PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herşey tamamda peki ekipman??

quick-pro
21 Mart 2013, 01:23
Merhaba arkadaşlarım ve abilerimmm :)
Annemi ikna çabalarim tüm hızıyla devam ediyor ve yavaş yavaş sonuç vermeye başladı.bende bu sırada kask vs bakıyorum.ilk motorumu hyosung gv 250 düşünüyorum.cruiser olduğu için ona göre ekipman almak istiyorum.kask olarak arai marka düşünüyorum fakat hep racing türü.Nazi kaskı düşünüyordum.işe yaramazmış.forumdaki bir Abim böyle bisey önermişti.http://www.shark-helmets.com/product.php?modele=SHARK%20Raw%20BLANK%20Mat%20Bla ck%20Metal%20Mat&sous_gamme=RAW&gamme=SHARK%20Metro%20Division&reference_modele=HE3012EKMA&langue=TURKEY%20TURKEY%20-%20English.
1-cruiser motor ekipmanlar ne tür olmalı.
2-deri ceket olarak harley davidson düşünüyorum.olabilir dimi.koruma açısından soruyorum.
3-ayakkabı olarak harley davidson çizmem var olur dimi.
4-kask olarak tam koruma sağlayan iyi bir marka olup cruiser kaskı var mı?

Sorularım bunlardı:) şimdiden hepinize teşekkür ediyorum. (İlerde kendimi harleyci gibi görmek istiyorum:D)

hisvarlar
21 Mart 2013, 01:30
Kask işine bence o kadar takılma, mat siyah fullface bir kask her türlü yakışacaktır kafana. Sade bişey al yeterli ve tabiki güvenli. Bot olarak zaten yaz geliyor o dediğin harley çizmesi giyilmezde, motosiklet botları farklı olur korumaları vs. Bütçe müsaitse güzel touring botları var ancak şehiriçinde bu botları büyük ihtimal giymeyeceksin, uzun yola çıkma planların varsa al derim. Tabi doğru olan her zaman giyilmesidir o ayrı. Monta önem ver, korumaları sağlam bişey al, Hudsonu ne kadar sevmesemde cruiser malzemeleri bolca var gidip incele derim, illa harley mont olmasına gerek yok. Ve en önemlisi motora göre ekipman alma, yarın başka motor aldığında sap gibi kalırsın. Genelde ilk motorda tarz bulunamaz, ileride başka tarzlara geçebilirsiniz, bunu dikkate al.

quick-pro
21 Mart 2013, 01:42
Kask işine bence o kadar takılma, mat siyah fullface bir kask her türlü yakışacaktır kafana. Sade bişey al yeterli ve tabiki güvenli. Bot olarak zaten yaz geliyor o dediğin harley çizmesi giyilmezde, motosiklet botları farklı olur korumaları vs. Bütçe müsaitse güzel touring botları var ancak şehiriçinde bu botları büyük ihtimal giymeyeceksin, uzun yola çıkma planların varsa al derim. Tabi doğru olan her zaman giyilmesidir o ayrı. Monta önem ver, korumaları sağlam bişey al, Hudsonu ne kadar sevmesemde cruiser malzemeleri bolca var gidip incele derim, illa harley mont olmasına gerek yok. Ve en önemlisi motora göre ekipman alma, yarın başka motor aldığında sap gibi kalırsın. Genelde ilk motorda tarz bulunamaz, ileride başka tarzlara geçebilirsiniz, bunu dikkate al.

Hudson a sımdı baktım harikaymış.tam cruiser için :) peki ben gözlük kullanıyorum fullface kask da sıkıntı yaratır mı?

hisvarlar
21 Mart 2013, 02:16
Hudson a sımdı baktım harikaymış.tam cruiser için :) peki ben gözlük kullanıyorum fullface kask da sıkıntı yaratır mı?

Tam bilgim olmasada bir çok kaskın açıklamasında gözlük için yan padlerde kanallar olduğunu okumuştum. Özellikle Shark marka kasklarda, anesten bakabilirsin shark modellerine.

quick-pro
21 Mart 2013, 09:37
Tamam bakıcam teşekkürler :)

Orko_ye
21 Mart 2013, 10:21
Eldiveni asla ama asla ihmal etme. Hem Allah korusun kaza anında istem dışı ellerini yere koyacaksın sürtünmeden dolayı ellerin mahvolabilir, hemde ellerin çok rüzgar yerse ileride sağlık problemleri yaşayabilirsin. O yüzden eldivende almayı unutma.

quick-pro
21 Mart 2013, 10:31
Tabi eldiven şart.tam korumalı eldiven almayı ihmal etmem :)

Syanur
21 Mart 2013, 11:29
Genel olarak cruiser yada başka bir tarza göre koruma ekipmanı olmaz genelde. HD botlar iş görmez, sert koruma parçaları bulunan motor botlarından kullan. Birkaç seneye kadar yazlık botlar pek kolay bulunmuyordu, şimdi daha yaygın. Yaz da olsa şehir içinde de olsa bot giy mutlaka.

Kaskın kapalı tipte olması çok daha iyi. Şekil olsun diye açık kask yada kasket şeklindeki şeyleri tavsiye etmem.

Ceketin de korumalı motor ceketi olması gerek, HD olması bişeye yaramaz yoksa. Dirsek koruması yoksa eğer düştüğün zaman ne demek istediğim anlaşılıyor ne yazıkki.

Dizliği de unutma tabi.

Şimdiden hayırlı olsun :)

quick-pro
21 Mart 2013, 11:42
Dizlik düsünmüyorum.yani korumalı bir kot fln almayi düşünüyorum.ayriyeten dizlik almicam.:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Genel olarak cruiser yada başka bir tarza göre koruma ekipmanı olmaz genelde. HD botlar iş görmez, sert koruma parçaları bulunan motor botlarından kullan. Birkaç seneye kadar yazlık botlar pek kolay bulunmuyordu, şimdi daha yaygın. Yaz da olsa şehir içinde de olsa bot giy mutlaka.

Kaskın kapalı tipte olması çok daha iyi. Şekil olsun diye açık kask yada kasket şeklindeki şeyleri tavsiye etmem.

Ceketin de korumalı motor ceketi olması gerek, HD olması bişeye yaramaz yoksa. Dirsek koruması yoksa eğer düştüğün zaman ne demek istediğim anlaşılıyor ne yazıkki.

Dizliği de unutma tabi.

Şimdiden hayırlı olsun :)

Harley davidsonun korumalı ceketleri yok mu? Ben var diye biliyodum.o yüzden harley düşünmüştüm :)