PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Boğulması

pasha1988
21 Mart 2013, 23:52
Herkese hayırlı akşamlar benim sorunum motosikletim yüksek devirde boğuyo kendini gazdan kesiyo sanki benzinn bitiyo gibi neyden olabilir acaba arkadaşlar karburatörle alakalı olabilirm motorum çalınmıştı bulduktan sonra olmaya başladı daha önce yoktu..:santa:

Samet Ağır
21 Mart 2013, 23:54
karbüratörde su varsa rolentide düzgün çalışırken devirlenince sapıtır.

su goğaldıkça çıkılan devir de azalır.

suyunu alın tekrar deneyin...

pasha1988
22 Mart 2013, 00:01
Kışın Çalınmıştı Terk Edilmiş motor sonra Kir pas içindeydi yağmurdan olmuş olabilirmi ?

yakamoz7795
22 Mart 2013, 00:06
Karbüratör de su olabilir veya karbüratör tıkalı olabilir yüksek devirde emilen benzin arttıkça pislik varsa karbüratörde benzin yetiştirememe olayı yaşıyor olabilirsin. Bujiye ve Buji kafasına bakınız-Değiştiriniz.

pasha1988
22 Mart 2013, 00:16
Teşekkür ederim ben bi gösteriyim servisine o zaman !

dftuzlu
22 Mart 2013, 00:27
karbüratörü temizle, bujiye bir bak, olmadı bujiyi değiştir. temiz benzin kullan. sorun cozulecektir :cat:

pasha1988
22 Mart 2013, 00:29
aynen en güzeli Karbütörü temizleyi Buji Değiştirme Yağı da Değiştirdin mi tamamdır Bu arada Benzin hangisini önerirsiniz Petrol Ofisinden Alıyorum ama tavsiyeniz nedir ?

dftuzlu
22 Mart 2013, 01:17
bende her daim petrol ofisinden alırım

acayüp
22 Mart 2013, 01:34
En basitinden başla ve varsa benzin filtreni değiştir. Yoksa depodan çıkan benzin hortumunun depodan sök. Deponun içinde kalan kısmında filtre vardır. Onun önünü birşey kapatıyor olabilir. (yaprak parçası bez parçası pas vs gibi )

Bir keresinde aynı sorundan bir scooter karbüratörü açmıştım ve memeden ufacık bir sünger parçası çıktı. Hava filtresinde kopan ufak bir sünger parçası. Gaza basmayınca süngerden geçen benzin motoru beslemeye yetiyordu ama gaz verince boğulma yapıyordu.

Yani birçok nedeni olabilir.
Buji kablosu yada piposu atlama yapaıyor olabilir.
Ama en basit olanından başlayıp sırası ile bakman daha pratik olur.