PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu HGS Hep Kaçak Geçiş Diyor

RunemagicK
30 Aralık 2012, 02:27
Dün hgsyi ön cama taktım ama öttü cayır cayır. Paralı yola girdim, giriş gişesinde ötmedi (sadece çıkıştamı ötüyor bilmiyorum), çıkışta ise öttü, en uzun yol ücretinin 11 katı haşırt:) Hızım 80-90 filandı ondan görmemiştir dedim. Bugün yine girdim paralı yola yine girişte ötmedi çıkışta öttü, 165tl daha:) Hızım 60 civarı idi. Az önce de köprüden geçtim duracam artık neredeyse geçerken, yine öttü, 46küsur birşey yazdı. E napacaz şimdi? Mesaj attım kgm nin sitesinden ama her seferinde bununlamı uğraşıcaz arkadaş.

Etiketi şeffaf plastiğe yapıştırıp ön cama monte ettim, beyaz tarafı dışarı bakacak şekilde. Görmüyor işte arkadaş

http://img72.imageshack.us/img72/8113/img9214w.jpg

crayz_metin
30 Aralık 2012, 02:40
Bende araç için almıştım hgs etiketi. Geçişlerde ötüyordu kaçak geçiş yazıyordu. Aradan belli bir süre geçince cep telefonunuza şu tarihte şu saatte şuradan geçtiniz bakiyenizden şu kadar düşülmüştür diye mesaj geliyor. Eğer hgs etiketi plakaya kayıtlıysa sistemden bakıp otomatik olarak düşüyorlar. Ama ötmesi ayrı bir sorun. Adamı sinir ediyor. Arabanın camı atermik cam olduğu için hgs etiketini okumuyormuş. Bugün babam gidip yeni bir etiket almış. Cihazın etiketi okuyabilmesi için camda sadece bir nokta varmış. Oraya yapıştırırsak okuyabilirmiş. Şimdi orayı arayacaz bakalım neresiymiş o nereye yapıştırılacakmış bilmem artık. Sinir bozucu incik cıncık işler.

Tolme
30 Aralık 2012, 02:41
bu hgs milletin başına bela olcak gibi görünüyor ,kaska filan yapıştırsan belki işe yarar

RunemagicK
30 Aralık 2012, 02:43
bu hgs milletin başına bela olcak gibi görünüyor ,kaska filan yapıştırsan belki işe yarar

önümü nasıl görecem o zaman:)

Tolme
30 Aralık 2012, 02:52
önümü nasıl görecem o zaman:)

camına değil yahu tepesine bi yere yapıştırsak görmezmi uyuz hgs alıcısı

RunemagicK
30 Aralık 2012, 02:55
camına değil yahu tepesine bi yere yapıştırsak görmezmi uyuz hgs alıcısı

yapışkan tarafın (beyaz tarafın) dışarı doğru olması lazım ama. fotoğrafta gözüken şekilde yapışırsa beyaz taraf altta kalır.

Tolme
30 Aralık 2012, 03:09
yapışkan tarafın (beyaz tarafın) dışarı doğru olması lazım ama. fotoğrafta gözüken şekilde yapışırsa beyaz taraf altta kalır.
önce koli bandının içine yapıştır onuda kaska yapıştır dicem ama su yedimi atar kötü bi durum geçen benide garanti bankası aradı sizede kakalıyalım hgs diye ama ben sonra alcam dedim ne hikmetse içime doğmuş gibi,koli bandı yerine yapışkanlı asetat ile yaparsak daha sağlam olur gibi geldi

İHTİYAR
30 Aralık 2012, 03:14
Uzun süredir tansiyonumun çıkmasına sebep olan bir konudur bu.
Doktorum bile bu tür haber ve konulardan uzak durmamı söyledi ama insan olan uzak duramıyor ne işte, dayanamadım yazıyorum.
Ülke yönetiminde çöreklenmiş, iki eliyle bir tenasül uzvunu doğrultup üzerini ıslatmadan çişini yapmasını beceremiyecek nitelikteki adamların çıkarttıkları yasa, yönetmelik ve uygulamaların kalitesine dair güzel bir örneği daha görüyoruz.
İnşallah 2012 nin en kötü dilekleri üzerlerine yapışır kalır 2013 ü göremezler amiiiiiiiiinnnnnn.

blamir
30 Aralık 2012, 04:19
İlk aldığımda kaçak geçiş uyarısı ben de aldım. Alalı 3 ay olmuştur. Sonrasında hiç sorun yaşamadım.

2move
30 Aralık 2012, 04:42
Uzun süredir tansiyonumun çıkmasına sebep olan bir konudur bu.
Doktorum bile bu tür haber ve konulardan uzak durmamı söyledi ama insan olan uzak duramıyor ne işte, dayanamadım yazıyorum.
Ülke yönetiminde çöreklenmiş, iki eliyle bir tenasül uzvunu doğrultup üzerini ıslatmadan çişini yapmasını beceremiyecek nitelikteki adamların çıkarttıkları yasa, yönetmelik ve uygulamaların kalitesine dair güzel bir örneği daha görüyoruz.
İnşallah 2012 nin en kötü dilekleri üzerlerine yapışır kalır 2013 ü göremezler amiiiiiiiiinnnnnn.
Amiiinnnn...

aytacaksel
30 Aralık 2012, 08:20
Sagligin icin asagidaki yazilari okuma ihtiyar.

Adnan Oktar (Harun Yahya) zihniyetli AKP hukumetten beklentiniz nedir? motosiklet sinifimi? duzgun calisan bir hgs sistemimi? daha iyi bir gelecekmi? daha cok beklersiniz. Milli Egitim Bakanliginin web sayfasinda bircok linkin Adnan Oktar (Harun Yahya) sitelerine yonlenmesi tesadufmudur?

http://okulweb.meb.gov.tr/08/03/973308/dokuman.htm sayfasinda "BİLİMİN ROTASI DOĞRU ÇİZİLMELİDİR" basliginin altindaki linke bakin hangi sayfaya yonlendiriliyorsunuz? tabiki asagidaki adamin sitesine...
iste ogrencilerin beyinlerine yerlestirilmek istenen AKP muslumanligi budur. Masallah cok guzel uyuyorsunuz. aman uyanmayin Turk Milleti.

DFshyFDB8cA

KYMCO14
30 Aralık 2012, 11:50
Dün hgsyi ön cama taktım ama öttü cayır cayır. Paralı yola girdim, giriş gişesinde ötmedi (sadece çıkıştamı ötüyor bilmiyorum), çıkışta ise öttü, en uzun yol ücretinin 11 katı haşırt:) Hızım 80-90 filandı ondan görmemiştir dedim. Bugün yine girdim paralı yola yine girişte ötmedi çıkışta öttü, 165tl daha:) Hızım 60 civarı idi. Az önce de köprüden geçtim duracam artık neredeyse geçerken, yine öttü, 46küsur birşey yazdı. E napacaz şimdi? Mesaj attım kgm nin sitesinden ama her seferinde bununlamı uğraşıcaz arkadaş.

Etiketi şeffaf plastiğe yapıştırıp ön cama monte ettim, beyaz tarafı dışarı bakacak şekilde. Görmüyor işte arkadaş

http://img72.imageshack.us/img72/8113/img9214w.jpg

Arkadaşım bende hgs aldım. Ford connect arabam için. Denemek için tem'e girdim çıktım. Ptt merkezini aradım bakiye 30 Tl idi ve para çekilmemişti. Benim aracın ön camı komple rezistanslı olduğu için servisine sormuştum nereye yapıştıralım diye servistekiler camın üst tarafında koyu renk yer içine yapıştırmamı söylediler oraya yapıştırdım. Meğerse HGS 24 saat sonra güncelleme yapıyormuş. Ertesi gün tekrar bakiyeme baktığımda geçiş ücretinin çekildiğini gördüm. Bir gün sonra bakın daha net bilgi sahibi olursunuz.

Tsubasa
30 Aralık 2012, 12:31
ben geçereken resmen duruyorum ötsün diye..
bazen ötmüyor..
hem fazla para verip , hemde rezil ediyor insanı hgs

blt_59
30 Aralık 2012, 13:54
Sagligin icin asagidaki yazilari okuma ihtiyar.

Adnan Oktar (Harun Yahya) zihniyetli AKP hukumetten beklentiniz nedir? motosiklet sinifimi? duzgun calisan bir hgs sistemimi? daha iyi bir gelecekmi? daha cok beklersiniz. Milli Egitim Bakanliginin web sayfasinda bircok linkin Adnan Oktar (Harun Yahya) sitelerine yonlenmesi tesadufmudur?

http://okulweb.meb.gov.tr/08/03/973308/dokuman.htm sayfasinda "BİLİMİN ROTASI DOĞRU ÇİZİLMELİDİR" basliginin altindaki linke bakin hangi sayfaya yonlendiriliyorsunuz? tabiki asagidaki adamin sitesine...
iste ogrencilerin beyinlerine yerlestirilmek istenen AKP muslumanligi budur. Masallah cok guzel uyuyorsunuz. aman uyanmayin Turk Milleti.

DFshyFDB8cA:cherry::queen:napıyo la bu degişikler,hareketlere bag :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

garanti bankası benide aradı,kgs m var garantide hesaba baglı,dedi hgs tanımlıgcaz,ok dedim kardeş nası olacak,1. sınıf hgs etiketi göndericez diyo,nereme takacam dedim onu,benim aracım motosiklet,heeeeeeeeeeeeeeeee diye uzayan bi tepki,6.sınıfmı göndericektin dedim,yok dedi 1.sınıf,kgs 6.sınıf benim nası olacak,yine heeeeeeeeeeeeee diye bi uzama ,ben sizi ilgili birime aktarayım diyo,kardeş dedim sen beni radın nere aktarıyon,bırak dedim istemiyorum madem bu kazık girecek ogs alırız ..

farcob
30 Aralık 2012, 15:58
hgs etiketinden birer cm büyük şeffaf plexi kestim, etiketi üstüne yapıştırdım.
etiketin üstünede folyo yapıştırdım, sudan korusun diye. bu pleksiyide ön siperlik camına vidaladım, etiketin yapışkanlı
beyaz yüzü dışarı bakacak şekilde. dün akşamda denedim çalıştı. bu şekilde montunuzun
kolunda cep varsa ordada taşıyabilirsiniz.

http://img94.imageshack.us/img94/6656/dsc00117rh.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/94/dsc00117rh.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

RunemagicK
31 Aralık 2012, 00:44
hgs etiketinden birer cm büyük şeffaf plexi kestim, etiketi üstüne yapıştırdım.
etiketin üstünede folyo yapıştırdım, sudan korusun diye. bu pleksiyide ön siperlik camına vidaladım, etiketin yapışkanlı
beyaz yüzü dışarı bakacak şekilde. dün akşamda denedim çalıştı. bu şekilde montunuzun
kolunda cep varsa ordada taşıyabilirsiniz.

http://img94.imageshack.us/img94/6656/dsc00117rh.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/94/dsc00117rh.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

benimkide birebir bunun aynısı ama çalışmadı.

Tsubasa
31 Aralık 2012, 00:48
kralsın faruk abi... eline koluna saglık

atillacenk
31 Aralık 2012, 06:13
valla ben kaska yapıştırdım yöntem basit
cep telefonu ekranı için kaliteli koruyuculardan aldım
arkasına yapıştırdım beyaz yüz gelcek şekilde
sonra kaska yapıştırdım
sonra ekran koruyucusunun kenarlarını sanayi tipi koli bandı daha doğrusu emniyet zemin bandı diye geçen pahalı bir bantla çevirdim(su geçirmez bant yapı marketlerde var)
biraz kötü duruyor onuda etrafına gece parlayan fosforlu band geçerek kapattım daha 1 kere okumamazlık etmedi (ortalama 50 ile filan geçtim hep köprüden )

bu arada moturunuzun oturuş pozisyonuna göre hgs yi kaskınızda öyle konumlandırın racing kullanan arkadaş benim gibi vizöre yakın konumlandırmıştı herzaman okumadı 3-4 cm gibi arkaya çekince ondada sıkıntı olmadı buda edindiğimiz küçük bir tecrübe :cat:

Sinan Er
31 Aralık 2012, 10:39
Kaçak geçiş yada alarm ötmesi durumu ilk değil. KGS de de oluyordu. Kurulu Sisteme Motosikletin tanıtılmaması yada tanıtılamaması nedeniyle geçiş sırasında alarm devreye giriyor ve fotoğraflarımızı çekiyor. Bu fotoğraflara bakan memurlar ödemeyi yaptığımızı görüyor yada plakamızın kayıtlı olduğu KHS/OGS ne varsa ordaki bakiyeden normal ücreti düşüyor.

Araç sensörleri Motosikletleri tanımıyor. Araçdan saymıyorlar. Kısaca mesele bu.

RunemagicK
02 Ocak 2013, 00:22
bugün iki kere köprüden geçtim, ilkinde etiketi elime alıp yukarı doğru tuttum ama yine kaçak geçti. ikincisinde madem okumuyor cama koyiyim tekrar dedim ve bu sefer gördü, az önce telden baktım ücrette düşmüş.

İHTİYAR
02 Ocak 2013, 01:44
Hiç kimsenin, hele ki devletin kurduğu sistemde insanlara kanunsuz ve kaçakçı kişi muamelesi yapması ahlaka sığmaz, edep yahu. İşinizi hakkıyla yapın.
Gerdeğe girmesini beceremeyen gocuman devletin, parasını ödeyip geçme arzusuyla yanan biz namuslu gelin kızlarına yaptığı bu uygulamalara sarkıntılık mı desem sapıklık mı desem bilemedim.
Siz bilirsiniz gariiiiiii.
Madem sisteminizin kalibrasyonunu tamamlıyamadınız veya yaşamın esnekliğine uygun bir yapı geliştiremediniz, bari uygulamayı sistem oturana kadar erteleyin ki acemi oğlanlığınız ortaya çıkıp rezil olmayasınız.
Aynı şekilde şu AVM, Havaalanları vb. yerlerde kontrol yöntemleri fazlasıyla onur kırıcı.
Kendi elimizle para ödemek için can attığımız yerde milyonda bir ihtimalle olsa dahi kanunsuz kişi olabileceğimiz varsayımıyla aynı torbada tombala taşı yerine konulmamız
EDEPSİZLİK VE AHLAKSIZLIĞIN DANİSKASIDIR.
Not: İtina ile giydirilir İHTİYAR GİYİM SANAYİİ bir ceket alana pantalon bedava.:P

noisywan
01 Mayıs 2013, 15:30
Yok pvc'ydi, banttı, plastikti falan ne uğraşıcam yahu. Ben hiç bi yere yapıştırmadım, koydum ruhsatın arasına, ister okur ister okumaz sistem.
Madem memur tahsis etmişler, o uğraşsın manuel olarak düşsün hesaptan. Saçma sapan sistemler kuruyorlar, adam gibi çalışmıyor, zaten 3 yılda bir değiştiriyorlar maksat ihale olsun. siz de boşa uğraşmayın, yanınıza bile almanıza gerek yok hgs'nizi. adam olsunlar düzgün sistem kursunlar, tonla para topluyorlar gişelerden. ille de yapıştırcam diyosanız evdeki buzdolabına falan yapıştırın.

onurpark
20 Mayıs 2013, 21:33
Dün akşam aydın otobanından İzmir'e dönünce otoban çıkışı 33.00 TL yazdı. Şimdi bakiye sorguluyorum geçtiğim gözükmüyor, geçiş ihlali sorgulama sayfasından plakamı sorguluyorum : Girdiğiniz plaka numarasına ait geçiş ihlal kaydı bulunmamaktadır diyorsa ben çözümü bulmuş mu oluyorum :) ? (Bu arada plakama kayıtlı HGS zımbırtım vardır!)

kim
20 Mayıs 2013, 21:43
sistem sorunu benimde ikinci hgs em tıkır tıkır okurken okumamaya başladı ptt ye gittim sordum değiştirsekde aynı olur dediler,hemen hemen hepsi arıza veriyormuş etiketlerin.

Mustaphalanx
13 Temmuz 2016, 10:22
Arkadaşlar konuyu yeni konu açmamak adına hortlatıyorum. Bayram tatilinde bedava olduğunu unutmuştum cebimden hgs kartımı çıkarttım gösterdim okumadı sonra tam hareket halinde sol cebime sokarken cebimden düştü. Bir araba da üstünden geçti. Dün gişe geçişlerinde kartımı çıkarıp gösterdim sürekli kaçak geçiş gösterdi.

Arkadaşlar başıma iş alırmıyım? Çip zarar görmüşmüdür? Gidip değiştirmelimiyim kartımı? İçinde baya bakiyem var otomatik çekerler mi? Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Gökhan_Aygün
13 Temmuz 2016, 11:25
Arkadaşlar konuyu yeni konu açmamak adına hortlatıyorum. Bayram tatilinde bedava olduğunu unutmuştum cebimden hgs kartımı çıkarttım gösterdim okumadı sonra tam hareket halinde sol cebime sokarken cebimden düştü. Bir araba da üstünden geçti. Dün gişe geçişlerinde kartımı çıkarıp gösterdim sürekli kaçak geçiş gösterdi.

Arkadaşlar başıma iş alırmıyım? Çip zarar görmüşmüdür? Gidip değiştirmelimiyim kartımı? İçinde baya bakiyem var otomatik çekerler mi? Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Ben HGS kartını hiç kullanmıyorum. Geçişte plakamı görürse otomatik olarak bakiyeden düşüyor zaten.

Mustaphalanx
13 Temmuz 2016, 11:43
Teşekkürler :)

eminemre
13 Temmuz 2016, 11:50
Ben HGS kartını hiç kullanmıyorum. Geçişte plakamı görürse otomatik olarak bakiyeden düşüyor zaten.

Çoğunda da plakayı okumuyor :) zaten köprüden tonla motorcu sağdan bedava geçiyor. Bir senedir hgs yükletmeyen biliyorum.

Gökhan_Aygün
13 Temmuz 2016, 11:50
Teşekkürler :)

Rica ederim.

Çoğunda da plakayı okumuyor :) zaten köprüden tonla motorcu sağdan bedava geçiyor. Bir senedir hgs yükletmeyen biliyorum.

Dur şimdi bizleri ifşa etme :) Mantıklı hareket edersek el ile tutarsan okuma ihtimali kaçak görüp plakayı kameradan okuma ihtimalinden çok daha fazla. Ee ikisinde de sonuç aynı demek ki ; el ile kart okutmaya çalışmak saçma :)

Tabii bu konuda çok hassas abilerimiz de var. " Ben bedava geçemem " diyenler. Onlara da saygımız sonsuz ( diyelim ki taşlanmayalım ) :thumleft:

fazil
02 Nisan 2017, 14:12
6. Sinif HGS almistim yeni. Bogazici Koprusu'nden gectim gecen hafta 2 kere. Ikisinde de okumamis, kacak gecis gostermisti. Bugun de telefona mesaj gelmis, gecislerden biri icin 7TL cekilmistir diye. Telefon ettim, manuel olarak okuyunca boyle hatalar oluyor, arayip duzelttirmeniz lazim dedi, sonra da duzelttik dediler, 3.5TL'ye dusurduler. Ama her seferinde bu isler nasil olacak boyle diye sordum, her seferinde arayin dedi.

O en sagdan gecme isini bir arastirmak lazim.