PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda CBF 150 Hız denemem.

Sayfa : [1] 2

onuRRtas
05 Ocak 2013, 18:03
Merhaba millet ! :)

Bugün öyle inceden bir turlayayım dedim, marmaris'in çıkışındaki dağlardan aşağı sallanmaya karar verdim. Aklıma da ilginç bi video çekme yöntemi geldi. Kaskın önündeki gaga'yı çıkarttım. telefonu oraya koydum zaten uzun burunluyum telefon durur orda :queen:

Güzel bi hız denemesi oldu, motosiklet tamamiyle orjinal eksoz'unda bir delik dahi yok. :)

Son hız 140 KM/H oldu.

30.000 km de, komple servis bakımlı. 105'i geçmeyen CBF'lerin olması şaşırtıcı sanırım. Motoru bile bir kere açılmadı henüz.

Video da budur efenim, buyrunuz.

http://www.youtube.com/watch**********

chozen
05 Ocak 2013, 18:07
Sanırım yol biraz yokuş aşağı yoksa 140 km yapması olanaksız cbf 150 nin ben 200 lüğüne çevrilmişine biniyorum şu anda ama 125 km yi geçemedim .

onuRRtas
05 Ocak 2013, 18:09
Düz yolda 120 KM/H ye ulaşıyorum biraz yokuş aşağı fakat çok virajlı bir yol orası da direk öyle bayıraşağı denilebilecek bir yer değil yani. :)

htmetin
05 Ocak 2013, 18:09
off süper olmuş :santa:

Tİme_shİft42
05 Ocak 2013, 18:10
Virajlara nasıl girilir bakında öğrenin gibi olmuş :queen::queen::)

mete_han
05 Ocak 2013, 18:10
rampa aşağı rahatlıkla yapıyor...yeterki kaptırsın rüzgar da önemli etken tabi...

ben 130 kiloyla bile 130 km hız yapmıştım...

[url]http://www.izlesene.com/*******

...

Ama Onur bu gazlamadan sonra bi 150 gram yağ gitmiştir...piston kafasındaki çızıklar da cabası...bu dönemlerde yağ eksiltme tavan yapar...sana bi motor sıfırlama yolu gözükür şimdiden bilgin olsun...:P

onuRRtas
05 Ocak 2013, 18:13
Rampa aşağı 120'yi geçemediğinden yakınanlar var. :)

Rampa aşağıdır video ama düz değil çok keskin virajları var farkettiyseniz her tarafta 50 70 tabelaları var ben 120 130 giriyorum virajlara :P

İyi niyetleriniz için teşekkür ederim :)

mete_han
05 Ocak 2013, 18:16
yeni cebefem 1500 km de ve hiç zorlamıcam ahdım var...daha 100 yapmadım..temiz kullanıcam uzun ömürlü olsun biraz...

onuRRtas
05 Ocak 2013, 18:16
rampa aşağı rahatlıkla yapıyor...yeterki kaptırsın rüzgar da önemli etken tabi...

...

Ama Onur bu gazlamadan sonra bi 150 gram yağ gitmiştir...piston kafasındaki çızıklar da cabası...bu dönemlerde yağ eksiltme tavan yapar...sana bi motor sıfırlama yolu gözükür şimdiden bilgin olsun...:P

Abim benim motor yağ eksiltmiyor :) Yine gittiim baktım yağ hala full çizgisinde :) Ne ayak bilmiyorum ama eksiltmiyor :)

mete_han
05 Ocak 2013, 18:19
var bi hikmeti o zaman senin makinnın...:P

chozen
05 Ocak 2013, 18:19
Abim benim motor yağ eksiltmiyor :) Yine gittiim baktım yağ hala full çizgisinde :) Ne ayak bilmiyorum ama eksiltmiyor :)

Yağ yakmamaya çözüm konuyu açtım bakabilirsiniz :wiinkk:

onuRRtas
05 Ocak 2013, 18:20
Yağ yakmamaya çözüm konuyu açtım bakabilirsiniz :wiinkk:

Ben orjinalciyim hocam :) Benim motoru açılmamış Orjinal CBF150'm yağ yakmıyor :)

Arda_Karaca
05 Ocak 2013, 18:20
O nasıl müzik öyle :) İzlerken gerilimi tavan yaptırıyor.

onuRRtas
05 Ocak 2013, 18:23
O nasıl müzik öyle :) İzlerken gerilimi tavan yaptırıyor.

O sırada o hızı yaparken o çalıyordu kulağımda ayıp olmasın ben öyle yaptıysam sizde öyle izleyin dedim

Prodigy - invaders must die şarkının adı :)

acemi60
05 Ocak 2013, 18:26
Bundan 20 küsür yıl önce dağ inişlerinde mobiletin kayışını boşa alıp sallanırdım. Çok zevkli olurdu. Benim son hızdan anladığım düz yolda yaptığı. 2011'de aldığım CBF150 nin motoru 110'dan sonra dağılacak gibi sesler çıkarmaya başlıyordu. Benim CBF150'ye biçtiğim son hız 110 km/h dir.
http://youtu.be/19eCygP5kTY

Reşit
05 Ocak 2013, 18:37
CBF 150'nin güvenli seyir süratı 60-80 km/h arasıdır. Daha yüksek sürat yapmayın şu motorla. Amacına uygun değil çünkü. Ailenizi düşünün, üzmeyin kimseyi :rendeer:

Mengu16
05 Ocak 2013, 18:41
Forumda böyle hız denemesi konulu başlıklar açmak yasak, yani bu konu birazdan uçarsa kimse darılmasın :cherry: ama gezinti videosu koyarsınız arada motor hız sınırlarını aşar ona bişey diyen olmaz.

onuRRtas
05 Ocak 2013, 20:44
Forumda böyle hız denemesi konulu başlıklar açmak yasak, yani bu konu birazdan uçarsa kimse darılmasın :cherry: ama gezinti videosu koyarsınız arada motor hız sınırlarını aşar ona bişey diyen olmaz.

Açıkçası apaçi değilim ben :) Bu video çekilirken bütün korumalarım üstümdeydi. Şayet güvensiz birşey de yok. Sadece CBF 105'i geçmez mantığını yoketmek istedim. Kimsenin canını falan da tehlikeye atmıyorum bu video'da, yönetimin bunu gözönünde bulunduracağına da eminim. :rendeer:

Tolme
05 Ocak 2013, 20:51

...

sonrada motörüm yağ yakıyor cırcır oluyor diyon müstehak sana ,hacı benim motor 140 geçmio benede mi alsak bi cbf :)

onuRRtas
05 Ocak 2013, 20:52
sonrada motörüm yağ yakıyor cırcır oluyor diyon müstehak sana ,hacı benim motor 140 geçmio benede mi alsak bi cbf :)

Ramço abi bile aldı CBF :P Birgün herkesin CBFi olacaaaaaaaaaaaak :queen:

mete_han
05 Ocak 2013, 20:59

ganga motoru sert kullanıcam tamam ama usun süreli sıkıştırmıcan bu kadar basit...200 gr fazla yağ koyarsan sikinti yok...:P

aksoyy
05 Ocak 2013, 21:00
5. vitesten sonra peygamber vitesine atılmış gibi sanki öle bişey mi yoksa nedir anlamadım ama virajlara iyi giriyosun.

haojin2005
05 Ocak 2013, 21:04

http://f1301.hizliresim.com/15/5/hp6b9.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

mete_han
05 Ocak 2013, 21:07
01.53 deki korna sesi bana şeyi hatırlattı...road runnerdaki bip bip...:P

http://www.youtube.com/watch?v=zTsxI2_7p3g

onuRRtas
05 Ocak 2013, 21:13
5. vitesten sonra peygamber vitesine atılmış gibi sanki öle bişey mi yoksa nedir anlamadım ama virajlara iyi giriyosun.

peygamber vitesi nedir? :D

Viraj konusunda ise teşekkür ederim daha eksiğim çok ama öğreniyorum =))

utkan35
06 Ocak 2013, 00:07
eline sağlık güzel video olmuş bizde drift war y hafif eğimli 20 derece eğimli yolda 2kişi 140 yapiyor düz yolda da 2 kişi 110 120 arası 120yi geçmiyor

Benli
06 Ocak 2013, 00:27
Bisikletlede yapıyorlar bu süratleri (yokuş aşağı) you tube ta var videoları.

onuRRtas
06 Ocak 2013, 00:31

İyi güzel de, ben veya burdaki kimse " bisikletler de bu hızı yapabilirmi ? " diye bir soru sormadı :)

Benli
06 Ocak 2013, 00:41
Benimkisi sadece yorum , yokuş aşağı yaptığınız bu deneme de , o ve benzer motorların rahatlıkla ulaşabileceği süratlere ulaşmışsınız normal bir durum bence , abartmıyorum bisikletle yanlış hatırlamıyorsam 170 gibi bir sürate ulaşabiliyorlar ilginç olan bu bence "yokuş aşağı" !!!.

mbuyuk
06 Ocak 2013, 00:51
boşa alsan dahada hızlanırdı o yokuşta 160 gibi :cherry:

olcaybr
06 Ocak 2013, 00:59
bi kaç kez sürdüm çok konforlu rahat sürülebilir bi makina ama bi sevemedim bu cbf in tipini :) (kimse yanlış anlamasın üstüne alınmasın şahsi fikrim)
ayrıca arkadaşın sürücülüğü iyiymiş.

speed_dream
06 Ocak 2013, 01:02
süper video olmuş sunum da 10 numara :thumleft:
birdahakini cep telefonuyla değil de daha kaliteli ve sabit bir çekimle bekliyoruz :king:

Benli
06 Ocak 2013, 01:05
Onur üşenmedim tek tek videoları seyrettim , ne anlatmak istediğini hala anlamış değilim , bu motor düz yolda 110 civarı bir sürat yapıyor yokuş aşağı haliyle bu sürat artacak bunu 10 yaşında çocuğa sorsak söyler !! burada bilinmiyen ne ? gerçekten anlıyamadım bilgilendirme yapabilirmisin ?

kanucan
06 Ocak 2013, 01:10
Açıkçası apaçi değilim ben :)

Aklıma ''Saksı değilim ben!'' geldi. :queen:

onuRRtas
06 Ocak 2013, 01:22
Onur üşenmedim tek tek videoları seyrettim , ne anlatmak istediğini hala anlamış değilim , bu motor düz yolda 110 civarı bir sürat yapıyor yokuş aşağı haliyle bu sürat artacak bunu 10 yaşında çocuğa sorsak söyler !! burada bilinmiyen ne ? gerçekten anlıyamadım bilgilendirme yapabilirmisin ?

bak kardeşim. Eski kasa CBF 150 lerin hepsi 9.100 devire sahip.

Ama bu 9100 e geldiğinde ben 141 km hız yapıyorum benim videomdan farkettiğin üzere.

Ammavelakin bu 9100 devirde başka CBF ler 120 yapıyor , 130 yapıyor 132 yapıyor duruma göre değişiyor bu.

Biraz kalın anlatmış oldum fakat dikkatli okursan anlayacağına eminim :)

boşa alsan dahada hızlanırdı o yokuşta 160 gibi :cherry:

Virajlarda nasıl durucaz hocam :rendeer:

süper video olmuş sunum da 10 numara :thumleft:
birdahakini cep telefonuyla değil de daha kaliteli ve sabit bir çekimle bekliyoruz :king:

Çok teşekkür ederim hocam. Umarım daha kaliteli bir çekimle karşınıza çıkarım yine :))))

GorkeM
06 Ocak 2013, 01:25
Lütfen hız denemesi , son hız videoları paylaşmayalım.
Video linkleri kaldırılmıştır.

Ayrıca video çekiminde telefonu nereye sabitlediğinizi merak ediyorum.

onuRRtas
06 Ocak 2013, 01:27
Lütfen hız denemesi , son hız videoları paylaşmayalım.
Video linkleri kaldırılmıştır.

Ayrıca video çekiminde telefonu nereye sabitlediğinizi merak ediyorum.

Gülmeyeceğinize söz verirseniz söylerim :)

GorkeM
06 Ocak 2013, 01:34
Sanırım kaska yapıştırdınız. Aman dikkat telefon uçabilir.

Şaka bir yana , hangi motor olursa olsun , limitleri zorlamak şakaya gelmez.
Son hız denemeleri , hele ki kamerayla en tehlikeli sürüş denemeleri.
Kamera ile çekilen videonun nasıl çıkacağına odaklanıp sürüşe dikkat edilmiyor , zamanında yaptım biliyorum :P
Cbf'in de limitleri belli. Bir süre ben de kullandım , tekerleri , fren teşkilatı buna göre değil.
Her motor sahibi kendi motorunun son hızını denemiştir , ama bunu kendi güvenliğiniz için hobi haline getirmeyin, özellikle de kamera ile.
Iyi ve güvenli sürüşler :)

onuRRtas
06 Ocak 2013, 01:36
Sanırım kaska yapıştırdınız. Aman dikkat telefon uçabilir.

Şaka bir yana , hangi motor olursa olsun , limitleri zorlamak şakaya gelmez.
Son hız denemeleri , hele ki kamerayla en tehlikeli sürüş denemeleri.
Kamera ile çekilen videonun nasıl çıkacağına odaklanıp sürüşe dikkat edilmiyor , zamanında yaptım biliyorum :P
Cbf'in de limitleri belli. Bir süre ben de kullandım , tekerleri , fren teşkilatı buna göre değil.
Her motor sahibi kendi motorunun son hızını denemiştir , ama bunu kendi güvenliğiniz için hobi haline getirmeyin, özellikle de kamera ile.
Iyi ve güvenli sürüşler :)

Kask iyi tahmindi ama yanıldınız :P

Ls2 kaskım var, kaskın gaga'sını çıkarttım. Kaskı taktıktan sonra vizörü açtım videoyu başlattım telefonu yola bakacak şekilde burnumun önüne koydum kaskı kapattım burun da uzun olunca hiç sorun olmadı düz durması :queen: Zaten üstte gözlerime yolu gösterecek pay da kaldığı için hiç sorun yaşamadım, güvensiz bir durum yok :)

Evet bende biliyorum 140 la giderken durmak biraz sıkıntı olabilir CBF150'de :)

Öylesine bi denemeydi bu tabiki herzaman denemeyeceğim, iyi niyetleriniz için teşekkürler efem. :)))

eren özer
06 Ocak 2013, 01:55
Bisikletlede yapıyorlar bu süratleri (yokuş aşağı) Youtube ta var videoları.
Aynen Sana katılıyorum Bisikletle 140 ın üzerine çıkanlar var .
Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunda Marmaris demiydi Antalya mıydı tam hatırlamıyorum , hafifi virajlı yollarda aşağı doğru inerken ortalama hızları 120 KM deydi Sporcuların
Kendimden örnek verecek olursam, Belki bu sene değil ama geçen seneye kadar bisiklet sürerdim paso ,sürmesini çok seven ve zevk alan biryim Terleme dışında bir yorgunluk asla hissetmedim, o Kadar ki çok sürüyordum . Son hızda ise Mersin Halinin yan tarafında otoban Girişi var düz yolda Hız denemesi yaptık 3 Bisiklet olarak sayaçlarda var tabi
Bi arkadaşda özel ince teker Hafif farklı bir direksiyonu olan bisiklet vardı Ben 78 Km h ile onun Hep önündeyken Onda 88 görünüyormuş oda son hız olarak 88 Görünüyor sayaç
Yani sayaç farklılığıda etken olabilir ama genel olarak Son hız yokuş aşşağı değil düz yolda belirlenir
Bu arada videonu izleyemedim Link yıldız görünüyor ******* bu şekilde

mbuyuk
06 Ocak 2013, 01:58
Virajlarda nasıl durucaz hocam :rendeer:

eşhedü enlaailahe ....... anladın sen :mrgreen:
açıkçası ben 100 üzerine pek çıkamıyorum korkudan ziyade motor çatlayacakmış gibi oluyo bir de hızlı gitmek gibi bir merakım olmadığından herhalde genelde sakin kullanıyorum ama sen yinede dikkat et kardeş :rendeer:

Mengu16
06 Ocak 2013, 02:01
JLRDRzMWIsg
Bisikletle 180 yapan adamın hazin sonu :) ölmüyor ama pek iyi hissettiğini sanmıyorum kaza sonrası.
Bu arada videoyu ben ispiyonlamadım kesinlikle başlıkta hız denemesi yazıyor moderatör konuyu görüp bakmıştır.

eren özer
06 Ocak 2013, 02:06
Bu videonun Linkini tekrar atarmısınız Hatta mümkünse .com dan sonrasını da atın bende hepsi ***** Olarak görünüyor :S

cbr125cbr
06 Ocak 2013, 02:08
Bu videonun Linkini tekrar atarmısınız Hatta mümkünse .com dan sonrasını da atın bende hepsi ***** Olarak görünüyor :S

Görkem kaldırdım linki dedi ya :) Onur tekrar atmak istemez bence :) özelden isteyebilirsiniz...

Ramazan Can
06 Ocak 2013, 02:09
ben cbf de 110 dan yukarı göremiyorum... acil kilo vermem lazım... zaten 110 km ile biraz kullanayım birazda sıkıştırayım bir su bardağı yağ koyuyorum.... bile bile cbf aldım....

speed_dream
06 Ocak 2013, 02:19
ben anlamıyorum moderatör arkadaş neden kaldırıyor video linkini.
ve ya neden bu videoları paylaşmıyoruz.
şimdi siz bu linki kaldırınca motorcular bunu yapmayı bırakacak mı:silent:
ve ya netten bu tarz videolar seyretmekten vaz mı geçecez :sunny::silent:
tamam kabul ediyorum hız yapmak tehlikeli olabilir ama böyle bir paylaşım platformunda bunu engellemek de saçma ötesi :farao:kusura bakmayın

pompei
06 Ocak 2013, 02:32
Yokuş aşağı 140 yapmaka iyi hoşta düz yolda zar zor 120 yapan motor ile bi kamyon bi araç sollayamadıktan sonra ne işe yara anca cahil cühella kesim tav olur. Youtube başlığı Honda CBF 150 SpeedTest 140 KM/H

onuRRtas
06 Ocak 2013, 02:43
Yokuş aşağı 140 yapmaka iyi hoşta düz yolda zar zor 120 yapan motor ile bi kamyon bi araç sollayamadıktan sonra ne işe yara anca cahil cühella kesim tav olur. Youtube başlığı Honda CBF 150 SpeedTest 140 KM/H

Video adını verdiğiniz için teşekkür ederim şayet yanlışınız var, CBF'te sollayamadığım kamyon otobüs vs falan olmadı benim bugüne kadar :)

Gayet uzun yollara da gittim, Uzun yolda ortalama 100 km/h hızla seyrediyorum. bir sollama sırasında 115 i bulmam inanın zor olmuyor :)

Cahil cühela kesimle işi olacak bir adam olduğumu da zannetmiyorum şayet, iyi günler dilerim :)

cbr125cbr
06 Ocak 2013, 02:46
Video adını verdiğiniz için teşekkür ederim şayet yanlışınız var, CBF'te sollayamadığım kamyon otobüs vs falan olmadı benim bugüne kadar :)

Gayet uzun yollara da gittim, Uzun yolda ortalama 100 km/h hızla seyrediyorum. bir sollama sırasında 115 i bulmam inanın zor olmuyor :)

Cahil cühela kesimle işi olacak bir adam olduğumu da zannetmiyorum şayet, iyi günler dilerim :)

Cahil cühela kısmı sahibinden.com da şöyle der. 140 yapıyor daha da yol bitti ben basamadım :) Bunların önüne geçmek için söyledi sanırım arkadaş. Hoş cbf150 başlığında sorsan herkes söyler güveli sürüş 90 max 120 diye.

pompei
06 Ocak 2013, 03:04

Dostum senin için söylemedim video izleyen kesim için dedim 140km/h gördüğüne tav olur anlamında.

Sollama işine gelirsek bir video vardı şuan aradım ama bulamadım cbf 150 ile otobanda kamyon arkasında 110km/h ile giderken sollamaya kalktığında hızı 95km/h düşüyordu bunu demek istemiştim.Sen daha iyi bilirsin gerçi rüzgardan kesilmeleri.