PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet takip sistemi nihayet gerçek oldu!

kefeeee
20 Mart 2013, 23:03
Arkadaşlar sürekli gittiğim bir motosikletçi abim var, kendisi tamirci ve aynı anda 1000cc-A klasmanında yarışan Yılmaz Aydemir.

Geçen gün lafı geçti bana bi üründen bahsetti, forumdaki insanların çok işine yara diye düşünüp paylaşmak istedim.
Araç takip sistemleri biliyorsunuz ki bireysel olarak alınamıyor, alınırsada çok pahalı oluyor vb... Yılmaz abim 3 lider telefon firmalarından biri ile görüşüp bu konuda çözüm üretmiş, bende bu sistemi taktırmayı düşünüyorum.
motosikletinizi 7/24 takip edebilecekmişsiniz böylece gecenin köründe bile olsa çalınma riskine karşı önleminiz oluyo. motorunuz nerde hemen gösteriyo, bulunuyo vb. sanırım hareket ettiğinde mesaj gelsin gibi seçenekler var ama tam sormadım o kısımları. Hani motosikletinizi çalıştırınca sizi uyarıyo gibi bişiler var diye biliyorum.

+motosikletten düştünüz, ıssız bir yerdesiniz. Birini arayıp adresinizi anlatana kadar bu bu yöntem ile yerinizi anlatabilir ve buldurabilirsiniz diye düşünüyorum. işe yarayacak bir sisteme benziyo. 2 sene boyunca kullanıcağınız bu sisteme de sanırım 840₺ civarı bişi veriyosunuz. Yani aylık 35 lira civarı gibi bişi. Ben mantıklı buldum şuan biraz para biriktirip alıcam.

Umarım işinize yarar.
sahibinden'de motocat diye ararsanız iletişim bilgileri çıkıyor.

Forumda kolay kolay bişi onaylamıyorum da bu biçok büyük motorlu çalınma korkusu yaşayan arkadaşa çözüm olucak gibi :mrgreen:

ÖMER FARUK İ
20 Mart 2013, 23:22
Aslında düşündüğüm bir şeydi ama maliyeti yüksek geldi biraz. Zaten sezonda biniyoruz sadece geri kalan zamanlarda yatıyor motor.

DarkKnight
20 Mart 2013, 23:36
Parayı total değilde aylık alıyolarsa bence güzel bir sistem.Tek sefer biraz üzer adamı ancak 35 lira bence değer fazlasıyla adamlar bankaları kale gibi evleri soyuyolar araba motor kaçırıyolar içlerinden benim otoparkım güvenli olayı yanlış ya kasko olmalı yada böyle bir şey.

clemenze
21 Mart 2013, 00:00
O değilde "690 SMC-R geldi, bi coming soon videosu yapıyorum"a ne oldu::gazla::

Paylaştında bizmi kaçırdık?

GorkeM
21 Mart 2013, 01:03
Böyle basit bir sisteme göre "bana göre" fiyatı hala çok uçuk.

Böyle bir sistemin gerçek ücreti "50$" cihaz ücreti + en düşük gsm data ücreti aylık "<10tl" olmalı.

kefeeee
21 Mart 2013, 02:36

10 dakka beklersen yüklicem :)

Sanırım taksitle ödeniyor arkadaşlar ama ödeme koşulalrını sormadım. Yüksek cc motoru olan insanlar için daha uygun bi fiyatlandırması var tabiki, cbf150 kullanan biri için fazla bi miktar olduğunu düşünüyorum bende.
Güvenlik konusunda endişe yaşayan veya daha önce motorunu çaldırmış insanların verebileceği bir fiyat aslında.
daha detay için sizde motocat'i arayıp sorabilirsiniz, konuya tam hakim değilim.

---------- Post added at 02:36 ---------- Previous post was at 01:43 ----------

Video online şuanda :)

kefeeee
21 Mart 2013, 21:55
Arkadaşlar şuan dükkandayım, sistemi detaylı anlattı, 840₺ peşin, 18aya kadar taksit falan yapıyorlar. Eve gelince detaylı yazıcam çok efsanevi Bi sistem olmuş.

kasta37
21 Mart 2013, 22:22
35 tl çok çok fazla bence

Fatih Ada
21 Mart 2013, 22:41
jammer 150 tl ve cepte taşınıyor.. hırsızlarda jammer ile geliyor ve takip sistemi hiç bir işe yaramıyor..

farcob
21 Mart 2013, 22:43
Bu bmw' ye ait bi sistem gibi hatırlıyorum. Düşerseniz , yani motor yatarsa
size yardım gönderiyor. eğer iptal etmezseniz.

Reşit
21 Mart 2013, 23:38
Benim fikrim motoru çaldırdıktan sonra bulmak değil, motoru çaldırmamak. İlla çalınacaksa :mrgreen: kasko yaptırmak daha faydalı. Hiç değilse paranı alıyorsun. Öbür türlü motoru söküp cihazı bir yere atabilirler. İllaki bulurlar. Çakal dolmuş memleket. Kasko fiyatları 1000-1200 arası. Her yıl hasarsız kalırsa belirli bir yüzde düşüyor. Ben kasko taraftarıyım. ama 250 cc altı motorlara yapmıyorlar diye biliyorum. O motorlara sahip arkadaşlar düşünebilir bu sistemi.