PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arada kaldım kask tercihinde..

Sayfa : [1] 2

rapcib
23 Aralık 2012, 04:47
Merhaba herkese ;

Gerçekten koruma ekipmanlarıyla ilgili bir çok araştırma yaptım ama dpğrudan bilgiye ulaşmam sınırlı sayıda .. varsa tam olarak bildiğiniz önerebilceğiniz lütfen buyrun .. kız arkadaşımla kendime alıcam motorsikleti 2-3 ay içersinde alıcam kısmetse onun için şimdiden alıcam ve çok kararsızım.

-Beyaz renk tercihim aslında ama olanlar da bunlar .. Sizin o saygı değer görüşlerinizi bekliyorum abilerim..

1) Lazer fiber Pro Maori Gri

http://www.anesmotor.com/images/products/00/14/15/1415_buyuk.jpg

Adres : http://www.anesmotor.com/?urun-1415-Lazer-fiber-Pro-Maori-Gri.html

2) SCORPION EXO-500AIR BEYAZ KAPALI KASK

http://www.motomaxonlineshop.com/pictures/2012612163011_exo500_solids_white.jpg

Adres : http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/SCORPION-EXO-500AIR-BEYAZ-KAPALI-KASK-pmu2088.html

3) IXS HX 580 Hava Yastıklı Kask

http://www.anesmotor.com/images/products/00/12/25/1225_buyuk.jpg

Adres : http://www.anesmotor.com/?urun-1225-IXS-HX-580-Hava-Yastikli-Kask.html

4) SHOEI Raid 2 Gri

http://www.anesmotor.com/images/products/00/16/16/1616_buyuk.jpg

Adres : http://www.anesmotor.com/?urun-1616-SHOEI-Raid-2-Gri.html

Lütfen yorumlarınızı esirgemeyiniz avantaj ve dezavamjlarını belirtirseniz sevinirim.. Önerebilceğiniz markalar varsa veya model beklerim.... Saygılarımla... :bestmt: ::sos::

olcaybr
23 Aralık 2012, 05:02
http://sharp.direct.gov.uk/
kaskların bu testten yıldızlarına bakabilirsin

rapcib
23 Aralık 2012, 05:10
6 aydır araştırmasını yapıyorum öyle böyle her siteye göz atmaya çalışıyorum ama benim evim burası ve buranın halkındanda kullanıp görmüş geçirmiş abiilerimden yardım almak istiyorum detaylı bir şekilde . yoksa tşk. ederim o sitede ki yıldızları 6 yaşında ki çocuk bile sayar oldu . biraz sert çıkmış olabilirim çünkü konuyla ilgili tam olarak okunmuyor ya da yazmak için yazılıyor ben detaylı yazmayı severim ve öyle bana dönüş yapılmasınıda daha çok severim. umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir. :king:

olcaybr
23 Aralık 2012, 06:16
kask denemişliğim olmadığından tek yazabileceğim oydu tecrübem yok faydalı olabilir diye yazdım sıkıntı yok

Zippo's
23 Aralık 2012, 06:39
IXS HX 580 i bi süre kullandım.Oldukça iyi bi kask,fiyatını hak ediyo.Yalnız kesinlikle deneyerek al

serdar37100
23 Aralık 2012, 06:51
Ben kask tercihinde LS2 den yana yaptim kask goruntu olarak tasarim olarak cok guzel basa oturmasi sarmasi cok iyi cene kayisi cok guzel tasarlanmis tek elle rahat aip kapatabiliyorsun avrupa testlerinde 4yildiz almis ls2 bence hem saglam hemde o fiyatlara satilan kasklar icerisindede en kalitelisi paran varsa cok iyi kasklar var bengi orta halli biriysen bu kaski tavsiye ederim

rapcib
23 Aralık 2012, 07:04
IXS HX 580 i bi süre kullandım.Oldukça iyi bi kask,fiyatını hak ediyo.Yalnız kesinlikle deneyerek al

Bir problemi yoksa bakıp almaya değer , şu fuarı bekliyorum kısmetse ordan ayarlamaya çalışıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:58 ----------

Ben kask tercihinde LS2 den yana yaptim kask goruntu olarak tasarim olarak cok guzel basa oturmasi sarmasi cok iyi cene kayisi cok guzel tasarlanmis tek elle rahat aip kapatabiliyorsun avrupa testlerinde 4yildiz almis ls2 bence hem saglam hemde o fiyatlara satilan kasklar icerisindede en kalitelisi paran varsa cok iyi kasklar var bengi orta halli biriysen bu kaski tavsiye ederim

Ben tercihimi LS2'den yana kullanıağımı sanmıyorum açıkçası ,ECE 22.05 standartına uygunluk gösteriyor belki evet ama geri kalan özelliklerinden pekte memnun kullanıcılar oldungunu düşünmüyorum. Modellerine bakınca aslında belki bir ihtimal tercihler arasında yer bulabilir.. :thumright

rapcib
24 Aralık 2012, 01:10
Güncel Lütfen... :bestmt:

Fatih
24 Aralık 2012, 01:25
Bende bir mağzaya git deneyerek al.
Baslıca markalar belli zaten.
Ls2 ler cok kalitesiz tırt kasklar.
Al bir nolan gitsin :)

rapcib
24 Aralık 2012, 01:39
Bende bir mağzaya git deneyerek al.
Baslıca markalar belli zaten.
Ls2 ler cok kalitesiz tırt kasklar.
Al bir nolan gitsin :)

O zaman kafama göre bunlardan birini seçmem gerekcek anlaşılan .. :) asıl merak ettığım SCORPION EXO-500AIR gönlüm çok kayıyor ona , kullanan veya bilen yok mu aranızdaa :/

lanatolial
24 Aralık 2012, 02:52
SCORPION EXO-500AIR kullanıyorum. İlk kaskım olduğunu hemen belirteyim, yani diğerleriyle karşılaştıramayacağım ama bana göre artıları ve eksilerini yazayım:

Artıları:
-SHARP güvenlik testinden 4 yıldız almış.
-1600 gr olmasına rağmen kaskın dengesi iyi, sağa sola yatırdığında çok da ağırlık hissetmiyorum ben.
-Teknik donanım olarak aradığın her şey var; Güneş vizörü, pıst pıst diye şişirilebilen yan yanak pedleri falan...
-Pedlerin hepsi çıkarılabiliyor. Ben makinada yıkadım sorun yok.
-Vizörde iki yanda da yukarı kaldırmak için çıkıntı yapmışlar, diğer kasklarda var mı dikkat etmedim...
-Vizör çok rahat çıkarılıp takılabiliyor. Ayrıca vizörün üç kademesi var: Açık, yarı açık(buğu gidermek için), kilit.
-Rüzgar kanalları eldivenle dahi rahatça bulunup, açılıp kapanabiliyor.
-Artı sarı renkte, vizör buğu önleyici sanırım, onu veriyorlar yanında.
-Şekil şemal on numara ama şekil şemal hayat kurtarmıyor tabi:)

Eksileri:
-Vizör sandığımdan çok daha kolay buğu yapıyor.
-Rüzgar direnci sandığımdan düşük.
-Diğerlerine göre ağır bi kask(1600 gr)
-Çenemi biraz ileri çıkardığımda çene kısmı değiyor.
-Güneş vizörü 100 km üstünde çok hafif bir tıkırdama yapıyor.
-Çene kayışı klipsli.
-Yüksek hızda içeri biraz ses alıyor.

Sonuç olarak ise fiyatına göre diğer hiçbir kaskın sunamadığı kaliteyi sunuyor bence.Alırsan pişman olacağını sanmıyorum. Umarım yardımcı olur.

speed_dream
24 Aralık 2012, 15:39
kardeş 400 tl ye shoei raid II bulmuşsun hala hangisini alayım diye soruyorsun.hiç düşünmeden shoei al derim.paylaştığın diğer kasklarla kıyaslanmaz bile
bedenlerine baktım bana uygun bedeni yok .eğer uygun bedeni olsaydı şu an kask almayı düşünmediğim halde sipariş edecektim.

pistolpitt
24 Aralık 2012, 15:51
elbette shoei derdim ama bu shoei raf ömrünü tamamlamıştır yoksa 400TL ye taze shoei olmaz. o yüzden shoei baştan ele

speed_dream
24 Aralık 2012, 15:57
elbette shoei derdim ama bu shoei raf ömrünü tamamlamıştır yoksa 400TL ye taze shoei olmaz. o yüzden shoei baştan ele
ben de biliyorum yasin kardeşim 400 tl shoei nin olmayacağını .ama shoei nin kullanılmadığı takdirde yine de öbür markalara 10 çeker .ki bu kask da sıfır mağazadan
ayrıca scorpion exo 500 ün nezamanın kaskı olduğunu biliyor musun :silent: scorpion bundan sonra 750-900-ve 1000 air modellerini çıkardı:sunny: hatırlatılır

pistolpitt
24 Aralık 2012, 16:04
ben de biliyorum yasin kardeşim 400 tl shoei nin olmayacağını .ama shoei nin kullanılmadığı takdirde yine de öbür markalara 10 çeker .ki bu kask da sıfır mağazadan
ayrıca scorpion exo 500 ün nezamanın kaskı olduğunu biliyor musun :silent: scorpion bundan sonra 750-900-ve 1000 air modellerini çıkardı:sunny: hatırlatılır
ben boş yere xr1100 e 1100TL vermişim o zaman. tesadüf olmuş bundan önceki kaskım exo900 dü, yine de hatırlatman için teşekkürler.
Neyse konuyu açan arkadaşa tavsiyem, üretim tarihine bakarak kask almalısın ve daha önemlisi kafa yapına uyan kaskı tercih etmelisin

rapcib
26 Aralık 2012, 18:35
SCORPION EXO-500AIR kullanıyorum. İlk kaskım olduğunu hemen belirteyim, yani diğerleriyle karşılaştıramayacağım ama bana göre artıları ve eksilerini yazayım:

Artıları:
-SHARP güvenlik testinden 4 yıldız almış.
-1600 gr olmasına rağmen kaskın dengesi iyi, sağa sola yatırdığında çok da ağırlık hissetmiyorum ben.
-Teknik donanım olarak aradığın her şey var; Güneş vizörü, pıst pıst diye şişirilebilen yan yanak pedleri falan...
-Pedlerin hepsi çıkarılabiliyor. Ben makinada yıkadım sorun yok.
-Vizörde iki yanda da yukarı kaldırmak için çıkıntı yapmışlar, diğer kasklarda var mı dikkat etmedim...
-Vizör çok rahat çıkarılıp takılabiliyor. Ayrıca vizörün üç kademesi var: Açık, yarı açık(buğu gidermek için), kilit.
-Rüzgar kanalları eldivenle dahi rahatça bulunup, açılıp kapanabiliyor.
-Artı sarı renkte, vizör buğu önleyici sanırım, onu veriyorlar yanında.
-Şekil şemal on numara ama şekil şemal hayat kurtarmıyor tabi:)

Eksileri:
-Vizör sandığımdan çok daha kolay buğu yapıyor.
-Rüzgar direnci sandığımdan düşük.
-Diğerlerine göre ağır bi kask(1600 gr)
-Çenemi biraz ileri çıkardığımda çene kısmı değiyor.
-Güneş vizörü 100 km üstünde çok hafif bir tıkırdama yapıyor.
-Çene kayışı klipsli.
-Yüksek hızda içeri biraz ses alıyor.

Sonuç olarak ise fiyatına göre diğer hiçbir kaskın sunamadığı kaliteyi sunuyor bence.Alırsan pişman olacağını sanmıyorum. Umarım yardımcı olur.

Duymak istediğim her şeyi yazmışsınız aslında çok teşekkür ederim , keyifli sürüşler ve kazasız belasız iyi vakit geçirmenizi dilerim.. :rendeer:

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

ben boş yere xr1100 e 1100TL vermişim o zaman. tesadüf olmuş bundan önceki kaskım exo900 dü, yine de hatırlatman için teşekkürler.
Neyse konuyu açan arkadaşa tavsiyem, üretim tarihine bakarak kask almalısın ve daha önemlisi kafa yapına uyan kaskı tercih etmelisin

hatırlatmanızdan dolayı teşekkür ederim , aklımın bir köşesinine kalın harflerle kazıdımm...

kefeeee
26 Aralık 2012, 18:43
6 aydır araştırmasını yapıyorum öyle böyle her siteye göz atmaya çalışıyorum ama benim evim burası ve buranın halkındanda kullanıp görmüş geçirmiş abiilerimden yardım almak istiyorum detaylı bir şekilde . yoksa tşk. ederim o sitede ki yıldızları 6 yaşında ki çocuk bile sayar oldu . biraz sert çıkmış olabilirim çünkü konuyla ilgili tam olarak okunmuyor ya da yazmak için yazılıyor ben detaylı yazmayı severim ve öyle bana dönüş yapılmasınıda daha çok severim. umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir. :king:

O siteye arai 2 kere dava açıp kaybetti, o yüzden ordaki yıldızı güzelse kask alınır demek oluyo. o yüzden sen güvenliğe önem veriyosan ordan bakıp alabilirsin

seigen
26 Aralık 2012, 19:03
Arai'nin Sharp testleri hakkındaki yazısı:
http://whyarai.co.uk/sharp.php

Açıkçası her türlü Arai'ye güvenirim. Birçok iyi kask yan darbe testlerinden dolayı SHARP'ta düşük yıldız alıyor. Ne hikmetse İngiliz üretimi önceki Nitro kaskım 5 yıldız almış ama ufacık düşmemde baş ağrısı yaptı ve eps dış kabuktan ayrıldı.

Yıldız sayısı bence iyi bir gösterge değil. Yeni bir kask alırsam, SNELL 2010 sertifikası olsun diye bakarım, SHARP'ta da yan darbeler hariç diğer üçü yeşilse iyi bir kasktır.

rapcib
26 Aralık 2012, 19:23
şu an kafamda SCORPION EXO-500AIR daha iyisini bu fiyata tercih edebilcek varsa bizimlede paylaşırsa minnettar kalırım açıkçası. :cat:

skyytr
26 Aralık 2012, 21:03
En güzel kask kafanıza en uygun Kask :) Mutlaka deneyin .

puser
26 Aralık 2012, 21:27
Bence şuna bir bak. Fullface kask konusunda güvenebileceğim tek marka Bell'dir. Bell'in de en ucuz modeli verdiğim linkteki. Markanın ucuzundan pahalısına bütün fullface kaskları sharp testlerinde 5 yıldız almış. Çene açılır modellerde o kadar iyi değiller ama.

http://www.motoplus.com.tr/urun/23550000506/BELL-M1-DECALS-TKA

speed_dream
26 Aralık 2012, 22:16
güzel kardeşim senin kadar bizimde bilgimiz var kasklar hakkında .xr 1100 e iyi etmişsin de vermişsin o kadar parayı .artık kafana roket de atsalar birşey olmaz hani :P
ama senin gibi herkesin durumu yok o parayı verecek

hocaseko
26 Aralık 2012, 22:45
shark markalı ürünlerde güzel...ben speed r modelini kullanıyorum...bütçen uygunsa alabilirsin,soruların varsa cevaplarım...

chozen
26 Aralık 2012, 23:21
Shoei Diyorum yada Arai gerisi hikaye dostum Shoi ile arabaya arkadan çarptım 100 km hızla üzerinden ucup asfalta yapıstım ama kask da hiç birsey yok ufak bi çizik dışında :pr: parana kıy bi kere alıcaksın rahat edersin gerci ben caldırdım 1 tane bluetoothlu ama gittim yine shoei aldım.

rapcib
27 Aralık 2012, 20:14
bütün yorumlar için teşekkürlerim ve ön plana çıkan kask markaları evet biliyoruz ve ben öğrenciyim ne alırsam 2 tane alıcam kız arkadaşıma alıcam ben çünkü ve o kdar çıkamam kenara her gün para koyuyorum evdekiler karşı diye motora her şeyimi alıp üni. sınavına girdikten sonra ise motoru alıcaklar . o yüzden bütün geri kalan her şey bana kalıyor isteğim üzerine, bu şartlar altında kask önerebilcek olan var mı beyaz renk kask ve mont alıcam fuarı bekliyorum ve uygun olur olmaz fuarla ilgili bir bilgide verirseniz fena olmaz hani :) bu arada kask ve mont olarak önerebilcekleriniz varsa ( beyaz ) lütfen yukarda yazdıklarıma yönelik bir fiyatta link atarsanız sevinirim , şimdiden herkese ilgisi ve alakası için çok teşekkürlerimi sunarım .. :bestmt:

TanImsIz
27 Aralık 2012, 20:34
LS2 tam bir facia. Yüksek hızlarda başında çeneden yukarı doğru havalanmaya başlıyor. Shoei nin kalıbı çok büyük, koca kafalı bişey oluyorsun. Bunları geç, AGV ye bak.. Rüzgar direnci müthiş, İç pedleri çok kaliteli. Düzenli kullanım ile 5 yıldan fazla kullanabilirsin.

http://www.mototas.com.tr/ThumbImage.aspx?resim_yolu=6706_0.jpg&width=480&height=480

rapcib
27 Aralık 2012, 20:45
LS2 tam bir facia. Yüksek hızlarda başında çeneden yukarı doğru havalanmaya başlıyor. Shoei nin kalıbı çok büyük, koca kafalı bişey oluyorsun. Bunları geç, AGV ye bak.. Rüzgar direnci müthiş, İç pedleri çok kaliteli. Düzenli kullanım ile 5 yıldan fazla kullanabilirsin.

http://www.mototas.com.tr/ThumbImage.aspx?resim_yolu=6706_0.jpg&width=480&height=480

http://www.motosuperstore.net/AGV-K-4-BEYAZ-KAPALI-KASK,PR-1589.html

Çok pahalı geliyor bu da aslında özellik olarak scorpion exo 500 air daha iyi değil mi buna karşılık...

puser
27 Aralık 2012, 22:42
yazdıklarından anladığım kadarıyla montu da beyaz renkte almak istiyorsun. bence kesinlikle çok açık renk alma. motosikletin, arabanın kaportası dışarıda durdukça nasıl kirleniyorsa montunda dışarıda durduğu sürede aynı ölçüde kirlenecek. görünürlük olayını da şık bir reflektör yelek ile halledebilirsin. onu hafta bir yıkarsan sorun çıkarmaz. ama motosiklet montunu bence çok sık yıkayamazsın. korumalıkları sık periyotta söküp takmak ve montu sık yıkamak güvenlik kalitesini yıpratacaktır.

seigen
27 Aralık 2012, 23:19
Raid 2'yi ben de tavsiye etmem, eski bir kask. O listede en alınabilir kask scorpion. Yine de bütçe belirtirsen farklı modeller de tavsiye edilebilir.

Shoei kaskların çoğunda 4-5 kalıp (shell size) bulunuyor. S, M ve L kesinlikle ayrı kalıba sahip. O yüzden uç bedenler (XXS veya XL) almak gerekmiyorsa kesinlikle büyük durmaz. Mesela önerdiğin AGV K-4'un 2 tane kalıbı var. Muhtemelen XS-M ve L-XXL diye ayırmışlardır. Gidip de L alması gerekirse işte o zaman koca kafalı durur :).

rapcib
30 Aralık 2012, 21:06
yorumlarınız ve görüşleriniz için teşekkürler herkese ..

--- Fiyat olarak en fazla 400 civarı verebilirim , mont ve kaskın uyumlu olmasını istiyorum açıkçası yardımcı olabilen varsa teşekkür ederim. ---

rapcib
31 Aralık 2012, 07:18
GünceL :thumleft:

rapcib
03 Ocak 2013, 05:23
http://www.bodurmotor.com/101$kask?id=101

Lütfen bir şeyler yazın var mı böyle bir fiyat tablosu bütün ürünler piyasa değerinin yarısı kadar nasıl oluyor .. SHOEİ KASK 550 LİRA .. !

madcenter
03 Ocak 2013, 05:49
shoei veya laser diğerini tanımıyorum almışken iyi olsun havalandırmalar can sıkıyor sürüşü zevksiz yapıyor shoei nin XR1100 modelinin reklam filmini izlemiştim havalandırmaları falan bolca var hoşuma gitmişti

ferdinandd
03 Ocak 2013, 06:28
http://www.bodurmotor.com/101$kask?id=101

Lütfen bir şeyler yazın var mı böyle bir fiyat tablosu bütün ürünler piyasa değerinin yarısı kadar nasıl oluyor .. SHOEİ KASK 550 LİRA .. !

O nasıl o fiyat ki :silent:

Raf ömrü 5 yıl değilmi kaskın, Shoei bu modeli 2010 da dağıttı yanlış bilmiyorsam 3 yılı dolmuş desek, bi kask ta zaten 2 yıl kullanılır ( şahsi ortalamam : sağa sola sürt, elden düşür, silerken vizörü çiz falan derken :mrgreen: )

rapcib
03 Ocak 2013, 07:27
shoei veya laser diğerini tanımıyorum almışken iyi olsun havalandırmalar can sıkıyor sürüşü zevksiz yapıyor shoei nin XR1100 modelinin reklam filmini izlemiştim havalandırmaları falan bolca var hoşuma gitmişti

hocam sorun piyası değeri 2 katı burda yazanları hatta daha fazla. Bütün ürünler geçtek çok ucuz bir problem falan var mıdır açıkçası onu merak ediyorum ben , türk insanı valla insan ucuz görünce bir tereddütle yaklaşıyor... :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:11 ----------

O nasıl o fiyat ki :silent:

Raf ömrü 5 yıl değilmi kaskın, Shoei bu modeli 2010 da dağıttı yanlış bilmiyorsam 3 yılı dolmuş desek, bi kask ta zaten 2 yıl kullanılır ( şahsi ortalamam : sağa sola sürt, elden düşür, silerken vizörü çiz falan derken :mrgreen: )
valla ezik büzük veriyolarsa bilemem ..... :D ama net bir sonuca ulaşmamız gerekiyor yardımlarınız bekliyoruz görüşleriniz daha doğrusu... :bestmt:

madcenter
03 Ocak 2013, 07:33
oha bence fiyatlar sahtedir zaten telefon numarası falan da yok adamların eğer kapıda ödemeli yapsalar aynı ürünü magazada inceler kod numarası falan filan sipariş verirdim ama bu web sitesinde eğer kredi kartlı alışveriş falan varsa asla yapmazdım :D Ayrıca benim bildigim kullanım ömürleri 10 yıl içinde ki kullanım kitapçıgında yazıyordu oda düşürmeyeceksin ışığa ısıya maruz bırakmayacaksın ürünün kullanım ömrü 10 yıldır falan gibi...

rapcib
03 Ocak 2013, 07:41
aynen onun için dedim deri montlar 300 lira :D keşke böyle bir şey olsada doya doya herkes kalite giyinse... :D

madcenter
03 Ocak 2013, 07:58
Oluyor aslında gümrük kimi malları cekemiyorlar mesela benim arkadaşım gümrük komisyonu yüksek geldi diye mallarını çekmeyecekti 3000 adet mal getirmişti bırakacak tı.
gecen gün m beden tek adet dainese mont varmış yalan doğru bilmiyorum söylediler
buda öyle birşey olabilir

rapcib
03 Ocak 2013, 21:49
yerleri tam olarak öğrenicem neymiş neyin nesiymiş annem maliyede çalışıyordu , güvenli değil ona görede yazarım :)

rapcib
05 Ocak 2013, 11:08
sanırım konuyu çarpıttık biraz , gerçekten yardımcı olabilcek yok mu hiç kimse kullanmıyor mu bu kaskları ya da link adres verebilcek .. hadi ama :bestmt:

Tİme_shİft42
05 Ocak 2013, 11:31
Param olsaydı gider Shark alırdım görüş açısı o biçim :) http://www.anesmotor.com/?urun-1160-SHARK-Becool-Red.html

rapcib
05 Ocak 2013, 23:46
Sırf kalite için üni. hazırlanırken sınavıma kalmış şurda 3 ay ben iş başvurusu verdim evrakları hazırlayıp başlıcam ve hayırlısıyla alıcam her şeyi ...

imza
06 Ocak 2013, 00:07
bu arada ''kask alacaksan en iyisini al paraya acıma. sonuçta 1 defa alacaksın'' diyen arkadaşlar yanlış bilgilendirme olmasın lütfen. kask 1 kere alınmaz. hiç kullanılmasa bile raf ömrü 3 sendir. kullandıkça en fazla 2 senede bir kask değişmek gerekir, hiç çizik dahi olmasa.

rapcib
06 Ocak 2013, 00:27
onu nereden anlıcam peki ne zaman üretildiği falan belgeleri falan olması şart mı aldığım yerden ? internet sipariş versem dicem onda da yazmıyor sitelerde , nasıl olucak bu iş peki :/

reverse
06 Ocak 2013, 11:23
rapcib; ben de seninle aynı durumdayım. Kaç gündür yana yakıla kask arıyorum.
Bakınız: Kaskım Çalındı, Yeni Kask Tavsiyesi (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/111125-kaskim-calindi-yeni-kask-tavsiyesi.html)
Sirkeci, Hasanpaşa, Kızıltoprak, Balmumcu... gitmediğim yer kalmadı.
Bu mevsimde çeşitlilik çok az. Beğendiğin kaskın bedeni olmuyor ya da hep tercih edilmeyen modeller veya renklerle dolu raflar.
Hani pazara akşamüstü gidersin, tezgahta elene elene en vasat ürünler kalır ya, işte öyle ortalık.
MotoPlus: Adamın sitesinde stokta gösterdiği kask, mağazada yok. Güvenip onca yol gittik, vaktime mi yanayım, verdiğim yol parasına mı?
Eğer stokta bulunsaydı şu kaskı almıştım, çok hoşuma gitti:
http://www.motoplus.com.tr/urun/23550000500/BELL-M1-DECALS
Resimdekinden çok çok daha güzel görünüyor, zaten marka ve sağlamlık olarak bir şey demeye gerek yok.

En son Anes motordan Shark S600 alacaktım. İçime sinen renkler tabi ki tükenmiş. Bedenime uygun sadece tek bir renk kalmıştı. İstemeyerek de olsa alacaktım ancak, sitelerindeki fotoğrafta olmasına rağmen, kaskta çene altı rüzgarlığın olmamasından dolayı vazgeçtim. Resim hatasıymış!!!

Eğer bir aksilik çıkmazsa AGV K-3 model bir kask alacağım. Peşinde 400 papele veriyorlar.
http://www.motosuperstore.net/AGV-K3-Top-Gothic-46-KAPALI-KASK,PR-1362.html

Ayrıca tecrübeli arkadaşlardan bu kaskla ilgili yorum rica edebilir miyim?..

rapcib
06 Ocak 2013, 13:50
rapcib; ben de seninle aynı durumdayım. Kaç gündür yana yakıla kask arıyorum.
Bakınız: Kaskım Çalındı, Yeni Kask Tavsiyesi (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/111125-kaskim-calindi-yeni-kask-tavsiyesi.html)
Sirkeci, Hasanpaşa, Kızıltoprak, Balmumcu... gitmediğim yer kalmadı.
Bu mevsimde çeşitlilik çok az. Beğendiğin kaskın bedeni olmuyor ya da hep tercih edilmeyen modeller veya renklerle dolu raflar.
Hani pazara akşamüstü gidersin, tezgahta elene elene en vasat ürünler kalır ya, işte öyle ortalık.
MotoPlus: Adamın sitesinde stokta gösterdiği kask, mağazada yok. Güvenip onca yol gittik, vaktime mi yanayım, verdiğim yol parasına mı?
Eğer stokta bulunsaydı şu kaskı almıştım, çok hoşuma gitti:
http://www.motoplus.com.tr/urun/23550000500/BELL-M1-DECALS
Resimdekinden çok çok daha güzel görünüyor, zaten marka ve sağlamlık olarak bir şey demeye gerek yok.

En son Anes motordan Shark S600 alacaktım. İçime sinen renkler tabi ki tükenmiş. Bedenime uygun sadece tek bir renk kalmıştı. İstemeyerek de olsa alacaktım ancak, sitelerindeki fotoğrafta olmasına rağmen, kaskta çene altı rüzgarlığın olmamasından dolayı vazgeçtim. Resim hatasıymış!!!

Eğer bir aksilik çıkmazsa AGV K-3 model bir kask alacağım. Peşinde 400 papele veriyorlar.
http://www.motosuperstore.net/AGV-K3-Top-Gothic-46-KAPALI-KASK,PR-1362.html

Ayrıca tecrübeli arkadaşlardan bu kaskla ilgili yorum rica edebilir miyim?..

AGV K-3 aslında olabilir benim içinde bir ara onada takmıştım kafayı , scorpion ya da agv ikisi listenin başında geliyor .. tam olarak yardımcı olabilcek yok mu kullanmış olupta acaba... :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

VENOM VF-344 FULL FACE 34 SİYAH-KIRMIZI

-http://www.motoplus.com.tr/urun/9901012932215/VENOM-VF-344-FULL-FACE-34-SIYAH-KIRMIZI (http://www.motoplus.com.tr/urun/9901012932215/VENOM-VF-344-FULL-FACE-34-SIYAH-KIRMIZI)

Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin bu kask hakkında.......

qtarantino
07 Ocak 2013, 19:58
Ben 6 ay önce bu kaskı aldım,

www.motosikletaksesuarlari.com/BELL-Motosiklet-Kaski-M3R-DECAL-MR2-SiYAH-KIRMIZI-KAPALI-KASK_591.html#0

Gerçekten çok memnunum, tavsiye ederim, ayrıca fiyatta daha uygun Bell kasklar da var, M1 gibi. Onları da düşündüm ama bunu da çok beğenmiştim, bunu aldım. Bence Sharp hala sağlam bir hareket noktası ve Bell kaskların testlerini incelediğimde inanılmaz, bütün hepsi 5 yıldızlı.

Bu arada kız arkadaşıma geçen hafta kask almak istedik ama ille de çene açılır olsun diye tutturdu, ben de her zaman en güvenlisinin kapalı kask olduğunu bildiğimden pek yanaşmak istemedim. Ama araştırdım, Caberg kaskın böyle bir iddiası var, zaten ilk çene açılır bu markada üretilmiş, ve diyorlar ki en az kapalı kadar güvenliymiş, ne dersiniz bu konuda fikriniz nedir?

Kask şu:

http://www.motosikletaksesuarlari.com/CABERG-KASK-DUKE-cENE-AcILIR-KASK-METALiK-BEYAZ_1033.html#0

rapcib
08 Ocak 2013, 14:14
Ben 6 ay önce bu kaskı aldım,

www.motosikletaksesuarlari.com/BELL-Motosiklet-Kaski-M3R-DECAL-MR2-SiYAH-KIRMIZI-KAPALI-KASK_591.html#0

Gerçekten çok memnunum, tavsiye ederim, ayrıca fiyatta daha uygun Bell kasklar da var, M1 gibi. Onları da düşündüm ama bunu da çok beğenmiştim, bunu aldım. Bence Sharp hala sağlam bir hareket noktası ve Bell kaskların testlerini incelediğimde inanılmaz, bütün hepsi 5 yıldızlı.

Bu arada kız arkadaşıma geçen hafta kask almak istedik ama ille de çene açılır olsun diye tutturdu, ben de her zaman en güvenlisinin kapalı kask olduğunu bildiğimden pek yanaşmak istemedim. Ama araştırdım, Caberg kaskın böyle bir iddiası var, zaten ilk çene açılır bu markada üretilmiş, ve diyorlar ki en az kapalı kadar güvenliymiş, ne dersiniz bu konuda fikriniz nedir?

Kask şu:

http://www.motosikletaksesuarlari.com/CABERG-KASK-DUKE-cENE-AcILIR-KASK-METALiK-BEYAZ_1033.html#0

Daha ucuz bir şeyler olsa çok iyi olucak aslındaa :/ Bir tane abimiz forumda onay varsa gerisi tefurruattır demişti. diğer ek özelliklerine göre alabilirsiniz falan gibisinden bir şeyler fısıldamıştı .... onay verebilen var mı bu konu hakkında bende öyle bir şey mi yapayım . ec dot falan onaylı bolca özellikli ama ön planda olmayan kasklardan alsam sıkıntı yaşar mıyım ?

reverse
08 Ocak 2013, 20:06
Valla Burak, ben AGV K-3 aldım kurtuldum. Bir kask almanın bu kadar zor olabileceğini hiç düşünmemiştim.
Darısı senin başına.

Aldığım model bu:
AGV K-3 Gothic 46 White (http://www.mototas.com.tr/urunlistele.aspx?id=6120&m=44&g=598&o=82&s=1023)

rapcib
08 Ocak 2013, 21:29
Valla Burak, ben AGV K-3 aldım kurtuldum. Bir kask almanın bu kadar zor olabileceğini hiç düşünmemiştim.
Darısı senin başına.

Aldığım model bu:
AGV K-3 Gothic 46 White (http://www.mototas.com.tr/urunlistele.aspx?id=6120&m=44&g=598&o=82&s=1023)

Hayırlı olsun , bu arada eksi artılarını yazarsan sevirim bu tüde bilgiye aç olan arkadaş çoktur eminim.....