PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden CBF 150? Çünkü ;

ihakanvardal
18 Mart 2013, 20:52
1- Seni asla yolda bırakmaz (bakımını ıvırını zıvırını yaparsan tabi yada yolda bir çivi lastiğine batmazsa)

2- Parana para katar (0,10 krş illa 0,15 krş yakıt tüketimi-ucuz servis-ucuz yedek parça. Örn. CBF 150 ön arka lastik 200TL - VFR 800 ön arka lastik 1150TL)

3- Sana eğer acemiysen 'motosiklet kullanmayi' öğretir.

4- Hatalarını af eder çok merhametlidir.

5- Biçimsiz çirkindir ama can'dır.

6- Rahat kullanırsın, trafikte can çekişmezsin. Keyifli bir kullanımı vardır ( 60 km yol yaptıktan sonra popon ağrımaya başlıyor ama o kadar da olacak)

7- Asfaltta arazide karda kullanırsın hayır demez sana

http://imageshack.us/a/img854/232/dsc05732mediumnb1.jpg

8- Çevren ona biniyorsun diye şakalar yapabilir ama unutma başına bir iş gelse onlar sadece taziye ye gelir (Yeni başlayanlar için diyorum)

9- Tek tekere hevesin varsa (ki yapmamak daha iyi daha karizma :bounce:) bununla en acısız şekilde öğrenirsin.
http://imageshack.us/a/img255/4007/user47740pic25812400051.jpg

10- ''Abi iyi güzelde bunların yanakları çok ince çok güvensiz o yüzden 600'lük makinaya biniyorum daha kalın yanakları var'' diyip bahane üreten güzel kardeşim buyur şu resime bak
http://imageshack.us/a/img18/4638/dsc08981smallto1.jpg

Altın Elbiseli Adam'ın dediği gibi ''size altın tepside kafkas dağlarında bilmem ne yumurtalarını'' sunmuyor ama BULGUR PİLAVI. Doyarsın ve işini görürsün!

Kalın sağlıcakla.

ugrgnr
18 Mart 2013, 21:02
Honda'dan para mı alıyorsunuz ? şaka şaka :) güzel anlatım. CBF150 kadar rahatlıgından bahsedılmıs ovulmus motosıklet gormedım 'kendı kategorısınde'

-viraja orjinal lastiklerle mi girdiniz ? vay arkadas. SS gibi yatmıs resmen :) egzoz yere surtucek az kala ki ayak surte surte devam :)

Tsubasa
18 Mart 2013, 21:06
benim gözümde küçük cc motosikletin padişahıdır cbf 150.. en kısa şekilde anlatmış arkadaş..
cbf 150 var bir de digerleri var..
piyasası cok saglam parcası ucuz konforlu ...
fiyatı yüksek fakat satarkende yüksek bunu da unutmayalım.. =)

ihakanvardal
18 Mart 2013, 21:10
Honda'dan para mı alıyorsunuz ? şaka şaka :) güzel anlatım. CBF150 kadar rahatlıgından bahsedılmıs ovulmus motosıklet gormedım 'kendı kategorısınde'

-viraja orjinal lastiklerle mi girdiniz ? vay arkadas. SS gibi yatmıs resmen :) egzoz yere surtucek az kala ki ayak surte surte devam :)

Keşke verseler :) Yatan ben değilim internetten buldum. Orjinal lastikleri berbat birtane michelin takıyorsun rahatına bakıyorsun.

Garip
18 Mart 2013, 21:12
çok güzel özetlemiş ve paylaşmışsınız..

emeğinize sağlık..

Karlıyollar
18 Mart 2013, 21:14
cbf iyi güzel de bırazda yakışıklı olsa kerata tadından yenmez

pompei
18 Mart 2013, 21:32
2. madde de ön arka lastiği vfr 800 ile değilde ybr veya kendi sınıfındaki motorla karşılaştırsan daha iyi olurdu kanısındayım çünkü onların fiyatıda o civarlarda, onun dışında olumlu tabi benim gözümde hala verilen parayı haketmeyen bir motor taktir kullanıcının.

ScaLa
18 Mart 2013, 21:33
Cbf almaya karar verdiğimde fiyatı 4000'di, motor alacak kadar para biriktirene kadar anahtar teslim 5100 oldu. Ya ben çok yavaş totoyu doğrultabildim, ya da cbf'nin tuttuğunu gören honda, ha babam fiyat artırdı. Her neyse güzel motor, kullanıcılarına kazasız belasız sürüşler dilerim. 8. Maddeyi de anlamış değilim..

NoMotorNoCry
18 Mart 2013, 21:37
Hey gidi günler hey.40 liralık benzinle 300 km giderdik.Şimdi transalple 80 liralık benzinle 300 km gidiyoruz.Ee büyümenin bedeli işte.

ihakanvardal
18 Mart 2013, 21:51
Hey gidi günler hey.40 liralık benzinle 300 km giderdik.Şimdi transalple 80 liralık benzinle 300 km gidiyoruz.Ee büyümenin bedeli işte.

Ben 80 liralık benzinle ortalama 200 km gidiyorum. Gel bana sor sen onu :) bide transalp çok yakıyor derler...

bardaktan
18 Mart 2013, 21:56
Motorcu olarak büyük CC ya da yakışıklı motosiklet değil, iki teker motosiklet yeter. Eski model cub olur, yeni model enduro ya da en hızlı SS olur. Yeter ki iki teker olsun bizim için gösteriş önemsizdir.

brds
19 Mart 2013, 03:28
10 kuruş kısmı bana abartılı geldi...tabi benzin 3tl iken hesapladın da yeni paylaşıyorda olabilirsin...

Mikuni
19 Mart 2013, 03:41
Honda CBF 150 doğru şanzıman oranları sayesinde 150cc hacminde olmasına rağmen 100cc hacmindeki motosikletlerle benzer yakıt tüketimi değerlerine sahip. Yeni teknoloji ürünü motoru;

1: düşük devir seviyelerinde dahi yeterli güç üretebiliyor.

2: Stabil krank bağlantıları ve balans mili sayesinde CBF150 beklenenin çok üzerinde yumuşak ve sessiz kullanım özelliklerine de sahip.

3: Büyük boy, hafif ve kolay kontrol edilebilen bir şasesi var. Merkezden uzak konumlanan metal parçalar hafif alüminyumdan imal edilmiş ve prolink süspansiyon uygulanarak ağırlık merkezde toplanmış.

4: İleri teknoloji 4 zamanlı bir motor kullanıyor. Bu motor özellikle ani ve güçlü hızlanma ihtiyacına, hızlı ve başarılı şekilde cevap verebiliyor. Bu performansın böyle bir hacimden sağlanabilmesi ancak yüksek teknoloji ile mümkün olabiliyor. Ara süratlerde ise yüksek torku ve gücü, motosiklete her an hızlanma kabiliyeti veriyor. Ancak bu işlemler esnasında motor ve egzoz sesi 3 parçalı susturucu sayesinde bir hayli düşük.

CBF 150’nin yeni ve hafif pistonlarıyla ağırlık mümkün olduğunca merkeze toplanarak motorun çabuk devir arttırabilme kabiliyeti geliştirilmiştir. Soğutma yağlama jeti ile yapılıyor.

NoMotorNoCry
19 Mart 2013, 10:53
Ben 80 liralık benzinle ortalama 200 km gidiyorum. Gel bana sor sen onu :) bide transalp çok yakıyor derler...

Beterin beteri var desene :cherry:

aybarssurucu
19 Mart 2013, 11:28
83.000Km / Güzel hatıralar :)

Syanur
19 Mart 2013, 11:54
Türkiye işte .... :)

antilop_skul
19 Mart 2013, 11:56
tek dikkatimi ceken yer vfr nin lastiginin 1150 tl oldugu :S ben arabaya takım mıchelın lastigi 800 e aldım

biglebowski
19 Mart 2013, 12:14
Üç arkadaş(WR-KLX-STR) binbir güçlükle hacer ormanından yedigöller tırmanış patikasının başına kadar çıktık. Motosikletle bilmem kaç metre rakıma ulaştık. Tam ne büyük bir iş başardık diye sevinecekken bir CBF150 çıkageldi. hem de artçısıyla! Kırklı yaşlarını devirmiş iki abi. neyse güzel motor CBF vesselam...

GP500-1st
19 Mart 2013, 13:45
Estetik zevkini bir kenara atarsan söylenenler kısmen doğru

Ama rekabetin olmadığı, bilerek milletin uyutuldu bu segmentte matrixteki mavi hap gibi:P İnsanlar biraz daha çaba, cesaret gösterip kırmızı hapı alsa çok şey değişecek...

Otomobilde çirkin bir aracı, dizaynı 10 yıl öncesinde bile sıradan kalacak bir aracı kaç kişiye satabilirsiniz? Motorda satıyorsunuz işte.

Şuna çin motorları gibi güncel, modern grenaj yapmak çokmu zor, ama yapılmaaazzz! Cb125 gelir bu mercedes olur:)

Benimde tanımım '' Eksik motor '' ve ya idare ederden öte değil... eğer ticaret yapmıyorsan:)

acemi60
19 Mart 2013, 13:54
2011 model sıfırını alıp 1 yıl kullanıp sattım. Yakıtı 100 km de 3 lt nin biraz üzerindeydi. En bozuk yolda bile rahat ettiren süspansiyonları dışında hiç bir artısını göremedim. Hakkını yemiyeyim. Bir artısı daha var. 1 yıl kullandıktan sonra aldığım fiyata sattım.

DEISIS
19 Mart 2013, 15:31
hayırdır üstad vfr800 ü cbf le aldatmak istiyorsun da , içini rahatlatmak için bahaneler mi arıyorsun :cherry:

yok yok yemez 800 den sonra sana şöyle kırmızı bir vfr1200f gider başkası kurtarmaz:cat:

ihakanvardal
19 Mart 2013, 15:38
hayırdır üstad vfr800 ü cbf le aldatmak istiyorsun da , içini rahatlatmak için bahaneler mi arıyorsun :cherry:

yok yok yemez 800 den sonra sana şöyle kırmızı bir vfr1200f gider başkası kurtarmaz:cat:

hocam her gün kullandığım için yakıtla uğraşamıyorum, o yüzden CBF mantık evliliği VFR ise ... :)

1200F çok güzel bir motor ama uzun yol için daha ideal gerçi buda öyle amaaaan neyse :cherry:

DEISIS
19 Mart 2013, 18:10
hocam her gün kullandığım için yakıtla uğraşamıyorum, o yüzden CBF mantık evliliği VFR ise ... :)

1200F çok güzel bir motor ama uzun yol için daha ideal gerçi buda öyle amaaaan neyse :cherry:

gördün mü bak bahane bulamıyorsun usta 1200f le çekilmiş resimlerini tez zamanda görmek isteriz :cat:

NoMotorNoCry
19 Mart 2013, 19:12
Maddelerden çok önemli bi tanesi eksik.Onu da ben tamamlıyayım:

Satanın pişman olduğu.Başka motor alanın mutlaka yanında ikinci motor olarak kalmasını istediği motordur cbf150.Hatta büyük motorlarını satıp cbf150'ye dönenlerde çoktur.