PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha R1 otomatik vites :O

BySeaL
20 Mart 2013, 03:47
Arkadaşlar bu gün bizim spordan bir abiyle konustum kendisi motorlarla bayağı ilgili mv agusta almayı düşünüyor bu gün bir konuşma geçti aramızda bizim samsunda beygir ali lakaplı bir abi oldugunu söyledi kendisi ridermış yarışlara katılıyormuş onda yzf r1 varmış ve bu motoru scooter gibi otomatik vites yapmış yarışlara o motorla giriyormuş böyle birşey mümkün olabilirmi çok garip geldi bana eğer yapılıyorsa böyle bişey yaptıralım yani :mrgreen:

Zippo's
20 Mart 2013, 03:49
İbret aliniyor....

gokayugur
20 Mart 2013, 03:50
İdrak etmeye çabalıyorum....

COQ
20 Mart 2013, 03:53
Arkadaşlar bu gün bizim spordan bir abiyle konustum kendisi motorlarla bayağı ilgili mv agusta almayı düşünüyor bu gün bir konuşma geçti aramızda bizim samsunda beygir ali lakaplı bir abi oldugunu söyledi kendisi ridermış yarışlara katılıyormuş onda yzf r1 varmış ve bu motoru scooter gibi otomatik vites yapmış yarışlara o motorla giriyormuş böyle birşey mümkün olabilirmi çok garip geldi bana eğer yapılıyorsa böyle bişey yaptıralım yani :mrgreen:
Beygir Ali abin otomatik vitesli bir motosikletle olmasa da otomatik vitesli bir beygir ile veliefendi hipodromunda basarili yarislar çikartabilir inancindayiz.
Kendisine içten basari dileklerimizi ilet.

BySeaL
20 Mart 2013, 04:05
hahaha arkadaşlar bu abi öyle sokak serserileri gibi birisi değil bayağı bildiğimiz motorcu hatta youtubeye beygir ali yazınca tek teker videoları mahallede drag yarışları cıkıyor acaba o beygir ali dediğim abi bizim spordaki abiyle dalga geçmiş olabilirmi :D

petra
20 Mart 2013, 04:42
Bence senin spordaki abin kuru sıkı atmis. Motorun yanina yaklasan herkes hayattinin bir doneminde motorcuymus zaten ansini satim.

satoyama
20 Mart 2013, 06:31
"dayımda da 600 lük vardı"

"bende en son 600 lük vardı bıraktım"

"kawasaki mi bu sanki?"

kadar inandırıcı...

remzi_39
20 Mart 2013, 07:10
Beygir Ali abin otomatik vitesli bir motosikletle olmasa da otomatik vitesli bir beygir ile veliefendi hipodromunda basarili yarislar çikartabilir inancindayiz.
Kendisine içten basari dileklerimizi ilet.

Halen yorulmadinya böyle sorulara cevap vermekten..
Kutluyorum seni Horozum.... :rendeer:

esparo
20 Mart 2013, 11:08
scooter gibi otomatik vites ? varyatörlü r1 mi efsane olur :sunny:

Olcay Avşar
20 Mart 2013, 11:13
Bahsedilen konu sanırım shifter dediğimiz vites değiştirme sistemi, ve evet yarışlarda kullanılır genelde.

Fakat tam olarak otomatik vites denemez, hatta alakası bile yok.

Sanırım kulaktan kulağa gelince yanlış anlaşılmış ve bilgi karışıklığı olmuş.

hisvarlar
20 Mart 2013, 12:00
Quick shifter dan bahsetmiş olabilir. Bildiğim kadarı ile debriyajsız vites değiştirmeye yarıyor. Yok ciddi anlamda tam otomatik diyorsa yarıştığı pist veliefendi olabilir.

babasado
20 Mart 2013, 12:40
Benim CBf 150'nin Hayabusa tokatlaması gibi bişey oluyor sanırım bu durum.

emrb
20 Mart 2013, 13:26
beygir abimiz şaha kalkmış gidiyor

http://www.youtube.com/watch?v=-TlhlmS6fK0

BySeaL
20 Mart 2013, 14:00
belki kulaktan kulağa yanlış değişmiş olabilir ama bana otomatik vites dedi :D

luciphere
20 Mart 2013, 14:05
çok yakar o :))

NoVaRiX
20 Mart 2013, 14:21
arkadaşlar bu abi öyle sokak serserileri gibi birisi değil

&

youtubeye beygir ali yazınca tek teker videoları mahallede drag yarışları cıkıyor

Çelişki Detected!!

BySeaL
20 Mart 2013, 14:24
hahaha :D drag yarışı sokak ama r1 gsxr 1000 felan mondial motorlar felan değil ayrıca pist yarışcısıymış bu abi :D

dockerengin
20 Mart 2013, 14:39
"dayımda da 600 lük vardı"

"bende en son 600 lük vardı bıraktım"

"kawasaki mi bu sanki?"

kadar inandırıcı...

:cat: Kaynım da motorcu :queen: :queen:

acayüp
20 Mart 2013, 14:43
Yarışçı adamda , agusta almayı düşünen adamda neden bahsettiğini biliyordur. Sanırım bu muhabbetteki tek cahil sensin. Bari belli etme çaktırmadan araştır. Yada kimseyi alet etmeden delikanlı gibi kendi adına sor. Nedir bu bir arkadaş pisikozu

BySeaL
20 Mart 2013, 14:51
Araştırdım birşey bulamadım size sormak için konu açtım evet motor konusunda çok cahilim hiç birşey bilmiyorum ve bunu her seferindede vurgulayarak söylüyorum

dreamkiller
20 Mart 2013, 15:25
Belkide otomatik vites gibi debriyajsiz vites degistirmeden bahsetmistir beygir ali, spordaki abin de yorumlayip bu sonuca varmistir :-) ayrica quickshifter in motora hicbir zarari yoktur belirteyim :-)

salvoo
20 Mart 2013, 15:54
Bahsedilen konu sanırım shifter dediğimiz vites değiştirme sistemi, ve evet yarışlarda kullanılır genelde.

Fakat tam olarak otomatik vites denemez, hatta alakası bile yok.

Sanırım kulaktan kulağa gelince yanlış anlaşılmış ve bilgi karışıklığı olmuş.

Aynen öyle.

serdar1547
20 Mart 2013, 16:40
beygir abimiz şaha kalkmış gidiyor

http://www.youtube.com/watch?v=-TlhlmS6fK0

ağır çekim mi bu?

BySeaL
20 Mart 2013, 17:17
ağır çekim mi bu?

evet slow motion yazıyor ya zaten :D

aksoyy
20 Mart 2013, 17:32
ben geçen motorla eve gittim gibi birşey :)