PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu karda kışta motor kullanmak zorunda olanlar

tahsins
09 Ocak 2013, 15:53
malum bende motoru taşıma amaçlı kullanıyorum.
2 gündür kar buz kıyamet kopuyor.

motorumda el kılıfı , diz örtüsü ve büyük ön cam var.

içime alt üst thermoform termal içlik.
üstüne yün alt üst içlik
üstüne kadife pantalon ve kazak
üstüne boğazlı pardesü giyiyorum.

ayağıma çift yün çorap ve dize kadar poliuretan "polybot" avcı botu giyiyorum.

kafamdada sibirya beresi var.

kar fırtınasında bile pek üşümedim. hatta burnum bile akmıyor. (maşallah diyin )

şu anda günde 2-3 saat motor tepesindeyim. motordan inince üşümüyorum.

ama ileride hasta olur muyum acaba ?

bu havalarda kuryelik yapmış-yapıyor arkadaşlar cevaplarsa sevinirim..

designserhat
09 Ocak 2013, 16:06
Bir 10 yıl sonra falan bence dizleriniz sızlar...

astorojna
09 Ocak 2013, 16:08
olursun merak etme ne kadar giyinirsen giyin soğuk yinede işliyor şu başlığada bi göz at istersen
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/110442-usumeden-nasil-motor-suruyorlar.html

serdar1547
09 Ocak 2013, 16:42
eğer soğuk havaya vücudun herhangi bir yeri maruz kalıyorsa ilerde acısı garanti çıkar,ben bu gibi havalarda motora binmiyorum zaten araba bile şu an yaşadığım yerde zor ilerliyor.doblo safeline 1.3mjet 2012 hala duruyorsa bence ona bin

tahsins
09 Ocak 2013, 17:02
eğer soğuk havaya vücudun herhangi bir yeri maruz kalıyorsa ilerde acısı garanti çıkar,ben bu gibi havalarda motora binmiyorum zaten araba bile şu an yaşadığım yerde zor ilerliyor.doblo safeline 1.3mjet 2012 hala duruyorsa bence ona bin

arabaya arkadan tır çarptı. kasko kiralık araç veriyor ama sadece bir hafta.
exper gelcek falan filan. neyse

şehiriçinde olduğundumdan hız yapmıyorum. diz örtüsü ve içliklerle dizlerim üşümüyor. sadece yüzüm üşüyor.

Tolga Can
09 Ocak 2013, 19:18
kafamdada sibirya beresi var..

Herhangibir hastalığa yakalanmazsın. Direk gömerler seni, Bizde sayende fıstıklı helva yeriz.
Sibirya bereni çıkar kask tak kardeşim. onun haricinde bir şey olmaz.

KRAL1146
09 Ocak 2013, 19:38
bizim burda amerikan menşeli pide firmalarına (pide dedim onların kaşarlı mantarlı pideleri varya siz anladınız)750tl ye -10 derece havada
bütün gün malzeme taşıyorlar.birisi 1 ay önce abi dedi ben radara yakandım 318tl patron maaşımdan kesecek dedi.bende en azından erken öde %20 az ödersin dedim.çocuk maaşın yarısı gitti diye üzülüyordu.

sbr
09 Ocak 2013, 19:38
sibirya beresi yerine kask takaydın iyiydi:queen:

tahsins
09 Ocak 2013, 22:09
benim boy 1.90 kilo 115.
xxl kask aldım internetten. bayaa küçük geldi. okadar sıkıki , çenemi kapatamıyorum.biraz değil bayaa rahatsız ediyor.
bi müddet ayrılma kararı aldık bizde. başka kask bakacağım. malum kafa 12 kilo var :)

fastturkish
09 Ocak 2013, 23:05
https://www.youtube.com/watch?v=sMp9SHG2sI8
Kışın motora binmek bizde neyse de adamlar rusyada binmiş..

Tolme
10 Ocak 2013, 02:25
-30 öldürür adamı yaw,içine ne giydi acaba çok merak ettim

imza
10 Ocak 2013, 02:32
-30 öldürür adamı yaw,içine ne giydi acaba çok merak ettim

arkadaşlar uygun kıyafetle sıkıntı yok emin olun. ben dün akşamki kar yağışında -7 derecede otobandaydım, gram üşümedim, sadece sert kar tipi kaskın vizörünü kapattığı zamanlarda vizörü hafif araladığımda gözüme mermi gibi vuran kar taneleri görüşüme engel oldu. 15 senedir 4 mevsim her koşulda motosiklet tepesindeyim, ama tam tedbirli. üzerimdeki ekipmanın toplam ederi 4000 tl. motora da ayrıca modifiye kış ekipmanı yaptım. elcik ısıtma, koltuk ısıtma, resistanslı diz örtüsü, seneye resistanslı kask projem var bakalım.

Mikuni
10 Ocak 2013, 04:12
koltuk ısıtma ne yaw. Kaç para o şey

egelim 43
10 Ocak 2013, 09:00
Hasta olma ihtimalin olmama ihtimalinden yüksek , hatta şu an ki genç yaşta soğuk havalarda yıprattığın vucudunun ilerki yaşlarında senden intikam alma olasılığı dahada yüksek Tahsincim :bounce: hatta ve hatta biz tatlı su motorcularının kapalı sezon dediği şu günlerde motora binipte (Allah korusun) bi hastalık kapıp yada karda buzda kayıp düşüp bi yerini kırarak motora zevkle binilebilecek olan (gene biz tatlı su motorcularının :P sezon dediğimiz ) güzel günlerde evde yada hastanede yatarak motora binememe olasılığın da mevcut.
Bunun için çok ama çok mecburiyet yoksa binmemeni tavsiye ederim, kaskonun verdiği kiralık araca bin yada ne bileyim toplu taşıma kullan hiç bir imkan yoksa evden biraz erken çık yürü gerekirse ama binme bence :cat: motorunuda yağış almayan bi yere kaldırki oda yağmurdan kardan etkilenip sezonda sana kötü bi sürpriz yapmasın:wiinkk: