PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yılbaşından itibaren BGS başlıyor siz ne yapacaksınız?

Sayfa : [1] 2

Rebornx4
26 Aralık 2012, 14:21
Evet beyler bildiğiniz gibi yılbaşından itibaren HGS başlıyor. Başlık yanlış değil benim içinde BGS (Beleş Geçiş Sistemi) başlıyor. Aranızda bana kızacak arkadaşlara saygı duyarım. Geçen gün garanti hesabımdan KGS ekstrelerimi kontrol ettim. 2,5 seneden bu yana 2400TL gibi bir rakam ediyor. 1 kere bile kaçak geçmedim. Ne plakamı kapattım, ne de arabayla yan yana geçtim. Ama artık benim vicdanım köprüye para vermeyi elvermiyor. Siyaset bilimi okuyanlar bilir. Bir iktidarın, bir kanunun meşruluğu onu koyanlar kadar itaat edenlerin sadakatine de bağlıdır. Ben artık samimiyete inanmıyorum. Ben iyi oldukça, daha çok bindirmelerine göz yumamıyorum. Çakallık değil bu, artık vicdanım elvermiyor. Üstüste gelen zamlar (gerek benzine,gerek köprüye), bu son özelleştirme vakası, birde HGS'nin bizim için 4,25TL olduğu haberinden sonra hoşgeldin BGS.

dreamkiller
26 Aralık 2012, 14:23
Ne? HGS motor için 4,25 tl mi olacakmış? :sunny::sunny: Vay canına yandıklarım, vay canına portakal suyu sıktıklarım!!

Sinan Er
26 Aralık 2012, 14:29
Rakamın yüksek olması ayrı konu ücret ödemeden geçmek ayrı konu.

İtirazlarını daha hukuki yollarla yapabilirsin.

Ücret ödemeden geçmeye çalışman çok yanlış olacaktır.

scooboy
26 Aralık 2012, 14:30
Biz kerizmiyizde veriyoruz diyen arkadaşlar düşer birazdan.
(Not: Evet Keriziz)

speed_dream
26 Aralık 2012, 14:33
Evet beyler bildiğiniz gibi yılbaşından itibaren HGS başlıyor. Başlık yanlış değil benim içinde BGS (Beleş Geçiş Sistemi) başlıyor. Aranızda bana kızacak arkadaşlara saygı duyarım. Geçen gün garanti hesabımdan KGS ekstrelerimi kontrol ettim. 2,5 seneden bu yana 2400TL gibi bir rakam ediyor. 1 kere bile kaçak geçmedim. Ne plakamı kapattım, ne de arabayla yan yana geçtim. Ama artık benim vicdanım köprüye para vermeyi elvermiyor. Siyaset bilimi okuyanlar bilir. Bir iktidarın, bir kanunun meşruluğu onu koyanlar kadar itaat edenlerin sadakatine de bağlıdır. Ben artık samimiyete inanmıyorum. Ben iyi oldukça, daha çok bindirmelerine göz yumamıyorum. Çakallık değil bu, artık vicdanım elvermiyor. Üstüste gelen zamlar (gerek benzine,gerek köprüye), bu son özelleştirme vakası, birde HGS'nin bizim için 4,25TL olduğu haberinden sonra hoşgeldin BGS.
kim ne derse desin ama arkadaşa % 100 katılıyoum :cat:daha dün de hgs topiği vardı orada da aynı şeyleri yazdım yine yazıyorum bu devlet insanı suç işlemeye teşvik ediyor.bizi büyük araçlarla bir tutmakla zorla kaçak geçin diyor
haydi bizim otoyola 40 yılda bir işimiz düşer de istanbul,ankara,izmir gibi yerlerde yaşayan arkadaşlar ne yapsın:jocolor: günde gel git 10 tl para mı versin yani :silent:

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

Biz kerizmiyizde veriyoruz diyen arkadaşlar düşer birazdan.
(Not: Evet Keriziz)

+100000000 :pr:

pistolpitt
26 Aralık 2012, 14:34
zaten motosiklet diye bir araç HGS de tanımlı da değilmiş

İHTİYAR
26 Aralık 2012, 14:47
Özellikle siz İstanbullu motosiklet sürücüleri organize olup eylemler yapmalısınız. Topluca ödeme yapmadan geçmek gibi sivil itaatsizlik eylemleri yerinde olacaktır.
İki eliyle ayakkabısını bile bağlamaktan aciz adamların yazdığı ve çıkardığı kanunların bu kadar dar ve öngörüden uzak olmasına şaşmamak gerekir.

Daha geçen ay Bürüksel'de Avrupanın birçok ülkesinden gelerek toplanan çiftçiler ve süt üreticileri traktör ve kamyonlarıyla işgal gerçekleştirdi.
Hatta süt tankerlerinden polislerin üzerine ve parlamento binasına süt sıktılar.
Eylem iyidir yeryüzünde herşey hareket halindedir.
Ağlamayan çocuğa meme verilmez diye bir atasözümüz bile vardır.

Şu an aklımdan dişlerimi sıkarak, o kanunu hazırlayan, yazan, okuyan, onaylayanların O PARMAKLARINI 100 GRAMLIK CAMCI ÇEKİCİYLE SEVESİM GELİYOR.

Levsy
26 Aralık 2012, 14:52
Senin sisteme YGS'de diyebiliriz. (Yetti Gari Sizin....)

chozen
26 Aralık 2012, 14:56
Ben neden 4.5 tl para vereyim motorum tas catlasa 200 kg yola bir zararım yok trafik de yer kaplamıyorum trafik sıkısıklıgı yapmıyorum bu ne ya Devletin insanları motosıklete tesvık edecegıne motordan sogutuyorlar bızım sesımız cıkmadıgı surecede bu boyle devam edıcek maalesef Arkadaslar cumhurıyet bayramında yaptıgımız gıbi toplanalım gıselerın onunde protesto edelım sesımızı duyuralım baska caremız yok Mustafa kemal Ataturk un dedigi gibi Buyuk olmak ıstıyorsan zayıf olmayacaksın boyun eymeyeceksın.Varmısınız!
!!

Rebornx4
26 Aralık 2012, 14:57
Özellikle siz İstanbullu motosiklet sürücüleri organize olup eylemler yapmalısınız. Topluca ödeme yapmadan geçmek gibi sivil itaatsizlik eylemleri yerinde olacaktır.
İki eliyle ayakkabısını bile bağlamaktan aciz adamların yazdığı ve çıkardığı kanunların bu kadar dar ve öngörüden uzak olmasına şaşmamak gerekir.

Daha geçen ay Bürüksel'de Avrupanın birçok ülkesinden gelerek toplanan çiftçiler ve süt üreticileri traktör ve kamyonlarıyla işgal gerçekleştirdi.
Hatta süt tankerlerinden polislerin üzerine ve parlamento binasına süt sıktılar.
Eylem iyidir yeryüzünde herşey hareket halindedir.
Ağlamayan çocuğa meme verilmez diye bir atasözümüz bile vardır.

Dediklerine %100 katılmakla beraber bu ülkede eylem demenin; gaz bombası, biber gazı, plastik mermi, jop, kelepçe olduğunu hatırlatırım. Toplu kaçak geçişte muhtemel olacaklar arasında ileride yolu kesen dikenli bariyer, plakalara 250şer lira ceza ve kamuyu dolandırmaktan açılan kamu davası ile ağır para cezası gibi şeyleri düşünmeden edemiyorum. Aye arkadaşımız yol ıslandığı için vefat etti(Allah rahmet eylesin), adamlar eyleme gitti emniyet şeridinden ceza yazdı polis. Bunun anlamı: "Bir daha böyle eylem falan yapmayın bir 72 daha kitleriz."

Ben kısasa kısas olduğunu düşünüyorum. Madem devlet bizi keriz yerine koyup, motosikleti ayrı bir olarak sınıf oluşturmuyor. Madem fahiş fiyat politikası uygulayarak bizden kamyonla aynı parayı alıyor ve cebimizdekini sömürüyor (ki bunun adı çakallıktır) ben de çakallık yaparım arkadaş. Şu vatandaşın sabrı dünyada hiçbir halkta yoktur. Yunanistanda kriz oldu adamlar kasapları boşalttı etleri omuzlarda götürerek. Ülkeye, bayrağa, vatana olan saygıyı iktidara da gösteren bu hoşgörülü halka çakallık yaparsanız kimse kusura bakmasın aralardan çıkan tilkiler de sizi boğar.

erro
26 Aralık 2012, 15:15
destekliyorum arkadaşım...

chozen
26 Aralık 2012, 15:20
Dediklerine %100 katılmakla beraber bu ülkede eylem demenin; gaz bombası, biber gazı, plastik mermi, jop, kelepçe olduğunu hatırlatırım. Toplu kaçak geçişte muhtemel olacaklar arasında ileride yolu kesen dikenli bariyer, plakalara 250şer lira ceza ve kamuyu dolandırmaktan açılan kamu davası ile ağır para cezası gibi şeyleri düşünmeden edemiyorum. Aye arkadaşımız yol ıslandığı için vefat etti(Allah rahmet eylesin), adamlar eyleme gitti emniyet şeridinden ceza yazdı polis. Bunun anlamı: "Bir daha böyle eylem falan yapmayın bir 72 daha kitleriz."

Ben kısasa kısas olduğunu düşünüyorum. Madem devlet bizi keriz yerine koyup, motosikleti ayrı bir olarak sınıf oluşturmuyor. Madem fahiş fiyat politikası uygulayarak bizden kamyonla aynı parayı alıyor ve cebimizdekini sömürüyor (ki bunun adı çakallıktır) ben de çakallık yaparım arkadaş. Şu vatandaşın sabrı dünyada hiçbir halkta yoktur. Yunanistanda kriz oldu adamlar kasapları boşalttı etleri omuzlarda götürerek. Ülkeye, bayrağa, vatana olan saygıyı iktidara da gösteren bu hoşgörülü halka çakallık yaparsanız kimse kusura bakmasın aralardan çıkan tilkiler de sizi boğar.

Katılmıyorum size varsın yazsınlar 250 tl ceza ama sesımızı duyuralım pkk denen serefsızler hergun eylem yapıyo noldu kurt acılımı vs adamlar meclıse gırdı eylem yapa yapa Ama biz davamızda haklıyız o ayrı konu

tufanbaydemir
26 Aralık 2012, 15:38
O zaman şunu bir izle derim.

http://video.ntvmsnbc.com/kacak-gecise-izin-yok.html

turkish39
26 Aralık 2012, 15:44

Polis görevde.Tebrik ederim:queen:

a.a.ari
26 Aralık 2012, 16:10
aslında topluca bir eylem yapsak bu güvenlik şeridiyle ve hgs köprü geçişleriyle alakalı bir yazı yazsa bir arkadaşımız dertlerini neden uygulamanın saçma olduğunu trafikde sıkışıklık yaratmadığımızı veya zaten motor sikleti az yakıyor diye aldığımızı genel bir yazı yani.. 20 km lik yol yapcam benzine 3 lira veriyorum hgs ye 5 lira saçma vb. gibi burda yayınlansa ve herkes o yazıyı ayrı ayrı başbakanlığın şikayet sayfasına atsa böğle bir soruna dikat çekmiş oluruz sadece burda kendi kendimize vay böğle vay şöyle yandık anamlar yerine daha mantıklı bence..(sen niye yazmıyosun dicek arkadaşlar çıkıcakdır benden daha iyi yazabilcek görev gereği bu tur yazılara alışkın arkadaşlar varsa onların yapması daha tutarlı olacağı için.. )

chozen
26 Aralık 2012, 16:16
aslında topluca bir eylem yapsak bu güvenlik şeridiyle ve hgs köprü geçişleriyle alakalı bir yazı yazsa bir arkadaşımız dertlerini neden uygulamanın saçma olduğunu trafikde sıkışıklık yaratmadığımızı veya zaten motor sikleti az yakıyor diye aldığımızı genel bir yazı yani.. 20 km lik yol yapcam benzine 3 lira veriyorum hgs ye 5 lira saçma vb. gibi burda yayınlansa ve herkes o yazıyı ayrı ayrı başbakanlığın şikayet sayfasına atsa böğle bir soruna dikat çekmiş oluruz sadece burda kendi kendimize vay böğle vay şöyle yandık anamlar yerine daha mantıklı bence..(sen niye yazmıyosun dicek arkadaşlar çıkıcakdır benden daha iyi yazabilcek görev gereği bu tur yazılara alışkın arkadaşlar varsa onların yapması daha tutarlı olacağı için.. )

Toplanalım acilen

2move
26 Aralık 2012, 16:25
Kapa plakayı geç git kardeşim..

Raphae1
26 Aralık 2012, 16:37
ayda yılda 1-2 kere geçene bu ücret dokunmaz ama benim gibi 1 ayın 26 günü geçiş yapıyorsa dokunur. ayda 100-110 tl ogs ödüyorum.
toplu kaçak geçelim :D hangi birimize ceza yazacaklar acaba?

sllnbs.okn
26 Aralık 2012, 16:43

sen inanıyosun yani hukukla kazanacagına :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

Bence arkadaş süper bi konu açmış forumda bunun için sesimizi duyuralım 4.25 olurmu motor ya normal şartlar da en fazla 2 kişi taşıyan taşıttır bu en nihayetinde(ben hep tek binmeyi severim :D)

Chronix
26 Aralık 2012, 16:56
devletin para kazandığı birşeye hukuki ve protesto yolu ile bu devlete karşı kim ne kazanmış? dava açsan bir ömür sürer protesto etsen içeri atarlar ya da biber gazı ile seni yıkarlar.hadi beyler içmeye devam.

babaçi
26 Aralık 2012, 16:58
ayda yılda 1-2 kere geçene bu ücret dokunmaz ama benim gibi 1 ayın 26 günü geçiş yapıyorsa dokunur. ayda 100-110 tl ogs ödüyorum.
toplu kaçak geçelim :D hangi birimize ceza yazacaklar acaba?
zaten çantadır egsozdur bu aralar çok sıkıyorlar..o anda kesemezler ama bilahere acısını hepimiz çekeriz...toplanır köprüyü trafiğemi kapatırsın yada ne biliyim bir ara bozuk para ile ödeme olayı vardı onun gibi birşeymi düşünülür ozaman daha fzla sesimizi duyurabiliriz

cousinecruis
26 Aralık 2012, 17:00
Motosikletlerle gecisleri yarim saatligine kapatmak lazim :)

Rebornx4
26 Aralık 2012, 17:04
Ben size ne olacağını söyleyeyim. O köprüye 15-20 kişi gidip kaçak geçersek affetmezler. Bir güzel plakadan 10 katı ceza kitlerler. Ondan sonra eksik varmı yokmu diye plakanın vidasına kadar ararlar. Yol ortasında durursanız bir de ondan ceza keserler. 3 evetle uğurlanırız evimize.

Gidildiği zaman en azından 200-250 motorcu gidilmesi lazım. Kameralardan bakıldığında gözler motordan başka birşey görmemeli. Birde medyayı çağıracaksın ki uygun kamuoyu oluşsun. Bu eylemi videoya çekim sosyal paylaşım ağlarından güzel bir reklamını yaptık mı kimse buna kayıtsız kalamaz. Tekrar söylüyorum motosiklet ücretine 3tl bile fazladır şuan.
Araçların yarısı kadar bile olmayan emisyon, 4/1 kadar alan kaplayan , 10/1 kadar ağırlığı olan motosiklete 3tl bile çoktur günümüz şartlarında. Eğer büyük çaplı bir eylem olacaksa seve seve organize de ederim, başkası ederse ona da katılırım. Ancak 20-25 motorcu oraya gidersek eve ellerimizde makbuzla döneriz haberiniz olsun.

Reşit
26 Aralık 2012, 18:01
OGS alın beyler, 3.40. Kaçak geçmeyin, polisten kaçmayın!!!

emrello
26 Aralık 2012, 18:28
Bugüne kadar hiç kaçak geçiş yapmadım, geciktirdiğim tek bir vergi ödemem olmadı, bir iki ufak trafik cezası dışında ceza yemedim. Yani hep iyi bir vatandaş olduğumu düşünüyorum. Bundan sonra da kaçak geçiş yapmayacağım, yapamam.

Ama hayatımda ilk kez kendimi bu kadar çaresiz ve keriz gibi hissediyorum. Vergiler, sigortalar, geçiş ücretleri, benzin zamları vs. derken üzerimdeki baskının anormal ve haksız biçimde arttığını çok net olarak görüyorum. En kötüsü de benden çıkan bu vergilerin halkın sağlığı, eğitimi için harcanmadığını gayet iyi biliyorum. Yani artık yol, su, elektrik olarak da dönmüyor bana (yollar da satıldı zaten).

Ben böyle bir muameleyi hak etmiyorum ve ilk kez kafam bu kadar karışık.

Kısacası, bunu doğru bulmuyorum ama anlayabiliyorum.

MotorKafa
26 Aralık 2012, 18:40
Bugüne kadar hiç kaçak geçiş yapmadım, geciktirdiğim tek bir vergi ödemem olmadı, bir iki ufak trafik cezası dışında ceza yemedim. Yani hep iyi bir vatandaş olduğumu düşünüyorum. Bundan sonra da kaçak geçiş yapmayacağım, yapamam.

Ama hayatımda ilk kez kendimi bu kadar çaresiz ve keriz gibi hissediyorum. Vergiler, sigortalar, geçiş ücretleri, benzin zamları vs. derken üzerimdeki baskının anormal ve haksız biçimde arttığını çok net olarak görüyorum. En kötüsü de benden çıkan bu vergilerin halkın sağlığı, eğitimi için harcanmadığını gayet iyi biliyorum. Yani artık yol, su, elektrik olarak da dönmüyor bana (yollar da satıldı zaten).

Ben böyle bir muameleyi hak etmiyorum ve ilk kez kafam bu kadar karışık.

Kısacası, bunu doğru bulmuyorum ama anlayabiliyorum.

Abi senin durum önceden bayağı bi kötüymüş :)

BIYIKLI
26 Aralık 2012, 18:52
Ellerinden gelse motosikletlere benzini bile pahalıdan satarlar! Neme lazım millet motosiklete döner de gelirleri düşer.. Adaletsizlikte Dünya'da birinciliğe oynuyoruz! :farao:

kurubuz
26 Aralık 2012, 19:04
Köprüden motorla sık geçmediğim için BGS riskine girmem ama her gün köprüyü kullansam kesin bende BGS kullanırım.

Sinan Er
26 Aralık 2012, 19:18
sen inanıyosun yani hukukla kazanacagına :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

Bence arkadaş süper bi konu açmış forumda bunun için sesimizi duyuralım 4.25 olurmu motor ya normal şartlar da en fazla 2 kişi taşıyan taşıttır bu en nihayetinde(ben hep tek binmeyi severim :D)

Toplu eylem yapmakda hukuka uygundur. Asıl mesele toplanıp tek vücut hareket edebilmekte. Çünkü eylemin arkasından gelecek caydırıcı yaptırımlar olabilir. Mesela 250cc altı ötv oranı %8 den %37 ye çıkarılabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

Ama BGS yerine SPS uygulanailir. ( Sahte Plaka Sistemi ) Konuyla ilgi Bakan ve Milletvekillerinin şahsi araçlarının plakasını takacaksın motorun arkasına. Oldu bitti maşallah. :queen: :thumleft: :cherry:

ilkerabi
26 Aralık 2012, 19:25
Anarşit dolmuş burası da... Aaaa eylem meylem nedir bööle?

GP500-1st
26 Aralık 2012, 19:57
Ben size ne olacağını söyleyeyim. O köprüye 15-20 kişi gidip kaçak geçersek affetmezler. Bir güzel plakadan 10 katı ceza kitlerler. Ondan sonra eksik varmı yokmu diye plakanın vidasına kadar ararlar. Yol ortasında durursanız bir de ondan ceza keserler. 3 evetle uğurlanırız evimize.

Gidildiği zaman en azından 200-250 motorcu gidilmesi lazım. Kameralardan bakıldığında gözler motordan başka birşey görmemeli. Birde medyayı çağıracaksın ki uygun kamuoyu oluşsun. Bu eylemi videoya çekim sosyal paylaşım ağlarından güzel bir reklamını yaptık mı kimse buna kayıtsız kalamaz. Tekrar söylüyorum motosiklet ücretine 3tl bile fazladır şuan.
Araçların yarısı kadar bile olmayan emisyon, 4/1 kadar alan kaplayan , 10/1 kadar ağırlığı olan motosiklete 3tl bile çoktur günümüz şartlarında. Eğer büyük çaplı bir eylem olacaksa seve seve organize de ederim, başkası ederse ona da katılırım. Ancak 20-25 motorcu oraya gidersek eve ellerimizde makbuzla döneriz haberiniz olsun.

Amaç zaten vatandaşı motosikletten soğutmak, uzak tutmak, yaygınlaşmasını önlemek... Sana emisyonuna göte, agırlığına göre, trafikte işgal ettiğin yere göre adaletli hakkaniyetli vergi alsa kim güne 3-4 litre benzin tüketecek?

Yok öyle 3-4 bin liraya taşıt alıp trafikte 2.5 litre benzin yakarak ulaşım ihtiyacını gidermek, binsene metrobüse, binsene hayvan tasır gibi araç kullanan belediye otobüslerine...

(2007 de bindiğim 34M hatlı yeni model man marka körüklü belediye otobüsünü TEM'de 110 km hızla sabah bomboş yolda hiçbir araç yokken yoldan savurup ortadan ikiye böldü söför, ikiye bölünen otobüsün kopan kısmından karşımda oturan adam asfaltta uçup kanlar içinde feci şekilde can verdi, ambulansı beklerken can çekişmesini çaresizce izledik... Partili Allahsız söför abi(!) otobüste teknik arıza vardı diye kayırıldı ceza alması engellendi. Ama kaza tamamen sürücü hatasından kaynaklı uyuklayan söförün aşırı hızla bağcılar yol ayrımına orta refüje yönelip son anda ani menevra ile otobüsü savurup parçalamasından meydana geldi )

Yada alsana en az 7-8 litre benzin yakan bi araç o benizini kim alır sen motosiklet sürersen. 5 bin liralık motosiklete 30-40 binlik araç gibi vergi, yol köprü parası vereceksinki bi espirisi kalmasın:farao:

İHTİYAR
26 Aralık 2012, 20:28
Eyyyy insanlığı sömüren mok sistem kapitalizm, sen sistemi ve devleti ele geçirdin ve hergün daha fazla süt, daha fazla et ve daha fazla yün istiyorsun yeter!!!!!!!!!

Artık karşında koyunlar ve danalar yok diyemedikçe, bu bir avuç çobanın sopası kırılmadıkça, yavrularımıza verecek sütümüz, sarılacak postumuz kalmayacak bu böyle biline!!!!

dreamkiller
26 Aralık 2012, 20:32

Vatandaşa diyormuş ki ; " ne olur normal kurallara uysanız?"

Vatandaş da diyorki ; Ne olur 1200 kg lık otomobille 200 kg lık motordan aynı parayı almasanız? Şimdi sigaraya %30 daha geliyor.. üstelik üreticinin cebine değil devletin cebine ÖTV olarak.. Yok annem yok bu kafayla daha çok ÖTV lerler bizi!!

crayz_metin
26 Aralık 2012, 23:37
Arabanın plakasınıda mı söksem acaba?

phradrel
26 Aralık 2012, 23:47
10 dernek biraraya gelip çağrı yapmadan hiç bir şey olmaz arkadaşlar. peki nerede bu dernek, federasyon başkanları?? kesinlikle zor kullanılmadan devlet ne istediğinizi anlamaz. hukukmuş? kimin hukuku arkadaşım? sattılar zenginin birine şimdi parayı herife ödeyeceksin e ulan bu köprü benim vergilerimle yapıldı sonra da satıldı. aldılar bi ceplerinden göstermelik diğer ceplerine koydular. ben de hgs taktım. çaresiz üçümüz beşimiz biraraya toplanmadıkça da girmeye devam edecek. 80lerde örgütlü toplumun sağcı solcu hepsini yokettiler ahanda böyle kaldık bir başımıza. korkudan hakkımızı bile isteyemiyoruz.

ha bu arada senin evine hırsız girince unut onu diyen polis, herifin köprüsüne 4 lira vermedin diye peşine takılacak anamızı ağlatacak. varın devlet/polis niye var siz düşünün.

chozen
27 Aralık 2012, 00:04
Akşam haberlerinde M.Ali Birand efendide bu konu ya değindi Ortalık iyi ısınmışken fazla beklemeye gerek yok cumartesi yada pazar diğer motosiklet formları ve formlarda olmayan motosiklet kullanıcılarını haberdar edip sesimizi duyuralım Acil olarak

aytacaksel
27 Aralık 2012, 00:17
adamlarin sistemleri motosiklere uygun degil. her seferinde basarim o kgsyi hic iskalamam, buna ragmen 2 kere ceza geldi. 1 tane sinif ihlali 1 tane kacak gecis. ve ben ayda 1 kere falan gecerim ortalama.

platipus
27 Aralık 2012, 00:20
evet,
konuyu açan arkadaşımı tebrik ediyorum.çok doğru bir noktaya değinmiş. ama şu bir gerçek ki bu durumun kaçışı yok. (baştan uyarayım "sen" derken vatandaşı kastediyorum)

sen verginin vergisini ödüyorsan sesin çıkmıyorsa,
öyle ya da böyle işleyen bir sistemin(ogs,kgs) işlemeyen bir sistemle (belki sırf birileri kazansın diyedir) değişmesine sesin çıkmıyorsa,
doğalgaza ocak ayında zam gelmeyecikmiş diye basın dalga geçer gibi müjde veriyor sesin çıkmıyorsa,
benzin almış başını gitmiş sesin çıkmıyorsa,
ileride ücretsiz olacak diye söz verdikleri yolun, köprün satılmış sesin çıkmıyorsa,
her ne sebeple olursa olsun protesto hakkını kullananlar zorbalıkla bin pişman ediliyorsa, anarşik bunlar iyi oldu diyorsan veya sesin çıkmıyorsa,
(daha yazacak çok şey var ama bunlar sadece bir haftalık güncel konular, isteyen daha gerilere gidebilir.)

kimse kusura bakmasın sen tüm bunları hak etmişsin demektir.

o polisin tavrı beni çıldırttı "kurallara uysan ne olur?" diyor. söyleyim ne olacağını :vatandaşı yolmanın daha çok çaresi aranır, illaki bulunur ve illaki gene ses seda çıkmaz.
artık hak arayacak ne adalet var, ne meydanlar var ne de yerimize hakkımızı savunacak doğru dürüst bir basın. kimse kendini kandırmasın. vakti gelince hakkınızı sandıkta arayın. bir tek o kaldı. demokrasi dediğin de bu değil mi zaten?

rs_guven
27 Aralık 2012, 00:31
İyiki İstanbul'da değiliz diyesim geldi.

çelikatlı
27 Aralık 2012, 00:33
sandıkta hak arasan nolcakki ahmete vermesen mehmete verirsin mehmet ahmetten iyimiki.sanki hükümet değişse vergiler geri düşecek veya bidaha zam olmayacak.yeminediyorum ahaaa uzun zaman sonra sıra bize geçti deyip daha büyük boy şemsiye aramaya başlarlar bizim için.

platipus
27 Aralık 2012, 00:49
o cümle ironiydi gardaş, diyeceğimi ilk paragrafta dedim "kaçış yok".
bu arada bütün bunlara rağmen toz kondurmak istemeyenler de olacaktır. ne diyem onlar da haklılar "alışmadık yerde içlik durmaz".

chemical
27 Aralık 2012, 00:52
Mokoko mu HGS mi?

oguzcelik
27 Aralık 2012, 01:40
Bence de toplanmalıyız.Ancak eylem şeklimiz doğru olmalı.Kaçak geçerek, köprüyü kapatarak sonuç alabileceğimizi sanmıyorum.Ve 100-150 motor toplanabilmeliyiz.Bunun için site yöneticilerin ve derneklerin desteğine ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.Yani "şu gün, şu saatte, şurada, şunun için toplanıyoruz" diye bi başlık açılmadıkça toplanamayız.

Konu medyada yer bulmaya başlamışken daha hızlı sonuç için harekete geçmeliyiz http://video.cnnturk.com/2012/haber/12/26/hgsde-motosiklet-krizi

Dediğim gibi eylem için köprü kapatmak ve ya kaçak geçmek bana mantıklı gelmiyor.Toplanma adresi olarak benim önerim; ( Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü Hamidiye Mah. Kemerburgaz Cad. No:170 34408 Kağıthane/İSTANBUL ) olabilir.

Ben varım.

fromghetto
27 Aralık 2012, 02:52
Bence de toplanmalıyız.Ancak eylem şeklimiz doğru olmalı.Kaçak geçerek, köprüyü kapatarak sonuç alabileceğimizi sanmıyorum.Ve 100-150 motor toplanabilmeliyiz.Bunun için site yöneticilerin ve derneklerin desteğine ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.Yani "şu gün, şu saatte, şurada, şunun için toplanıyoruz" diye bi başlık açılmadıkça toplanamayız.

Konu medyada yer bulmaya başlamışken daha hızlı sonuç için harekete geçmeliyiz http://video.cnnturk.com/2012/haber/12/26/hgsde-motosiklet-krizi

Dediğim gibi eylem için köprü kapatmak ve ya kaçak geçmek bana mantıklı gelmiyor.Toplanma adresi olarak benim önerim; ( Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü Hamidiye Mah. Kemerburgaz Cad. No:170 34408 Kağıthane/İSTANBUL ) olabilir.

Ben varım.

bencede en uygunu bu şekilde olur ama sayımızın ziyadesiyle fazla olması gerek ve burda iş yine bize düşer birbirimizi örgütlememiz gerekir ...

MotorKafa
27 Aralık 2012, 11:41
sandıkta hak arasan nolcakki ahmete vermesen mehmete verirsin mehmet ahmetten iyimiki.sanki hükümet değişse vergiler geri düşecek veya bidaha zam olmayacak.yeminediyorum ahaaa uzun zaman sonra sıra bize geçti deyip daha büyük boy şemsiye aramaya başlarlar bizim için.

Hee tamam o zaman :)

Shrieker
27 Aralık 2012, 12:16

Hukuk mu :) Hukuk mu kaldı ülkede ? Hukuk iktidarın fahişesinden beter olmuş...

satoyama
27 Aralık 2012, 12:23
köprüler özelleşti işler dahada zorlaştı.

polis de emir kulu ve egemen burjuva sınıf çıkarlarını korumak için polisi sonuna kadar kullanacaklardır. eskiden plakaya çözüm bulup kapatıp geçiyorlardı ama bence şimdi bu kaçak geçiş BGS olayına büyük cezalar gelecek, göz korkutacaklar. ayrıca polisler daha uyanık ve farklı davranacaklar..

eskiden köprüye verdiğim para zoruma gitmezdi. kaçak geçtiğim zaman içime sinmezdi ama artık öyle düşünmüyorum.

onlarda benim böyle düşündüğümü hissedip ona göre planlar geliştirecekler..

Mytap
27 Aralık 2012, 12:31
Yıl kaçtı bilemiyorum fakat tüm motorcu alemi gişelere ücreti konvoy halinde bozuk paralarla ödemişti. Şimdi gişe falan yok tabii. Onun yerine yine toplanıp bu tarz bir farkındalık eylemi çok yerinde olur bence.

Syanur
27 Aralık 2012, 12:38
Toplu eylem yapmakda hukuka uygundur. Asıl mesele toplanıp tek vücut hareket edebilmekte. Çünkü eylemin arkasından gelecek caydırıcı yaptırımlar olabilir.

Hocam,
"- 2000 kişi sokağa dökülecekmiş... Biz de onların karşısına 10.000 kişi çıkarmasını iyi biliriz!"
diyen güvenlik, askeriye ve hukuk sistemini kontrol eden bir adam ile karşı karşıya olduğunu hatırlatmam mı gerekiyor? Balık hafızalıyız tamam da aynı zaman kör olmayalım lütfen.

Son dönemlerde(son birkaç yıl) toplu eğlemlere karşı polisin tutumu belli. Baştaki adamın tutumu ise ilk cümlemde açık zaten. Cumartesi annelerini ve atanamadıkları için eylem yapan öğretmenleri bile tartakladılar, dövdüler. Ama biz hemen unuttuk. Sen de kalkmış, hakkını hukuki yollardan ara diyorsun. Üstüne bir de toplu eylemi tavsiye ediyrsun. Hukuka uygunmuş... Kafama yiyeceğim cop da hukuka uygun mu acaba?

Gösterilere karşı bu tutumun olması beni de "tekil" çözümlere yönlendiriyor. Sebep bu! Bukadar da koyun olmayın artık yav....::jocolor:

KUVVETMİRA
27 Aralık 2012, 12:44
yine mi eylem :mrgreen: