PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yatmış motosiklet satın almak hk.

K o r @ y
31 Aralık 2012, 23:10
Merhabalar ,iyi geceler ,mutlu seneler arkadaşlar.
Uzun zamandır motosiklet arıyorum. Yada Suzuki söz verdiği tarihte bana motosikletimi vermediği için süre uzadı. (inazuma aralık 15)
Bugün arayışımla ilgili bir ışık doğdu ve siz değerli MT doslarımla paylaşmak istedim.
Konu şu; 2007 yılında CBF500 motorum vardı. Bu motordan aldığım zevki sonraki dönemlerde yakalayamadığım için içimde ukde kaldı.
Özellikle son dönemlerde CBF500 arayışına girdim. Derken , Honda'nın fabrikasında açık arttırmayla satılan (hondanın Amiri almış) motor denk geldi.
Gelelim can alıcı sorulara :) ; motor 2006 model olmakla birlikte, 3000 km ye bile gelmemiştir. Uzun süreli yatmış motor ne gibi sorunlar çıkarır ,yada alınır mı?
Aramızda uzun süre yatmış motor alan var mı? Nelerle karşılaştı? Şimdiden cevaplar için herkese çok teşekkür ediyorum. Saygılar ,sevgiler...

---------- Post added at 21:10 ---------- Previous post was at 21:06 ----------

Moderatör , bu konuyu silermisiniz. Başlık açarken yanlış manada kelime kullandım. Teşekkürler..
arkadaşlar sizde kusura bakmayın ...

alikan
31 Aralık 2012, 23:33
abi eyer kapalı garajda yatmışsa ve ellenmemiişse al büyük sıkıntı olmaz ama parçaları sökülmüş deyiştirilmiş yıpranmışsa sorun çıkarır

harun27
01 Ocak 2013, 00:42
bu hondada mudur olan kişi bu motoru stoklarda kalandan mı almıs yani cbf 500 ün satısı durduktan sonra? biraz açık yazarsanız daha anlasılır olur... Eğer öyleyse hiçbir problem olmaz bence ama cok içinde bi sıkıntı kalırsa motorun tum sıvılarını değiştirirsin bakımını da yaparsın detaylı olarak hiçbirsey olmaz o zaman... Kilometresinden eminsen al ama biliyosun ki kilometre düşürme ülkemizde sık karsılasılan bir olay malesef

sedat_57
01 Ocak 2013, 00:59
kanka zaten kimse senin motor alamayacağına inandığı için yorum yapan pek olmamış :queen:

Levent68
01 Ocak 2013, 01:01
Eğer sadece yatmış ise bütün sıvılarını değiştir ve gönül rahatlığı ile kullan. Hiç bir şey olmaz.

Ramazan Can
01 Ocak 2013, 01:10
al korkma ufak tefek bakım ile işlem tamamdır...

çelikatlı
01 Ocak 2013, 02:10
bulmuşun mis gibi motoru alıyımmı diye soruyosun almıyosan ben alim:) adamlar samanlıkta bmw arıyo anadoluda yatmaktan zarar gelmez. en kötü oksit olmuştur 2kutu wd40,a bakar

maxi97
01 Ocak 2013, 03:59
yatan motor aldım pişmanım. sebebini ybr forumundan görmüşsündür zaten. yatan motor alınmaz...

Mengu16
01 Ocak 2013, 04:01
Piston silindiri 100 liraya değişen motorun yatması rodajın berbat ötesi yapılması pek sorun değil ama 3-4 bin liraya rektefiye olan motorun yatması büyük sorun.

K o r @ y
01 Ocak 2013, 12:08
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar..çok sağolun...