PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sürücü kursu ücretleri

alikan
31 Aralık 2012, 01:37
selamın aleyküm

abilerim a2 ehliyet almak için kursa ne kadar para veriyoruz ehliyete ne kadar para veriyoruz trafik şubeye ne veriyoruz güncel bir bilgisi olan abim varmı içinizde temmuz'un onun da ehliyete yazılcam o zamana kadar para biriktireyim ne kadar biriktirmem gerektiyini biliyim kask dizlik eldiven sorun deyil rahmetli babamdan kalan bir sürü set var sıkıntı yok
birde o zamana kadar 2012 cbr125r 2.el fiyatı ne olur tahminizi alıyım

Garip
31 Aralık 2012, 01:45
bi arkadaşım B den A2 ye 750 ye anlaşmıştı.. bu fiyat 2012 temmuz ayında 450 tl idi. ne derece doğrudur bilemem.. ben almıştım 2012 temmuzda

ogzcngdk
31 Aralık 2012, 01:45
kurs ücreti değişir 250 ile 500 arası ben 350 ye yazılmıştım
direksyon ve teorik sınav ücreti toplam 100 lira
trafik şube toplam 184 lira ama yeni yıla giriceğimiz için tahminimce zamlanacak

yani toplam ortalama 600 lira falan oluyor

alikan
31 Aralık 2012, 01:55
cevaplarınız için teşekür ederim tahmini fiyata yakın bi fiyat geldi sorun deyil sağolun

dignity
31 Aralık 2012, 02:04
yılbaşında ehliyet harçları artıcakmış yalnız

alikan
31 Aralık 2012, 02:09
harç mı veriyoruz haraçmı veriyoruz anlıyamıyorum yılın 2. çeyreyinde birde benzine zam gelir

sedat_57
31 Aralık 2012, 02:09
bendede A2 var B alma niyetim var aslında hiç istemiyordum ilk zamanlarda..yaşlanıyoruz haliyle elden ayaktan :P ne kadar kurs ücreti tutar tahmini ve sadece motordan mı sınava girmem gerekir..

alikan
31 Aralık 2012, 02:17
sedat abi sadece motor mu bi düşünüyüm evet sadece motor galiba şöförlük varmı bari direksiyonda sıkıntı yaşama bir sorum daha var bu başlık altında soruyum şöle bi isteyim var bu mümkün mü kaskımın camı siyah olcak yada şu ayna gibi olanlardan dışardaki beni göremiycek hem ışık drek gözüme vurmaz ama bu kaskı takınca akşamları görüş mesafesinde yada kalitesinde büyük sıkıntı olmaz mı ??????

Mengu16
31 Aralık 2012, 02:28
sedat abi sadece motor mu bi düşünüyüm evet sadece motor galiba şöförlük varmı bari direksiyonda sıkıntı yaşama bir sorum daha var bu başlık altında soruyum şöle bi isteyim var bu mümkün mü kaskımın camı siyah olcak yada şu ayna gibi olanlardan dışardaki beni göremiycek hem ışık drek gözüme vurmaz ama bu kaskı takınca akşamları görüş mesafesinde yada kalitesinde büyük sıkıntı olmaz mı ??????
Siyah veya aynalı vizörle değil gece dışarıyı görmek, kavurucu yaz güneşi hariç her koşulda dışarıyı zor görüyosun hemen camı açma isteği duyuyosun yani kısacası siyah vizörle gece anca vizör açıksa motora binebilirsin. Zaten o vizörlerin üzerinde gece veya kısıtlı ışık olan ortamlarda kullanmayınız yazar.

viper17
31 Aralık 2012, 02:34
Siyah veya aynalı vizörle değil gece dışarıyı görmek, kavurucu yaz güneşi hariç her koşulda dışarıyı zor görüyosun hemen camı açma isteği duyuyosun yani kısacası siyah vizörle gece anca vizör açıksa motora binebilirsin. Zaten o vizörlerin üzerinde gece veya kısıtlı ışık olan ortamlarda kullanmayınız yazar.

Ben aynalı vizörle 7/24 geziyorum:mrgreen: Xenon sağolsun:P

thepope
31 Aralık 2012, 02:39
@viper17 motorun modeli ve xenonun fiyatı nedir bende taktırmayı düşünüyorumda birde çok fark ediyomu

Mengu16
31 Aralık 2012, 02:39
Ben aynalı vizörle 7/24 geziyorum:mrgreen: Xenon sağolsun:P
Hadi yolu aydınlattın etrafı nasıl görecen ?

sedat_57
31 Aralık 2012, 02:41
Allaha şükür şöförlüğüm var askerde Zpt kullanıyordum ordan bişeyler kaptım :P

thepope
31 Aralık 2012, 02:44
aleykumselam bende kursa yazıldım 2 haftav oluyo 450 tl ücret verdim şubat ta sınava giricem allahın izniyle kurstaki personel bana yıl başından sonra artıcağını söyledi bu arada en ucuz aldığım fiyat 450 ydi kurs ücreti için

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

kardeş bu arada tavsiyem 125 lik te olsa Racingle başlamanı tavsiye etmiyorum önce ya scooter yada ybr 125 keeway sl 150 gibi modellerlebaşlamanı tavsiye ederim

hisvarlar
31 Aralık 2012, 02:44
...................

rs_guven
31 Aralık 2012, 03:33
bendede A2 var B alma niyetim var aslında hiç istemiyordum ilk zamanlarda..yaşlanıyoruz haliyle elden ayaktan :P ne kadar kurs ücreti tutar tahmini ve sadece motordan mı sınava girmem gerekir..

Sadece motor'dan değil, bütün derslerden sınava gireceksiniz.
Bende sizin gibi önce A2'yi alayım. Sonra sadece motor sınavına girer B'yi de alırım dedim. Sürücü kursu, B varken A2 alırsan olur ama aksi durumda bütün sınavlara gireceksiniz demişti.

---------- Post added at 01:33 ---------- Previous post was at 01:30 ----------

Allaha şükür şöförlüğüm var askerde Zpt kullanıyordum ordan bişeyler kaptım :P

Iyi ama ehliyeti olmayan kişi ZPT şoförü olamaz ki. Siz nasıl oldunuz?
Palet ve lastik çok farklıdır emin olun :)

alikan
31 Aralık 2012, 11:04
[/COLOR]kardeş bu arada tavsiyem 125 lik te olsa Racingle başlamanı tavsiye etmiyorum önce ya scooter yada ybr 125 keeway sl 150 gibi modellerlebaşlamanı tavsiye ederim[/QUOTE]

abi hayalimde siyah cbr 125r var bide paind costum düşünüyorum sana hak veriyorum ama ybr ye biraz ılımlı bakıyorum ama scooter :)

Tİme_shİft42
31 Aralık 2012, 11:21

B sınıfı ehliyet 1.000 tl ye patladı bana zamanınında 400 tlye yazılmıştım sadece kurs parası şimdi ise aynı yer sadece kurs parası B ye 750 tl diyor :queen::queen:

A2 ye 150 tl ye yazılmıştım sadece kurs parası yılbaşı geldi şimdi aynı yer 250 tl diyor A2 ye

Kurs müdürü yırtınıyordu eşinizi dostunuzu ehliyet kurslarına yazdırın yılbaşından sonra büyük zam yapılacak diye doğruymuş :)

A2 direksiyon sınav parası 90 tl olmuş :santa: ama sürücü kursları toplanıp MEB ye şikayet etmişler de 70 tl ye inmiş direksiyon sınav parası :bounce: