PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NGK iridyum buji

ismetrx
08 Ocak 2013, 16:27
Arkadaşlar yamaha rx115 motoruma iridyum buji takmayı düşünüyorum sizce herhangi bi yararı olurmu ?

Birde piyasada ngk'nın orijinal başlığı altında çakma bir sürü buji satılıyor satan kişinin istediği kadar orjinal dediğine bakmayın en garantisi ngk'nın kendi sitesinden almak

speed_dream
08 Ocak 2013, 16:31
madem bu kadar bilgilisin ngk hakkında neden soruyorsun ki :silent:

ismetrx
08 Ocak 2013, 16:34
[güzel kardeşim benim buji hakkında bilgim bu kadar benim sorduğun iridyum buji varsa bi bilgin paylaşırsan sevinirim

speed_dream
08 Ocak 2013, 16:37
öncelikle iridyum buji kullanman için motosikletinin sisteminin ona uygun olması gerekir.
benim tecrübemi sorarsan hiç gereği yok .standardı neyse onu kullan

blamir
08 Ocak 2013, 16:39
NGK nın sitesinden aldığında kargosu çok fazla tutuyor. Ortak alınabilir aslında. Yani 2-3 kişi birleşip alırsa kargo fiyatı yükselmediği için hem orjinal hem de ekononik alınabilir. Düşünen olursa ben 5 adet ngk idirium alıcam :)

yakamoz7795
08 Ocak 2013, 16:56
Kardeşim iridyum buji alırsan ona senin motosikletin üzerindeki buji başlığı olmayacaktır ona ayrıca iridyum buji kafası takman lazım ve oda ayrı bir masraf iridyum bujilerinin buji kafası ayrı olur. (Eğer İridyum buji alacak iseniz Rx115 modeline uygun NGK BPR8HIX İridyum buji budur başkasını almayın. Ve Buji Kafası.

ismetrx
08 Ocak 2013, 20:27
NGK nın sitesinden aldığında kargosu çok fazla tutuyor. Ortak alınabilir aslında. Yani 2-3 kişi birleşip alırsa kargo fiyatı yükselmediği için hem orjinal hem de ekononik alınabilir. Düşünen olursa ben 5 adet ngk idirium alıcam :)

çok akıllıca kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Kardeşim iridyum buji alırsan ona senin motosikletin üzerindeki buji başlığı olmayacaktır ona ayrıca iridyum buji kafası takman lazım ve oda ayrı bir masraf iridyum bujilerinin buji kafası ayrı olur. (Eğer İridyum buji alacak iseniz Rx115 modeline uygun İridyum buji budur başkasını almayın. Ve Buji Kafası.

yakamoz kardeşim ben orjinal olsun diye yamahanın bayisinden ngk'nın sitesinden teyit ederek aldım senin dediğin gibi NGK BPR8HIX ancak o serinin aynısı yani 115 için olan BR8HIX varmış onuda teyit ettirdim öyle aldım ancak senin ayrıca buji kafası alacaksın deyince kafam karıştı yardımcı olursan sevinirim cevabını bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

dostum motorun kendi orjinal bujisini iridyumunu aldım bi sıkıntı çıkmaz dediler ama şimdi kafam karıştı

Thracian
08 Ocak 2013, 20:35
Yanlış bilmiyorsam İridyum bujinin sadece ömrü uzun.Normal bujilere göre 5-6 kat daha fazla kullanım ömrü var.Onun dışında bir esprisi yok diye biliyorum.

ismetrx
08 Ocak 2013, 20:37
Yanlış bilmiyorsam İridyum bujinin sadece ömrü uzun.Normal bujilere göre 5-6 kat daha fazla kullanım ömrü var.Onun dışında bir esprisi yok diye biliyorum.

herşeyin hayırlısı

blamir
08 Ocak 2013, 21:07
Buji kafasından kasıt piposu ve kablolarımı? Onlar olmadanda kullanılır fakat öbür türlü daha performanslı olur.

forewer
08 Ocak 2013, 21:13
Bununla ilgili forumda 5158664 benzer topic var, hani az araştırsanız da öyle yazsanız.

Benli
08 Ocak 2013, 21:31
öncelikle iridyum buji kullanman için motosikletinin sisteminin ona uygun olması gerekir.

Nasıl bir motorsiklet sistemi gerekli bu bujiler için ? değişik olan ne ? bilgi ?

iridyum bujilerinin buji kafası ayrı olur.

Niçin başka kapak gerekiyor bujiyi pasosu açık veya kapalı ( yuvarlak somununla) kullansak olmaz mı ? veya zorda kalsak hiç kapak kullanmadan , buji kablosunu pasonun olduğu yere iyice sıksak motor çalışmaz mı ? bilgi !.

ismetrx
08 Ocak 2013, 22:33
Buji kafasından kasıt piposu ve kablolarımı? Onlar olmadanda kullanılır fakat öbür türlü daha performanslı olur.

şimdi tam açıklayıcı oldu sağol

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

Bununla ilgili forumda 5158664 benzer topic var, hani az araştırsanız da öyle yazsanız.

ne yaparsın kardeşim herkes farklı şeyler yazmış en doğruyu bulmak zor

düzgünbaba
08 Ocak 2013, 22:38
Takma kardeşim...boş işler
http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/91689-cehennemden-gelen-bujiler.html

yakamoz7795
09 Ocak 2013, 10:37
İridyum Bujiden Tam Performans Almak İstiyorsan Buji Kablosunu Kafasını Değiştirmen Lazım Şuanki senin motosikletinin üzerindeki kablo ve buji başlığıda olur fakat fark göremezsin. Ayrıca İridyum Bujilerin Buji Başlığı çift elektrot Üretiyor (Normal buji başlıkları ise Tek Elektrot Üretiyor) Ve Daha İyi ateşleme yapıyor ve iridyum buji çift elektrot sayesinde iyi ateşleme yapıyor ve normal buji başlığı kullanırsan Buji yapması gerekeni tam yapamaz ve ömrü kısalır performans alamassın o yüzden kablo ve buji başlığınıda değiştir derim.