PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoru sattım....kurtuldum...hakkınızı helal edin

energy9991
06 Ocak 2013, 21:23
merhaba
arkadaşlar motoru işe gidip gelmek için almıştım...
önce ehliyet yüzünden polis toplam 300 ceza yazdı....bakıma götürmeye 1 gün kala yolda kaldı bakımla beraber 500 tl ödedim...arka balatanın yeni değişmesi sonucu arka fren tutmayınca sadece ön fren yüzünden hem sabah işe giderken hemde akşam eve dönerken aynı gün içinde 2 kere düştüm....eve dönerken ki düşüşümde selenin altındaki çantam yere düştü üzerinden araba geçti....elektrik malzemeleri ve netbook bilgisayarım gitti 250 tl de ordan...motoruda 200 tl zararına verdim......varın zararımı siz düşünün...benim gibi para biriktiren bi yapıya çok koydu ama neyse....şimdi otobüsle gidip gelmekte uzun sürüyo ama yapacak bişey yok...belki yazın alırız bişeyler fazlada hız yapmayız...şimdilik hakkınızı helal edin...riskten kaçının....hadi bol şans

TATLIHIZ
06 Ocak 2013, 21:28
merhaba
önce ehliyet yüzünden polis toplam 300 ceza yazdı....bakıma götürmeye 1 gün kala yolda kaldı bakımla beraber 500 tl ödedim...arka balatanın yeni değişmesi sonucu arka fren tutmayınca sadece ön fren yüzünden hem sabah işe giderken hemde akşam eve dönerken aynı gün içinde 2 kere düştüm....eve dönerken ki düşüşümde selenin altındaki çantam yere düştü üzerinden araba geçti....elektrik malzemeleri ve netbook bilgisayarım gitti 250 tl de ordan...motoruda 200 tl zararına verdim......varın zararımı siz düşünün...benim gibi para biriktiren bi yapıya çok koydu ama neyse....şimdi otobüsle gidip gelmekte uzun sürüyo ama yapacak bişey yok...belki yazın alırız bişeyler fazlada hız yapmayız...şimdilik hakkınızı helal edin...riskten kaçının....hadi bol şans

Gecmiş olsun..

hisvarlar
06 Ocak 2013, 21:33
Kurtuldum demeniz yanlış bence, ehliyet yok, bakım yok ve bunlara bağlı sorunlardan dolayı zarara uğramışsınız. Yinede sizin için hayırlısı olsun. İleride ehliyetinizi alıp güzel bir motor ile devam edersiniz umarım.

vlknsyrn
06 Ocak 2013, 21:38
cok geçmiş olsun tahlihsizlikler ust ustee gelmiş..
soylemeden duramaycam kusura bakmayın ama güzel bi duş almanızı tavsiye ederim :mrgreen: :mrgreen:

serdar1547
06 Ocak 2013, 21:50
senin durumun için çok atasözü var ama burda söylenmez...
neyse geçmiş olsun,
motor işi ihmale gelmez ve bunu hiç unutmamak lazım...
ben dayanamayacağım o atasözünü söyleyeceğim ceza gelirsede iki üç gün yatar çıkarız artık.
işte o atasözü...varsa götün nasibinde s.k.lmek uçkur dokuz yerden çözülürmüş...

RunemagicK
06 Ocak 2013, 22:09
dostum kusura bakma da motor senden kurtulmuş:)
ehliyet yok, bakım yok, fren yok:)

murat_71
06 Ocak 2013, 22:09
cok geçmiş olsun tahlihsizlikler ust ustee gelmiş..
soylemeden duramaycam kusura bakmayın ama güzel bi duş almanızı tavsiye ederim :mrgreen: :mrgreen:

:))) çok güldüm yahu...

bardaktan
06 Ocak 2013, 22:17
Balatayı değiştirdin, tutmuyorsa ustanın yanına gideceksin tokadı çakacaksın. Motoru üzmeyecek biri almıştır inşallah.

erays
06 Ocak 2013, 22:33
geçmiş olsun, kurtulmayın da ders alın..

satoyama
06 Ocak 2013, 22:36
ehliyet yok: en büyük risk, haklı olsanız dahai haksız duruma düşersiniz

gerisi önemli değil.

Mengu16
06 Ocak 2013, 23:03
Hayırlı olsun, motosiklet sahibi olmak kolay bişey değildir :cherry:

brds
06 Ocak 2013, 23:07
kabahatin var hemde çok ama ben başka bir telden çalayım...ben bilim bileli bi terslik başladımı gerisi çorap söküğü gibi gelir...
bence o aralarda mola vermeliydin...neyse geçmiş olsun...yaza inş...forumlarda kal yinede...

speed_dream
06 Ocak 2013, 23:11
motor canını zor kurtarmış desek daha doğru olmaz mı :silent:

BLACK_ICE
06 Ocak 2013, 23:23
senin durumun için çok atasözü var ama burda söylenmez...
neyse geçmiş olsun,
motor işi ihmale gelmez ve bunu hiç unutmamak lazım...
ben dayanamayacağım o atasözünü söyleyeceğim ceza gelirsede iki üç gün yatar çıkarız artık.
işte o atasözü...varsa götün nasibinde s.k.lmek uçkur dokuz yerden çözülürmüş...

sen nasıl bi üyesin usta ya :queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:: queen::queen:

energy9991
06 Ocak 2013, 23:42
Arkadaşlar kesinlikle haklısınız....ama gerçekten hani derler ya çok okuyan mı bilir çok gezen mi diye bence en çok kazık yiyen bilir....
Siz tecrübeli olduğunuz için bilip konuşuyorsunuzda beni kendiniz gibi sanmayın...ben motoru ağustosta aldım aralıkta sattım yani 6 ay kullandım...almadan önce o kadar sordum taksiciler bile yaaa yok abi kaskın varsa adam gibi kullanırsan polis motor ehliyetin yoksa bişey demez dedi (bende e var bu arada)....motorun yağı bitmiş bende nerden bileyim yağ çubuğu yok motorun altında bi cam var ordan yağ seviyesine bakılıyormuş nerden bileyim....yağ bitince silindiri kitledi....çekici motorcu bakımı zartı zurtu derken 500 gitti.usta arka balatayıda değişmiş frene basınca viiik diye ses yapıyodu zamanla balata yerine alışınca geçer dedim ama o arada sattım.....öyle işte neyse bitti gitti....ama neyse...tekrar söylüyorum.....her zaman en çok kazığı yiyen bilir...

serdar1547
06 Ocak 2013, 23:44
sen nasıl bi üyesin usta ya :queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:: queen::queen:

kendi halinde,zararsız biriyim diye biliyorum kendimi

okan.turan
06 Ocak 2013, 23:49
gecmis olsun. abi sende haklisin nerden bilecen yaginin bittigini:)

BLACK_ICE
07 Ocak 2013, 00:03
Arkadaşlar kesinlikle haklısınız....ama gerçekten hani derler ya çok okuyan mı bilir çok gezen mi diye bence en çok kazık yiyen bilir....
Siz tecrübeli olduğunuz için bilip konuşuyorsunuzda beni kendiniz gibi sanmayın...ben motoru ağustosta aldım aralıkta sattım yani 6 ay kullandım...almadan önce o kadar sordum taksiciler bile yaaa yok abi kaskın varsa adam gibi kullanırsan polis motor ehliyetin yoksa bişey demez dedi (bende e var bu arada)....motorun yağı bitmiş bende nerden bileyim yağ çubuğu yok motorun altında bi cam var ordan yağ seviyesine bakılıyormuş nerden bileyim....yağ bitince silindiri kitledi....çekici motorcu bakımı zartı zurtu derken 500 gitti.usta arka balatayıda değişmiş frene basınca viiik diye ses yapıyodu zamanla balata yerine alışınca geçer dedim ama o arada sattım.....öyle işte neyse bitti gitti....ama neyse...tekrar söylüyorum.....her zaman en çok kazığı yiyen bilir...

şaka demi bunlar

turkish39
07 Ocak 2013, 01:14
Şimdi Suzuki kötü bi motor mu dememiz gerekiyor???:queen:
Her zaman savunduğum olay birebir yaşanmış yaw...
Bazı arkadaşlar kızacak ama motosikletin dayanıklı olup olmaması,çin,japon olup olmaması önemli değil gördüğünüz üzere.Her parası olan,hatta en az 2000 tlsı olup sıfır motor olan herkes motorcu olsaydı,çin,japon kavgası asla olmazdı.Anlayana...

drsteel
07 Ocak 2013, 01:28
sana bir tavsiye 2 el hangi aracı alırsan al. ilk yapman gereken iş yağına suyuna bakman. frenlerini kontrol ettirmen. birde tanımadık ustaya güvenmiyecen. çok fazla risk almışsın hala hayattasın buna şükretmelisin.

[Turan]
07 Ocak 2013, 01:33
Gece gece ne güldüm arkadaş :mrgreen:

Geçmiş olsun ne diyelim.

sedat_57
07 Ocak 2013, 02:25
Hiç yüzün gülmedi be reyis tüm olumsuzluklar seni buldu amma sendede yok değil bindiğin eşşeğin yağına suyuna bakmazmı yaw bi insan..Ama bu kadar kısa süreli pes etmemeliydin..Şansını bir dahakine şöyle 125-150 cc commuter tarzı motorlarda dene daha masrafsız olurlar..Bakarsın daha hayırlı olur..

rs_guven
07 Ocak 2013, 02:30
Geçmiş olsun.
Motosikletinin olmaması forumdan ayrılmanı gerektirmez ki.
Burası motosikletliler sitesi değil, motosiklet sevenler sitesi.
Uzun lafın kısası, yine arada foruma takıl.

ErknOzyurt
07 Ocak 2013, 02:33
Az gülmedim haa :)

F54
07 Ocak 2013, 02:33
harbiden suç sende kardeşim o zorluklarla aldığın motora biraz kıymet verseydin senin için daha hayırlı olurdu
çok ata sözü var sana gidecek ama işte hepsi müstehcen:P

salcano_7946
07 Ocak 2013, 02:45
boyle yazıların izahı olmadıgından mizahı oluyor işte......neyse ki motor canını zor kurtarmış....umarım yeni sahibi biraz daha insancıl olur....

amaninmb
07 Ocak 2013, 02:54
Hacım motor seçimin ve eskiden kimin kullandığı nasıl kullanıldığı , senin tecrübesizliğin vs. vs vs. Neyse ölmediğine şükredin.

Ve milletin sözünü boşverin. Yok kask tak polis birşey demez. Allah korusun birine vursanız "Kardeşim benim kaskım var amma kaza yaptım karşıdakinin masrafını olmayan sigortamdan ödersiniz" gibi bir cevap mı vereceksiniz?
Bir arabanız olsa cidden ona ehliyetsiz binermisiniz? ki 300 tl inanın az bir rakam ehliyetsizlik konusunda. Kusura bakmayın ama size birşey olmazsa bile karşıdaki insanların hakkına giriyorsunuz. Birşeye biniyorsanız önce onun gereksinimlerine bakacaksınız. arabanızda lastik olmadan gitmiyor gibi diyorsunuz.

Bu forumdaki çoğumuzun bi scooter yada başlangıç hikayeleri vardır. illaki düşe kalka bugunlere geliriz.
Benim 50CC lik scooterın kaç kere egsozu kırıldı kaç kere yolda kaldım amma böyle böyle tecrübe oldu. aldığınızda hiç bakıma götürdünüzmü yada düzenli bakıma gittinizmi yoksa eşşek misali sür babam sür...

Eşşeğe bile yemini suyunu vermeyin ölür. Bu hayvanlarda öyle. sadece benzin koyup gazlamakla bitmiyor.

Ama nasip diyelim. hayırlısı olsun.
Belki bi trafik canavarı daha yaya kaldı :)
Kusura bakmayın Gerçekler acıdır.

Tolga Can
07 Ocak 2013, 12:59
Hem motor hemde sen kurtulmuşsun. ikinizinde hakkında hayırlısı olsun ;)

V@R@D£R0
07 Ocak 2013, 15:19
şu yok bu yok yazılınca aklıma eyvah eyvah 1 in başındaki sahne geldi
http://g1301.hizliresim.com/15/7/hqywh.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
komutan:
-can yeleği yok
radar reflektörü yok
sancak iskele lambaları çalışmıyor
denize elverişli belgesi yok
üseyin:
-motoruda yok bunun:)
kaptan:
-üseyin emen satınyon beaa

GP500-1st
07 Ocak 2013, 15:54
Cana gelmeyip mala gelmiş, bazı şeyler netten ve araştırarak değilde uzun yoldan öğrenilmiş. Sağlık olsun...

seigen
07 Ocak 2013, 15:55
İbret alınacak bir hikaye :)...

Muhendis45
07 Ocak 2013, 16:04
Gecmis olsun, ders olmustur bu sana kardesim, 1 musibet 1000 nasihat misali, aynisini yasamazsin umarim tekrar.

scorpions_59
07 Ocak 2013, 22:07
Allah senden razı olsun arakadaş az gülmedim, geçmiş olsun.

Carl Gustav
08 Ocak 2013, 02:40
merhaba

İbretlik paylaşım.

Sepetçioğlu
08 Ocak 2013, 03:36
Bedevilik var biraz :) hakkında hayırlısı kardeşim, tecrübe olmuş senin için, kulağına küpe olsun.