PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Türk Polisini Anlamadım

mertoreis
20 Mart 2013, 01:09
Merhaba, bugun innova ile yola çıkım sektirici takdırdım vites düşürürken daha iyi oluyor hem Devir kesici gibi ses cikariyo tatatatatatat yapıyo innovanın sesi solugu yok adamlar araba egzozsu ile geçiyor birşey yok çevirmede herşeyim var 120 TL SES CEZASI YEDİM adamlar sokaklardan bam güm geçıyor biz abi anlamadım böyle işler beni motordan soğutuyor ya vallaha bırakacam bu gidişle motoru

DarkKnight
20 Mart 2013, 01:14
Cezanın haksız olduğunu düşünüyorsanız itiraz ediniz.Memurun bir ön yargısını farkettiyseniz cezada kişinin ismi yazar onuda şikayet ediniz birşey olmasa bile o kişinin hanesine şikayet notu düşülecek ve ileriki sorunda uyarı gibi cezalar alması sağlanacaktır.

emrb
20 Mart 2013, 01:17
bugünde tanıdık bi abim emniyet kemerinden 77 tl ceza yemiş.denetimler arttı demek ki dikkat etmek lazım.geçmiş olsun...

acayüp
20 Mart 2013, 01:26
İstanbulda kesintisiz denetim yapılıyor. CEza yağıyor resmen . Dikkatli olun . Adam yanınıza gelene kadar makbuzu doldurmuş oluyor :)

COQ
20 Mart 2013, 01:26
sektirici takdırdım
Sektirici ne yahu????:silent:

NoVaRiX
20 Mart 2013, 01:40
motoru zıplatan bisey mi bu sektirici?

acayüp
20 Mart 2013, 01:51
Polisi sektrememiş sektireymiş iyiymiş :) eh bir iki harf değişikliği ile adınıda değiştirir sin artık bu saatten sonra s"e"ktiricinin ( ehehe)

Faradaybv
20 Mart 2013, 02:10
Sektirici ne yahu????:silent:

Harbiden ne demek bu sektirici

alp_tunay
20 Mart 2013, 02:37
Cezayı yazdıktan sonra SEKTİR GİT mi dedi polis.... :)

NoMotorNoCry
20 Mart 2013, 03:01
Kaç yıldır motor kullanıyorum , ilk defa sektirici diye bişey duyuyorum.Eksoza düdük takanları , eksozu patlatanları falan hepsini duyduk da bu sektirici nedir kardeşim.

DarkKnight
20 Mart 2013, 03:22
Cezayı yazdıktan sonra SEKTİR GİT mi dedi polis.... :)

Hahaha abi naptın ya :D

COQ
20 Mart 2013, 03:24
Polis:Ehliyet,ruhsat lütfen.
Motorcu:Abi onlar yok ama sektirici var.
Polis:Hiiiimm!! Kimi sektiriyor bu sektirici?
Motorcu:Motoru abi.
Polis:Olum onu biliyoz,tüm sektiriciler zaten motorlari sektiriyor. Sen ne issin.
Motorcu:Yok abi ben sektirmiyom.
Polis: Peki bil bakalim ben kimi sektiricem?
Motorcu:Galba beni abi.
Polis:Afferin,al su makbuzu sektir git.
Motorcu:Abi aslinda isime gelmiyor ama seke seke alicaz mecbur.Hayirli isler.

yürekçe
20 Mart 2013, 03:28
demek ki taktırdığın şey işe yaramış;
polis seni sektirmiş be kardeşim...

cezayı yedikten sonra sekişinde sorun oldu mu?

ama canın sıkkın olsa da gerçekten sormamlazım,
bu sektirici ne işe yarar?
sektirmen gereken ne var?
sektirtince ne oluyor?

bundan sonra senin adın, ceylan mertoreis olsun ( innovacı ve cg cilerde de reis olayı başladı )

bir de bilmece sorayım :

dağdan gelir seke seke
kara üzüm döke döke?

avonni : pavec

madlive
20 Mart 2013, 04:40
sektirici görevini başarıyla yerine getirmiş :mrgreen:

Mikuni
20 Mart 2013, 04:50
Merhaba, bugun innova ile yola çıkım sektirici takdırdım vites düşürürken daha iyi oluyor hem Devir kesici gibi ses cikariyo tatatatatatat yapıyo innovanın sesi solugu yok adamlar araba egzozsu ile geçiyor birşey yok çevirmede herşeyim var
4 kere okudum bişey anlamadım.

sysroot
20 Mart 2013, 05:14
Yanlış anlamadıysam ; kamyonlardaki ard arda çalan kornaların(da da da da ) şeklinde; halk arası tabiri sektirici olabilir.Kısacası arkadaş bu sesli kornalardan taktırmış ceza yemiş :mrgreen: Öğrenelim arkadaşlar bunları lütfen bir daha duymayayim kültürsüzler :cherry: Bunu bilmiyorsanız boşuna yaşıyorsunuz demektir , insan ile kültür arasındaki ince çizgi budur :mrgreen:
Benim suçum yok ben sektirmedim , sektirici enteresan bir isim gerçekten.Ama bunu takanları polisde sektiriyor galiba :pl:
Diğer bir ihtimal ; ya ben yanılıyorsam :sunny: Boşa yaşamış olabilirim :santa:
Yanlız hala sektirici ve vites düşürmek arasındaki bağlantıyı kuramadım , olayın %50sini çözdüm ama geriye bu kaldı.
Vites düşürürken devreye giren acı bir korna ... Enteresan bir icat ..
Burada şu sorulara cevap aramaktayız
-Neden vites düşürünce sektirici seke seke kulak seker ?
-Neden vites yükseltirken aynı sistem devreye girmiyor ?
-Vites düşürmeden elden çalışabiliyormu ?

Gece gece , kafayı çizecek sıradışı bir konu...Yetkililerden cevap bekliyorum :mrgreen:

mertoreis
20 Mart 2013, 16:33
Ya sektirici egzoztakı pisligi atmaya yarıyor düğmesi var basıp vites düsürüp gaz veriyosunuz tatatatatata gibi ses cikariyor devir kesici gibi sektirici deniyor motorun sesini sektiriyor yani bütün çıkan sesi keserek atıyor

mhmtesk
20 Mart 2013, 20:56
Pejo 103 lerdeki, mobilettelerdeki jigle hesabi cek jikleyi ver gazi, bayir asagi :)

roadmaster
20 Mart 2013, 21:45
türk poliside senin sektiriciyi anlamamış