PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kampana dan ses ??

Kazım Akat
25 Aralık 2012, 15:25
motorsikletimde kampanalı fren var frene bastığımda kampanadan çok sinir edici bir ses geliyo bide herkezin içinde ettimi sinir oluyorum :pl: :pl:. gittim balataları değiştirdim 1 hafta kadar yapmadı sonra tekrar yapmaya başladı jantı söküyorum balatanın sürttüğü yerleri siliyom bi 50-100 km kadar çıkarmıyo sonra yine ses aynen
napabilirim başka çözüm bilen varmı?? :cat: :pale:

Mengu16
25 Aralık 2012, 15:34
Kampanayı söküp açıp temizlemeyi deneyebilirsin janttaki kampana tozlarını döktükten sonra ıslatılmış peçetelerle(ıslak mendil değil !! ) kampana içini ve balataları sil. Kampana tozlarını solumamaya dikkat edin asbest olabilir.

adem80
25 Aralık 2012, 15:36
takk diye bi sesmi, sürtünme sesi gibi cıyk cıyk bi sesmi? Sen bunları yaz, mengü gerisini yazar :) vallaha yazacağını biliyodum gene benden erken davrandı :pr:

Kazım Akat
25 Aralık 2012, 15:40
Kampanayı söküp açıp temizlemeyi deneyebilirsin janttaki kampana tozlarını döktükten sonra ıslatılmış peçetelerle(ıslak mendil değil !! ) kampana içini ve balataları sil. Kampana tozlarını solumamaya dikkat edin asbest olabilir.

aynısı yapıldı ama 50-100 km kadar ses gelmedi yinede sağol

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

takk diye bi sesmi, sürtünme sesi gibi cıyk cıyk bi sesmi? Sen bunları yaz, mengü gerisini yazar :) vallaha yazacağını biliyodum gene benden erken davrandı :pr:

cıyk cıyk cıyk diye ses geliyo

designserhat
25 Aralık 2012, 19:11
Aynı ses bende de oluyor ilk hareket ettiğimde frene 4-5 kere basınca ses gidiyor anlamadım

Syanur
25 Aralık 2012, 19:25
kampanadır en nihayetinde ses yapması anormal olmuyor zaman zaman. Balataları değiştirdiysen demekki balataların sürttüğü yerden kaynaklı olabilir. Belki de yaylardandır yada başka bir ufak bağlantı parçasından..

designserhat
25 Aralık 2012, 20:03
Balataları değiştirmedim motor zaten 3600 km de sadece geçen hafta zinciri ayarladım ondan sonra oldu anlamadım

jeansatar
25 Aralık 2012, 20:20
otosanayiler ve yedekparça satan dükkanlardan balatat spreyi alın ve kampanaya / balatalara sprey yapın,bir süre hareket edin tekrar aynı uygulamayı yapın sesi kesecektir.bilginize

alikan
25 Aralık 2012, 21:39
kampanayı aç içini hafif yağla ama istersen önce temizle sonra yağla

Benli
25 Aralık 2012, 22:07
kampanayı aç içini hafif yağla ama istersen önce temizle sonra yağla alikan neresini yağlıyacak ! , benim bildiğim ,balata aksamına yağlama yapılmaz.

alikan
25 Aralık 2012, 22:17
alikan neresini yağlıyacak ! , benim bildiğim ,balata aksamına yağlama yapılmaz.
pardon ya yanlışlık olmuş özür dilerim bi karışıklık oldu ben bunu tornadaki ile karıştırmışım pardon ozaman şöle düzelteyim

kampana ile jant(yeker) arasında herhangi yabancı bir çisim varmı fark edemiycen küçüklükte bile olabilir yada sanırım zincir ayarı yaptıktan sonra ses çıkmaya başladı demişsin acaba bir vidası gevşediyinden olabilirmi _

adem80
25 Aralık 2012, 22:28
arka fren çok sıkı. Hafif balatalar sürtüyor ondan ötüyor olabilir. Hafif 2 tur kadar fren kolundan somonu gevşetiver.

thepope
26 Aralık 2012, 00:43
kampana yı zımparalara sonra toz tüy bırakmayan bir bezle sil tak düzeliyor benimde keewayimde vardı aynı ses