PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor seçimi kararsızlık..

a.a.ari
24 Aralık 2012, 22:23
Arkadaşlar bir motorsiklet almak istiyorum motorsiklet konusunda tecrübeliyim a2 ehliyetimde mevcut.. bir kaç motor var aklımda aslında japon düşünüyorum ama bazı arkadaşlar ısrarla mondial 125 mh drifti almamı öneriyor 125 cc lik olarak uygun ve mantıklı olduğu söyleniyor aklımda suanda yamaha ybr 125 honda cbr 125r ve mondial var honda görüntü olarak hoşuma gitsede fiyat kalite oranı düşük geliyor ve kalkış hızını beğenmedim yamahanın kalkışı daha fazla hoşuma gitti sizler ne düşünüyorsunuz bu çerçevede önerebileceğiniz başka ne motorlar var cc olarak 150 yi geçmemesi lazım hem yakıt tasarufu açısından hemde 150 nin fazlası beni bozar :)

I.Love.Drift
24 Aralık 2012, 22:27
Kalkis ise kesinlikle drift.sen teknik ozelliklerde yazana bakmican gidip denicen 125cc sinifinda drift hepsine gozu kapali ruhsat attirir hatta cogu 150cc sinifina kafa tutar.cbr boyun uzun kilon varsa bisiklet gibi durur ybr ise kalite bakimindan iyi azcik basicam dersen drifti onde gorursun ama kalite bakimindan mondial yamaha kadar olmasada bence iyi.ben alamadim sen alda gezelim :P

a.a.ari
24 Aralık 2012, 22:34
cbr nin hantallığı benimde hoşuma gitmedi ama cbr ile boyutları aynı gibi gozukuyo teknik özeliklerede bakdım 135 cc diyor mondial bunu tam çözemedim teknik ozeliklerde cbr nin tek farkı 0.3 kw yanı 0.4 hp beygir fazla geri kalan aynı aşağı yukarı bide cc si 135 se driftinde o yüksek dedim ya öok karrsızım ama 0 fiyat farkları bayağı fazla 2. el fiyatları bir nebzede olsa yine fiyat kalite farkında kararsız kalıyorum şimdiye kadar japon takıntım vardı yıkmalımıyım bilemiyorum.. :)

barodi
24 Aralık 2012, 22:39
bende senin gibi çok kararsızdım. 3 aydır karar verememiştim yzf r125 duke 125 200 cb 125 e ybr 125 esd derken
honda cbf 150 de karar kıldım ve siparis verdim. tavsiyem sana cbf 150 ama sıfır al . çünkü ikinci elleride sıfır fiyatına çok yakın. uzun yol ve sehir içi ekonomik yakıt 2.5 3 lt yakıyor. peşin 4900 ruhsat plaka hersey dahil. kredi kartıyla 5300 . ömürlük motor arkadaş ist samsun ist antalya yapıyor cbf 150 ile.
1 senedir mondial 150 mash kullanıyorum. 100 kmde 6 lt benzin yakıyodu 150 lik scooter :) karburatörü felan değişti ama gene aynı gene aynı çok yakıyor. 5000 km de sattım motoru kurtuldum. hergün arıza veriyordu servistekilerle kardeş aile olduk resmen adamlarla. ne olursa olsun mondial almıyıcam artık.mondial öldü benim için. honda hayat onda ....

a.a.ari
24 Aralık 2012, 22:49
bende senin gibi çok kararsızdım. 3 aydır karar verememiştim yzf r125 duke 125 200 cb 125 e ybr 125 esd derken
honda cbf 150 de karar kıldım ve siparis verdim. tavsiyem sana cbf 150 ama sıfır al . çünkü ikinci elleride sıfır fiyatına çok yakın. uzun yol ve sehir içi ekonomik yakıt 2.5 3 lt yakıyor. peşin 4900 ruhsat plaka hersey dahil. kredi kartıyla 5300 . ömürlük motor arkadaş ist samsun ist antalya yapıyor cbf 150 ile.
1 senedir mondial 150 mash kullanıyorum. 100 kmde 6 lt benzin yakıyodu 150 lik scooter :) karburatörü felan değişti ama gene aynı gene aynı çok yakıyor. 5000 km de sattım motoru kurtuldum. hergün arıza veriyordu servistekilerle kardeş aile olduk resmen adamlarla. ne olursa olsun mondial almıyıcam artık.mondial öldü benim için. honda hayat onda ....

:) hala mondial 150 mash yazıyor. :) cbf de aklımdan geçdi geçmedi değil kulanışıda acayıp hoşuma gitti seri guzel makine yalnız tipi oyuncak motor gibi o yazılar felan resmen ciyak ciyak bağrıyor gibi geliyor bana ben daha sadelikden yanayım cbr nin sade ama guzel bi tipi var driftinde onun kadar olmasada oda oğle ama cbrnin motoru sıkıntı ybr 125 lik düşünüyorum ondada yağ yakma sorunu çok kafama takılıyor geçenlerde gözümün önünde bir tanesi yağ yakarken gördüm kulanıp satan bir arkadasım bir kaç ayda bir ekleme yapcaksın felan dedi ben kesin unuturum ve motor yağsız kalırsa açılan sıkıntı cehenem azabı motor yanması yolda kalma bilmem ne tek korkum bu mondialdede nekadar sorunsuz deselerde önden rüzgar alma ve benzin musluğunda bir sorun varmış ama nekadar ciddi sorunlar hiç bir fikrim yok...

sedat_57
24 Aralık 2012, 23:12
bu konuda KOR@Y nicki arkadaşş tam bir danışmanlıktır çok iyi adamdır yardımı sever öyle motorlar önerirki allahım bunlar niye benim aklıma gelmedi diye kendini paralarsın :P

a.a.ari
24 Aralık 2012, 23:23
bu konuda KOR@Y nicki arkadaşş tam bir danışmanlıktır çok iyi adamdır yardımı sever öyle motorlar önerirki allahım bunlar niye benim aklıma gelmedi diye kendini paralarsın :P
forumda yeniyim nasıl ulaşabilirim?

vodabasi
24 Aralık 2012, 23:25
Size bir öneride bulunayım ama kullandığın markayı öneriyor gibi birşeyle karşılaşmak istemem yaşım 56 çok motor kullandım çok kullanılan ülkelerdeki kullanılan motorları gördüm onun için ben honda derim şu anda ps 150i kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim karar sizin.

sedat_57
24 Aralık 2012, 23:26
forumda yeniyim nasıl ulaşabilirim?

ybr 125 topiğine takılır genelde ordan profiline özel mesaj gönder sedat_57 tavsiye etti dersin :)

a.a.ari
24 Aralık 2012, 23:32
Size bir öneride bulunayım ama kullandığın markayı öneriyor gibi birşeyle karşılaşmak istemem yaşım 56 çok motor kullandım çok kullanılan ülkelerdeki kullanılan motorları gördüm onun için ben honda derim şu anda ps 150i kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim karar sizin.
:) öneriniz için çok teşekür ederim.Yalnız yaşım 25 daha bunun için biraz erken

tigermbz
24 Aralık 2012, 23:36
tvs apache yahut honda cbf 150

a.a.ari
24 Aralık 2012, 23:46
apachelerin rahatsız bir kulanımı varmiş onuda araştırdım :) titreşimi çok sıkıntılıymış..

F54
25 Aralık 2012, 00:12
:) öneriniz için çok teşekür ederim.Yalnız yaşım 25 daha bunun için biraz erken

25 yaşında adam sukutır kullanır yaşla bi alakası yok kullandığın tarz'ın

pckopat001
25 Aralık 2012, 00:51
dostum kısa ve öz konuşacam seninle , çook araştırma yaptım bende motoru almadan 3 ay kadar sonunda mondial mr 150 aldım, hem ucuzluk hem sağlamlık hemde performas istiyorsan mondiale gideceksin ya drift yada mr 150 vulture alıp çıkacaksın başka modellerden bahs etmiyorum dikkat ederseniz mondial söz konusu olunca önerecegim iki model bu digerleri hakında iyi şeyler söylenmiyor gerçekten.., özellikle mr 150 ne titreşim nede diger çinlilerde olan şaçma sapan sorunlar yok bu modelde. drift piyasadeki neredeyse tüm 125 leri çarpar 150 lıklerle bile kapışır, mr desen hiç bir 150 lik makina yanına yaklaşamaz :) 15 beygiri hissetiriyor makina ;)

yani diyecegim sana benim önerim sana git mr al seni pişman etmez araştırma yaparken bu modelide iyi araştır derim sana :cat:

I.Love.Drift
25 Aralık 2012, 01:04
Pckopat001 :ADAM HAKLI DAGILIN!

K o r @ y
25 Aralık 2012, 01:12
sedat senin yatacak yerin var mı? :P
dostum sende alacaksın bi ybr dünyanın yolların kısaca hayatın tadını çıkaracaksın..
ybr yağ yakıyor diyen kişilere aldırma sen, onlar kaldırımda hızlı bile yürümemiş adamlar..:cherry:

a.a.ari
25 Aralık 2012, 02:03
dostum kısa ve öz konuşacam seninle , çook araştırma yaptım bende motoru almadan 3 ay kadar sonunda mondial mr 150 aldım, hem ucuzluk hem sağlamlık hemde performas istiyorsan mondiale gideceksin ya drift yada mr 150 vulture alıp çıkacaksın başka modellerden bahs etmiyorum dikkat ederseniz mondial söz konusu olunca önerecegim iki model bu digerleri hakında iyi şeyler söylenmiyor gerçekten.., özellikle mr 150 ne titreşim nede diger çinlilerde olan şaçma sapan sorunlar yok bu modelde. drift piyasadeki neredeyse tüm 125 leri çarpar 150 lıklerle bile kapışır, mr desen hiç bir 150 lik makina yanına yaklaşamaz :) 15 beygiri hissetiriyor makina ;)

yani diyecegim sana benim önerim sana git mr al seni pişman etmez araştırma yaparken bu modelide iyi araştır derim sana :cat:
simdi bakdım mr ye 150 lik 14.26 hp beygir arka tekeri mh den kalın mh nin çok ince gözüküyo ybr le aynı ölçüde gerçi motor oranıyla mh den ustun bi motor belli selesi de rahat gözüküyo ama emin olamadım sele rahatlığı nasıl kulanım kolaylığı ?bu arada mh ile arasında 15 cc ve 1.36 beygir fark var çok değil ama arka tekerin kalın olması cezbediyor mh ninde tipli benzin deposu ve ön far kısmı.. :)

yns_cbn
25 Aralık 2012, 06:28
:) hala mondial 150 mash yazıyor. :) cbf de aklımdan geçdi geçmedi değil kulanışıda acayıp hoşuma gitti seri guzel makine yalnız tipi oyuncak motor gibi o yazılar felan resmen ciyak ciyak bağrıyor gibi geliyor bana ben daha sadelikden yanayım cbr nin sade ama guzel bi tipi var driftinde onun kadar olmasada oda oğle ama cbrnin motoru sıkıntı ybr 125 lik düşünüyorum ondada yağ yakma sorunu çok kafama takılıyor geçenlerde gözümün önünde bir tanesi yağ yakarken gördüm kulanıp satan bir arkadasım bir kaç ayda bir ekleme yapcaksın felan dedi ben kesin unuturum ve motor yağsız kalırsa açılan sıkıntı cehenem azabı motor yanması yolda kalma bilmem ne tek korkum bu mondialdede nekadar sorunsuz deselerde önden rüzgar alma ve benzin musluğunda bir sorun varmış ama nekadar ciddi sorunlar hiç bir fikrim yok...
ne kadar zamandır motor kullanıyorsun ne kullandın bilmiyorum ama srn hiç ybr kullandın mı? Ben şu an cbr250r kullanıcısıyım ama şu yazdıklarını görünce dayanamayıp sana yazmak zorunda hissettim kendimi. Ben 2006 ve 2011 model 2 ybr de 60bin km devirdim. ilkinden o kadar memnun kaldım ki cbf 150 alacakken kendimi yine yamaha nın üzerinde buldum. Kim demişse yalan demiş ybr kesinlikle yağ yakmaZ kardeşim tabi motorunda bi sıkıntısı yoksa. O kadarda sağlamdır ki sen bile şaşırır kalırsın. Yağı yakan hondadır. Dikkat et bak bunu söyleyen bir honda kullanıcısı. Eee sezarın hakkı sezara. Ben bir kullanıcı ve dost olarak sana nacizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum eger parada sıkıntı yoksa cbf mondial filan değil kesinlikle ama kesinlikle yamaha ybr yi şiddetle tavsiye ederim, hem de her yönüyle. Hele bir de sıfırını alırsan tadından yenmez derler ya, aynen öyle olur. Uzuuuun yıllar binersin. Hatta öyleki artık sırf hep buna mı bineceğim diye sıkılırsın :)
ha bu arada param çok diyorsan kesinlikle çin malı al. Eger tecrubeliyim makasta kalmayayım dersen de 250lik katagoride cbr250r ıda bi düşün derim

I.Love.Drift
25 Aralık 2012, 09:55
Al drifti evdeki koltuklari atarsin o derece :D

pckopat001
25 Aralık 2012, 14:06
simdi bakdım mr ye 150 lik 14.26 hp beygir arka tekeri mh den kalın mh nin çok ince gözüküyo ybr le aynı ölçüde gerçi motor oranıyla mh den ustun bi motor belli selesi de rahat gözüküyo ama emin olamadım sele rahatlığı nasıl kulanım kolaylığı ?bu arada mh ile arasında 15 cc ve 1.36 beygir fark var çok değil ama arka tekerin kalın olması cezbediyor mh ninde tipli benzin deposu ve ön far kısmı.. :)

sele bana göre rahat 2 3 saatlik yollar yaptım henüz kış dolayısıyla daha fazlasını yapamadım sele konusunda hiç sıkıntı çekmedim. motor tip olarak enduro ve cross karışımı bir tipe sahip benim asıl tercih sebebim de bu aslında hız degil yarış degil yolları seviyorsan senin için biçilmiş kaftan bu motor ;) dersenki ben yarış yapcam 140 150 görcem git ss modellere bak ama sende benim gibi motor sürmeyi ve yolları seviyorsan bakma başka modellere ;) ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

drift e tapmak seninkide dostum :P, ne zmn alıyosun kısmetse makineyi :cherry:

a.a.ari
25 Aralık 2012, 17:49
:D o derece diyorsun bugun bir arkadaş vasitasiyla bir arkadaşın driftini kulandım atik bi motoru var teker yüksekliği biraz rahatsiz edici ama çok skıntılı değil dizaynı hoşuma gitti çoğu motorda olduğu gibi orjinal lastigi alırken çıkart dedi eleman bujinin markası çok tandık geldi 1500 de onu değiştiririm direk onun dışında çok mantıklı gözükdü bir arkadaşda resmen yalvardı bunu al diye sıparişi az önce verdim cbr,ybr,drift arasında kalmıştım mr 150 de hoş ama ön kafayı çıkartırdım direk uğraştırırdı ben klasik tarz sevmiyorum ss lerin hepside 150 cc üstü sınırlarımı aşıyor bir arkadaşıma 150 cc üstü almıcağıma söz verdim geçemiyorum :) ybr nin motoru güçsüz geldi cbr ninde hantallığı hadi hayırlısı..

Ghostrider91
25 Aralık 2012, 18:23
Burda bahsedilen motosikletlerin hepsini sürdüm. Ybr gitmez. Apachi zırıl zırıl. Cbf fena deil. Driftinde çok seri oldugnu düşünmüyorum. Kanununi 21 aralıkta yeni modellerini görücüye çıkardı bi onlara bak derim. Birde Arora yeni bir motosiklet çıkardı adını hatırlayamıyorum 200 cc şekli cix bi motor :) Birde kendi kullandığım motosikletim var eyer denk gelirsen biyerde kullanmanı tavsiye ederim. Hoşuna gideceğinden eminim Arora zorro aroranın diğer modelleri gibi teneke deil. Şeklide güzel gidiyorda :)

SlowDriver
25 Aralık 2012, 18:55
Kanuni'nin bir modeli var sanırım yeni çıkmış adı phantom ama fiyatı yüksek. O parayı verecek olsam Honda CBF alırdım. Bende araştırmalarım sonucunda fiyat/performans olarak Mondial 125 MH Drift siparişi verdim bekliyorum bakalım gelince be de birşeyler yazarım kendisi ile ilgili... :)

I.Love.Drift
25 Aralık 2012, 19:29
drift e tapmak seninkide dostum :P, ne zmn alıyosun kısmetse makineyi :cherry:[/QUOTE]

Ah ah su paranin gozu kor ayaklari topal agzi dilsiz olsun.bulsak parayi alcaz bi tane :)

Egemen06
25 Aralık 2012, 19:39
drift e tapmak seninkide dostum :P, ne zmn alıyosun kısmetse makineyi :cherry:Ah ah su paranin gozu kor ayaklari topal agzi dilsiz olsun.bulsak parayi alcaz bi tane :)

sayısal oyna çıkarsa kendine drift banada inazuma al :)

I.Love.Drift
25 Aralık 2012, 20:53
Milli piyango ciksin hayabusa alicam forumda cekilis yapcaz :P

Tolga Can
25 Aralık 2012, 21:23
Sıralamaya koyarsak.
Dirft 125
cbr 125
ybr 125
150 cc dalında tek geçerim ve cbf 150 derim.

vodabasi
25 Aralık 2012, 23:12
25 yaşında adam sukutır kullanır yaşla bi alakası yok kullandığın tarz'ın

Teşekkür ederim hemşerim yerime cevaplamışsın biz 25 li yaşlarda gördüğümüz matorsikletleri arkadaş görse idi herhalde onların yanında ps 150i ne olurdu bilemem o zamanki Vespa modellerine hayranlıkla bakıyordum ama imkanlarımız moblivetlere bile yetmezdi ikinci el bisikletler bizi mutlu ederdi

a.a.ari
26 Aralık 2012, 00:15
valla sıparişi verdim artık :) da 150 cc yi geçmiceğime karşı bir sözüm var yoksa alıcak çok şey var tabi bayağı iltifat ettiler bu motora seriliğide hoşuma gitti cbr ye gore ybr ye göre kıyasla motor kulturumde az değil sadece scoter lardan uzak durdum ne olursa olsun binmedim fırsatım oldu ama yok dedim binmem zorda kalmadıkçada kulancağımı sanmam onun dışında tourning super sportlardan bir kaç tanesini kulandım apachi dediğin gibi zırıl zırıl dokulcek sanıyosun okadar iltifat ediyolar ama alsam için rahat olmazdı drift bana seri geldi kulandım biraz ama belki altındaki 200lük çok seridir anormal gelmiştir 150 cc lik makineler çapında iyi gibi geldi yakıt olarak herşeyi diyen var 2.5 yakar diyende var 4 yakar diyende onu kulanınca görcez artık ama 135 cc lik makine nekadar yakabilirki zaten.. :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

ne kadar zamandır motor kullanıyorsun ne kullandın bilmiyorum ama srn hiç ybr kullandın mı? Ben şu an cbr250r kullanıcısıyım ama şu yazdıklarını görünce dayanamayıp sana yazmak zorunda hissettim kendimi. Ben 2006 ve 2011 model 2 ybr de 60bin km devirdim. ilkinden o kadar memnun kaldım ki cbf 150 alacakken kendimi yine yamaha nın üzerinde buldum. Kim demişse yalan demiş ybr kesinlikle yağ yakmaZ kardeşim tabi motorunda bi sıkıntısı yoksa. O kadarda sağlamdır ki sen bile şaşırır kalırsın. Yağı yakan hondadır. Dikkat et bak bunu söyleyen bir honda kullanıcısı. Eee sezarın hakkı sezara. Ben bir kullanıcı ve dost olarak sana nacizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum eger parada sıkıntı yoksa cbf mondial filan değil kesinlikle ama kesinlikle yamaha ybr yi şiddetle tavsiye ederim, hem de her yönüyle. Hele bir de sıfırını alırsan tadından yenmez derler ya, aynen öyle olur. Uzuuuun yıllar binersin. Hatta öyleki artık sırf hep buna mı bineceğim diye sıkılırsın :)
ha bu arada param çok diyorsan kesinlikle çin malı al. Eger tecrubeliyim makasta kalmayayım dersen de 250lik katagoride cbr250r ıda bi düşün derim
tecrubeliyim bundan önce makasa girerim başımdan kötü bir şey geçti ve almadan karar aşamasında bir arkadaşa söz vermiş bulundum 150 cc yi geçmicem diye tutamam kendimi biliyorum hoz yapar dediğin gibi makasa girerim paran çoksa çin al demişin ama tam anlamadım tam tersi demek istedin sanırım :) bu seferlik çine bir şans veriyim dedim.. :) zaten ucuz makine birşey olsada canım yanmaz ybr benimde çok hoşuma gidiyor yorumlar felanda mütiş ama bir kaç motorun özeliği driftten düşük tabi çinliyle japonun arasında bu fark erir ama yinede bir şans vereyim dedim sıparişi verdim.. :) 2 3 ay kulanıp satcam zaten ne alırsam bana haz zevk versin yeter olduğu kadarıyla en son sattıkdan sonra burda yorumumu yapcam dedikleri gibi bakalim çinliler sınıf atlamış mı.. :)

pckopat001
26 Aralık 2012, 02:21
şimdien hayırlı olsun motorun ilk motorunu teslim aldıgında yine ilk izlenimlerini duymak isteriz bu konu üzerinden :)