PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : internetten birine mont satacağım ? parayı nasıl alabilirim ?

EmrE_09
19 Mart 2013, 17:01
alıcı, parayı kargo şirketinin post makinesinden benim hesaba mı gönderecek ? aydınlatırsanız sevinirim. sahibinden.com dan olacak.

inzell
19 Mart 2013, 17:17
Önce ödemeyi al (EFT, havale vs.) sonra da ürünü karşı tarafa yolla.

rapsy_09
19 Mart 2013, 17:22
Sahibinden.com şöyle çalışıyor.

Sen satış açarsın.Alıcı girer ürünü alır k.kartı ile.
Para kredi kartından çekilir sahibinden.comun hesabına.Sonra kargo no ister site.Kargo gönderir numarasını girersin
Alıcı ürünü alır kontrol eder onaylar.Para sahibinden.comun hesabından senin hesabına geçer. Bu işlem için %7 komisyon alır site.

DEISIS
19 Mart 2013, 18:19
Gittigidiyor-sahibinden-sanalpazar gibi siteler bu amaca hizmet için varlar.

herbiri yaklaşık %10 komisyon alırlar satıcıdan.

güven sözkonusu ise parayı yollasın montu gönderin

değilse ya bu sitelerden birini tercih edin yada kargo firmalarından tahsilatlı gönderi yapın.

ryan82
19 Mart 2013, 18:26
ptt kargo ile karşı ödemeli gönderebilirsin alıcı postaneden kargoyu almak ıcın parasını verır postane de senın paranın yolladığın şubeye gönderir sıfır risk ile satmış olursun

EmrE_09
19 Mart 2013, 18:27
teşekkürler arkadaşlar yorumlar için

Tolga Can
19 Mart 2013, 19:29
ilan açmak içinde ayrıca ücret ödüyorsun. 3-5 TL tutuyor. Çok basit bir ilan açarsan 2-3 TL tutar. Bilgin olsun. Sonradan anaaa ne parası deme :P
Ürün satılınca da arkadaşların dediği gibi komisyon alıyorlar. Bütün işi sen yapıyorsun adamlar kaymağını yiyorlar. Az alım satım yapmadım. Adamlar benden daha çok kazandı :pr:

cbr125cbr
19 Mart 2013, 19:34
Sanalpazar:%5 komisyon alıyor
Sahibinden:%7
Gittigidiyor:%10
Ayrıca bazı günler listeme fiyatları ile ilgili kampanya yapabiliyorlar.

Sanalpazardan alıp Yurtiçi kargo ile gönderirsen minimum masrafın olur gibi geliyor.