PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sa arkadaşlar

TATLIHIZ
07 Ocak 2013, 21:18
sa arkadaşlar iyi akşamlar

Ben anıl izzetin (tatlıhızın) arkadasıyım.
sizden bi konuda yardımcı olmanızı istiyorum bende 2012 model ybr var motorum 14,000 km de ve motordan sanki vidası sıkılmamış gibi bul sesi geliyo motoru şuan açıp bakıyolar pistonunda sorun yokmuş neyden kaynaklana bilir yardımcı olursanız sevinirim....

Motorum 3 gündür serviste suanda sökülmüş durumda 1 gün önce denilen olay..

Piston sıkısmıs servis diyor bunu..VE GARANTİYE GİRMİYOR...

motor acılmıs ve daha sökülüyor krank dan geldigi düşünülüyor... BU GARANTİYE GİRİYOR..

Veya rulmanlar bittigi düşünülüyor.BU GARANTİYE GİRMİYOR.. RULMAN ALIRSIN İŞCİLİK ATARSIN TAKARIZ DİYOR..

Bunu..

Motorun cekişinde gidisinde sorun yok.. fakat ısındıkca ses artıyor..

F54
07 Ocak 2013, 21:23
yaw izzet abisi sende ne zaman dan beri ybr var akşam akşam yeme bizi:farao:

TATLIHIZ
07 Ocak 2013, 21:25
abi arkadaşımın okursan başta anlaşılıyo zaten :D

düzgünbaba
07 Ocak 2013, 21:33
as.........

TATLIHIZ
07 Ocak 2013, 21:34
Motorumun fotografı budur arkadaslar.. İzzet in ısrarı üzere yazdım.. yardımcı olucagınızı söyledi..

http://i49.tinypic.com/s3er2c.jpg

Yamaha motoru garantili deyilmi arkadaslar kafalarına göre parcalarda garantimi var.. pistona kullanıcı hatası diyorlar

burdurlu1985
07 Ocak 2013, 21:38
Bence o motoruna amortisorlerini orjinaliyle degistirip kesmeden amabirde ayna takarsan ses falan kalmaz

TATLIHIZ
07 Ocak 2013, 21:44
Ayna mevzusu sorun olucak ama gercekten fikir almak için geldim.. sorunu ögrenmek amacıyla..

alikan
07 Ocak 2013, 21:59
rulmanlar bittigi düşünülüyor demişsin bencede rulman bitmiş olabilir sorunu googlede arata bilirsin sanayiye hergün bu sorun'un aynısı ile gelen 1 kaç kişi mutlaka vardır

TATLIHIZ
07 Ocak 2013, 22:02
rulmanlar bittigi düşünülüyor demişsin bencede rulman bitmiş olabilir sorunu googlede arata bilirsin sanayiye hergün bu sorun'un aynısı ile gelen 1 kaç kişi mutlaka vardır

Bitsin bitmesin deyil kardesim 14.000 de 2012 model motor suanda serviste motoru acılmıs durumda..

Hadi onuda gectim rulman bittiyse garantide deyil diyorlar.. kac paralık rulman bu 70 tl den az deyil orjinalı.. 14.000 için.. az deyilmi..

satoyama
07 Ocak 2013, 22:06
sakın servisin gazına gelmeyin

motor tabiki garantide, hemen yamaha ile görüşün, zaten siz yapmazsanız onlar yamahadan yeni parçaları isteyecekler..sonra cukka

yetkili sevis se hiç korkmayın ama değilse geçmiş olsun.

geç kalmadan yamaha ile iletişime geçin mutlaka.

ayrıca motorda biraz apaçizm izleri var aynalar falan yok büyük ihtimal kasksız biniliyordur!

muhtemelen yüksek devirli ve bilinçsiz kullanılmış.

TATLIHIZ
07 Ocak 2013, 22:09
sakın servisin gazına gelmeyin

motor tabiki garantide, hemen yamaha ile görüşün, zaten siz yapmazsanız onlar yamahadan yeni parçaları isteyecekler..sonra cukka

yetkili sevis se hiç korkmayın ama değilse geçmiş olsun.

geç kalmadan yamaha ile iletişime geçin mutlaka.

YETKİLİ SERVİSTE SUANDA.. adamlar rektefe atalım dedi :) izzet te öyle diyor yamaha ya mail at diyor + olarak krank a 3 haftada gelir dediler.. 1-1.5 ay motor.. yatıcakmıs

satoyama
07 Ocak 2013, 22:17
YETKİLİ SERVİSTE SUANDA.. adamlar rektefe atalım dedi :) izzet te öyle diyor yamaha ya mail at diyor + olarak krank a 3 haftada gelir dediler.. 1-1.5 ay motor.. yatıcakmıs

motor istediği kadar yatsın sakın öyle bir enayilik yapmayın

rektefe falan hikaye, servis rapor yazacak sıfır parçalar gelecek sakın motora elletmeyin oyunca olur sonra yandı gülüm keten helva.

alikan
07 Ocak 2013, 22:19
rektefe bence şu durum için gerek yok parasına yazık ne kadar istiyorlar

TATLIHIZ
07 Ocak 2013, 22:22
motor istediği kadar yatsın sakın öyle bir enayilik yapmayın

rektefe falan hikaye, servis rapor yazacak sıfır parçalar gelecek sakın motora elletmeyin oyunca olur sonra yandı gülüm keten helva.

Abi ben izzet ..

motor zorlanmadı.. sadece sekil amaclı bu sekilde..

Arkadasıma söylenen rektefe.. yapılıcagı az önce bende gittim kavga edicektim adamla krank girer piston girmez..rulman girmez ..

arkadasıma PİSTON sıkısmıstır demiş oha ya dedim nasıl bi servis bu ne yapmamız lazım .. e mail tamam atıcaz.. nerden atıcaz ama..motoru baska servise aldırabilirmiyiz suanda vites pedalının ordaki pedal sökük.. karbüratör sökük.piston sökük. ekzantirik zinciri sökük

@ALİKAN...

para vermek istemiyoruz...14.000 de motor rektefede paramı ister dıs aksamına garanti yok ama motoruna vermesi laızm.. neyde gecerli bunların garantileri.