PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İst. - Çanakkale Rota Hk.

oguzcelik
18 Mart 2013, 22:24
Selamlar ;

21 Mart Perşembe günü Çanakkale'ye süreceğim.Günübirlik gidip döneceğim.Harem-Sirkeci-Yenikapı/Bandırma - Çanakkale gibi bir rota çizdim kafamda.Yolculuğum esnasında aktaracağınız bilgi ve tecrübelere ihtiyacım olacaktır.İlk sorum Rotam doğru mudur?Alternatif başka bir yol var mıdır?
İkinci olarak Yenikapı-Bandırma feribotu sabah ve akşam olarak günde 2 kez görünüyor. Sabah feribotu saat 07:00.Bu saatler güncel midir acaba güvenebilir miyim?
IDO sitesinde motosiklet için 79 tl. gibi bir fiyat çıkardı ama 3 günlük diye bir ibare vardı.Anlamadım..Feribot ücreti hakkında bilgisi olan var mı?
Şehitlikleri gezip geri geleceğim ama Çan ilçesinde eski bir öğretmenim var onuda ziyaret etmek istiyorum, üçüncü soru:Çan, Çanakkale merkeze çok uzak mıdır?

Ve son olarak Uzun yol tecrübesine sahip eşlik etmek isteyen arkadaşlar olursa birlikte sürebiliriz..

Teşekkürler.

HaydarBıçak
18 Mart 2013, 22:30
cumartesi sabah istanbul tekirdağ malkara keşan istikametinden 5 motor gidip pazar akşam aynı yoldan döndük. sende aynı yolu kullanabilirsin

kerem182
18 Mart 2013, 23:08
Bende hazıran ayında esımle canakkale gezısı planlıyorum. Konuyu heyecanla takıp edıyorum.

serdar37100
18 Mart 2013, 23:18
ehlıyetım elıme gecsın ılk fırsatta bende gideceğim günü birlik yada bırgece kamp çadırı kurarak kafa dengi birisiyle

frknyvz17
18 Mart 2013, 23:24
rotan cok mantikli ben yillardir ayni yolu kullaniyorum havalar soguk tekirdagdan gitme donarsin bide o yolun %90i sahilden motor surekli savruluyo sen yenikapidan bin git.bide biletini ne kdar erken alirsan o kadar ucuza gelir haberin olsun fiyatlar ve saatler guncel o konuda rahat ol bide bandirma-biga-çan yapip ardindan çan-biga-canakkale merkez-lapseki(vapur)-gelibolu yapman en mantiklisi geliboludan da tekirdag-silivri-istanbul yap geri donup idoya binmen ayni hesaba denk gelir hadi hayirli yolculuk ;)

TIGERSHARK
19 Mart 2013, 00:45
çan ilçesi merkeze gelmeden kalıyor bandırma yolu mantıklı ama tartışmasız tekirdağ gelibolu yolu en güzel rotalardan birisi iyi yolculuklar

gokayugur
19 Mart 2013, 01:16
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/103787-istanbul-canakkale-320-km.html

Bu güzergahı tavsiye ederim Feribota vereceğin parayla depon sanırım iki kez dolar. Çanakkale merkezden Çan yaklaşık 70 km. Dönüşünü Bandırma - Yenikapı yaparsan hem yorgunluğunu feribotta atarsın. Şu aralar hava yağışsız ve açık olsada hala soğuk buralarda, Mont Pantolon Eldiven kışlık olsun...

cd0345
19 Mart 2013, 01:34
ehlıyetım elıme gecsın ılk fırsatta bende gideceğim günü birlik yada bırgece kamp çadırı kurarak kafa dengi birisiyle

=) serdar oldumu bu =) hani ben bu planları bensiz kuruyorsunuz kırılıyorum :)

oguzcelik
19 Mart 2013, 13:23
Herkese teşekkürler bilgi ve birikimler için, Çan ilçesine uğrama durumum henüz kesin değil kesinleşirse Bandırma'ya feribotla geçip önce Çan sonra Çanakkale yapacağım.Dönüş içinde Gelibolu'ya geçip Tekirdağ üzerinden gelicem gibi görünüyor.
Sürün Sağlıcakla.

oguzcelik
19 Mart 2013, 21:04
İş dönüşü Kadıköy IDO'ya uğradım Yenikapı-Bandırma bileti almak için.Ne kadar dedim Perşembe 83tl dedi. 2depo(560km) benzin parası la o dedim çıktım bileti almadan :) Yani Rota Eskihisar'dan Yalova - Bandırma - Çanakkale.

HaydarBıçak
20 Mart 2013, 22:16
tekirdağ malkara keşan gelibolu daha mantıklı değil mi?

COQ
20 Mart 2013, 22:26
Türk gps in yok mu?
http://radorecdn.bobiler.org/upload/photographs/29931846015.jpg (http://www.bobiler.org/turk_isi_navigasyon_m261558n)

roadmaster
20 Mart 2013, 22:40
tekirdağ malkara keşan gelbolu çok güzel bir seyir yaparsın hersene 2 kez geyikliye giderim tam motor yolu istersen şarköy üzerindende gidebilirsin çok güzel güzergahlar şimdiden kolay gelsin allah selemet versin

snt1
20 Mart 2013, 22:44
ist i bilmiyorum ancak bandırmadan çan 100-110 km çan-çanakkale 70 km ben çan'dayım 16 martta bandırma çan yaptım oldukca rahat bir yol ilçe merkezlerine girerken hız dusurmeyi unutma sıkca radar uygulaması olabiliyor.

Sinan Er
20 Mart 2013, 23:06
Neden feribot kullanmak istiyorsun ? Madem amaç yol yapmak o halde körfezi dolanmalısın.

Körfezi dolanırsan, gölcük, karamürsel gibi harika sahil kasabalarını görmüş olursun. Hatta kahvaltıyı karamursele saklarım. Fırından sıcak ekmek ve köy tereyağını alırım sahilde bi güzel yok eder ardından piyanist irfanın kafasını 1-2 saat ütüledikten sonra Yalovaya gecerim. Orda biraz takılır bursaya kadar gaz kesmeden giderim. Harbi İskenderle tanışıp 1,5 porsiyonu hüplettikten sonra Karacabeye kadar durmadan giderim. karacabeye geldiğinde hayatında görebieceğin en buyuk çiftlikleri göreceksin. ( hara ) ve tabiki atlar. Ordan Bandırma Erdek takılırsın biraz. Sonra Çanakkale çan. Bukadar yeterli değilse daha yazarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Ha bu arada İDO sürücü için + üceret alıyor :pr:

Esrarengiz03
20 Mart 2013, 23:08
oğuzçelik, Çanakkal Çan arası 72 km çok fazla uzak bi yol değil ama biga üzerinden dolanıp çana geçersen biraz daha uzun gelir

phradrel
20 Mart 2013, 23:19
otobanlar çok sıkıcı yahu, istanbuldan feribotla uzaklaşmak benim de tercih ettiğim bir yol.

MZ781
20 Mart 2013, 23:27
Mevcut durumda ;Yenikapı,Bandırma,Çan,Çanakkale,Gelibolu yarımadası,Tekirdağ,İstanbul mantıklı bir rota.Havalarda iyi bugünleri.Bandırma-Çan:100 km,Çan-Çanakkale:70 km,Şehitlikler İstanbul (emin değilim)350-380 km gibi.

serdar37100
20 Mart 2013, 23:56
=) serdar oldumu bu =) hani ben bu planları bensiz kuruyorsunuz kırılıyorum :)

mesajını geç fark ettim cihat senin yerin ayrı en yakın zamanda allahın izniyle beraber gideceğiz sensiz olmaz zaten bu gün ehliyet elime ulaştı

güvenyahya
21 Mart 2013, 00:04
geliboludayım herkezi çay içmeye beklerim şehitlikler hakkındada yardımçı olurum hafta sonları müsaitim

oguzcelik
23 Mart 2013, 12:13
Tekrar teşekkürler herkese.21 Mart, günübirlik Çanakkale Gezimi sağ sağlim bitirmiş bulunmaktayım.Gezi yazımı incelemek isteyenler için link aşağıdadır.

http://www.motojektif.com/trip/oguzcelik/93/Istanbul-Canakkale--Sehitlige-Surus

htmetin
23 Mart 2013, 12:16
geçmiş olsun