PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : deri monta koruma eklemek

mtkskn
28 Aralık 2012, 20:56
Bir deri montum var.Ama motosiklet için olan koruyucu montlardan değil.Bende bu monta dirseklik,omurga koruması,omuz koruması ve böbreklik eklemek (takmak) istiyorum.Acaba olur mu?Tavsiyelerinizi bekliyorum.

astorojna
28 Aralık 2012, 21:04
yenisini al daha iyi :) sabitlemek zor olur koruyucuları

MotorKafa
28 Aralık 2012, 21:13
Belki bozmadan eklenebilir ama bence omuzu, bileği, beli, yakası vs. hep yamulur saçma sapan bir şekil alır.
Bunu sorman gereken en mantıklı yer terzi sanırım.

mtkskn
28 Aralık 2012, 21:14
İç tarafına veya astarla deri arasına koyulabilir diye düşünüyorum.teşekkürler

bardaktan
28 Aralık 2012, 22:04
Bende aynı düşündüm, ama elinde olan monta yazık etme. Malzemen ne için üretilmişse o iş için kullan. Gazoz kapağı açmak için dişini, çakmağını kullanmak yerine açacak ile açman daha iyi olur.

hisvarlar
28 Aralık 2012, 22:24
Gerekli esneme payları yoksa korumaları taktıktan sonra tam manası ile robocop olabilirsin. Hareketlerin çok kısıtlanır.

mtkskn
28 Aralık 2012, 23:04
@MotorKafa derimont tamircilerine ve terzilere danışacağım,Teşekkürler. @bardaktan teşekkürler.En iyisinin motosiklet montu temin etmek olduğunun farkındayım ama bu şekilde elimdeki malzeme kullanıma girecek ve yazlık mont alma derdim ertelenecek. çünkü konyadayım ve burda daha hiç motor malzemesi satan mağaza görmedim. @hisvarlar haklısınız terziye gidip kontrol ettirmek şart. Yorumlarınız için teşekkürler :)

hercul3367
28 Aralık 2012, 23:13
[QUOTE=mtkskn;2895475çünkü konyadayım ve burda daha hiç motor malzemesi satan mağaza görmedim. :)[/QUOTE]

sefer otomotiv(temsa) karşısına baktığında birkaçtane görebilirsin.
mototarz var emre,iyi bir esnaftır.

mtkskn
28 Aralık 2012, 23:20
sefer otomotiv(temsa) karşısına baktığında birkaçtane görebilirsin.
mototarz var emre,iyi bir esnaftır.

teşekkürler :) Bunu öğrendiğime cidden sevindim :)

ozgurakman
28 Aralık 2012, 23:56
body armor giy. onun üstüne de ceketini giy :)

http://img406.imageshack.us/img406/5438/koruma005smallcq7.jpg

zonta
29 Aralık 2012, 00:38
olur yapılır ama orijinal olmaz.bunun için montun sana biraz büyük olması lazım.motosiklet için kesilmemiş bir mont ile motora binersen zaten çok rahatsız eder.motor montunuda gündelikde kullanamazsın çünkü kolları ve omuzları gidona uzanacağın pozisyona göre kesilmiştir. terziye falan da gerek yok aslında elinden biraz dikiş işi gelen herkes yapabilir.öncelikle normal kıyafetlerini giy.sonra montu giy. dirsek korumalarını omuzlardan içeri sarkıt dirseklerine oturt. sonra omuz korumalarını da aynı şekilde. çek ön fermuarı şöyle aşağı yukarı saga sola hafif esne bak bakalım hareketlerini kısıtlıyor yada sana sıkıntı veriyormu? aynı şeyi birde kullandığın motor üstünde dene.herşey gayet iyiyse yapacağın iş basit. korumalarım etrafını rahatça saracak kadar bir kumaş lazım sana herhangi bir şey eski ceket astarı eski kumaş pantolon falan. korumalık parçaların etrafından 2-2.5 cm kadar taşacak şekilde kesip bunları montun iç astarına elde iğne ile dikeceksin.üst taraflarını açık bırakki korumaları istediğinde çıkarıp takabilesin. bu şekilde basit bir çözüme ulaşabilirsin.bir zamanlar kendime böyle bir mont yapmiştim . 25 yıldır deri mont imalatında çalışmama rağmen motorda deri mont giymiyorum.bana çok hantal geliyor ayrıca yanında birde yağmurluk taşıman gerekecek. kolay gelsin.