PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ER ( energ relase ) hakkında bilgisi tecrübesi olan

makseli
02 Ocak 2013, 01:41
Bugün serviste biri ile karşılaştım ( 3 ten fazla kendi arabası ve 10 dan fazla kendi motorunda denediği bu üründen bahsedince haberim oldu )

5 motor büyük cc olmak üzere bütün motorlarında denemiş ve yeni aldığı titanic 200 de de kullanacakmış. tavsiye etti.

belki eskiler bilir Doktor Ziya abi. 112 motorize ekip diye söylemişti sanırım.

http://www.volvoservisleri.com/userfiles/images/ER_ENGINE_TREATMENT.jpg

bu ürün hakkında bilgi sahibi olan veya tecrübesi olan var mı ?

Tolme
02 Ocak 2013, 04:17
hiç duymadımda kullanmadım da ama izmirde bir arkadaşım tavsiye üzerine kendi xmaxine bor power mı öyle birşey koymuştu,alet 1 haftada yatak piston dağıtmıştı,2000tl ye yakın masraf çıkardı makinesi.

Mengu16
02 Ocak 2013, 04:25
Bana göre böyle ürünler yarardan çok zarar getiriyor yukarıdaki beyefendide yazmış ayrıca ürünün kutusunun üzerinde treats one engine diyor bir motoru iyileştirir yani, bitik motorları tamir etmeyi hedefleyen bir ürün. Yeni aldığı titanic 200'de kullanacaksa bu yağ katkı zımbırtısını motora yazık doğrusu. Ayrıca hiç anlamam bu yağ katkıcıları madem işi çok iyi biliyo neden motor yağı üretmiyolar ?

makseli
02 Ocak 2013, 15:23
motor katkı ürünü deyince hemen bor akla gelmesin :)

ben deneyecem arkadaşlar. aha da yazarım buraya. ama en az 1000 km geçmesi lazım...

kenerda dursun bakalım... http://www.kemaloto.com/Urun/musteri_hizmetleri.asp?mh_sayfa=iletisim

erro
02 Ocak 2013, 15:25
mustafa sen niye böyle işlere girmeye başladın hacım:)

makseli
02 Ocak 2013, 15:27
mustafa sen niye böyle işlere girmeye başladın hacım:)

gumarda para gıymaya başlayan biri gibi oldumyala :)

adam baya övdü, merak ettim. şimdi burda söylesem "la bırah öyle şeymi olur" diiceniz şeyler :)

adam kelli felli biraz yaşlı dohtor. inandım ne diyim

Mengu16
02 Ocak 2013, 15:38
motor katkı ürünü deyince hemen bor akla gelmesin :)

ben deneyecem arkadaşlar. aha da yazarım buraya. ama en az 1000 km geçmesi lazım...

kenerda dursun bakalım... http://www.kemaloto.com/Urun/musteri_hizmetleri.asp?mh_sayfa=iletisim
Abi ben motora bi üfürsem bu yağ katkı zımbırtısından daha çok yararı olur valla :cherry: Yazık motoruna gerçekten yazık :salut:

İHTİYAR
02 Ocak 2013, 18:55
Motorunuzda tam sentetik yağ kullanıyorsanız kesinlikle hiç bir katkı maddesi koymamalısınız. Yağınızın özelliğini bozar.
Yağ üreticileri zaten gereken katkıları formüle ederek yağa imalat sırasında koyarlar sonradan eklenen katkılar bu dengeyi bozar.

Tamamen örnek olsun diye yazıyorum, koyacağınız katkı, yağın içine orjinalde eklenmiş olan köpük kırıcı denilen maddeyle etkileşime girip bozabilir.

ozgurakman
02 Ocak 2013, 19:17
yakıt hatlarına takılan manyetik zımbırtılar, yağ ve yakıt katkıları, efendime söyleyeyim lastiğe basılan nitrojen, engine flush lar vs. vs. bunlar tamamen sistemdeki dönmeyen ya da yavaş dönen çarkları (sektörleri) hızlandırmak için satılan para tuzağı şeyler. ha ne var ki paranız çoktur, malınız ve emeğiniz kıymetsizdir... o zaman kullanabilirsiniz. bir şey eğer yetkili servis garantisi altında konulmuyor ise kesinlikle aracıma koymam/takmam/katmam.

eğer gerçekten çok yararlı olsaydı üreticiler direk kullanırdı. bu zamana kadar 10 tane motoru olduğuna göre bu adam hiç motor eskitmemiş, yani elindekinin zararlarını/faydalarını uzun vadede ölçmemiş.

GorkeM
02 Ocak 2013, 19:28
Bu tür ürünleri ben de tavsiye etmiyorum.
Test ettim mi? Hayır.
Fakat mantık olarak düşününce , en iyi kimyagerlerin çalıştığı multi milyarder yağ şirketlerinin ürettiği yağın içine , onların %2si büyüklüğündeki ,bazılarının adı dahi duyulmamış şirketlerin ürettiği katkıları katmak biraz mucize beklemek gibi bir şey.