor
ne kdara kadar alinabilir bu duzeydeki bir motor

tr_select
23 Mart 2013, 19:39
Bende maltepede oturuyorum...
Motoru görmeye gidin. Adama ustaya gösterelim filan diye ayak yapın bakalım ne diyecek... Sorun yok gösterelim derse +1... Yok mok çekerse ben şüphelenirdim.

Maltepe E-5 üzerinden küçükyalı merkeze dönüşte ışıklara gelmeden sağ tarafda salgın motor var. Kısaboylu bir usta var orada. Makine mühendisiydi sanırım. Adı şuan tam aklımda değil... :) Oraya motoru götürüp gösterebilirsiniz. Pazar günü kapalı olucaktır. Pazartesi gidebilirsiniz. Olmadı adamı alıp, götürmeyi düşünürseniz nasıl olur bilmem. 50-75 lira verin riske girmeyin derim. Motora bir baksın öyle alın.... + Kartalda kanuni servisi var. Tam olarak nerede bilmiyorum ama orayada gösterebilirsiniz.