PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Yıkama ANKARA

ardacavdar
27 Aralık 2012, 14:32
Arkadaşlar hepinize iyi forumlar,

Motosikleti Ankara'da nereye yıkatabiliriz acaba bilgisi olan var mı?

KUVVETMİRA
27 Aralık 2012, 15:07
yıkamacılara gerekli uyarıları yaparsan herhangi birinde yıkatabilirsin.
balgat 1. caddede bikaç kere yıkatmışlığım var.
5-6 liramı alıyor.

Mengu16
27 Aralık 2012, 15:12
Ben sincan ayaş yolu başlarındaki PO benzincisinde yıkıyorum, makineye 1 tl atıyorum 2-3 dakka çalışıyo.

ardacavdar
27 Aralık 2012, 15:16
Gerekli uyarilari fazlasiyla okudum forumda hepsine hakimim.
Ozel olarak bu isi yapan Batikent de Angora Oto varmis; ama acilisi 2005.
Su anda faliyet gostermiyor gibi...
El degistirmis sanirim.
Onlar gibi bildiginiz bir yer var mi diye merak ettim.
Tesekkurler...

serdar1547
27 Aralık 2012, 15:22
ben kendim yıkıyorum vallaha çok zevkli oluyor,en az gezmek kadar zevkli geliyor bana normal çeşme suyuyla yıkıyorum sonra da cam sille parlatıyorum ve hep bilindik aynı hikaye...hayırlı olsun...yeni mi aldın....

Mengu16
27 Aralık 2012, 15:27
Ben de kendim yıkıyorum ara sıra ama tazyikli yıkama makinem var en küçüğünden de olsa. Fırçayla kovayla hem temiz olmuyo hem çok çiziliyo motorun boyası. 1 kova suyla fırçayla bir motoru doğru düzgün temizleyemezken 1 kova suyu (22 LT) basınçlı makineye verince 2 motor yıkıyorum çok rahat.

ardacavdar
27 Aralık 2012, 15:53
ben kendim yıkıyorum vallaha çok zevkli oluyor,en az gezmek kadar zevkli geliyor bana normal çeşme suyuyla yıkıyorum sonra da cam sille parlatıyorum ve hep bilindik aynı hikaye...hayırlı olsun...yeni mi aldın....

evet yeni aldım teşekkürler
en iyileri sizin olsun inşallah

ben de kesinlikle kendim yıkama taraftarıyım
çok zevkli olduğuna da katılıyorum
sıvı cila, sünger vb. hazır ve nazır bekliyor; ama ilk sefer komple bir yıkamaya girip bütün kirinden isinden bi arınsın diye düşünüyorum
sonra bakıcam ben ona güzelce :)

Ben de kendim yıkıyorum ara sıra ama tazyikli yıkama makinem var en küçüğünden de olsa. Fırçayla kovayla hem temiz olmuyo hem çok çiziliyo motorun boyası. 1 kova suyla fırçayla bir motoru doğru düzgün temizleyemezken 1 kova suyu (22 LT) basınçlı makineye verince 2 motor yıkıyorum çok rahat.

o portatif makinelerden ben de almak istiyorum
aynı zamanda hava kompresörü olarak da kullanabiliyor musunuz?
önerebileceğiniz bir marka var mı?
yaptıkları iş gereğince bozulmaya müsait makineler gibi geliyor bana dolayısı ile marka önemli olsa gerek diye düşünüyorum

Okan Sinan Ocan
27 Aralık 2012, 22:12
Arkadaşlar hepinize iyi forumlar,

Motosikleti Ankara'da nereye yıkatabiliriz acaba bilgisi olan var mı?

Birlik mahallesindeki Moto Ankaraya giderseniz hem detaylı temizlik hemde motorunuzun basit bakımlarını aynı anda yaptırabilirsiniz.

Ancak , doğru olanı bu tür işlemleri kendinizin yapmasıdır.

Sevgilerimle

Mengu16
27 Aralık 2012, 22:23
o portatif makinelerden ben de almak istiyorum
aynı zamanda hava kompresörü olarak da kullanabiliyor musunuz?
önerebileceğiniz bir marka var mı?
yaptıkları iş gereğince bozulmaya müsait makineler gibi geliyor bana dolayısı ile marka önemli olsa gerek diye düşünüyorum
Bozulacak makineler değiller bence benimki mesela 40 euroluk bir makine 2005'te almıştık markasını bilmiyorum yazmıyorda avrupa malı ama :)
Siz Karcher falan alırsınız en küçüğünden 180 lira civarı fiyatı var hem onlarda pompa otomatik devreye giriyo veya kapanıyo benim makinada her tetiği bıraktığında motoru elle kapatıyosun yoksa çalışmaya devam ediyo anormal sesler çıkartıyo zorlanıyo alet.
Bu ev tipi basınçlı makinalarla elbet oto yıkamacı açamazsınız ama bireysel kullanımda en az 10 yıl iş göreceğine eminim. Oto yıkamacıların makinesi 2000 lira civarında makineler ev tipi yıkama makinelerine göre çok çok güçlü makineler onlarınki. Hava kompresörü olarak kullanamazsınız bu tarz cihazları, hava basıncıyla çalışmıyor çünkü içindeki pistonlu pompa suyu sıkıştırıp basıncını artırıp tetiğe veriyor.

ardacavdar
28 Aralık 2012, 04:21
Birlik mahallesindeki Moto Ankaraya giderseniz hem detaylı temizlik hemde motorunuzun basit bakımlarını aynı anda yaptırabilirsiniz.

Ancak , doğru olanı bu tür işlemleri kendinizin yapmasıdır.

yarın Moto Ankara da olucam zaten lastik alıcam.
ertesi gün lastiği taktırmaya gittiğimde gerekli temizliği orda yaptırırım.
teşekkür ederim bu bilgi için bilmiyordum onların yaptığını.

tabiki doğrusu kendimizin yapması; ama dediğim gibi ilk seferinde iyicene kirinden arınması için profesyonel bir temizlik gerekli bence.

Sevgilerimle

Bozulacak makineler değiller bence benimki mesela 40 euroluk bir makine 2005'te almıştık markasını bilmiyorum yazmıyorda avrupa malı ama :)
Siz Karcher falan alırsınız en küçüğünden 180 lira civarı fiyatı var hem onlarda pompa otomatik devreye giriyo veya kapanıyo benim makinada her tetiği bıraktığında motoru elle kapatıyosun yoksa çalışmaya devam ediyo anormal sesler çıkartıyo zorlanıyo alet.
Bu ev tipi basınçlı makinalarla elbet oto yıkamacı açamazsınız ama bireysel kullanımda en az 10 yıl iş göreceğine eminim. Oto yıkamacıların makinesi 2000 lira civarında makineler ev tipi yıkama makinelerine göre çok çok güçlü makineler onlarınki. Hava kompresörü olarak kullanamazsınız bu tarz cihazları, hava basıncıyla çalışmıyor çünkü içindeki pistonlu pompa suyu sıkıştırıp basıncını artırıp tetiğe veriyor.

anlaşılan siz bu işle baya bi haşırneşir olmuşsunuz.
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler çok faydalı oldular.
ilk fırsatta bahsettiğiniz "Karcher" marka ürünü alıcam.

Angler
07 Temmuz 2023, 09:21
Detaylı motosiklet temizletebileceğim (özellikle zincir) güncel neresi var?

Vargath
07 Temmuz 2023, 10:06
MotoCrazy diye bir yeni açılmış bir yer var. Denemek için götürmüştüm, memnun kaldım.

Angler
07 Temmuz 2023, 10:31
teşekkürler