PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorculara serseri gözüyle bakılması aslında çok normal..

cbr_bünyamin
27 Aralık 2012, 17:34
kartal'da engellilerin kullanması için özel olarak rampalı şekilde dizayn edilen üst geçitten motorlar geçiyor.

http://video.ntvmsnbc.com/motosiklet-ust-gecidi.html

yukarıdaki linkteki videoda da görüldüğü üzere motorculara serseri denmemesi için hiç bir sebep yok bu memlekette. diyenlerde sonuna kadar haklıdır bana göre. kimse çıkıpta bunlar bizi bağlamaz demesin boş yere çünkü bağlıyor. millet bunların yüzünden iki tekerlekli cisim gördümü ya arkasından küfür, beddua ediyor ya da direksiyonu üzerine kırıyor veya en iyi ihtimalle trafikte motosikletlileri yok sayıyor. sonra bizlerde gelip burada konu açıp yok efendim başıma bu geldi, yok şöyle oldu diye ağlıyoruz. hiç boşuna ağlamayın, zira bunlar gibiler olduğu sürece trafikte başımıza binbir hadise gelmesi çok normaldir.

MotoBolu14
27 Aralık 2012, 17:37
işte hep bu gibilerin yüzünden bizim gibi düzgün motorculara olan oluyor ! Bunları kim yapıyorsa tespit edilip, motosiklet kullanması engellenmelidir bence

turkish39
27 Aralık 2012, 18:40
Saat 15:03 te aynı konu açılmış.

serdar1547
27 Aralık 2012, 18:47
bu devlette polisinden tut eczacısına kadar;savcısından tut hakimine kadar hepsinin içinde kötü olanları var,ben bir polis rüşvet yiyor diye,işini düzgün yapmıyor diye tüm polisleri kötüleyemem,ben bir eczacı,doktor ayarlayıp milyonlarca liralık hayali reçete yazdırıp,devleti zarara ugratıyor diye tüm eczacıları da kötüleyemem, ondan dolayı 50/60 tane motorcu bu şekilde motor kullanıyor diyerek bunu tüm motosiklet tutkunlarına mal etmenin de bir anlamı yok üstelik oraya araba sığsa inanın o üst geçitten o kadar çok araba geçer ki yayalara yürüyecek yer bile kalmaz...

Tolga Can
27 Aralık 2012, 18:56
Memlekette hayvan çok hangisinin başına hangi çobanı koyacaksın.
Ben motobisiklet kullanan biri olarak o yolda yürürken motorlu denk gelse keser yolunu kavga ederim.
Ters yönden gelen arabayı bile önüne 2 kişi motor kırarak geri geri gitmesini sağlıyoruz. Adam bisiklet muamelesi yapıp kenara geçin diyor.
Bizim arkadaş benden daha agresif motordan inip tabelayı görmüyor musun. dııttt dııttt dıt dıt dıt diyince adam geri geri gidiyor.
Herkes kuzu gibi kenara çekip yol verirse, yaya da çeker, motorcu da çeker çileyi, bu ülkede kural nizam var ama uyacak insan evladı yok.
Haberde konu olan kişiler kurye, habere konu olan vatandaş ise motora denk bile gelmemiştir. artis olma ayağına dert yanıyor.
iyi şeyler zaten haber olmaz. hep kötüleme hep karalama var.

Ateskilici
27 Aralık 2012, 19:25
Memlekette hayvan çok hangisinin başına hangi çobanı koyacaksın.
Ben motobisiklet kullanan biri olarak o yolda yürürken motorlu denk gelse keser yolunu kavga ederim.
Ters yönden gelen arabayı bile önüne 2 kişi motor kırarak geri geri gitmesini sağlıyoruz. Adam bisiklet muamelesi yapıp kenara geçin diyor.
Bizim arkadaş benden daha agresif motordan inip tabelayı görmüyor musun. dııttt dııttt dıt dıt dıt diyince adam geri geri gidiyor.
Herkes kuzu gibi kenara çekip yol verirse, yaya da çeker, motorcu da çeker çileyi, bu ülkede kural nizam var ama uyacak insan evladı yok.
Haberde konu olan kişiler kurye, habere konu olan vatandaş ise motora denk bile gelmemiştir. artis olma ayağına dert yanıyor.
iyi şeyler zaten haber olmaz. hep kötüleme hep karalama var.

Bu arada tebrik ediyorum süper kahramanmışsın, arkadaş oraya normal bi kavşak koysalar bi tane böyle bi problem olurmuydu sizce ?
ordan geçenler kurye sonuçta adamlar dakikayla çalışıyo. Arada kimsenin güvenliğini tehlikeye atmamak şartıyla böyle şeyler yapmak makul diye düşünüyorum motorsiklet süren arkadaşlara.
Ancak bu biraz fazla abartılmış bi haber, haber yapıldığı sırada kartal kavşağında bir yol çalışması olduğu için motorsikletliler en azından orayı kullanmışlar. Yeni yetme stajer muhabir arkadaşlarımızda haber yapmışlar.
Olay bu ;)

dreamkiller
27 Aralık 2012, 19:41
E5 de kavşak? Yok artık..

Tolga Can
27 Aralık 2012, 19:50
Bu arada tebrik ediyorum süper kahramanmışsın,

Sen kısaca o haberde ki kurye benim desene, çok yakında kahramanlıklarımı video ya alacağım. bol bol izlersin. yarın kamera elimde. :cat:

Mengu16
27 Aralık 2012, 19:57
Bu arada tebrik ediyorum süper kahramanmışsın, arkadaş oraya normal bi kavşak koysalar bi tane böyle bi problem olurmuydu sizce ?
ordan geçenler kurye sonuçta adamlar dakikayla çalışıyo. Arada kimsenin güvenliğini tehlikeye atmamak şartıyla böyle şeyler yapmak makul diye düşünüyorum motorsiklet süren arkadaşlara.
Ancak bu biraz fazla abartılmış bi haber, haber yapıldığı sırada kartal kavşağında bir yol çalışması olduğu için motorsikletliler en azından orayı kullanmışlar. Yeni yetme stajer muhabir arkadaşlarımızda haber yapmışlar.
Olay bu ;)
Çok doğru abi. Biz mi serseriyiz yoksa ters yönden gelip kenara sıkıştıran yavaşlamadan üzerine sürüp aynanı kıran sürücüler mi suçlu ? Motorcuya yer yol ters yön resmen. 2 geliş 2 gidiş yolun 2 şeridi yetmiyo adamlar göz göre göre senin şeridine giriyo bugün 2 kere gördüm bunu.

mali_181
27 Aralık 2012, 20:30
Al işte ben buna sadece gülerim neymiş efendim yayaların hayatı dehlikeye atılıyor nasıl atılıyormuş 20-30 km ile geçen bi motormu hatta o kadar bile değil ulan kimsede demiyo ki motorcuların hayatını tehlikeye atan araç şöförleri var ya da kimse demiyoki o kurye o malı 30 dakikada götürmesse parası cebinden çıkacak benim en çok üzüldüğüm şey motosiklet tutkunlarının bile bu habere hak vermesi sanki hiçbirimiz araçların arasından geçmiyoruz hepimiz yapıyoruz bu normalmi peki ,şimdi ben bu doğru demiyorum ama kim bilir neden orayı kullanıyor demiyorki herşey doğruda yanlış olan tek şey motorcunun yaptığı...

hayat2teker
27 Aralık 2012, 20:51
Haber biraz "haber" olsun diye yapılmış sanki. Bir de oradan geçen kuryeyi durdurup konuşsalar? Kim bilir neler diyecek.. Muhabirin dediğine göre 100 m ilerde kavşak var, 100 m ve ışıklar için ben olsam o kadar dolanmazdım. Belki kavşak 500 m ötede.. Her habere inanmamak lazım bu ülkede malum. Ve bu adam kurye arkadaşlar, zamana karşı yarışıyor zaten. O üst geçitte kullandığı rampayı asıl kullanması gereken bir engelli vatandaş yoksa neden kullanılmasın? Trafik gerçekten kilitlendiğinde ve uzun süre açılmama ihtimali olduğunda kaldırıma çıkmıyor musunuz?

mali_181
27 Aralık 2012, 21:06
Haber biraz "haber" olsun diye yapılmış sanki. Bir de oradan geçen kuryeyi durdurup konuşsalar? Kim bilir neler diyecek.. Muhabirin dediğine göre 100 m ilerde kavşak var, 100 m ve ışıklar için ben olsam o kadar dolanmazdım. Belki kavşak 500 m ötede.. Her habere inanmamak lazım bu ülkede malum. Ve bu adam kurye arkadaşlar, zamana karşı yarışıyor zaten. O üst geçitte kullandığı rampayı asıl kullanması gereken bir engelli vatandaş yoksa neden kullanılmasın? Trafik gerçekten kilitlendiğinde ve uzun süre açılmama ihtimali olduğunda kaldırıma çıkmıyor musunuz?

Aaaa olurmu biz yapmayız öle şey yada biz hiç bi zaman karşıdan karşıya röfüşlerde yayalar için açılan aralardan geçmeyiz(bunu herkesin yaptığına eminim) öle deme...

cbr_bünyamin
28 Aralık 2012, 01:27
Al işte ben buna sadece gülerim neymiş efendim yayaların hayatı dehlikeye atılıyor nasıl atılıyormuş 20-30 km ile geçen bi motormu hatta o kadar bile değil ulan kimsede demiyo ki motorcuların hayatını tehlikeye atan araç şöförleri var ya da kimse demiyoki o kurye o malı 30 dakikada götürmesse parası cebinden çıkacak benim en çok üzüldüğüm şey motosiklet tutkunlarının bile bu habere hak vermesi sanki hiçbirimiz araçların arasından geçmiyoruz hepimiz yapıyoruz bu normalmi peki ,şimdi ben bu doğru demiyorum ama kim bilir neden orayı kullanıyor demiyorki herşey doğruda yanlış olan tek şey motorcunun yaptığı...

gel ben sana 30 km hızla giden bir motorla çarpayım, bakalım nasıl bir hasar alacaksın hep birlikte görelim? motorcuların hayatını tehlikeye atanlar var evet ama bu insanlar yukarıda da söylediğim üzere yaya geçicidinden, kaldırımdan, trafiğe ters ve aklına gelecek her türlü kuralı kaideyi hiçe sayarcasına motor kullananlar yüzünden motorcuları iplemiyor olabilir mi?

motor dediğin araçların arasından geçer. avrupa'da trafikte motorcular aradan geçebilsin diye boşluk bırakır insanlar eğer yoğun trafik varsa.

herkes kafasına göre iş yapıyor diye bizlerde yaparsak o zaman bu memlekette hiç bişey düzelmez. hiç kimseninde hiç bişeyden şikayet etmeye hakkı olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

o kavşak 500 mt değil 500 km bile uzakta olsa üst geçitten geçemez motorlu bir taşıt. orası insanlar geçsin diye yapılmış, motorlu taşıtlar için değil.

kuryenin zamanı dar, pizzacının pizzası soğumamalı, sucu müşteri kaybetmemek için suyu geciktirmesin ama bunları yaparkende üst geçit, alt geçit, kaldırım, ters yol, kırmızı ışık ihlali ve bunun gibi aklına gelen tüm kural ve kaideleri çiğnesin.

e o zaman şehirler arası otobüsler 150 km süratle gitsin ki daha fazla yol yapsınlar, kamyonlar tapa gaz gitsin ki daha fazla yük taşışınlar, minibüsler kelle koltuk gitsin ki daha fazla sefer yapsınlar ve bunları yaparkende trafik kaidelerini hiçe sayıp sizin üzerinizden geçsinler. ondan sonra da vay efendim kamyon dibime yapıştı, otobüs bir geçti rüzgarından savruldum, minibüs üzerime kırdı diye ağlaşın burda.

mali_181
28 Aralık 2012, 02:17
Abicim hiçmi geçmedin sen röfüşlerdeki yayalar için yapılmış aralardan yada hiçmi kaldırıma çıkmadın ben ne diyorum yapılan doğru değil fakat yok efendim hayatlar hiçe sayılıyor falan ÇOK APARTILI bir haber benim trafikte hergün hayatım hiçe sayılıyor ama hiç araç sürücülerine katil gözüyle bakılmıyor bende kırmızıda geçen kasksız kullanan trafik ihlali yapan olduğunda çok kızıyorum hatta kırmızıda geçtimi küfür bile ediyorum ama bu öle bi hata değilki adam yavaş yavaş geçiyor kafasında kaskı insanlara dikkat ediyor tamam yanlış kabul ediyorum ama burda kimsenin hayatı hiçe sayılmıyor en azından görüntülerdekilerde ben bi tane de haber görmedim ki Türkiye de motosikletler hiçe sayılıyor diye bunu haber yapıp peşinde koşacaklarına KASKSIZ-EHLİYETSİZ-BİLİNÇSİZ motosiklet sürenlerin peşinden koşsunlar

Ateskilici
28 Aralık 2012, 13:15
Sen kısaca o haberde ki kurye benim desene, çok yakında kahramanlıklarımı video ya alacağım. bol bol izlersin. yarın kamera elimde. :cat:

Çalıştığım sektör kurye değil BASIN ! ayrıca kartalda değil kağıthanede oturuyorum ! Nedir abi burda biraz mantık yürüteni yaftalamak ? adama bak tuttu beni haberdeki kurye yaptı ya :D
Bak hayat arkadaş benim diyeceğimi zaten demiş, ne bir tane yaya ile röpörtaj yapılmış, nede bir tane motorsikletliyle. Yeni yetme arkadaşlar korktuklarından uzaktan çekimi yapmış montajla haberi çakmışlar üstüne.
Bu arada Tolga Arkadaş istersen sana bizim ajansta bi sayfa açalım böyle örümcek adam batman falan gibi ? Tolganın kahramanlıkları diye olurmu :) ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

gel ben sana 30 km hızla giden bir motorla çarpayım, bakalım nasıl bir hasar alacaksın hep birlikte görelim? motorcuların hayatını tehlikeye atanlar var evet ama bu insanlar yukarıda da söylediğim üzere yaya geçicidinden, kaldırımdan, trafiğe ters ve aklına gelecek her türlü kuralı kaideyi hiçe sayarcasına motor kullananlar yüzünden motorcuları iplemiyor olabilir mi?

motor dediğin araçların arasından geçer. avrupa'da trafikte motorcular aradan geçebilsin diye boşluk bırakır insanlar eğer yoğun trafik varsa.

herkes kafasına göre iş yapıyor diye bizlerde yaparsak o zaman bu memlekette hiç bişey düzelmez. hiç kimseninde hiç bişeyden şikayet etmeye hakkı olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

o kavşak 500 mt değil 500 km bile uzakta olsa üst geçitten geçemez motorlu bir taşıt. orası insanlar geçsin diye yapılmış, motorlu taşıtlar için değil.

kuryenin zamanı dar, pizzacının pizzası soğumamalı, sucu müşteri kaybetmemek için suyu geciktirmesin ama bunları yaparkende üst geçit, alt geçit, kaldırım, ters yol, kırmızı ışık ihlali ve bunun gibi aklına gelen tüm kural ve kaideleri çiğnesin.

e o zaman şehirler arası otobüsler 150 km süratle gitsin ki daha fazla yol yapsınlar, kamyonlar tapa gaz gitsin ki daha fazla yük taşışınlar, minibüsler kelle koltuk gitsin ki daha fazla sefer yapsınlar ve bunları yaparkende trafik kaidelerini hiçe sayıp sizin üzerinizden geçsinler. ondan sonra da vay efendim kamyon dibime yapıştı, otobüs bir geçti rüzgarından savruldum, minibüs üzerime kırdı diye ağlaşın burda.

Hocam çok pardonda bu neyin hayali ? :)
Sen avrupa ülkesindemi büyüyük geldin buralara, yada çok elit bi semtin geniş, ferah, ideal insanlarından oluşan sokaklarından mı geldin ?
Motorsiklet bu yani ne demeye kamyonla minibüsle bir tutuyosun ki ?
Altındaki iki teker arkadaş arabanın üç te biri sadece. Ne kadar saysanda, kızsanda bu böyle. Hadi diyelimki biz inandık motoru kamyonla minibüsle hatta senin abartınla gidersek bu şekil uçakla falan bir tuttuk. Bak sana garanti vereyim uçak bile trafikte olsak sıkıştırır bizim milletimizin kafasıyla yani kamyona tıra minibüse arabaya hiç girmiyorum bile.
O açıdan insanların duyarlı olucağı günü bekliyeceğine, sen ortama ayak uydurursun böylece hem işin hemde canın tehlikeye girmez.
Yani bende isterim otobanda araçların arasında 3 metrelik bi boşluk olsun, kamyonlar yol versin, tırcılar camdan nutella reklamı gibi güler yüzle el sallasın, benzinin litresi 1 lira olsun, çiçek böcek falan ama olmuyo işte burası türkiye napalım böyle :)

Tolga Can
28 Aralık 2012, 16:46
Bu arada Tolga Arkadaş istersen sana bizim ajansta bi sayfa açalım böyle örümcek adam batman falan gibi ? Tolganın kahramanlıkları diye olurmu :) ?[COLOR="Silver"]

Bu elemanda kesin sizin ajansın elemanıdır. Düzgün haber yapamamış. Zaten haberin iyisi para etmez. eleştirilmesi gerekir. :P ,
Burda ben kahramanlık göremiyorum. Ben kendi hakkımı savunurum. Sen susarsan o senin sorunun. ben sustum, sen sustun, o sustu, sonra araba sıkıştırdı.
Ezdi geçti, Adam yerine koyan yok diye ağlamayacaksınız. O motordan ineceksin dayak yesende hakkını arayacaksın. bu sadece motorla alakalı bir şey değil. her konuda böyle.
Hakkınıza sahip çıkın :cat:

Ateskilici
28 Aralık 2012, 17:21
Yok tolga bizim ajans daha nitelikli haber yapıyo merak etme sen :) ayrıca tamam daha polemiğe girmiyorum.
Görüş olarak belirteyimki adamlar iyi yapmışlar oh iyikide çiğnemişler kuralı :)

Tolga Can
28 Aralık 2012, 19:52
İnsanın zihni neyse fikri de odur. O köprülerden geçerken dikkat edinde densizin birine denk gelmeyin.
Geçerken yanlışlıkla adama dokunursunuz yada aile geçer çocuk korkar yere düşer. Ondan sonra sopaylan dayak yemeyin. dikkat edin :queen:

ErknOzyurt
28 Aralık 2012, 20:31
Kuryeciler CBF / YBR / TVS / Scooter kullananlar motocu olmus haberimiz yok :) İçten içten güldüm.Bende biri çıkıcak racingle 230 260 la iki araba arasından geçecek falan bekliyorum

Alper Kaya
28 Aralık 2012, 20:39
Kuryeciler CBF / YBR / TVS / Scooter kullananlar motocu olmus haberimiz yok :) İçten içten güldüm.Bende biri çıkıcak racingle 230 260 la iki araba arasından geçecek falan bekliyorumnie cbf150 de ybr125 te tvs apache 150 de motor yokmu allahmı itiriyor arkadanda motorcu olamıyolar ben şimdi yarın cbf150 alsam motorcu olamıycakmıyım illa paramı zıcmam lazım motorcu olmak için ?

ErknOzyurt
28 Aralık 2012, 20:49
nie cbf150 de ybr125 te tvs apache 150 de motor yokmu allahmı itiriyor arkadanda motorcu olamıyolar ben şimdi yarın cbf150 alsam motorcu olamıycakmıyım illa paramı zıcmam lazım motorcu olmak için ?

Alınma arkadaşım.Para sıçma konusuna gelince ! Zevk için mtora binen adam belli eder kendini ! Çeker SPİDİ / DAİNİSE Tulum / Arai-SHARK-SHOEI kask / 40.000 TL lik motor adam zevk uğruna bi ton para vermiş.Sen bu adama çıkıpta yaa o motorcu mu diyemessin.Emekli olmuş , kahveye gitmek için scooter almıs , pizzacı motoru almıs adama aa motorcuya bak dersen ben sana söverim kardeşim :)

Sen Halil abiye-Erbil abiye-Erman abiye-Barış abiye-Barkın abiye bir bak ! çevrelerine bak ! İnsanlar onlara bakınca dışarıdan ne diyor diye bak ! Sonra gel yorum yap.

Alper Kaya
28 Aralık 2012, 21:02
Alınma arkadaşım.Para sıçma konusuna gelince ! Zevk için mtora binen adam belli eder kendini ! Çeker SPİDİ / DAİNİSE Tulum / Arai-SHARK-SHOEI kask / 40.000 TL lik motor adam zevk uğruna bi ton para vermiş.Sen bu adama çıkıpta yaa o motorcu mu diyemessin.Emekli olmuş , kahveye gitmek için scooter almıs , pizzacı motoru almıs adama aa motorcuya bak dersen ben sana söverim kardeşim :)

Sen Halil abiye-Erbil abiye-Erman abiye-Barış abiye-Barkın abiye bir bak ! çevrelerine bak ! İnsanlar onlara bakınca dışarıdan ne diyor diye bak ! Sonra gel yorum yap. bende onlar kadar olmasada venom mont venom eldiven agv kask takıyorum ama cbf150 biniyorum beni gören ne der neyse laf dalaşına döndürmiycem

Seko
28 Aralık 2012, 21:46
Oradan gecen motorcu hayvan da, emniyet seridini trafik sıkışık diye ihlal eden insan mi oluyor ? ikisi de birbirnin ayni... Bu isin kullandigin tasit araciyla ilgisi yok. yapacak olan patenle de gitse yapar hayvanligini.

bardaktan
28 Aralık 2012, 22:02
O terimi kullanan insan, kulandığı terimin anlamını, nerede nasıl kullanacağını bilecek. Serseriymiş. Öğrensin bakalım serseri ne demekmiş! Motorcuya serseri gözüyle bakıyormuş. Sanki kendi çok iyi.

avciceyhan
28 Aralık 2012, 22:14
serseriymişiz cümleten ne güzel
yapılanı tasnif etmesem de yorum yaparken insaflı olun hele başlık açarken 2-3 kere düşünün
ne oldu oradaki muhabirin söylediğinin aynısını yazıp bi de üstüne bulunduğun cemiyetin adını serseri yapıp başlık açınca
bak bakayım motor geçerken bir tane yaya veya sakat var mı orada
konuşan adamda motorla karşılaşmamış sırf konuşmak için konuşan boş bi adam

GorkeM
28 Aralık 2012, 23:01
Haberdeki motosikletlilerin üst geçidi kullanmasının en ufak bir mazereti olamaz!
Üzerinde yaya da olmasa , engelli de olmasa o motor o üst geçidi kullanamaz.
Isterse gelecek 5km içinde kavşak olmasın.

Kullananlar tespit edilip cezalarının kesilmesi şart.
Eğer sen bu motorcuları savunup arkasında durursan sana her yakıştırmayı yaparlar.
Bunları savunursan sonra sokaklara çıkıp motosikleti araçtan saymıyorlar diyemezsin.

Yanlışın içinde doğruyu aramaya hacet yok.

amaninmb
29 Aralık 2012, 12:46
yayaların yanında olamam burada. YAyalarda olur olmadık yerlerden . (Konya'da biton motor - bisiklet yolu var ve yayalar - park halinde araçlar vs. hepsi bu yola koyuyor. Onu gösteren tv kanalı yok). Yolda gideriz. Koskoca 3 şeritli yolda 2 kadın 3 motorcuyu düşürüyor. geçmese yada 20 metre ötedeki kırmızı ışıkda bekleyip geçse birşey yok... Yayalarımızdanda var. Kim bilir o üst geçidi yüzdelik dilime vursan kaçı üstten geçiyor kaçı hala yoldan geçiyor karşılaştırılmalı..

http://haber42.pro/konyadaki-mobese-kazalari-bisiklet-yaya-hayvan-okuz/

Konya'daki motor bisiklet kazalarına bi bakın. Çoğu bisiklet veya plakasız vııııızzzz motorların hatası ama yaya hatalarıda yok değil.
(Bu arada Konya'da ehliyetsiz kasksız plakasız çok motor vardı. Neyseki yavaş yavaş temizleniyor...)

imza
29 Aralık 2012, 13:13
yaya üst geçidinde motorun ne işi var yahu. bari üstünden in motoru kapat elinle iterek geç.

cbr_bünyamin
29 Aralık 2012, 16:27
serseriymişiz cümleten ne güzel
yapılanı tasnif etmesem de yorum yaparken insaflı olun hele başlık açarken 2-3 kere düşünün
ne oldu oradaki muhabirin söylediğinin aynısını yazıp bi de üstüne bulunduğun cemiyetin adını serseri yapıp başlık açınca
bak bakayım motor geçerken bir tane yaya veya sakat var mı orada
konuşan adamda motorla karşılaşmamış sırf konuşmak için konuşan boş bi adam

arkadaşım senin türkçe öğretmenin kimdi merak ettim cidden?

motorculara serseri gözüyle bakılması aslında çok normal cümlesinin neresinden motor kullanmayanların tamamı motorcuları cümleten serseri olarak görüyor manasını çıkardın?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Hocam çok pardonda bu neyin hayali ? :)
Sen avrupa ülkesindemi büyüyük geldin buralara, yada çok elit bi semtin geniş, ferah, ideal insanlarından oluşan sokaklarından mı geldin ?
Motorsiklet bu yani ne demeye kamyonla minibüsle bir tutuyosun ki ?

sen avrupanın medeni olduğunu türkiyenin ise medeni olmadığını peşinen kabul etmişsin zaten. bunun üzerine konuşacak çokta fazla bişey yok.

harved
01 Ocak 2013, 17:39
Yazmıyayım dedim,tutamadım kendimi.
Güleriz ağlanacak halimize.
Haberi yapan nasibini aldı.
Başlığı açan yerden,yere vuruldu.
O üst geçitten motosikleti ile geçen her ne iş yapıyorsa yapsın,her ne marka model motosiklet kullanıyorsa kullansın GEÇEMEZ kardeşim.G E Ç E M E Z.
Adı üstünde Yaya üst geçiti.
Bahane üretip durmanın hiç bir anlamı,o yaya geçidini kullanan motosiklet sürücüsünü haklı çıkartmaya çalışmanın mantıklı bir tarafı yok.
Kural kuraldır,uyacaksın U Y A C A Ğ I Z ondan sonra da diğer kural ve kaidelere uymayanlarla M Ü C A D E L E edeceğiz.
Tüm toplum, başkalarının hak ve hukukuna saygı göstermeyi öğrenmediği sürece de,kendi hak ve hukukuna saygı göstermeyenleri eleştirmeye hakkı olduğunu düşünmüyorum.
Kalın sağlıcakla,kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Aliçooo
01 Ocak 2013, 18:08
Hiçbir sebep motosikletin yaya geçidinden geçmesini haklı kılamaz. Bunu kuryelik yapmış biri olarak söylüyorum. Kavşak çok ilerde bile olsa kavşaktan dönecek, yaya geçidini veya refüjü kullanmayacak. Sıkışık trafikte ilerleyecek yol bulamıyorsa kaldırımdan gitmeyecek diğer motorlu taşıtlar gibi bekleyecek. Aksi halde trafikte 4 tekerli araç sürücülerinin motosikletleri de motorlu taşıt sınıfına koymasını bekleyemeyiz ve trafikte kural ihlali yapıp canımızı tehlikeye atan araçlara karşı hakkımızı arayamayız. Önce bütün motosiklet kullananlar kurallara eksiksiz uyacak. Sonra bizi motorlu taşıt olarak görmeyenlerle kenetlenip mücadele edeceğiz.

"harved" arkadaşımın sözlerinin altına imzamı atıyorum. Kazasız sürüşler. Saygılarımla...

lycantrophic
01 Ocak 2013, 19:30
Yaya geçidinden motorla geçenleri inatla savunanlar var çok enteresan. Kaldırıma çıkan cengaverler savunuyor bu durumu da. Herkes gitmesi gereken yeri bilecek, böyle saçmalık mı olur? Ordan motor geçmesi tamamen saçmalık, mantıkla filan izah edilir durumu da yok kesinlikle. Bunu makul bulan insanları da sağduyuya davet ediyorum hani. Biz motorcuyuz her yere girer çıkarız kural mural tanımayız derseniz gayet de sizi trafikte araçlar da dikkate almazlar, hak ediyorsunuz çünkü böyle muameleyi başkalarının hakkını çiğneyerek.

lanatolial
01 Ocak 2013, 22:48
Harbiden millet, ne oluyor? Yok haber doğru düzgün yapılmamış, yok kuryeymiş. Hele hele bi yorumda "duruma ayak uydurmak" gibi bir yorum var...Motorcu oradan geçemez arkadaş. Savunulacak bir yanı yok bunun.