PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lütfen yardım !!!

durmazzz
19 Mart 2013, 00:29
arkadaşlar.ben cbf 150 kullanıyorum.bugün ilk defa yağını değiştireyim dedim.benzinlikten yağ aldım.ama yağda 2 zamanlı motorsikletler için yazıyordu.bende değiştrdim.ama şimdi aklıma gelmişken bi araştırayım dedim.teknik özelliklerinde 4 zmanlı yazıyor.şimdi ne yapmalıyım. :((

ybr_man
19 Mart 2013, 00:35
2 zamanli yagi bosaltip 4 zamanli motor yagi doldurcaksin yerine tabi. daha fazla binme oyle o motora derim.

durmazzz
19 Mart 2013, 00:37
gerçekten zararı olurmu acaba.işe gidebilir miyim bu motorla?

imza
19 Mart 2013, 00:38
yağı boşalt, doğru yağı koy. yani bunu da sormayın artık.

serdar37100
19 Mart 2013, 00:38
evet motor yağını değiştir hemen her motorun kendine özel yağı var sende ybr nin kitabcığında belirtmiş olduğu kaç numara yağ kullan diyorsa o yağ numarasın daliteli bir marka yağla hemen değiştir zaman kaybetme boşuna binip motoru kızdırma gereksiz yere

durmazzz
19 Mart 2013, 00:41
tamam arkadaşlar tşk ederim tavsiyeleriniz için...

ExTReMa
19 Mart 2013, 01:02
yağı boşalt, doğru yağı koy. yani bunu da sormayın artık.

Herkes anasının karnından motor bilgisiyle çıkmadı arkadaşım.
Sende zamanında hiçbirşey bilmiyorken aptal aptal sorular soruyordun sağa sola.
Biraz daha anlayışlı olmanı tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

arkadaşlar.ben cbf 150 kullanıyorum.bugün ilk defa yağını değiştireyim dedim.benzinlikten yağ aldım.ama yağda 2 zamanlı motorsikletler için yazıyordu.bende değiştrdim.ama şimdi aklıma gelmişken bi araştırayım dedim.teknik özelliklerinde 4 zmanlı yazıyor.şimdi ne yapmalıyım. :((

Arkadaşım 2 zamanlı yağ motoruna çok ince gelir.
Değiştir üzerinde 10w40 yazan yağdan al

ünaltürkyazıcı
19 Mart 2013, 01:09
Fazla kilometre yapmadan hemen değiştir...

durmazzz
19 Mart 2013, 01:13
biraz duman çıkınca eksozun üstüne dökülen yağın yanması sonucu olduğunu düşündüm ama öyle değilmiş sanırım.bir zararı olmamıştır değil mi motoruma.fazla km yapmadım

Can yoldaşı
22 Mart 2013, 19:19
Arkaşım, senin aldığın yağ 2T o yağ 4 zamanlı motora olmaz,o sadece benzine karıştırılması içindir.hemen dök sen o yağı ve eğer bulabilrsen MOTUL 10/40 yağ al işde sana harika bi motor yağı.senin motor zaten 1lt yağ alır.fazla almana gerek yok tamam mı.

eray_uluyazı
22 Mart 2013, 19:29
CBF 150 zaten yağ eksilten bi makineye sahip. bi de yanlış yağ aman diyim...

kefeeee
22 Mart 2013, 22:05
Konuya doğru cevaplar verilmiş. Bidaha kurallara aykırı abuk sabuk başlıklar atmazsan güzel olur. Teşekkürler iyi forumlar.

durmazzz
22 Mart 2013, 22:14
ne kuralı kardeşim.nerde yazıyor böyle başlık yazamayacağım kefeeee efendi.rahatsız olduysan cvp vermene gerek yok.rahat ol.bilmiyoduk sorduk.cevap verenlere çok tşk edrim...

DEISIS
23 Mart 2013, 12:31
ne kuralı kardeşim.nerde yazıyor böyle başlık yazamayacağım kefeeee efendi.rahatsız olduysan cvp vermene gerek yok.rahat ol.bilmiyoduk sorduk.cevap verenlere çok tşk edrim...

testinin içinde ne varsa dışına o sızar. kimisinin testisinde sirke kimisininkinde buz gibi su. dert etme dostum

kefeeee
23 Mart 2013, 19:27

Öncelikle foruma üye olurken kabul ettiğin kurallarada yazıyor.
Ayrıca şuanda yeni konu açma panelinden sana bir adet ekran görüntüsü göstereyim, benim rahatsız olamam ile alakalı bir şey değil bu, forumun arama kısmına yazdığında insanların doğru sonuca ulaşması için düzgün başlık atmak zorundasın. Diğer forumları bilmiyorum ama burdaki insanlar konu açmadan önce arama yapıyorlar ve düzgün atılmamış başlıklar yüzünden forum kirleniyor, daha önce paylaşılmış bir bilgiyi bulamıyorlar.

http://fc05.deviantart.net/fs71/f/2013/082/3/a/2013_03_23_1726_by_kefeeee-d5yz5c8.png