PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha Cygnus L mi Honda Fizy 125 Mi ?

turkicwarrio
20 Mart 2013, 22:13
Selamun aleyküm arkadaşlar,
Bu iki motor arasında kaldıkda sizce

Yamaha Cygnus L mi Honda Fizy 125 Mi ?

sedat_57
20 Mart 2013, 22:29
biri 100 lük diğeri 125 ikisinede vergi ödeyeceksin.. nesine arada kaldın..Ekonomi lazımsa cygnus performans lazımsa fizy..

amaninmb
20 Mart 2013, 22:37
İKisinide kullandım ve şimdi fizy kullanıyorum.
Fizy atak , seri 80 e kadar güzel gidiyor ve uzun yollarda (300-400 km lik) hiç yolda bırakmadı.
Yamaha nazik , fazla abanma , fizye çukur mukur dalıyorum bazen tık demiyor ama yamaha nın sağından solundan ses geliyordu. alacağımda ikisinide denedim , birer gün bindim.
biri 100 cclik arkadaşın dediği gibi biri 125 yakıt zaten uçuk fiyatlarda olduğu için biri 9 kuruş yakıyorsa biri 10 kuruş yakar. Fazla fark olmaz.
Fizy'e 80-90 binerim şehir içinde ve ışıklarda boğarım motoru 160 ile 180 km de 20 TL yakıyor. zatendepo 25-28 lira ile doluyor.
Siz bilirsiniz.
Yamaha nazik , Fizy kadar seri görmedim ben bakarken.
Fizy ile çukur mukur dalarım yamahadan ses geldi daha 1 günde kaporta aksamından.
Fiyatlar ne civarda onu bilmiyorum.CBF alabilirsin. :)

mustf
21 Mart 2013, 00:58
Kimse de çıkıp şunu demiyor;

Yahu arkadaşlar bu motorlar kız motorudur.:queen: Şaka değil gerçek bu, yani bayanlar için yapılmış motorlardır. Ama işyerleri özellikle yemek sektörü kuryelerde de kısa mesafe kullanmaya başladı bu motorları. Şahsi kullanım için bir erkeğe uygun motorlar değillerdir. Hantaldırlar. Zevksiz motorlardır ve en önemlisi tehlikeli motorlardır. En ufak denge kaybında devrilirler.

Motor scooter değil motosiklettir. Scooter alıp sonradan satıp zarar edeceğine git direk cub veya vitesli motosiklet al. Zaten en çok birkaç yıl bu kız motorlarına sabredersen sonunda gidip motosiklet alacaksın elin mahkum...

amaninmb
23 Mart 2013, 02:17

Yahu arkadaşlar bu motorlar kız motorudur.:queen: Şaka değil gerçek bu, yani bayanlar için yapılmış motorlardır. Ama işyerleri özellikle yemek sektörü kuryelerde de kısa mesafe kullanmaya başladı bu motorları. Şahsi kullanım için bir erkeğe uygun motorlar değillerdir. Hantaldırlar. Zevksiz motorlardır ve en önemlisi tehlikeli motorlardır. En ufak denge kaybında devrilirler.

Motor scooter değil motosiklettir. Scooter alıp sonradan satıp zarar edeceğine git direk cub veya vitesli motosiklet al. Zaten en çok birkaç yıl bu kız motorlarına sabredersen sonunda gidip motosiklet alacaksın elin mahkum...

Biraz zevk meselesi. (Bence)
Araştırdım. Ben Şehir içi kullanıcısıyım.
Hafta sonları şehir dışına çıkarım.
Kasa - Monitör - Server vs taşırım motorla ve bunu Cup yada ss makineye koyamam , scooter ile taşımak daha kolay.
Hafta sonlarıda 80-90 şehir dışına çıkıyorum ve 80-90 ideal bir hız bence. Çünkü altındaki makine neyse onu zorlar bir motor kullanıcısı. Duramaz.

Denge işine gelince koskoca ss motorlardan adamlar düşmüyor sanki. Bu kendi yeteneğine ve tecrübeye nerede nasıl davranacağına bağlıdır.

Şahsen ben asla Cup almam. Gider adam gibi CBF veya YBR veya CBR alırım. Yarı otomatik vs olmaz. Arabada bile ya tam otomatik yada manuel yoksa zevk vermez. ya rahatına düşün olacaksın yada 5-3 yapıp yan yan gideceksin.

Şahsen Cupları daha çok tehlikeli görüyorum. arka ayaktan fren çoğu cupta elden arka yok , yeni başlayan için sıkıntı olur karıştırır, vites geçişleri vs sıkıntıdır yeni başlayan için. Çünkü nerede nasıl gaz vereceğini nerede kaçıncı vitesle gideceğini bilemediği için ve yolları belleri tanıyana kadar scooter iyidir... Özelliklede şehir içinde.

Üsttede dediğim gibi Maddi birazdaha çıkarsa CBF veya YBR veya Apache iyi seçimdir.

cool113
23 Mart 2013, 02:30
bu motorlar kız motoru değildir, ticari motordur. ticaret için satın alacak kişi tipe bakmaz. tipsiz diye kız motoru yaptınız hemen :) bayan arkadaşlara haksızlık etmeyelim, onlarda böyle tipsizlere binmek istemeyecektir. ben yamahayı tercih ederdim. teknolojik olarak daha iyi ve biraz daha tipi düzgün.

tr100a
23 Mart 2013, 02:39
yamaha hondadan daha kaliteli motorlar üretir kronik problemi olan yamaha duydunuzmu

amaninmb
25 Mart 2013, 18:37
yamaha hondadan daha kaliteli motorlar üretir kronik problemi olan yamaha duydunuzmu

Konya'da 2 tane gördüm yamaha Cygnus L
Fakat Honda'yı saymaya gerek duymadım. Zibil Gibi.

Kronik sıkıntılı Yamaha yok çünkü Konya'da adam gibi yamaha yok. (Scooter olarak) ve (Konya'yı verdim çünkü Konya'lıyım Konya'dayım)

ugrgnr
25 Mart 2013, 19:18
kız - erkek motosikleti de mi varmış ? hani pembe renk neyse de, gercı pembe renk motosiklete binen erkek gormedım degıl. bari unisex de cıkarsınlar bu firmalar daha cok kar ederler :queen:

toomuchcc
25 Mart 2013, 20:42
Neden Kymco Agility 125 seçeneklere dahil değil?

Ayrıca ön freni kampana olan motor almayın. Arkada olunca sorun yok, hatta bu kadar hafif cihazlar için daha bile iyi diyebiliriz. Önde kampana durmuyor, fazladan parmak kullanmanız gerekiyor sürekli.

İlla iki model arasında bir seçim yapılacaksa: Cygnus L.

ozbas73
24 Nisan 2013, 21:37
6 ay önce Cygnus L aldım şu anda 900 km oldu, ben de alırken honda fizy/Spacy ve Cygnus L arasında kalmıştım. Yazlıkta Honda Kinetix'im vardı ve ondan çok memnundum, o yüzden Honda'ya meyil etmiştim ama gerek tipini beğenmemem gerek de ön tekerin arka tekere göre büyük olması beni Cygnus almaya itti. Şimdilik Cygnus L' den memnunum, tipi sevimli ve güzel, seyrestmesi zevk veriyor. Ancak motoru biraz güçsüz, tek kişi yeterli ancak iki kişi binilirse kaldırmıyor. Kitapçığında 153 kg a kadar binilir diyor ama bence bu kiloyu kaldırmaz. Bir de çukurlarda biraz sarsıyor ancak küçük tekerli modeller için bu normaldir diye düşünüyorum.

tubis
19 Haziran 2013, 18:20

Yahu arkadaşlar bu motorlar kız motorudur.:queen:

Hala var mı bu terim yaaaa ??? Senelerdir değişmeyecek mi bu zihin ? Kız motoru scootersa şayet parmak arası terlik giyen erkek de dönmedir nonoşdurr.

Bu arada cygnus l almayı düşüyorum, yakıt durumu hakkında bilgisi olan var mı?

DEISIS
22 Haziran 2013, 13:48
Hala var mı bu terim yaaaa ??? Senelerdir değişmeyecek mi bu zihin ? Kız motoru scootersa şayet parmak arası terlik giyen erkek de dönmedir nonoşdurr.

Bu arada cygnus l almayı düşüyorum, yakıt durumu hakkında bilgisi olan var mı?

2.1 litre ile 2.6 litre/100km arası diye biliyorum

100cc lik motorlar başlangıç için yeterli olsa da

kısa sürede can sıkıcı olmaya başlıyor.

Tavsiyem 150 cc scooterlara da bakmanız.

Lakin max hızı 90km olan cygnus o hıza da hemen çıkıvermiyor.

Sollamalarda olası sıkıştırma durumlarında aradan sıyrılabilmek

için min.125 ideali 150 cc scooter.

göktürkali
10 Şubat 2017, 22:57
vergi diyen arkadaş vergileri aynı.fizy daha yüksek beygir 9 almak istedim tipine bakmaksızın ama 1milyar pahalı idi cygnus l aldım 5130 gayet biniliyor honda sonra indirim yaptı çaktı manzarayı ama geç kalıyor hep.honda pazarlamada fransız kalıyor türkiye ekonemi zamanlamada reklamda geri kalıyor.kışın indirim yapıyor honda sonra bir katıyor 1500tl.sonra güzün gene iniyor çok geç kış geliyor hondacım ben hep senin yüzünden yamaha alıyom bundada hayır vardır,