PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gilera nexus 500 ve xmax 250

TutkuluAcemi
24 Aralık 2012, 20:54
Arkadaşlar şehir içi ve genellikle %90 artçılı şehir içi olmasına rağmen bazen 5km bazen o yakadan bu yakaya götürecek bir maxiscooter bakıyorum. Sahibindende fiyatlara baktım bütçem 8bin tl ve 500lük nexusun fiyatının bu seviyelerde olması şaşırttı açıkça ve xmax'ı da bagajından dolayı listeye soktum
http://www.sahibinden.com/motosiklet-gilera-nexus-500
http://www.sahibinden.com/motosiklet-yamaha-xmax-250

siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

yaşar35
24 Aralık 2012, 22:00
tabiki yamaha xmax bide beyaz oldumu:joker:

hisvarlar
24 Aralık 2012, 23:30
Nexus 500 gerçekten güçlü bir motor ancak şehir içinde hem yakıt hemde ağırlık olarak sizi üzebilir. Fakat yakıt çok sorun değilse tabiki alınabilir. Ancak alacağınız nexus ve xmax arasında en az 3-4 yaş ve 10-20 bin km fark olacaktır. Xmax 250de 2 kişiye gayet yetecek bir motosiklet, hem şehir içinde daha kolay bir kullanım sunar.

tr100a
25 Aralık 2012, 01:01
bende sen gibi büyük bir motora ihtiyaç duymuştum kararımı 500 cc den yana kullandım çünkü hiç büyük motorum olmamıştı aynı paraya niye 250 cc alayım benzinin önemi yok ikisi arasında 1 lt fark var 500 cc nin verdiği tork bambaşka ben biraz ufak kalıyorum ayağım yere zor değiyor ama şikayetçi değilim çok fazla şehiriçi kullanmıyorum ağırlığı bazan büyük avantaj sağlıyor yan rüzgarda savrulma olmuyor ve fren harika kararımı xciting 250 yerine 500 olarak kullandım pişmanlığım yok senin kriterlerine uyuyorsa 500 cc olabilir ama kalabalık trafikte şehiriçi dur kalk olarak uygun olmaz

TutkuluAcemi
25 Aralık 2012, 01:58
Vallahi şu zamana kadar trafik bile olsa motoru dur- kalk şeklinde kullanmadım motor yamaha xt 125 R cross olduğu için çok güzel kaçıyor aralardan. Ama şimdi durum hasıl oldu tercihimi nexustan yana kullanıcam galiba. Ama 1-2 motora bakıp anlaşıp alamazsam yamaha ya devam edeceğim sanırım. Ayrıca 4 ay kuryelik yaptığım için scooteri kullanmasını iyi bilirim fakat bunlar bambaşka bir alet eşşek tepmişe dönmeyelim sonra :) honda spacy'e benzemez :)

olcaybr
25 Aralık 2012, 02:42
kymco xciting 250 de düşünebilirsin.Sadece fikir versin diye söylüyorum gittiğim bayide çalışan adam yamaha xmax250 den kymco xciting 250 e geçiş yapmış ve doğru yolu bulduğunu söylemişti.

aquarist4
30 Aralık 2012, 22:03
Merhaba, henüz düşünme aşamasındaysan nexus 300'ü de listene eklemelisin. Arkadaşımdakini kullandım. Gerek hızlanması, gerek artçılı çekişi size fazlasıyla yeter. 500'lük gibi de tüketimi yoktur. Koltuk altı selesi de bir avantaj. Arkadaşımdakinde çakmaklık soket girişi de var. Telefonunu rahatlıkla şarj ediyor. Kalkışı ve hızlanması çok iyi. Artçı olarak da gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. Neye göre kıyasladığımı sorarsan bende de XJ6 Diverson var. Nexus 300 bana göre bir scoter olarak fazlasıyla tatminkar bir makine..