PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosiklet silindirine gömlek çaktırmak

mehemt
04 Ocak 2013, 02:25
Tüm arkadaşlara merhaba 250cc motosikletime Konya'da bir firmaya pik dökümden özel gömlek yaptırdım sizce orjinalini tutarmı ne kadar dayanıklı olur firma malını çok övdü.

olcaybr
04 Ocak 2013, 02:53
orjinali ile birebir olcağını zannetmiyorum çünkü motor bloklarındaki gömlekler gerek içerdiği alaşım elementi gerek gördüğü ısıl işlemler göz önüne alındığında özel parçalardır.Birebir tutturulması mümkün olmayabilir.

yamyamaha
04 Ocak 2013, 04:16
sonucu merak ettim konuyu takip edeceğim.

madcenter
04 Ocak 2013, 06:48
orjinali ile birebir olcağını zannetmiyorum çünkü motor bloklarındaki gömlekler gerek içerdiği alaşım elementi gerek gördüğü ısıl işlemler göz önüne alındığında özel parçalardır.Birebir tutturulması mümkün olmayabilir.

Aynı şeyleri söyleyecektim eskiye göre genleşme daha çok olabilir düşük hızlarda çekişte vesairede o kadar fazla fark olmaz ama yüksek devirlerde daha yüksek ısı olacağından son sürat düşecektir

sbr
04 Ocak 2013, 10:16
belkide orjinalinden çok daha dayanıklı ve sorunsuz olacak.kimse olayın bu tarafını düşünmemiş. yaptıran firmayı bilmiyorum ama konya sanayisi çok gelişmiş bir yerdir. arkadaş belkide çok iyi bir yerde yaptırdı. bunu kimse düşünmemiş.

taylo
04 Ocak 2013, 10:56
Silindiri taşlayıp direk alüminyuma çaktıysanız sıkıntı olacağını sanmıyorum.Silindirin içine çakarsanız soğutmada sıkıntı çıkabilir.Silindir yada gömlek malzeme olarak pikten yapılır zaten.

greyhorse
04 Ocak 2013, 12:45
Silindir ve gömlek zaten dökümden yapılır.Fazladan karışımlar konulabilir:Titanyum,Krom gibi...Birebir aynısı olur silindiri götürdüysen elinde'ki malzemeye göre değilde bu malzemeden kullan dediysen.Hatta daha iyisi bile taktırabilmen mümkün.Krom kaplı olanlar(CRv+Pik)pik 1000 dereceye kadar stabil,5000C'de esnemeye başlıyor

mehemt
05 Ocak 2013, 01:23
Gömleği çakan rektefiyeci usta Konyadan gelen malzemeye garanti verdi. bu malzeme pik dökümden yapılıyor ve tam sertleşme sağlanması için bir yıl dışarıda bekletiliyor dedi. motosikletimin markası Kawasaki KLR 250 alüminyum tek silindir su soğutmalı. silindir çaktırıp da deneyim sahibi olan arkadaş var mı?

amaninmb
05 Ocak 2013, 01:37
Gömleği çakan rektefiyeci usta Konyadan gelen malzemeye garanti verdi. bu malzeme pik dökümden yapılıyor ve tam sertleşme sağlanması için bir yıl dışarıda bekletiliyor dedi. motosikletimin markası Kawasaki KLR 250 alüminyum tek silindir su soğutmalı. silindir çaktırıp da deneyim sahibi olan arkadaş var mı?

Konya Pik Döküm yapan 3-4 yere web sitesi yapmıştım ve Sanayilerde çok dolandığımdan işyerlerinin çoğunu bilirim. Firma ismi varmı? Bir araştırayım.

M.SercaN
21 Şubat 2013, 21:45
Selamlar, Elyapımı bir motor yapıyorum. İstanbul'da yaşıyorum şu aralar. Acilen Uygun Fiyatla Gömlek çakabilecek ya da yönlendirebileceğniz bir usta olursa yardımcı olmanızı rica ediyorum. ÇOK acil bir şekilde. İzmir'de olur ancak İstanbul'da olması önceliğim..

Konu burada:
http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/112022-elyapimi-motoruma-elektronik-atesleme-sarj-dinamosu-yapmak-istiyorum-yardimlariniz.html Şimdiden teşekkürler..

---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 21:43 ----------

Bu arada burayı çok takip edemiyorum. Açtığım konuya cewap yazarsanız sewinirim, teşekkürler..