PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bmw K1200R İçin Düşünceleriniz

madcenter
31 Aralık 2012, 00:57
Merhaba Motosikletimi değiştireceğim ama ne alacağımı bilmiyorum! aslında piyasası canlı diye Honda Markasından vazgeçmeyeyim diyorum. Yalnız gönlüm naked kasalar da özellikle Bmw k1200r serisin de tasarımı çok hoşuma gidiyor aynı zamanda yeterince hızlı fakat ikinci ellerine bakınca 6-7 aydan eski ilanlar dolu sanki satışları cok yavas malum 2006 model elimde kalırmı bu yüzden almaya çekiniyorum duyduklarınızı bildiklerinizi paylaşırsanız memnun olurum

ogzcngdk
31 Aralık 2012, 01:08
bmw pahalı marka olduğu için alanıda al olur haliyle ama kimsenin bu 2006 bu yaramaz diyeceğini sanmam o motorlar için

KingoftHeWest
31 Aralık 2012, 01:46
Herseyi veren bir motosiklet,cok keyifli.
2.el, servis dediginiz gibi sikintili.
Bir de 2006 larin servo fren sistemi ve motor problemleri olabiliyor kronik dikkat etmek lazim.

erro
31 Aralık 2012, 02:20
benim de dikkatimi çeken bir model, egsoz hariç görüntüsü çok iyi...araştırmadım ama bi abimiz zamanında hakkında söylentileri çıkmıştı dedi...detayını soramamıştım...

satoyama
31 Aralık 2012, 02:27
geçen gün yapılan sucuk partisine mi gittin? :)

Blackeagletr
31 Aralık 2012, 02:40
Bildiğim kadarıyla K1200 lerde kronik motor arızası var, 30-40bin km arası garantiden komple motor değiştirilme yazısı okumuştum, ve sahibindende 4-5 ilanda aynı şekilde garantiden motorun komple değiştiğini okumuştum, Barkın abi de değinmişti aynı soruna. Bu konuya dikkat edip iyi araştırmanızı tavsiye ederim, yoksa can yakabilir.

erro
31 Aralık 2012, 02:54
bence garantiden motor değişmiş olanlar için almak açısından bi sıkıntı olmaması lazım...gerçi ustalar daha iyi bilir ama motor değişmişse almamak mı gerek...40000 değişim için biraz fazla yani o kadar km yapmış motor dışı aksam ile sıfır motor bloğunun biraraya gelmesi sıkıntı olabilir..bilgilenirsek seviniriz...

madcenter
31 Aralık 2012, 03:27
:) Yok gitmedim gidemiyorum epeydir gezmelere orda varmıydı yoksa keşke gitseydim :D

---------- Post added at 03:27 ---------- Previous post was at 03:21 ----------

Teşekkürler markalar doğru düzgün motor satmıyor zaten bmw 98 99 model 1100gs ler de arka sürücü-yolcu koltuk bağlantı boruları kopuyordu çoğu kaynaklıdır sonradan sağlamını tasarlayıp yeni kasalarını piyasaya sürmüşler k1200r motor arızası canım sıktı şimdi

aytacaksel
31 Aralık 2012, 05:10
cirkin, amacsiz, pahali.

sapo
31 Aralık 2012, 06:02
valla yillardir motorcuyum motosiklet tutkunuyum para babasi bile olsam bir motora o kadar para vermem..avrupalilar gercekten motor yapiyorlar ama cok acimasizlar .japonlarda motor yapiyorlar onlar enayimi hayir ama avrupalilardan biraz daha insaflilar..

remzi_39
31 Aralık 2012, 08:18
malum 2006 model elimde kalırmı bu yüzden almaya çekiniyorum duyduklarınızı bildiklerinizi paylaşırsanız memnun olurum

Gercekten garipsiniz yaaaaa
Ben bir K1200S satin aldim bu sene..
2006 model..

Ama hic aklima gelmedi elimde kalirmi kalmazmi diye..
Gittim aldim..
Satmak icin degil kullanmak icin aldim o motoru cünki...

(kimse kusura bakmasin ama yurdum insani cok bla bla yapiyor)

ReiZzZ
31 Aralık 2012, 11:05
Gercekten garipsiniz yaaaaa
Ben bir K1200S satin aldim bu sene..
2006 model..

Ama hic aklima gelmedi elimde kalirmi kalmazmi diye..
Gittim aldim..
Satmak icin degil kullanmak icin aldim o motoru cünki...

(kimse kusura bakmasin ama yurdum insani cok bla bla yapiyor)

böyle bol keseden salladığına göre paran çok ve kolay kazanıyorsun herkes para babası değil 50-60000 tl para veripte satamazsamda sorun olmaz diyemiyor onun için sende fazla bla bla yapma

chozen
31 Aralık 2012, 12:51
Oncelikle guzel ve kalıtelı bır motor kolay kolay sorun cıkarmaz zannetmıyorum fakat servıs olayı heleki borusan cok kazık adamlar motor bolumune ayrı elektronık bolume ayrı ucret alıyorlar butce durumuz iyiyse sorun olmaz belki ama baska motorlarada bak derim ornek Ktm yada tdm 900 veya trumph tiger

Blackeagletr
31 Aralık 2012, 16:15
Arkadaşlar bu K1200 ün fiyatını neden bu kadar abarttınız arkadaş 2006 alacağım demiş 2006 sının fiyatı da hemen hemen aynı klasmandaki bir japonla aynı.. 20-25 bin arasında seyrediyor sahibindende fiyatı.

madcenter
31 Aralık 2012, 19:35
Telefondan girip yazıyorum birazdan semtime yakın konumda bir k1200r bakacagım alan arkadasın ilanı tarihle satın aldıgı tarih aynı 2011 yılında kalma eski bir ilan kilometresi az daha detaylı konusacagım ancak bu kadar uzun süreli olunca acıkcası cekiniyorum zamanında cok kazık yedim bana gore 25000 tl az bir rakam degil bilmiyorum gercekten begendim ocagımına incir agacı olmasın neyse bakalım satan cocuk ne diyecek

madcenter
31 Aralık 2012, 23:55
Evet Beyler gittim yerinde inceledim bu ilk incelediğim satılık k1200r satıcısı ile yeterince konuştum ne eksik ne fazla aynen aktarmaya çalışacağım Motosiklet duruş itibari ile bilindiği gibi heybetli şuan sahibi olan arkadaşın çok fazla incelediğini sanmıyorum periyodik olarak bakıma sokan haftalık aylık geziler yapıp sonra garajına otoparkına bırakan bir arkadaş gibi... mesela ben motosikletimi her yıkamada cilalarım orasını burasını yağlar sağını solunu dinlerim yani böyle gözükmedi Sorduğum da ise 5-6 litre yakıt tükettiğini güçlü olduğunu ve rahat olduğunu söyledi

Motosiklete gelince arıza çıkartmış gözükmüyor doğru düzgün vidaları açılmamış hatta hiç açılmamış yalnız bmw lerde sıklıkla rasladığım sağlam vidaların civataların paslanması hoş görünmüyor
bu motosiklet bence sağlam fakat arıza çıkartırsa baş ağrıtabilir çok yönlü kullanılabilecek çok fazla özelliği bulunan rahat oturuş pozisyonu gs kasalarına göre az biraz yatık direksiyon dönüş açısı kısıtlı ama gerçekten titiz kullanılmış bir model bulunursa aşık olunur

Sonuç olarak sadece gözlemledim motosikletim olsun desem bunu derdim çok yönlü kullanılabilir ama pahalı parçası ve servisde ki ustaların hakim olabileceğinden emin değilim yani çok karışık tamire geçerken bir sürü yanlış parça sökebilirler sonra da mahvedebilirler gördüğüm şey karmaşık yapısı ama paran varsa bin satarsan kendin gibi birini bekle (meraklısını) o alır satılma ihtimali gün geçtikce azalır ama o neydi dedirtir

Son Olarak Lütfen Birbirmizi Kırmayalım Üç Günlük Dünya Hepimiz Mutlu olmak için Yaşıyoruz Bu Yeni yıl hepimize Mutluluk Getirsin :)

ReiZzZ
01 Ocak 2013, 00:13
Evet Beyler gittim yerinde inceledim bu ilk incelediğim satılık k1200r satıcısı ile yeterince konuştum ne eksik ne fazla aynen aktarmaya çalışacağım Motosiklet duruş itibari ile bilindiği gibi heybetli şuan sahibi olan arkadaşın çok fazla incelediğini sanmıyorum periyodik olarak bakıma sokan haftalık aylık geziler yapıp sonra garajına otoparkına bırakan bir arkadaş gibi... mesela ben motosikletimi her yıkamada cilalarım orasını burasını yağlar sağını solunu dinlerim yani böyle gözükmedi Sorduğum da ise 5-6 litre yakıt tükettiğini güçlü olduğunu ve rahat olduğunu söyledi

Motosiklete gelince arıza çıkartmış gözükmüyor doğru düzgün vidaları açılmamış hatta hiç açılmamış yalnız bmw lerde sıklıkla rasladığım sağlam vidaların civataların paslanması hoş görünmüyor
bu motosiklet bence sağlam fakat arıza çıkartırsa baş ağrıtabilir çok yönlü kullanılabilecek çok fazla özelliği bulunan rahat oturuş pozisyonu gs kasalarına göre az biraz yatık direksiyon dönüş açısı kısıtlı ama gerçekten titiz kullanılmış bir model bulunursa aşık olunur

Sonuç olarak sadece gözlemledim motosikletim olsun desem bunu derdim çok yönlü kullanılabilir ama pahalı parçası ve servisde ki ustaların hakim olabileceğinden emin değilim yani çok karışık tamire geçerken bir sürü yanlış parça sökebilirler sonra da mahvedebilirler gördüğüm şey karmaşık yapısı ama paran varsa bin satarsan kendin gibi birini bekle (meraklısını) o alır satılma ihtimali gün geçtikce azalır ama o neydi dedirtir

Son Olarak Lütfen Birbirmizi Kırmayalım Üç Günlük Dünya Hepimiz Mutlu olmak için Yaşıyoruz Bu Yeni yıl hepimize Mutluluk Getirsin :)

fazla maceraya gerek yok bmw gerçekten her yönden pahalı ve 2. eli çok zayıf işin açıkçası çok zengil değilseniz yamaha ve honda öncelikli tercihiniz olmalı bence yeni yılınız hayırlı olsun :)

Okan Sinan Ocan
01 Ocak 2013, 04:15
fazla maceraya gerek yok bmw gerçekten her yönden pahalı ve 2. eli çok zayıf işin açıkçası çok zengil değilseniz yamaha ve honda öncelikli tercihiniz olmalı bence yeni yılınız hayırlı olsun :)

Sevgili Kardeşim,

K1200R a alternatif olabilecek 160 hp güce sahip , elcik ısıtmalı , kombine ABS fren sistemine sahip , şaftlı aktarmalı ve Elektronik ayarlı süspansyon sistemine sahip ;

20-25 bin TL fiyat aralığında Honda veya Yamaha marka bir naked varmı ?

Elma ile armutu karşılaştırmanın bir alemi yok , K1200R şu anda piyasada fiyat / performans oranı en iyi olan motorlardan biridir.

Sevgilerimle

madcenter
01 Ocak 2013, 06:19
Evet en güçlü ve en yakışıklı naked bu teknolojik olarak çok üstün ducati diavel rakip olabilir oda 45000 tl civarı 1 yada 2 adet ilanı var tabi 2012 falan....

2006 olmasaydı iyidi şaka bir yana 7 yaşına girdi

Bana göre Az para bağlamayacağım her neyse İstanbul da 6 tane ilan var birine baktım kaldı 5 onlara da bakacağım ilk izlenim makina iddalı malum zevk eğlence lüks tabi ki herşey bir yana bu motosikletin kalitesinden şüphe etmiyorum tamir edecek alt yapımızın olduğuna inanmıyorum Honda ya bakınca herşey yerli yerinde sökmesi kolay toplaması kolay öyle görünüyor arkadaşım da 1100 gs var motorunu indiremezsin motoru şasesi bütün yürüyen aksam motora bağlı şase yok ve baktığınızda bunun kadar karmaşık değil kullan at mantığın da gibiler

Teker Teker bakıp yorumlarımı yapacağım

Carl Gustav
01 Ocak 2013, 11:30
Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmayalım.

Okuyalım, öğrenelim sonra, üzerine düşünelim.

Tüm bu süzgeçlerden geçtikten sonra yazalım.

Dravdanlığın, tepkiselliğin sonu gelmez.

Boşa vakit, emek, para gider.

Buyrun:

http://www.i-bmw.com/showthread.php?t=4460

Burada da kaç kişi sorun yaşamış bakalım:

http://bmwsuperbikes.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5276

Burada dökülen incileri bir inceleyelim:

http://www.k-bikes.com/forums/showthread.php?t=23474

Şu adamın şanzıman yolculuğuna bakalım:

http://www.k-bikes.com/forums/showthread.php?t=7010

Bir de burada ağlayanlar var:

http://www.bmwmoa.org/forum/showthread.php?46520-Transmission-failure

Herhangi bir bilgi sahibi olmadan fikir beyanına geçmeden önce sadece 1-2 dakikamızı ayırıp google'a bakarsak yalan-yanlış bilgilerle forumları kirletmemiş oluruz.

Mengu16
01 Ocak 2013, 12:32
Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmayalım.

Okuyalım, öğrenelim sonra, üzerine düşünelim.

Tüm bu süzgeçlerden geçtikten sonra yazalım.

Dravdanlığın, tepkiselliğin sonu gelmez.

Boşa vakit, emek, para gider.

Buyrun:

http://www.i-bmw.com/showthread.php?t=4460

Burada da kaç kişi sorun yaşamış bakalım:

http://bmwsuperbikes.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5276

Burada dökülen incileri bir inceleyelim:

http://www.k-bikes.com/forums/showthread.php?t=23474

Şu adamın şanzıman yolculuğuna bakalım:

http://www.k-bikes.com/forums/showthread.php?t=7010

Bir de burada ağlayanlar var:

http://www.bmwmoa.org/forum/showthread.php?46520-Transmission-failure

Herhangi bir bilgi sahibi olmadan fikir beyanına geçmeden önce sadece 1-2 dakikamızı ayırıp google'a bakarsak yalan-yanlış bilgilerle forumları kirletmemiş oluruz.
Abi bunu diyosun ama çinliler için "Dikkat edelim giderken de şasi kopmasın" diyorsun bmw için bi sürü kaynak vermişsin de kanuni veya çinlilerin şase kırması için kaynak nerede ?

Carl Gustav
01 Ocak 2013, 14:37
Abi bunu diyosun ama çinliler için "Dikkat edelim giderken de şasi kopmasın" diyorsun bmw için bi sürü kaynak vermişsin de kanuni veya çinlilerin şase kırması için kaynak nerede ?

Bizzat kaynak benim kardeş.

Ülkemizde vidaları sıkılan Çin malı motosikletlerle ilgili videosunu çekersek mahkemelik olacağımız hadiselere şahit oldum.

Slmlr
Brkn

dogus2006
01 Ocak 2013, 14:43
Mondial servisine gidip tahminimce dişli yamuk motor 3. vitese geçmiyor dedik adam o zaman 3. vitesi kullanmayın demesiyle şoka girmiş bulunmaktayız neden gidip bir Çin malı motosiklet alayım ki al birini vur ötekini.

Mengu16
01 Ocak 2013, 14:52
Bizzat kaynak benim kardeş.

Ülkemizde vidaları sıkılan Çin malı motosikletlerle ilgili videosunu çekersek mahkemelik olacağımız hadiselere şahit oldum.

Slmlr
Brkn
O olabilir malum memlekette ileri demokrasi var. Ama ben de şahsen cub motorla commuterla cross yapıyorum üretim amacına fazlasıyla ters hareketlerde bulunduğum halde ne şasesi ne jantı ne de rulman, mil gibi şeylerde kırılma oldu.

ReiZzZ
01 Ocak 2013, 16:00
O olabilir malum memlekette ileri demokrasi var. Ama ben de şahsen cub motorla commuterla cross yapıyorum üretim amacına fazlasıyla ters hareketlerde bulunduğum halde ne şasesi ne jantı ne de rulman, mil gibi şeylerde kırılma oldu.

ben her türlü işkenceyi yaptım çin malı motoruma 6.yılında arka salıncak kaynak yerinden kırıldı onun dışında başka sorunum olmadı

satoyama
01 Ocak 2013, 17:18
2006 yılında test sürüşü gerçekleştirdiğim unutamadığım iki motordan biridir.

bmw borusandan çıkıp istinye sokaklarında 30 dakika akdar sevişmiştik.

164hp dir öyle bir güç öyle bir tork varki 2 tane cbr600rr arkaya bağlar çeker diyim sen anla..

gazı açtığım zaman damarlarımdaki kan isyan ediyordu.

inanmayanlar olursa videomu yükleyebilirim. :)

ama pahalı masraflı ve riskli bir motor

madcenter
02 Ocak 2013, 02:23
İnanmıyorum Yükleyin :D Valla bu motosiklet bende bir hayli heyecan yarattı

Mengu16
02 Ocak 2013, 02:48
2006 yılında test sürüşü gerçekleştirdiğim unutamadığım iki motordan biridir.

bmw borusandan çıkıp istinye sokaklarında 30 dakika akdar sevişmiştik.

164hp dir öyle bir güç öyle bir tork varki 2 tane cbr600rr arkaya bağlar çeker diyim sen anla..

gazı açtığım zaman damarlarımdaki kan isyan ediyordu.

inanmayanlar olursa videomu yükleyebilirim. :)

ama pahalı masraflı ve riskli bir motor
O nasıl motormuş öyle şeytan doldurur mazallah.

satoyama
02 Ocak 2013, 03:15
İnanmıyorum Yükleyin :D Valla bu motosiklet bende bir hayli heyecan yarattı

2007 mayıs ayı da olması lazım ama iyi hatırlamıyorum borunsan bmw içinde bir video youtube yüklü k1200s videosu var ama oda bahçenin içinde arkadaş çekti dışarıda çeken olmadı bende çeksin diye dolandım durdum içeride sonra 30 dakika 3 dakika gibi geçiyordu zaten istiye sokaklarında..

(ben heyecandan yan ayak açıkmı diye bakıyorum ne alaka) :queen:

o gün popcorn90 ile gitmiştim oraya (ağzımdaki bilet dışarı 30 dakika çıkış bileti güvenliğe veriyorum)

http://www.youtube.com

Raphae1
02 Ocak 2013, 03:52
cbf 1000 i satın aldığım arkadaşım, daha para elıne değmeden 2008 model bir k1200 r satın aldı. motorun sesi ,görünüşü ,gidişi 10 numara. yalnız bir kaç ay sonra şaftında bir sıkıntı oluştu ve borusana gitti. borusanda adına yakışır bir fatura çıkardı. yanlış hatırlamıyorsam 7-8 bint TL. arıza kronik olduğu için servis ücretin %60 ını karşılamış. buna ragmen kalan miktar oldukça fazla.

ayrıca bmw nin bakımları da çok pahalı.

remzi_39
02 Ocak 2013, 05:28
böyle bol keseden salladığına göre paran çok ve kolay kazanıyorsun herkes para babası değil 50-60000 tl para veripte satamazsamda sorun olmaz diyemiyor onun için sende fazla bla bla yapma

Haklisin..
Bir K1200R alicak adam zaten garibanin önde gidenidir.. :bounce:

_____________________________________-

Motoru soran arkadasada tavsiyem..
Eger istiyorsan hic cekinmeden al..
Aynisi bende var..
Seninkinin sadece görünümü biraz degisik..
Sorun en gec nerede cikacaktir biliyormusun?
Borusana yolun düstügünde..
Burada Borusan yüzünden BMW yi birakan arkadaslar taniyoruz..

Burada yalan olmasin 46 yada 56 Euro ya kendisine aldigim parcaya Borusanda 150 Euro istemislerdi kendisinden..

Motor harika ama Borusan sakat..
Karar senin..

---------- Post added at 02:28 ---------- Previous post was at 01:38 ----------

K1200R icin böyle bir Video bakindim bulamadim..
S serisi icin var..
Ama zaten teknik olarak ayni motorlar duyduguma göre..
R sadece Grenajsiz olani yanilmiyorsam...
Farlar degisik..
Eksoz ikisindede igrenc kocaman. (Orijinali)

0CxSvPMn5IQ

Tİme_shİft42
02 Ocak 2013, 09:47
Borusanda Boru gibiymiş maşşallah ;